Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ivka1603
1. jan 2011

@olifcek
Olivka má už 5 zúbkov, však? Môj malý má 4 zúbky a kúše ma s nimi veselo každý deň do prstov, do ruky, celá som už dokúsaná...a to ani nemusím kojiť 😀
Rastík keď je hore, hrá sa na deke alebo na stoličke alebo leží chvíľu na prebaľovačke, či na gauči....iba keď mrnčí od hladu či smädu, je u nás na rukách.....

ivka1603
1. jan 2011

@olifcek
OK, tak dobrú noc

kafoditka
1. jan 2011

@katarina7777 Kati tebe maly takto horuckoval tusim tri dni a potom to preslo, vsak? Dnes mu teplota trosku klesla, zatial ma 38 tak som mu ani cipok nedala, ale priebezne mu meram teplotku a ked vyskoci, tak mu dam.. Tak isto som mu davala vcera studene zabaly na celo, zapastia a clenky, teplotu mu to celkom dobre stiahlo, ale len na hodinku-dve... Aj sa ti potom vyhadzal??

Dobre ranko prajem a do Noveho roku vsetko len to najlepsie...

katarina7777
1. jan 2011

@kafoditka ano teplotoval tri dni a na stvrty sa vyhadzal, a lekar na pohotovosti mi hovoril ze teplota moze vyskocit az na 40 tku ze sa nemam zlaknut, len ju treba zrazit dole... a ze zo zubov nebyva teplota vyssia nez 38... esteze si u rodicov a ti pomozu, lebo je to unavne, ja som nespala tri dni co som ho stale kontrolovala ci nieje prilis horuci... dufam ze sa nam uz budu choroby vyhybat.

kafoditka
1. jan 2011

@katarina7777 dnes ideme naspat do BA, okolo obeda, vtedy vie maly pospat aj dve hodinky, tak to akurat prespi v aute - dufam... zajtra sa bojim, ze budu plne cesty a aj tak s nim skocim v pondelok k jeho detskej lekarke... uvidime, ci mame aj my siestu chorobu. A mas pravdu, ze to je unavne, vcera sme ho nonstop nosili na rukach - moji rodicia, mm a ja sme si ho striedali, celu noc som sa budila a pocuvala, ci dycha a ci nieje velmi horuci, ale vdaka Bohu, dnes uz tak neplace ako vcera, uvidim, co bude do vecera...

luludi
1. jan 2011

Vsetko dobre a krasne v novom roku, vela pohody, zdravia, radosti vo Vasich rodinach praje

Lucia

gabika41
1. jan 2011

Vsetko dobre do Noveho roku,hlavne to zdravicko a vela pokojnych noci..... 🙂

mirka285
1. jan 2011

dobre ranko vsetkym...vidim,ze v noci sa tu zurovalo 🙂 ja som uz o jednej spala ako dudek,Linda isla spat o pol desiatej a potiahla do desiatej takze vyspana som do ruzova...vsetkym prajem havne skore uzdravenie a aby vas v Novom roku vsetky choroby obchadzali...

merikac
1. jan 2011

@mirka285 ako dopadla zurka u susedov-boli ste?

mirka285
1. jan 2011

@merikac nie neboli,nechcelo sa nam,popijali sme si doma pomalicky,vypili sme flasu sumiveho,pozerali telku a ja som o jednej isla spat,ja pri telke vzdy zaspim 🙂 a dnes ideme vsetci k mojej mame na novorocny obed...

monline
1. jan 2011

ahoj kočky
dúfam, že ste dnes všetky veselé, usmiate, milé, prítulné a dobre naladené..lebo ako na Nový rok, tak po celý rok 🙂
Dúfam, že ste zdravé a tie, ktoré práve nie sú, majú chorobu na ústupe...to platí aj pre našich drobčekov...
ten môj chudáčik stále kašle, stále mu zatekajú hlieny, píska hrudník ☹ teplotu máva ráno najviac 38, cez deň nemá...už aby sa to zlepšovalo!
Včera sme sa báli o švagrinú v 30tom týždni, lebo ju záchranka brala na vyšetrenie do nemocnice, už druhý deň sa cítila veľmi zle, nedokázala nič zjesť, vracala a mala pulz cez 120...našťastie bábätko je v poriadku a prepustili ju domov, tak prišli päť minút pred polnocou..dnes sa cíti o chlp lepšie..včera v noci som tu dostala "dobre mienené rady" o ktoré som nežiadala, tak na ne ani nebudem reagovať
@merikac ako denis? prišiel ako ste sa dohodli domov? mne nika šla po jednej von, že na hodinku, ale prišla neskôr ako sme sa dohodli, ja som už spala, tak keď sa zobudí, riadne to schytá...
@mirka285 Linda je hviezda v nočnom spaní..je skvelá, ako ťa nechá dobre vyspať..mne sa teraz Danielko budí každú chvíľu, lebo sa mu upchá nos, alebo sa rozkašle..☹

vierkaha
1. jan 2011

Ahojte júlovky, želám vám všetko dobré v novom roku, nech vám detičky pekne rastú a poslúchajú. Vôbec sem nestíham chodiť, len občas večer pred spaním si niečo prečítam. Patrím, ako Mirka písala, k tým čo len čítajú a skoro vôbec neprispievajú 😅 Chcela by som sa spýtať začali sme s príkrmami, ale malý mi totálne odmieta akúkoľvek zeleninu. Proste zatvorí pusku a ja mu ju nechcem otvárať nasilu. Tak som mu dnes skúsila dávať jabĺčko a to papal, môžem začať príkrmy ovocím? Alebo sa máme ďalej trápiť so zeleninou ?

katty17
1. jan 2011

ahojte zabky 🙂
BABULE potrebujem poradit ohladne toho prikrmovania. si predstavte ze sandra neustale odmieta prikrm. predvcerom som si skoro buchla sampanske lebo u nasich si dala vareny zemiacik s mrkvickou. strasne som sa tesila ze sa to nastartovalo. ale na druhy den zasa nic. a dnes ze tiez vobec nic. vobec ma nevpusti lyzickou dnu. skusila som aj nasilu ale to bol neskutocny plas ☹ . ja uz neviem co vyskusat :( NEMATE nejake rady??? PROSIM !!!

idem si vas docitat 🙂

bambola
1. jan 2011

@katty17 kati skus jej dat len cisty zemiak namiesto mrkvy, mozno jej viac chuti zemiak a tu mrkvu tam nechce

katty17
1. jan 2011

@bambola - aj to som uz skusala :(

bellablonde
1. jan 2011

aahojte 🙂
v novom roku do utoku! detickam aj mamickam prajeme vsetko najlepsie
J+P+P+S

ja som na pocudovanie celkom fit, oslavovali sme spolu s mojou segrou a brachom a ich polovickami u nas doma... isla som spat o pol 5 a vstavala prva kvoli sasenke pred 8 😕
v petrzalke zacali ohnostroje len co sa zotmelo a o polnoci sme zazili riadnu palbu...zistili sme, ze mame suseda profi pyrotechnika, lebo to co odpaloval, boli nenormalne bomby 🤐
nastastie deticky nam prespali cely hurhaj, ani macke to extra nevadilo 😉

dnes peciem kacicu, cervenu kapustu a knedlu... o chvilu ideme obedovat 😵 😵 😵 mnaaaam

bellablonde
1. jan 2011

@vierkaha ahooooj, my mame augustove mrnusiky, ze? napis castejsie ako sa mate..ani ja dako extra neprispievam, ale snazim sa aspon obcas hodit nieco do placu 😉
@katty17 ja by som ti poradila vratit sa znova len k mlieku a za tyzden alebo dva zase skusit zacat s prikrmom od zaciatku.
mozno stale tuzi po mliecku a nechce sa jej este papat tuhe...aby potom kazde papanie nebolo pre nu "utrpenim" 😅

monline
1. jan 2011

@katty17
@vierkaha mne tiež Daniel odmieta varené príkrmy, ale tie kupované zje, tie mu chutia..skúšali ste? zelenina, kuracie mäsko a ryža..alebo najskôr aj tie úplne zeleninové...ja som mu dávala veľa ochutnávať z toho, čo bolo poruke..banán, jablko, surovú mrkvu..oblizoval, zistil, že to, čo mu dávam, dobre chutí...niekedy aj kúsok zemiakovej placky dostal do pusy, mäsko, kukuričnú chrumku, cestoviny, chlebík, piškótu..samozrejme len oblízať, nech zistí iné chute..takže teraz ked nás vidí jesť, otvára pusu aj on..a nebráni sa jedlu, jedine ked nie je hladný...vtedy aj on zatne pery a nedá sa cez ne prebojovať, tak skúšam neskôr...zemiak mu nechutí, ani karfiol
inak- nepomohlo by pridať trocha jablkovej výživy do zeleninového príkrmu, či im bude viac chutiť?

vierkaha
1. jan 2011

@bellablonde ahoj, no máme. Maťkovi sa na svet v júli nechcelo. Prenášala som 9 dní.
@katty17 ja mám rovnaký problém, zeleninu nechce žiadnu, ani kombinovanú a ani samostatne, tiež som mu skúšala dávať nasilu, ale sa bojím, aby som v ňom nevypestovala nejaký odpor. Jedna kočka z témy " Začíname s príkrmamy" mi radila, aby som mu postupne do toho jabĺčka skúšala pridávať mrkvu a pomaly zmenšovala podiel jablka a zvyšovala pomer mrkvy. Vyskúšam a uvidím 😉

bellablonde
1. jan 2011

@katty17 alebo skusila si jej dat prikrm tak, ze
v ramci papania zacnes mlieckom (trochu ju oblbnes a zasytis najvacsi hlad), v polovicke jej supnes trosku prikrmu a mozno ti pekne dopapka aspon polovicku porcie 😉

bellablonde
1. jan 2011

@vierkaha aj moja sasenka bola leniva vyjst na svet 😀 dnes ma presne 5 mesiacov 😵
ja som bola na prasky, vsetky julovky sa tesili z julovciat a ja stale nic 😀 😀 😀
ale radost nam robi poriadnu, zrejme si to chce vyzehlit 😀

vierkaha
1. jan 2011

@monline ja som už vyskúšala, aj kupované a aj domáce mu robiť, ale nechce. Teda keď mu dám surovú mrkvu tak tú oblizuje, ale varenú nechce ani za svet a vlastne ani zemiak, ani brokolicu karfiol som ešte neskúšala. To jabĺčko som mu dala tiež kupované, je to čisté ovocie, bez cukru a emulgátorov a to otváral pusu dobrovoľne. Pekne zjedol 4 lyžičky a viac už nechcel, ale u nás to bol veľký úspech, že spapal aj niečo iné ako mlieko . Ja mu vždy dávam príkrmy chvíľu pred tým ako má jesť, aby bol hladný, ale zase nie veľa. No uvidím budem pomaly skúšať, len sa bojím aby som mu nejak nepošramotila trávenie. Inak ak s dobre pamätám tak Katka z IT a ešte niekto tu písal, že v iných krajinách začínajú najprv s ovocím, tak fakt neviem 😒 z celých príkrmov mám akurát poriadny chaos.

monline
1. jan 2011

@vierkaha ak mu mliečko stačí, netráp sa tým..aj keby chvíľu papal len jabĺčko, má čas..naučí sa papať lyžičkou neskôr...tuším baby tu spomínali, že príkrm má byť riedky, tak skús prípadne aj tak..lebo tie kupované sú veľmi husté, jabĺčková výživa je predsa len redšia..

vierkaha
1. jan 2011

@bellablonde ja som z júloviek rodila ako posledná, tak mi niečo hovor o tých nervoch 😀 , ale tak ako sa mu nechcelo na svet tak teraz by ho chcela spoznať celý nedajbože hneď. Za všetkým sa naťahuje a keď mu to neukáže, aby si to mohol poobzerať tak sa normálne začne rozčulovať, krpec už si vynucuje aby bolo všetko podľa neho 🙂

katty17
1. jan 2011

babule, som na tom velmi podobne ako @vierkaha. tiez som skusala aj kupovane aj moje varene. aj rozne druhy zeleninky. a aj olizovat mrkvicku, jablcko, piskotku... to olizovala jedna radost. az mi to nechcela pustit :(

katty17
1. jan 2011

@monline - ja som tu moju varenu papanicu riedila s UM. a ani tak to neslo. vazne to nechapem. proste je hladna, urobim skvelu zeleninku a vobec nic. da si prvu lyzicku a hned ako zbada ze to nieje mliecko, skoncili sme :( tak jej dam mliecko a to hned stiahne. 😠

vierkaha
1. jan 2011

@monline Maťko funguje s lyžičkou úplne v pohode. Ja som o na začiatku kŕmila lyžičkou- chcela som silou mocou kojiť tak som ho nechcela privykať na fľašu, tak kým sme skončili na Sunare najedol sa lyžičkou až až. Tie príkrmy som skúšala a riedke aj husté ale zeleninu nechce a hotovo. Vyberavý bude po tatovi 😀 ten tiež zeleninu moc nemusí, ale sa zeleniny prejedol keď som bola tehu, lebo ja som bola priam závislá na surovej zelenine.

monline
1. jan 2011

@katty17 prešpekulovaná..vie, čo jej chutí viac 🙂 a vôbec nič teda nespapá lyžičkou? stále vypľuje, alebo prvú lyžičku zje a ostatné nechce? ja si ale myslím, že tie deti vedia čo robia..a ak nechce príkrm, asi ho nepotrebuje ešte...
ked tak nad tým premýšľam- mne daniel najlepšie spapá okolo desiatej ovocnú výživu s keksíkom..vtedy sme u našich na káve a tam mu to dávam, žeby tušil, že nedostane mlieko hned, tak spapá výživu? ktovie 🙂 obed zeleninovo-mäsový spapá, ale len asi polku množstva tej desiaty..a chce hned aj mlieko...a večer to samé..tuším pozná prostredie a vie čo bude nasledovať

monline
1. jan 2011

@vierkaha asi nemá zmysel nútiť ho, ono sa to iste poddá..ak mu chutí jabĺčko, tak by som mu ho dávala..možno občas trocha mrkvy doň pridala čo to spraví..ale je malinký, nie je také nevyhnutné, aby papal príkrmy

vierkaha
1. jan 2011

@katty17 aj ja som vyskúšala pridávať UM a dokonca som mu tam dávala aj feniklový čaj, lebo ten mu véééľmi chutí, ale ani to nepomohlo. No to jabĺčko mu evidente chutilo. Tak mu ho skúsim dávať, aby som zistila či to nebol zas len jeden deň a potom mu tam postupne budem dávať mrkvu, a keď nie tam začneme ovocím

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre