Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

merikac
2. jan 2011

@kafoditka mna ani nenapadlo ponuknut emme cestovinu,,,tak potom podaj info ako si ich pripravila a ako chutili Filipkovi

meruska
2. jan 2011

@merikac
@kafoditka
recepty s cestovinou:

200 ml kuracieho vývaru, 2 polievkové lyžice uvareného kuracieho mäsa, 1 mrkva, štipka petržlenovej vňate, 1 polievková lyžica bezvaječných cestovín
V kuracom vývare uvarte mrkvu nakrájanú na malé kúsky, pridajte uvarené mäso, petržlenovú vňať a uvarené cestoviny. Všetko spolu rozmixujte alebo popučte vidličkou.

20g cestovín(niťovky alebo rezance), 1/2 zemiaka nakrájaného na kocky, 1 šálka čerstvého kuracieho vývaru, 50 g kuracieho mäsa.
V pare uvarte zemiak pokrájaný na malé kocky. Kuracie mäso uvarte vo vode. Uvarte cestoviny. Zemiak a mäso roztlačte vidličkou spolu s kuracím vývarom a primiešajte cestoviny.

ericica
2. jan 2011

ahojte kocky zelam krasny novorocny den......
@sarai no ved ja jej davam zeleninu uz davno ale dako odmieta,ked pocujem susedu ze jej papa prikrmy bez problemov normalne o sebe pochybujem ze ci jej ih dobre robim?ale vsak ja varim natur masko hydinove s mrkvickou alebo zemiakom a prihodim aj zopar zrn ryze a nechce moc papat 😝 😝 😝
ale prsko zoberie aj po hodine od kojenia a ked jej nedam dlhsie uz sa mi nalievaju cecky a vyzeram jak dojna krava 😲 🙄
a ovocie som jej zacala davat az teraz aj to len jablko najemno nastruhane a nechce ho,ale presnidavku spapa,no lenze to mi dr neodporucala ze vraj jej mam davat domace jablko nastruhane.....
a kasu vecer spapa bez problemov ale nerobim jej vela lebo ju este potom dokojim......

kafoditka
2. jan 2011

@meruska dik za recepty 😉
baby mne filip spi od 11tej 😕 normalne som teraz bola pocuvat, ci dycha, trha rekordy - ved doma mi dava len 15min. spanky..

kafoditka
2. jan 2011

@maxara 😕 Booozinku, ty uz sa kedy zobudis do noveho dna uplne zdrava a v poriadku?? ☹

maxara
2. jan 2011

@aalexis007 ja pouzivam UM z DMky

maxara
2. jan 2011

@merikac @kafoditka ☹ ☹ ja sama neviem, ale verim, ze raz sa do takeho zdraveho rana zobudim.. pery mam tvrde ako paty, sopel mi brani v chuti a tak jem len sporadicky.. absolutne neviem, ako chutila moja kapustnica, mm a vsetci oth vraveli ze bola vyborna, ale tak.. 😒 vobec som si neuzila tohtorocneho silvestra.. bud som mala horucku, zimnicu alebo som smrkala.. a to som teda smrkala statne.. skoro stale sa domom ozyvalo moje trubenie ☹

bambola
2. jan 2011

dievcata prosim vas ako krmite decka ked ste na to same? my sme doteraz krmili s mm, on krmil a ja som drzala ruky, nie samozrejme nasilim 😀 ale tak aby nesibrinkovala, nejedla podbradnik a nebrala lyzicku, no a kedze som teraz krmila sama tak toto vsetko robila a ani mi nedopapala 😒

kafoditka
2. jan 2011

@bambola Mati ja krmim tak, ze maleho posadim do stolicky. sice trieska vsetkym moznym co ma v ruke, ale napapa sa 😉

monline
2. jan 2011

@bambola musíš byť trpezlivá..ona sa musí naučiť jesť aj ked ste samé..daj jej do ruky lyžičku a povytiahni rukávy, nech nie je moc zababraná..daniel väčšinou papá pekne, len ked je ospalý si začne trieť oči a vtedy má jedlo všade...nikdy som mu ale nemusela držať ruky

maxara
2. jan 2011

@bambola no mne Ninka robi toto vsetko co tebe a plus to vsetko pluje, ci je to domace alebo hippka.. ja neviem, ako sa ona nauci jest.. a navyse krmim vzdy sama, mm sa nemoze pozerat na to, ako nechutne papa.. 😠 ja ju drzim za ruku a krmim ju, tak mi spapa najviac.. ked ju nedrzim, tak sa kruti a ruky ma vsade 😒 a v nich vsetko.. a niekedy mam problem aj s tou druhou rukou samozrejme, tou mi bezne drbne do lyzicky a vsetko mi odtial vystreli niekam...

bambola
2. jan 2011

@kafoditka
@monline
@maxara dakujem 🙂 maxi ona papat chce, dokonca sa mi po tej lyzicke vrha, ze jedlo, nuz ale obsediet vklude nevie ani ked papa 🙄 teraz som jej skusala davat ten zvysok po kojeni a spapala a davala som jej to poleziacky (inak krmime v autosedacke 😀 ) tak to az tak nesibrinkovala okolo a spapala. stolicku sme zatial este nekupili ale uz teda budeme musiet 😅

miki060707
2. jan 2011

ahojte, tak mne malý klop klop klop papká super, doobed zje celý banan, bud samotný, alebo spolu s jablčkom, alebo jabko same a na obed zje zeleninku s masko, dnes som mu dala masko, zemiak a brokolicu, a zbaštil celý avent pohárik, on ked je hladný, tak uplne reve, ked nemá v puse...a prevčerom som dala aj kašu nutrilon, som mala vzorku a pekne spapal,ale zas sa to môže otočiť, teraz máme dobré obdobie papkacie..určite aj vám decká budu pekne papkať...

miki060707
2. jan 2011

@monline ahoj, je ešte Daniel choručký? nášmu už je ovela lepšie, ale ešte tak chrčí, tie sople, a niekedy sa nevie dobre vykašlať, ale pôjdem na kontrolu, našťastie sme to nemali na prieduškach...
@maxara a tebe ako je? už je lepšie???? no ja som sa zas kapustnice prejedla, mamka robila a vynikajúcu, určite aj tvoja je supernááááá
prajeme skoré vyzdravenie....a som čítala, ty máš pruh? a ideš si ho dať robiť? brrr

kafoditka
2. jan 2011

To moje dieta spi uz tri hodiny 😕 😕 mame novy rekord 🙂 som zvedava, dokedy potiahne..

bambola
2. jan 2011

@kafoditka nezakrikni si 😉

bambola
2. jan 2011

@monline ozaj ako mast? badas nejake zlepsenie?

miki060707
2. jan 2011

@kafoditka aj mne šimon spí dakedy tolko, nech sa vyspinka bábänko 🙂

gabika41
2. jan 2011

takze tie keksy zabrali......zbastila celu hruskovu hippku... 🙂

@ericica skus to jablcko len tak udusit na prirodno,popripade s troskou skorice.... 🙂

@merikac keby mi to vyslo,tak by som robila z domu s tym,ze by som si napr.iba raz do tyzdna zbehla do firmy urobit porady a pod.,ale bude to hodne zavisiet od mojho sefa,ako mi bude ochotny vyjst v ustrety.... 🙂 takto by som chcela fungovat,pokial mi malu nezoberu do skolky a potom uz budem musiet na plny.... 🙂

@maxara ked si tu to tak citam,cim vsetkym si si presla....no drz sa....s tymi zubami to nepodcenuj,mne tiez ani nie mesiac po porode tahala zubarka nervy.....a ide aj o to,ze ked mas kaz,tak to svinstvo ide do krvneho obehu a moze sa kdekolvek v tele usadzovat..... 🙂

denisse
2. jan 2011

ahojte zeny ..
tak sme od vcera zase doma ... cesta od svokrovcov bola strasna, barunka uz nezaspi ani v autosedacke, revala tak strasne, ze sme museli zastavit, lebo mm nemohol soferovat ... som ju ukludnila na rukach, polozila naspat a opakovalo sa to zas ,,, uz sme mysleli, ze budeme celu cestu (125 km) kuskovat po takych kuskoch ako dlho vydrzime ten rev ... to uz zacala aj nela, slzy v ociach, ze mami ja sa bojim, ked barunka tak place ... no hroza ... tak sme znova zastavili, som ju chcela uspat na rukach, ze ju do tej sedacky dam spiacu, ale vonku kosa, vietor, tak som ju zabalila do deky a tak sa snazila na rukach uhojdat, ale sa mi to nepodarilo, tak sme sa odhodlali na dalsi kus jazdy a to uz nastastie vycerpanim zaspala ... ani sme nedosli domov a bola zase hore, ale nastastie uz tak neplakala ...

doma je ovela lepsia, aj v noci sme celkom dobre spali ... ale prestala chciet byt v kociari ... este pred par dnami som ju tam polozila, dvihla jej operadlo, ona kukala, kym jej nezacali klipkat oci a nezaspala, sklopila som operadlo a v klude sme sa prechadzali ... najnovsie tam tak strasne reve, az sa zachadza, takze jedine jej spanie, ked som ju neuspavala na rukach, sa skoncilo .. takze ju aj vonku pred prechadzkou uspavam na rukach ... dnes mi to uspavanie trvalo skoro pol hodiny a spala 33 minut ... tak som zase rozladena ... dufam, ze je to len prechodne ... od zajtra mam doma aj nelu, to si vobec neviem predstavit ist von, tak asi budeme doma ... chcela by som obe deti mat najblizsie dva tyzdne zdrave, lebo barunka ide 13.1 na dalsie ockovanie a nelu chcem dat zaockovat proti kliestom ... tak ju nedam do skolky, lebo odtial by okamzite priniesla minimalne sopel ...

ale o tyzden v utorok pride moja mama, tak dovtedy to nejak dobojujeme 😀

denisse
2. jan 2011

@bambola
ty uz prikrmujes? ja este furt cakam ... ale o dva tyzdne ideme aj my na to ...

bellablonde
2. jan 2011

aahojte 🙂
@bambola ja som z trencina a o hydine a rybach som donedavna vobec nevedela, ze nosi stastie a dokonca, ze stastie moze odletiet 😀 ...ale uz to poznam, kedze mm je z bb a jeho sestra nam vcera nezabudla pripomenut (ked sme im vinsovali do noveho roku), ze nas caka kopa nestastia, kedze sme mali kacku 😀
no ale nam to vobec nevadi, dobre sme si na nej pochutnali ... asi prvy krat sa mi vydarila tak, ako som chcela 🙂

@monline danielkovi sa polepsilo? ja som tiez natierala petulovi, ked mal skaredu laryngitidu a pomohlo mu (teda mal aj lieky, ale urcite prispela k zlepseniu aj mast) dokonca moja doktorka mi radila, ze ked nemam mast, mam zohriat trocha oleja a taky teply dat

@noemarta dakujeme za prianie, odovzdam malej sasenke, ked sa zobudi 🙂 😵
a prajem vsetko naj nasim maminam alexandram

strasska
2. jan 2011

@bellablonde @monline velmi dobra je aj kacacia mast a mne sa teraz podarilo od polovnikov zohnat jazveciu, vraj je to super. Zatial caka na pouzitie v chladnicke 😉
@denisse joooooooooj denis tak na teba si casto spominam...no drzim paste, aby to bolo uz len lepsie a lepsie. My sme uz zacali s mrkvickou, ale hned na druhy den bodky po celej brade...len neviem, ci z mrkvy alebo z mojho prejedania sa rybami a medovnikmi. takze sme opat na mliecku a druhy pokus bude uz 7.1 na 6 mesiacov

bambola
2. jan 2011

@denisse deni ja nechapem ako sa vam to moze neustale zhorsovat 😒 clovek by povedal, ze uz bude len a len lepsie. uvidis, ty budes mat v obdobi vzdoru najlepsie dietatko 😉

ano uz prikrmujem, prvu mrkvicku sme jej dali na stedry den 🙂 akurat dnes idem na nakup zeleninky 😀

@bellablonde no vidis, tak u nas v BB je to vseobecne znama vec 😉 😀 😀

merikac
2. jan 2011

@denisse Denny, pri citani tvojich riadov sa az hambim za to, ze sa stazujem na nocne emmine vytrty,,v porovnani s vami,,je to slaby odvar a uprimne ta obdivujem,,aj Barunku ako to zvladate,,,istotne cas upravi vase uspavanie- velmi vam to prajem,,,,,,,, 😵 Mozno prides na nejaky grif,,co na Nelku zaberie

merikac
2. jan 2011

@bambola tiez malej nedrzim ruky,,obcas sa stane,ze mi strci ruky do jedla, alebo si zacne pchat prsty do pusiny popripade past,,a potom si brhli ako napisala monline oci,,,ale to k tomu patri,,takych pripadov byva coraz menej- uz ju krmim v stolicke,,,ale lepsie sa mi krmi v lehatku,,lebo v stolicke sa mi ked bola mensia knisala a nemala pevnuhlavicku,ale uz to je dobre,,lebo uz aj sa ma otvara pusku,,,,,,neboj, dostanes sa do toho

denisse
2. jan 2011

@bambola
ani ja to nechapem ... ale tak mohlo by byt aj horsie ... a inak je zlata, zdrava a MOJA ... tak jej to kazdy den, kazdu hodinu zas a znova odpustam ... aj ked je to vycerpavajuce a uz mam na nu aj zlost niekedy ... 😀

ona za to nemoze chuda .. ak je niekto na vine, tak som to ja, lebo niekde mozno robim chybu ... aj s nelou som to mala take iste .... takze ja uz dalsie dieta eeee ... uz by som to nezvladla ani fyzicky ani psychicky 🙂

alllexa
2. jan 2011

@noemarta - dakujem!🙂
Tak to Ta obdivujem, ze budes popri babatku stihat aj pracovat! Ja mam problem vyclenit si aspon polhodinku denne na cvicenie.

@maxara - prajem skore uzdravenie!

@katarina7777 - tak to Ti drzim palce, aby sa Ti podarilo aj druhe babatko!

kafoditka
2. jan 2011

@denisse jooj moja, mas moj obdiv 😔 nerozmyslala si predsa len nad tou zavesnou sietou, co ti aj lulu spominala?? Mozno by to na malu fakt zabralo a ty sama by si si oddychla.. Ja Filipa stale uspavam bud vo vajci alebo na rukach a dufam, ze sa opat nauci na postielku, lebo ani nechcem povedat kolko uz vazi.. 🤐 A to sa fesak rozhodol, ze bojkotuje nielen sunar cez den, ale aj tuhu stravu pre istotu 😠 tak sme pred pol hodinou leteli do tesca kupit hippky, lebo som doma ani jednu nemala a aj tak horko-tazko zjedol polovicu...

kafoditka
2. jan 2011

@alllexa
@bellablonde Velkej Saske a malej Sasenke vsetko najlepsie k meninkam 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre