Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
9. jan 2011

@luludi dakujem,idem kuk

maxara
9. jan 2011

@luludi @kafoditka hodte link, nech nehladam zbytocne

@mirka285 😀 😀 😀 no esteze si taka prisna na nas.. ale ja som uz zacala s pitnym rezimom.. premerala som si pohare, kolko su decove a veru uz mam v sebe asi 1 apol litra cistej vody, pol litra kavy a pohar kofoly 😅 ale to len poobede, do vecera mi uz staci voda

luludi
9. jan 2011

@kafoditka ano, Sarkozy mala fantasicke saty minuly rok, skoda, ze tento rok nemala nieco zivsie a farebnejsie. Vasaryova sa vie vzdy obliect za damu primerane svojmu veku a postave, rovnako aj Hubova manzelka. Celkom sa mi pacili saty judiniovej, ale tie vlasy, co k tomu mala - cele zle

kafoditka
9. jan 2011

@luludi Luci ja si myslim, ze ples v opere je tak "honosna" zalezitost, ze damy sa mozu na svojich satach dosyta vysantit a mne proste ta cierna farba na robu absolutne nejde.. aspon nie na tu, co mala Judyniova... ako cierna vdova.. ale jedny neuveritelne krasne a sexi cierne mala minuly rok jedna modelka na plese - rusim sa vola Jana Keketi - ona mala obtiahnute, dlhe cierne s total holym chrbtom obsitym krajkou...neviem, ci si spominas..

maxara
9. jan 2011

ja sice vkus nemam ale mne sa pacia nahodou saty Kmotrikovej, tie belase... tie su pekne a velmi jej idu

kafoditka
9. jan 2011

Fuuuha, Zuzu Kronerovu som nepochopila 😕

maxara
9. jan 2011

ale teda uznavam, Wisterova, Malachovska des.. aj Judinka 😖

mirka285
9. jan 2011

u mna poduju tie tyrkysove ci ake su to saty Kmotrikovej,dalej Sisa Sklovska,Varsaryovu musim pochvalit ako vzdy...Judyniova mi pripada ako bohata panicka z Holywoodu,co ide na pohreb pochovat svojho milionarskeho muza 😒

maxara
9. jan 2011

a teda s postavou a mladostou Zdeny prednej by som si hento nenavliekla, co si navliekla 😝

mirka285
9. jan 2011

@maxara jeej Maxi mame rovnaky vkus 🙂

luludi
9. jan 2011

@kafoditka spominam,, boli aj sexi, aj elegantne aj vkusne a jej teda sedeli. Tento rok bolo privela ciernych siat a cierno-bielych kombinacii. Zatial som nevidela saty, co by ma chytili za srdce, ze teda tie su na zozratie. Nemozem si pomoct, ked sa pozriem na malachovsku rozmyslam, ze ci jej chcel tymi satami niekto ublizit 😕

luludi
9. jan 2011

@maxara @mirka285 kmotrikovej tie saty sedia vyborne, len mam pocit, ze su malo slavnostne na taku prilezitost? ale su velmi pekne

maxara
9. jan 2011

@kafoditka Kronerka des.. 😝

maxara
9. jan 2011

@mirka285 😀 tym sa nechval, ze mas rovnaky nevkus ako ja 😀 😀 😀

@luludi to je mozne.. ale saty to su krasne a krasne na nej vynikaju

kafoditka
9. jan 2011

Kmotrikovej saty na prezlecenie su krasne, ale nehodia sa mi na takuto prilezitost, Sisa bola pekna..

maxara
9. jan 2011

a ta mrzana Miklosova nejako nezbravela nahodou?

mirka285
9. jan 2011

zdena Predna vyzera jak z lacneho kabaretu a Mazikovej saty sa mi pacia,ale nie na nej...

kafoditka
9. jan 2011

Kramarova zena ako vzdy otras.. 😝

kafoditka
9. jan 2011

@mirka285 ved to, ze si mohla obliect nieco primerane jej veku... vypada fakt ako cukrikova babika

mirka285
9. jan 2011

kmotrikovej saty su podla mna spica,menej je niekedy viac 😉

dugyna
9. jan 2011

@luludi momentalne pouzivame najviac kapsove plienky jednovelkostne-tam uz nedavas ziadne vrchne nohavicky,
su velmi lacne a dostupne na ebay.com , su to sice cinske-nie su to ziadnej znacky. ale napr aj znackove plienky ako BBH su sice australske ale siju sa v cine.ja som nedavno kamoske takto kupovala plienky cez ebay.com a 10ks som kupila cca za 35 eur, tie boli jednofarebne. Ale daju sa tam kuknut aj kadejake vzorovane. Ja som s nimi velmi spokojna funguju ako hocijake ine znackove. Perem ich na 60 stupnoch na 3hodin programe /v mydlovom slize - vyrobis s jadroveho a zlcoveho mydla a pracej sody, ale da sa samozrejme aj v mydlovych vlockach/ , avivaz sa nedava aby sa neznizila savost plienociek, miesto toho davam ocot- zmakcuje, dezinfikuje a zaroven neznizuje savost plienocky.
Toto su tie jednofarebne napr. https://www.modrykonik.sk/fotoblog/dugyna/album...
a toto su tie vzorovane https://www.modrykonik.sk/fotoblog/dugyna/album...
sak pokukaj album. A potom pouzivam dost casto econabum alebo flip https://www.modrykonik.sk/fotoblog/dugyna/album... , tie sa daju kupit bud v dubravke alebo na pri mileticke v kamennych obchodoch z plienkami alebo objednat na www.ekoplienky.sk, www.latkovky.sk, www.latkoveplinky.sk
pri tejto flip je vyhoda ze ten obal ti ostane a tu vkladacku das do spinaveho....nemusis kupovat kopec original vkladaciek ja do nich skladam obycajne stvorce kikko bambusove co su dostat v DM drogerii a maximalne spokojnost.
A teraz k tym otazkam...kazde dietatko vyhovuje nieco ine a v kazdom obdobi cura viac alebo menej..ked bola Miska nensia pouzivala som plienocky BabyLucy nohavickove alebo som skladala stvorce na novosklad.
Teraz pouziavm aj tie kapsove alebo econabum ci flip /su to kvazi AIO plienky cize vsetko v jednom nemusis uz davat nic navrch/.
Tie cinske plienky z ebay, musis vymenit celu ked je pocikana lenbo tam sa vklada vkladacka dnu ako do kaspy...original je k tomu vkladacka z mikrovlakna 1- 2ks, ja v nej pouzivam teraz jednu frote vkladacku a jednu tuto z mikrovlakna / mozes si bud kupit tie vkladacky na www.plienka.sk -teda tie frote to su organic, ale na to pouzijes obycajny maly tesco uteracik 🙂, pripadne usijes http://www.detivbavlnke.sk/product_detail.php?q... ja idem zopar z tohto, latka ma vysla rovnako ako jedna taka super sava vkladacka 🙂, a to len obdlzniky sparvis.
A tie flip a econabum menis len vnutro a obal ti ostava..ten menim podla toho ako sa mi zda ci je citit...do toho mozes tiez ako vkladacku pouzis frote uteracik, ci klasicky stvorec poskladany na obdlznik a prehnuty napolku.
Ked budes prat cca raz za 2 - 3 dni, tak potrebujes este 3 nocne plienky do tych sa oplati investovat, das vecer a babo vydrzi az do rana...je to pre ten savy material, ja odporucam anavy plienocky vynikajuce maju ich na www.klingacik.sk je to tato plienkahttps://www.modrykonik.sk/fotoblog/dugyna/album..., na vrch nanoc davam vlniaky aby sa mala vetrala a to vlhko prechadzalo von, lebo keby si dala na vrch PUL gate(tak to je umele..a celu noc by to drzalo vlhkost/ vlniaky vlůhkost odvadzaju, daju sa urcikovat vyjdu ta v porovnani s kupovanymi par korun kupovane stoja okolo 16 eur, niektore viac, strikovane ta vyjdu 1-2 klbka vlny ovcej./a to ze nepustia mokro..treba ich cca raz za mesiac oprat na programe vlna a nalanolinovat-cize naimpregnovat, cez den ich len vyvesit a oni sa vyvetraju, je to aj tym ze vlna ovcia ma samocistiaci ucinok).
Takych nocnych plienociek treba 3ks, 1-2ks vlniakov (samozrejme su kocky co maju viacej vlniakov a aj cez den maju deti vo vlniakoch viac im to vyhovuje).
A obcas ked mi nevyschne nocna plienka tak pouzijem aj tu z cinsku kapsu na noc.
A kolko takch plienociek, no napr. ak si kupis tri kusy econabum plienok s original vkladackou, a dokupis k tomu tie kikko stvorce v DM drogerii /ked pouzijes zlavovy kupn vyjdu lacnejsie/ tak si vystarana.
Len ide o to ze kolko tych vkladaciek treba kupit, treba ratat ze ked budes prat kazdy 2 den treti budu schnut /stvorce a aj cinske plienky schnu super rychlo/, cize potrebujes plienocky na 3 dni, treba rata ze spotreba plienok je cc 8 ks denne, zavisi od toho kolko babo vycura a ake save vkladacky pouzivas.
Ide aj o to kolko chces do toho investovat. Na tom ebay.com kupis 10 ks za 35 eur maximalne, co skvela cena, cim viac kusov je v baleni tym moze byt cena nizsia.
Ja mam 2ks econabum a 1ks flip, k nim original vkladacky, cize to mas ako 3 plienky. a este mam 9ks kikko bambusov stvorcov/tie rychlo schnu je to super na leto ked ides na dovcu preplachas vyvesis a rychlo uschne/ a potom mam 12ks tych plienok z ebay. a to nam staci ostatne, a 3ks nocnych plienok. 2ks vlniako.
Ako mame aj ine plienky ale tieto tocime dookola.
Do tych cinskych nemusis davat ako ja frote vkladacku ale potom budes musiet castejsie prebalovat.
Ale ja ked mam tu frote vkladku a tu co tam bola original/mikrovlakno/ tak mi vydrzi 3 hodky, a tieto kapsy maju vnutri na vrchu flis a ten robi pocit sucha babatku na ritke, takze v pohode.
Ked bola Miska mensia tak som pouzivala separacne plienky,je to ako toaletak ta sa dnu do plienky navcrch aby sa tolko nezaspinila od kakanice, ale teraz to uz nepouzivam, vacsina stolice je tuha a kakame do serblika takze nemusim zapierat, len obcas mame nehodu ale to je minimum.
Aj cez den sa snazime byt co najviac bez plienky kedze rabime BKM metodu.
Ale urcite by som ti odporucila aspon 25plienociek, 3ks nocnych/do tych investovas sa oplati/.
Daju sa kupit aj na bazare.
Plienky skladujem v kybli zo stierky 10l s vrchnakom.A prat sa daju aj s pracou gulickou.
A starostlivost o ritku, nijaka extra. \n utieranie mam latkove obrusky -babicka nam vyrobila zo starej obliecky ci plachty male stvorce, a zarab taky olejcek s vodou medvidek maju ho na www.klingacik.sk, postriekas rytku utries a hotovo obrusky perem s plienkami. Tym ze je to olejova emulzia ritku nekremujem nicim, iba tak raz za cas ked mala viacej cika v noci ako inokedy, alebo je dlhsie v plienocke ze viac cikala , moze trosku zacervenat tak vtedy tam dam troska kremu tej rybylky, ci sudocerem alebo z lidlu a hotovo.A necham ju vo vlniakoch so svorcom vnutri..aby sa vetrala a hotovo. Ale to sa casto nestava.
Dufam ze som odpovedala na vsetko...vklude sa este pytaj rada ti poradim.

maxara
9. jan 2011

Sisa krasna ale ta Kronerka.. ani na moju 50tku by som si ich neobliekla

kafoditka
9. jan 2011

@maxara mne sa jej saty celkom pacia, ale nie ta farba..su zaujimavo usite ale bledomodra ee

dugyna
9. jan 2011

@mirka285 ano Miri praktikujeme este tu BKM metodu, ide nam to tak ze kakame prakticky mimo plienky, 90 % kakame do serblika, a cikanie teraz cez sviatky sme viac pouzivalai plienocky...sak nasvtevy a nakupy a jedno z druhym, ale inak aj cikame do serblika, mala pekne hlasi 🙂 , niekedy sice zahlasi hned ako sa vycika,ale tak nevadi.

mirka285
9. jan 2011

tak a Dugyna to teraz zabila 😀 😀 😀 Dugy a co ta BKM?

mirka285
9. jan 2011

@dugyna takze vam to celkom ide,no super,moja sere nonstop,takze ja by som ju asi musela mat cely denna serbli 😀

gabika41
9. jan 2011

U mna vedie Vasaryova,to je presne vidiet,kdo je dama......... 😀 a samozrejme aj tei modre Kmotrikovej... 🙂

luludi
9. jan 2011

@dugyna ty si poklad 😵 😵 😵 idem hned studovat a obkukat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre