Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

sarai
9. jan 2011

@kafoditka ten jogurt sa kupuje nejaky specialny, ci staci obycajny biely neprisladzany? aj ja nad nim uvazujem.
ja som zo ziliny a som 84 rocnik. 😉

kafoditka
9. jan 2011

@sarai no vidis, ja som tiez 84 a pochadzam z Cadce 😉 Jogurt kupim klasicky biely s probiotikami, ziadne ochutene

sarai
9. jan 2011

@kafoditka tak to sme blizko pri sebe 🙂 ja sice byvam v terchovej, ale nevedela som, ci to budes poznat. ale ked si odtialto, tak urcite.
a nevies nahodou, dokedy treba davat maso 6x za tyzden?

maxara
9. jan 2011

@kafoditka jasne ze maju aj polky pristup 😀 mm sa urcite potesi 😀 len ich treba upozornit, ze baby budu kecat same a oni budu asi tiez separe, lebo sa vsetci nepomestime na jednu sedacku 😀 napr oni by mohli byt s deckami hore a my vykecavat dole.. to by bolo ake ppc, co?
inak, si sikulka 😉

kafoditka
9. jan 2011

@sarai jasne, ze Terchovu poznam, ja ale uz 8 rokov zijem v BA 😉 Ja davam maso asi 5x do tyzdna, ale uz sama neviem, co by som mu varila, lebo jednak mi to varene moc nechce a jednak lubi asi len 4 druhy hippky... ale od 7 mesiaca mu skusim dat na ranajky uz chlebik s masielkom a spestrit mu jedalnicek uz aj inymi potravinami, tak uvidim, ako sa chyti.. zatial je to stale dokolecka kuracie, jahnacie, hovadzie, telacie s ryzou, sem tam so zemiakmi, lebo tie mi moc nelubi a potom vsetky druhy zeleniny skoro..

maxara
9. jan 2011

@sarai jeeeej Terchova je super miesto.. blizko pri sebe mas tutifruti 😉 a preco tak strasne sa riadis tymi tabulkami.. ved masko nemusis davat kazdy den, ked nechces, ale mozes.. mne dr vravela, ze ked zacnem od 6teho mesiaca prikrmy, tak asi po mesiaci davam maso kazdy den a potom prejdem na 6x plus jeden den spenat so zltkom.. ale napr ja davam aj teraz spenat so zltkom a vtedy nedavam teda maso.. ved ani ja nejem maso kazdy den

maxara
9. jan 2011

@kafoditka mne ninka tiez moc nechce zemiaky a ja som jej kupila na ochutnavku hami a vyjedla mi celu flasticku, takze ja mam teraz uz pestrejsi vyber, co jej mozem dat.. a dnes som jej napr pomiesala dva druhy, ale tak, ze som davala jednu lyzicku z masoveho poharika a druhu zo zeleninoveho a za usami sa olizovala

kafoditka
9. jan 2011

@maxara tak to by bolo uplne ze uzasne, ale neviem, ci je to realne 😀 no ved uvidime, cie polovicky este ohlasia prichod 😉 inak ja rada, aj nabuduce 😉

kafoditka
9. jan 2011

@maxara peti no vidis, mne minule odmietal masovy prikrm skoro cely tyzden tak som mu tam flakla kusok jablka do toho a cuduj sa svete hned bagroval 🙂

luludi
9. jan 2011

@maxara varim zajtrajsi obed pre mna a mm, mm si nosi do prace domacu stravu 🙂 v nedelu varim 2x - bonus 😝

maxara
9. jan 2011

@kafoditka no jedna polovicka uz ohlasila prichod, teda okrem mojej 😀 no som zvedava, ale kedze zatial ste len 4, co sa ku mne chystate, tak pohodka..
inak ja som dnes pozerala zlozenie toho hami a tam bolo ze mrkva, karfiol, ryza, zemiaky, jablkova stava a voda .. tak to jablko tam asi robi taku dobru chut, co im chuti, lebo inak je to take mdle, co doma uvarim.. tak rozmyslam, ze budem varit podla toho zlozenia aj ja

maxara
9. jan 2011

@luludi no tak ja varim jeden obed a mm si ho potom berie na obed do roboty az do stredy 😀 😀 😀

maxara
9. jan 2011

idem povedat mm, nech mi uvari ruske pikolko 😀 som dostala nan chut

sarai
9. jan 2011

@kafoditka a ked varis ryzu, tak ju tak skoro rozvaris? ci iba normalne a papa kusky. ja zatial uvarim tak dost namakko aj zeleninku, aj masko a potom to popucim vidlickou a dam tam trochu toho vyvaru.
a chlebik s masielkom pozuje?
@maxara tabulkami sa neriadim. masko som len zacala davat a presne to, ze ani ja ho tolko nejem, tak ma zaujima, dokedy sa to odporuca davat tak casto. urcite ho vynecham viackrat za tyzden. A zltok tiez dam.

tinaki1275
9. jan 2011

@maxara samozrejme aj moja polovicka bude so mnou🙂)ale on toho slovensky vela nenahovori a jeho anglictina ..no nic moc ale dohovori sa..ale on je zvyknuty ..bude ticho sediet a sledovat ..alebo varovat vsetky deti🙂)

maxara
9. jan 2011

@sarai tak ja sa pozriem na ten papier od mojej pediny, ale musim povedat, ze my sme zacali s prikrmami uz davno a podla nej by sme este len mali zacat, takze ani neviem, co je na tom papieri.. ale pre teba ho idme pohladat, nuf? 🙂

kafoditka
9. jan 2011

@sarai uvidim, ako ho bude papat... ja ked vsetko uvarim, tak to pomixujem a tak mu to davam... sak ryze ked das troska, tak sa to rychlo uvari - napr. zarovno zeleninou a kuracim masom.. a tiez pridavam vyvar z toho, v com som to varila..

tinaki1275
9. jan 2011

@sarai ja davam masko tak 4x ..niektory tyzden 5x..moja mala ho velmi nemusi ...☹radsej zje cisto zeleninovy prikrm..alebo to ja zle varim ☹no na svk sa chystam nakupit hippky tak uvidime ci jej tie budu chutit..

cigaretka5
9. jan 2011

ufff dievcata no vy ste nejak popredu. Nasa mala ma jeden prikrm denne a to sme este ani neskusali masko.

sarai
9. jan 2011

@kafoditka ja som asi zo 2x pridala ovsene vlocky, tak to je asi take iste. tiez sa to uvarilo naraz so zeleninkou.

cigaretka5
9. jan 2011

iank baby nebola som tu tisic rokov ako ide vasim dietkam pretacanie? nasa mala zvlada z bruska na chrbat a to je cielene ziadna gravitacia - ale na brusko sa jej nechce . Ona by najradsej sedela a stala

tinaki1275
9. jan 2011

@cigaretka5 masko sa pridava k tomu prvemu zeleninovemu prikrmu po nejakych 2-3 tyzdnoch myslim..ty aky prikrm davas?

maxara
9. jan 2011

@sarai tak som to bola pozriet, je tam napisane, ze od piateho mesiaca davame aj masko a po navyknuti dietata na zeleninovo masove prikrmy, cca po troch tyzdnoch dva krat tyzdenne maso vynechame

@tinaki1275 super.. tak mm bude mat uz troch sparingpartnerov 😀

kafoditka
9. jan 2011

@tinaki1275 Mati tak ja si budem s tm rozumiet, moja anglina je na podobnej urovni 😀

maxara
9. jan 2011

@cigaretka5 moja Ninka by tiez len stala.. ja neviem ani, ci jej to mozem vobec dovolit, ale ona je jak pruzina.. normalne sa postavi a ma napnute nozky.. a skace mi na stehnach.. vobec napr nechce lozit a prevracat sa sice vie, ale nerobi to, lebo naco, ked je spokojna aj na chrbte aj na brusku.. obcas ked sa nacahuje za hrackou, tak sa jeduje, ale to sa k nej skor posuva po boku, ako keby sa mala otocit.. a uz ani nehovorim, ze ked lezi, ju vobec netankuje, ze ma nohy.. absolutne sa nesnazi stvornozkovat, ani na kolienka sa nedviha, nic 😒 snad nie sme pozadu

maxara
9. jan 2011

@kafoditka aj moja anglina je nic moc, len aby som nevedela presne opacne slovicka, ako pozna tinakin m 😀 lebo to sa teda nijak nedohodneme 😀

cigaretka5
9. jan 2011

@maxara nasa mala obec nema potrebu byt na brusku a naco sak na chrbte je pohodka , ked ju dam na brusko sup na chrbat .

kafoditka
9. jan 2011

@maxara ale ja som nas naratala pat, co sme potvrdili ucast 😕

cigaretka5
9. jan 2011

@tinaki1275 my mse zacali tesne pred vianocami s mrkvou potom aj zemiak , spenat brokolicu a dneska sme mali nejaky mix ze zemiak mrkva a neviem co .............
Baby to vy ako uz deckam nedavate mlieko z flase?

cigaretka5
9. jan 2011

ian kukam kafkin status a tiez ma dnes napadlo, ci riesit a ci nie choditko pre malu?
my sme na tom vyrastali a nikomu nam nic nie je e teraz sa lekari tvaria ze s choditkom je to najhorsie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre