Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tinaki1275
21. jan 2011

no mne mala reagovala zase uplne inac ako posledny krat na ockovanie..teplota bola zatial len zvysena ,ale dala som preventivne viburcol ,akurat nemohla poobede spat bola strasne nekludna..a vecr to iste urcite sa mi aspon 3x v noci zobudi .. 😒 len nech nema teplotu a neplace ako minule..
ja inac neviem baby ale nam tu ockuju kazdy mesiac..dnes osm sa pytala dr.a povedala mi ze mame ockovaci system spolocny s tym v USA a vo Velkej Britanii ..ked dojdem domov az sa popytam ako sa presne ockuje na svk ..uz mi to lezie na nervy ,20,2, zase a potom 20 .3 zase...ona mi hovorila ze mozno u nas sa dava viac vakcin spolu ,ale aj tu sa dava..a zase vsetko sa nemoze miesat..a este aj mm je chory (ja by som povedala prechladnuty ,on hovori ze chory 😀 ) tak som na malu uplne sama..dne ssa na nu akurat 2x pozrel zo vzdialenosti 3 m aj to s ruskou na tvari (to nakazala dr.)a mala sa tak rozplakala ze uz to potom neskusal..

strasska
21. jan 2011

@merikac tak mas pravdu to je iny serbel, na nom by sa mu nepodarilo ocikat sa

inak uz som sa tu bab chcela opytat, ze preco davate do ovocnych prikrmov tie keksiky?

monline
21. jan 2011

@merikac práveže som nevidela vianočné fotky..videla som tie 7 mesačné a potom spoločný album s Denisom, ale tieto si skryla úplne do spodného albumu, tam by ma nenapadlo už kutrať 🙂 musíš dať vedieť, však ja som zvedavá ako Emma rastie,...na všetky detičky som zvedavá 🙂
toto je z dmky babylove..to, čo varím ja, mu moc nechutí, preto sa snažím hlavne vývar s mäsom a zeleninou mu dávať, to spapá
Emma je teda riadna jedáčka..🙂 mne malý desiatuje deci výživy s jedným marina keksom..a na obed tiež deci príkrmu nejakého..a na olovrant kašu s banánom a keksom, tiež toľko asi...včera som mu dávala biely jogurt, najskôr som mu naberala aj z výživy s keksom aj jogurt (nechcelo sa mi to miešať, nevedela som ako mu bude nesladený biely jogurt chutiť)...a si predstav, že sa ksichtil..a ked som mu dávala čistý jogurt, tak otváral pusu ako vráta 🙂

monline
21. jan 2011

@tinaki1275 chudák Leia, vystrašil ju ocko 🙂 to je dobre, že to zvládate bez teploty, malý má 39 skoro stále

monline
21. jan 2011

@strasska ja dávam preto, lebo inak malého striasa, zdá sa mu to prikyslé..dokonca ani banán nezje čistý, tiež ho bez keksu striasa..

strasska
21. jan 2011

@monline a nebolo to iba prechodne ved vies nova chut? lebo mne malu tiez zo zaciatku striasa, ale potom otvara usta jedna radost
mne sa to zda potom zbytocne sladke, ved spravne by sa cukor a ani sol do 1 roka nemali pouzivat

merikac
21. jan 2011

@strasska mali ich aj v modrom 😉 trosku zjemni kyselkastu chut,,a naviac, ja jej casto davam baban,ten zastavuje stolicu a naoopak marina keks ma v sebe finikel,tak z toho poprdkava 😀 aspom si to ja tak odovodnujem 😀 a naviac,,jej to smakuje viac ako cista vyziva,,
@monline noo zje toho hodne,,na obed ju chodim kojit, ide spat potom a ked vstava okolo 14 mamina jej dava váru- plnu mysku kopcom vzdy vyje,,okolo 15-1-6 zas kojim,,ideme von a znova zje bud ovocie,kasu, alebo chleba a ide s kupat kojenie a spanok,,,,,,,,

monline
21. jan 2011

@strasska skúšam aj bez, ale on po troch lyžičkách odmietne jesť..pritom jogurt mu chutil nesladký, myslím, že to ani nebude tou sladkou chuťou keksu, ale asi fakt to zmierni tú kyslosť..hlavne jabĺk...čím iným by som mohla zmierniť tú kyslosť? jogurtom? asi nie..poraď

strasska
21. jan 2011

@merikac
@monline ja len nahlas uvazujem, ze pre deti je to nova chut, takze si na nu musia najskor zvyknut a keksy su vsetko len nie zdrave, takze ja to skusim bez nich. este sa keksov do konca zivota naje dost. 😀
lucim sa
dobru noc

monline
21. jan 2011

@strasska dobrú noc

merikac
21. jan 2011

@tinaki1275 fuu, tak to je dost otravne pre tie deti,,ved ta uz len ked zbada biely plast sa musi rozplakat,,,,inac emma sa malocoho zlakne,,,vcera mi stiahla sklenenu misku naplnenu muslami,,taky rachot to narobilo,ze aj nasi sa zlakli,,a ona v pohode,,,ani snou nehlo,,,,ani ked jej niekto urobi bu,,sa nelaka,,place iba ak vidi cudzich ludi ktori ju chcu na ruky

strasska
21. jan 2011

@monline a co tak k jablku pridat nejake sladsie ovocie, hrusku, alebo banan? a zaujimave, ze mu jogurt chutil aj cisty nie? 😀 u mna je to naopak, ja by som si najradsej do jogurtu nasypala keksiky 😉

merikac
21. jan 2011

@strasska dobru,,,,,,,,,,,ale ved marina keks je zdravy keks, vyzivny 😀 😀 😀 😀 srandujem,,dobru noc

strasska
21. jan 2011

@merikac inak mas syna fesaka, krasne oci ma...mne sa vzdy pacili modre oci, asi preto ze ja mam hnede 😉

strasska
21. jan 2011

a uz fakt idem

monline
21. jan 2011

@strasska uvidíme, vyskúšame rôzne kombinácie, nech sa chuť nezunuje
tak ja by som si do jogurtu nasypala najradšej granko..a riadne veľa 🙂 a ešte radšej do smotany 😀

merikac
21. jan 2011

@monline brrrrrrrr, granko a jogurt,,mne tato kombinacia nepasuje,,ani vanilkovy jogurt, ani stracatella, ani karamel,,a ani ine odnoze,,pre mna prijatelny jogurt len s ovocim 😀 😀 - a granko tak na lize, alebo palacinky 😀 no a aby som sa vratila k tym spagetam,ja by som jej to rada urbila,,len neviem ako,,myslis, ze by som jej mohla dat uz domaci pretlak?

merikac
21. jan 2011

@strasska len vlasy ma ako buro,,sa nechce dat ostrihat, podla mna mu pristanu viac kratke- tak uz ozaj dobru noc

monline
21. jan 2011

@merikac mne malý včera papal trocha z paradajkovej polievky..myslím, že hej..inak aj na tej fľaške sa píše, že obsahuje zeleninu 73% (35% mrkva, 32% paradajkové pyré, zemiaky, cibuľa), 14% špagety, 8% morčacie bio mäso...takže aj toto je pretlak, aj to tak chutí

monline
21. jan 2011

@merikac veľa granka prebije chuť jogurtu 😀

tinaki1275
21. jan 2011

no stihla som sprchu a mala sa zobudila..ma teplotu 😒 ale radsej nemeriam,dala som jej rovno sirupcek co je na teplotu a trochu caju(chuda cucala akoby rok nepila ) a dufam ze zaspi ..mm tu spi na gauci ja k zabity a etse ze ide sex &the city 🙂 ale asi budem musiet tak ci tak malej ..ona tak rychlo nezaspi ,t 🙂 take stastie ja mat nebudem 😒

tinaki1275
21. jan 2011

@monline mozu sa uz paradajky?

monline
21. jan 2011

@tinaki1275 chúďatko..nech jej to rýchlo prejde...vy tam máte asi krajšie paradajky ako my tieto otrasné dovozové, čo? neviem ako to je s paradajkami, nedala som ešte..jedine hotové príkrmy s pretlakom

merikac
21. jan 2011

@strasska len vlasy ma ako buro,,sa nechce dat ostrihat, podla mna mu pristanu viac kratke- tak uz ozaj dobru noc
@monline zatra vyskusam uvarit,,som zvedava ako jej bude msakovat,,ale namiesto spagiet, dam inu cestovinu, lepsie sa mi rozmixuje
@tinaki1275 to je fajn, ze pije cajik,,,

monline
21. jan 2011

@merikac ja plánujem tiež skúsiť uvariť niečo podobné, aj pretlaky som nakúpila 🙂

tinaki1275
21. jan 2011

@monline no ved este aj teraz mam v kvetinaci zo tri styri uz nacervenale..ale zda sa mi ze do deviateho mesiaca je to zakazane?ja tu hotove nemam 😠 tak vyvaram..dnes som robila telacie so zelelinou a spraskala 150g,tak som sa tesila..a dala som prvykrat aj cuketu aj ta jej evidentne chutila.. 🙂
@merikac pila mi cajik aj 200ml denne teraz zacina streckovat k obednemu prikrmu chce iba vodu cca 70ml a cajik cez den uz len pocuckava a to menim 4 rozne druhy ..akoby prestavala mat zaujem.. 😒 inac uz sa neviem dockat kedy bude poct pomarancovy dzus,vcera mi dovliekol mm asi 15 kg pomarancov z ich sadu a 5 kg mandariniek..

tinaki1275
21. jan 2011

ozaj baby ake cestoviny davate klasicke alebo celozrnne?tu obsahuje vsetko vajicka ,tak som kupila z bio obchodu nejake specialne ryzove a kukuricne 😕

monline
21. jan 2011

@tinaki1275 také úplne čerstvé asi celkom inak voňajú aj chutia, že?

merikac
21. jan 2011

dnes mala kuracie masko, a vyvar so zeleninovej polievky s cicerom a hrachom- mamina jej dala aj z tych strukovin+, zemiak, mrkvu a hrach- zmastila,to,,ona zje vsetko, az na kase,,tie je len vtedy ked je moc hladna- ozaj a co ste nike kupili k 17stke si tusim nespominala

tinaki1275
21. jan 2011

@monline no ja uz som zabudla ake su kupovane uz asi 4 roky som mala v zahrade od maja do novembra svoje.. a fakt je ze ked ich chytis do ruk potom ti krasne za nimi vonaju .. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre