Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
1. feb 2011

@meruska noved preto to pisem.. lebo ty by si chcela velmi, strasska je akurat vo stvrtok v KE a inokedy ma problem a karinnke je to jedno, Oacke tiez a Tinaki tam je len nejak do soboty.. cize nedela neprichadza do uvahy, ani utorok, lebo to len Tinaki pride.. ty nemozes v sobotu, ostala strda, stvrtok, piatok.. neviem co ste mali niekto v stredu, ze ste ju vylucili a tak ostali iba tieto dva dni, pricom strasska ma pravdepodobne problem s dopravou, cize by prisla iba v ten stvrtok.. Tinka aj tak napisala, ze len cez vikend, takze ta je bohuzial mimo obliga a boddez by aj tak zabudol prist.. Izira sa tusim nevyjadrila a Emanuel ma choreho synka, cize ...
Uff, este ze som sa nepytala a dala som termin

maxara
1. feb 2011

@oacka ja som teraz pribrala asi 3 kila ☹ ale verim, ze po kramoch mi zmiznu.. ale pripocitaj mi ich prosim do tabulky ☹ vcera som uplne zabudla, ze je den D.. pomeriam sa, ale bude to zase skrerslene tym mojim pasom gumenym

oacka
1. feb 2011

@maxara neverím, ako je to možné? veď na fotkách si evidentne schudnutá! s tebou dačo neni v poriadku,vyber si ten kryonit,či čo to máš z tej tvojej planéty, z pančušiek!!!!! 😀 😀 😀 😀

tatianka.g
1. feb 2011

tak mame za sebou poradnu a ockovanie
hlasim do tabulky udaje 7950 g a 71cm zubky zatial ziadne
davate niektora vodicku alebo cajik rovno z hrnceka?

maxara
1. feb 2011

@oacka kryptonit ty trupka 😀 nemavam pancusky celu noc, takze rano som sa vazila bez nich.. ale fakt.. ja nechapem, serem aj za kafka a neviem este koho, jem normalne, ziadne obzerstvo (teda okrem tej nedele, ale ani to som nepozrala vela, len rozne druhy a vacsinou nezdrave), ziadne sladkosti.. ja nechapem.... musi to byt voda

alllexa
1. feb 2011

@oacka - najlepsie to bolo na Silvestra, to zuroval do pol jednej🙂 Najprv si schrupol okolo desiatej, a potom bol velmi "zivucky"🙂 Aj lekarka sa cudovala, ze ako to, ze tak nespi, ze aj cez den je to vraj dost malo, ked spi dva krat po hodinke, ale takyto bol od narodenia, hoci take male babatka spia aj dlhsie. Ale citala som, ze ta potreba spanku je dedicna, i ked ja mam pocit, ze ja som na rozdiel od neho unavena a nevyspata a on je v pohodicke🙂.
Inak, teraz spi, tak sa tesim, ze som stihla trochu poupratovat🙂 Ale uz sa blizi cas prebudenia, tak idem dalej makat🙂

maxara
1. feb 2011

INAK BABY,
ak chcete riesit celoslovenske stretko, tak je na case.. to nie je len tak.. kuknite sa na Oacku, ma chuda tazku hlavu z par bab.. a to nemusi nic platit (okrem obcerstvenia), ziadne zalohy ani nic..
pomaly by sme mali uvazovat nad terminom a miestom.. co vy na to?

A ozaj, este detail.. ja davam ruky prec..

oacka
1. feb 2011

@maxara ja nemám ťažkú hlavu,len mi je hrozne ľúto,že sa nás tak málo nazbiera ☹ ☹ ... inak Košičanky, ja som k dispozícii aj inokedy,ak máte záujem sa inokedy stretnúť,ke´d budete môcť, dajte vedieť...
a to celoslovenské stretko by sme si mohli dať niekedy v auguste,ke´d už budú rodinné oslavy prvých narodenín za nami,nie? niekde,kam by sme sa vedeli dostať tak za dve tri hodinky autom... ja sa v tých rekreačných strediskách moc nevyznám,ale vy určite viete,kde by sa dalo! 😉

mirka285
1. feb 2011

caute..tak uz som doma,teliesko mam zavedene 🙂 takze trvalo to asi 5 minut,samozrejme,ze to bolo trosku neprijemne ale dalo sa to vydrzat...platila som 75 eur,a mam Multiload,tak sa vola,neviem ci este vyrabaju aj Danu...a mozem trtkat bez neziaducich nasledkov 😉 este keby bolo s kym,ze 😀

maxara
1. feb 2011

@oacka kam dojdes za dve tri hodky autom? aspon po zilinu? lebo mi to mame do ziliny tri hodiny.. takze..

@mirka285 Mirus som rada, ze telisko je na mieste.. a nalada lepsia.. a co? vykrvacala si?

oacka
1. feb 2011

@maxara áno,áno, po Žilinu,... Banská Bystrica, Zvolen aj skôr takže niekde tam... aby aj Stredoslováčky mohli doraziť!

oacka
1. feb 2011

@tatianka.g super miery! ja chcem začať učiť na ten sosáčikový pohárik,ale vždy naň zabudnem....

oacka
1. feb 2011

@mirka285 som sa ťa chcela už dlho opýtať,že čo obssahuje ten nákupný zoznam pre Gaba? čo ti donesie z Thajska?

strasska
1. feb 2011

@tatianka.g
@oacka
ja ucim na sosacikovy a sem tam sa jej podari dostat aj nieco do ust 😀

oacka
1. feb 2011

@strasska @meruska @karinnka u nás otvorili nový pidiobchodík s maďarskými zákuskami...môžem kúpiť??? či budem provokovať,keď už teda chceme chudnúť????

oacka
1. feb 2011

@strasska a máš s takým gumeným sosášikom či pevným umelohmotným? lebo Kristína ten gumený s odporom vypľúva...

mirka285
1. feb 2011

@maxara nevykrvacala ale robila drahoty,mi to nechcela najprv zaviest,ze treba mi znova zopakovat sedimentaciu,lebo ta mi vysla zle,ale nakoniec som ju ukecala a na krv pojdem potom....
@oacka no konkretne som chcela len taku tasku malu cez plece tzv. buzi tasku a ostatne veci co mu padnu do oka...takze necham sa prekvapit...

bellablonde
1. feb 2011

@tatianka.g sorry za neskoru reakciu, kamoska pred chvilou odisla...
postruham jablcko (niekedy aj hrusku) pridam trocha vody aby to nebolo ani moc huste ani moc riedke a za hrst vlociek
necham rozvarit asi 5 minut
a mixerom spravim hladku kasicku 🙂

najlepsie vlocky su v papierovom baleni (vyzera ako vrecko muky) a mavaju ich v bille, su uplne jemne pomlete a nemaju tam tie blbosti...ako sa to povie, take tie obaly zo zrniecok, co sa nedaju jest 😉

oacka
1. feb 2011

@mirka285 ty si skromná... ti donesie 3 oriešky pre Popolušku... či tie frnkli do nosa nie do oka??? 😀 takú tašku mám aj ja, už druhú,lebo prvú som roztrhla,nosím na vychádzky...
u nás dnes hrozná kosa, vonku nejdeme..

cigaretka5
1. feb 2011

@mirka285 mas Gaba v Thajsku? no ticha zavist, my sme s mm spekuloval ze by sme tam straaaaasne chceli zasa ist ale tak skoro ro nebude , je tam strasne dlhy let co by mala asi nezvladla ...... Ink je to tam podla mna aj pre babatka coool..

Inak baby mam ticheho tucha ze budu // a neviem ci uz testovat ci este cakat.

oacka
1. feb 2011

@cigaretka5 ak si už mala dostať a nič,tak testni!

bellablonde
1. feb 2011

@taawewe 🙂 ahoj ja som tiez rodila v stiavnici, nie teraz, ale prve dieta 😉

wau @cigaretka 😵 😵 davaj testuj, to je aka sprava 😀

cigaretka5
1. feb 2011

@oacka no v podstate by som mala dostat tento tzyden, ale mam taku predtuchu ako ked som mala dostat pri malej a nic 🙂 v podstate by som bola happy ale mam obav ze je to dost skoro po sekcii

cigaretka5
1. feb 2011

no tak som sa sama vnutorne rozhodla ze do piatka cakam a ak nic v piatok sa testuje--- dobre tak vo stvrtok

bellablonde
1. feb 2011

fuuch ja si myslim, ze pre bejby je Thajsko uplne ze zle
vsak si vezmi, kolko ockovani potrebuje dospely ked tam ide, strava je uplne ina, na toto by som nenasla odvahu ani nahodou
prave dnes mi ta kamoska vravela, ze nejaky jej znamy si odtial privliekol nejakych cervikov na nohe a nejde sa ich zbavit 😕 😕

cigaretka5
1. feb 2011

@bellablonde no my sme tam boli tri tyzdne , neockovali sme sa na nic- a strava- tak ta je v thajsku bozska, lahka cerstva. Jasne skusali sme aj kobylky ale v principe ich jest nemusis.......... Ja keby to nebolo tak daleko som tam minimalne tri krat do roka

cigaretka5
1. feb 2011

@bellablonde neviem kade ten znamy chodil ale ked dodrzujes akladnu hygienu nema sa ti tam co stat.

oacka
1. feb 2011

@bellablonde
@cigaretka5 ani ja by som nešla s bábom do exotiky, ja by som sa bála,že keby ochorelo, akej zdravotnej starostlivosti by sa mu dostalo... ešte počkaj,či dojde mrcha, jaaaaj soom zvedavá! 😉

oacka
1. feb 2011

@cigaretka5 ale fakt je to skoro po sekcii...

cigaretka5
1. feb 2011

@oacka no to aj ja a velmi na krpca sme cakali skoro dva rroky a teraz sup? no neviem i ked kamoska mi to predikovala z kariet.
Neviem nemala som cest byt v thajskej nemocnici, ale mozno by sme boli pekvapeni na akej urovni su miestne sukromne zariadenia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre