Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

luminkasp
11. nov 2009

AHojte, tak aj ja sa k vam priadavam, ja som az dnes nasla odvahu si urobit test a boli tam dve ciarky 😵 😵 😵 k dr som zatial este nesla, tu to aj bezi trosku inak ako na slovensku, tak uvidime, kedy my prvykrat uvidime malicke

maaaaaaaja, tak uz som tu a tesim sa na nase 9 mesacne repete 😉

zatial sme to povedali len mojim rodicom a sestram, ostatnym by sme chceli az neskor, ak to vydrzim 😎 Termin zatial vychadza na 12.7. 😵

luminkasp
11. nov 2009

terina, no nasa mala v tom case uz v kociari byt nechcela, len chodit a chodit a chodit, byvaju aj take casti co maju tri kolieska, daju sa pripojit na kocik a male mas v kociku a druhe sa vezie, neviem, ako sa to vola po slovensky, ale vyzera to ako trojuholnik zo spodu s troma kolieskami 😉

helen
11. nov 2009

Luminka blahoželám! 🙂 A kde žiješ?

luminkasp
11. nov 2009

helen v spanielsku, uplne na juhu, v granade 😉

katy1979
11. nov 2009

luminkasp tak ja mam svagra hore v pamplone. ale granada moze byt super

a to za kocik asi myslis skejtik teda tak sa to vola tu. zavisi od povahy krpca ale niektorí ked vidia mladsieho surodenca v kociku tak sa tam hrabu tiez

luminkasp
11. nov 2009

presne to som myslela 😉 ,tu sa to dost pouziva.

a granada je nadherna, na sever spanielska sa vobec nepodoba, ale aj tam je pekne 😎

katy1979
11. nov 2009

no co uz ked tam ma pracu. aj ked tiez by som prijala keby bol dole na juhu, to by sme tam boli nasackovany stale 😀

skejtik budeme kupovat aj my.

luminkasp
11. nov 2009

no, sak aj na severe spanielska su pekne letne prazdniny 😀

maaja
11. nov 2009

luminka tak este raz blahozelam a vitaj medzi julovkami ;)
hrozne som rada ze sa tu stretame ...

aby ste ostatne vedeli, my s luminkou sme boli spolocne v aprilovkach 2007 a sme sa dohodli ze aj druhe si odkrutime spolu - tak nam to nejak vyslo ;)

helen
11. nov 2009

Maja, tak to je skvelé že vám to vyšlo! 🙂 Mne to takto naraz vyšlo s veľmi dobrou kámoškou zo strednej, ona druhé, ja prvé, boli sme pár dní po sebe, medzi babamí je 6 dní :D bolo to super. Len oni už ďalšie neplánujú, takže teraz sme sa už pokúšať nemohli naraz 😀

maaja
11. nov 2009

ja som tak bola so sestrou, ona cakala druhe, ja prve, sice rozdiel az dva mesiace, ale aj tak to bolo fajn ;)

zajacik...
12. nov 2009

Luminka vitaj, a je super ze vam to s Maajou takto narovnako vyslo 😵

sarai
12. nov 2009

ahojte, ja sa dnes pochvalim, uz som dostala tehotensku knizku. takze babatko uz ma svoj preukaz 🙂

helen
12. nov 2009

sarai, paráda, tak už si celkom oficiálne tehu! 🙂

sarai
12. nov 2009

helen, ano. uz oficialne som. uz si to zacinam uvedomovat aj ja.

susane01
12. nov 2009

Ahojte gratulujem sari. Mne povedali re az na buduci mesiac mi daju knizku ☹ No co uz musime si pockat. Ale bola som na sono ale bolo to zle vidiet ☹ a tak idem este v pondelok.

sarai
12. nov 2009

susane, ja som bola na sono uz 2x a prvykrat bol len vacok no a teraz v utorok bilo drobcovi uz aj srdiecko. tak mi doktor vypisal knizku a dnes pri odberoch mi ju aj dali. mozno ti daju knizku aj skor, ked uz bude pekne vsetko vidno. ale musia sa myslim spravit aj tie odbery. niekto ich vsak mava az okolo 10tt.

helen
12. nov 2009

Ja som minule dostala knižku až okolo 11tt, kde som mala za sebou už aj meranie NT. Ale možno mi to doktor nechcel vystavovať skôr ako ozaj veril, že z toho niečo bude, kvôli mojim dvom predchádzajúcim včasným abortom.

sarai
12. nov 2009

asi je to individualne u kazdeho doktora. ale ja sa tesim, ze uz ju mam 😉

maaja
12. nov 2009

aj ja som prvy krat dostala knizku az okolo 10tt
som zvedava kedy teraz ;)
idem zajtra na UZV, lebo 1x nebolo vidno srdiecko, teraz by uz malo byt
no a zrejme prva poradna bude 24.11., lebo moja Dr robieva len utorky ...
nechodi ziadna z vas do gyn Fivu na Zahradnickej v BA ???

helen
12. nov 2009

Majka, ja tam nechodím, ale pár krát som tam bola svojho času, no s veľmi zlými skúsenosťami.
Inak aj ja mám prvú poradňu 24.11. 🙂

maaja
12. nov 2009

so zlymi ???
hm, ja mam nastastie len lepsie skusenosti ... nevravim ze vzdy na sto percent ok, ale zatial pohoda ;)

mojalili
12. nov 2009

Ahojte kočky, chcem sa spytat......dmes je tak priblizne den, kedy by som mala dostat mrchy... (samozrejme ze nepridu, teda dufam), ale taaaaaaaaaak ma boli brucho 😒 ako riadne mennstruacne bolesti....je to mozne? Dufam, ze mi to nespusti ich...normalne mam strach....
A deuha otazka pre tie, co mate uz deti....kedy im poviete, ze budu mat bratceka alebo sestricku? Myslim deti, ktore tomu uz celkom rozumia... 😉 Dakujem za rady...

ericica
12. nov 2009

ahojte vy ste tu toho popisali 😲
sarai gratulejem k tehu knizke
mojalili tak ja som to malej povedala uz hned ako mi vysiel test pozityvny a stale mi bozkava brusko vsak minule ma skoro aj svokre vyzradila 😀 inac dnes som to povedala sestre a velmi sa tesila, im sa narodilo teraz v oktobri babo 😵
nasim a svokrovcom to povieme cez vikend...
maaja uz som si myslela ze sa ti nieco stalo ,,dlho si sa neozyvala...ale asi si mala vela roboty co 😝

ericica
12. nov 2009

a este som zabudla dodat ze po prvykrat som dostala tehu knizku az okolo 12 tyzdna,som zvedava kedy mi da teraz 😕

mojalili
12. nov 2009

Ved aj ja som to malej dnes povedala a prosim vas...znasa veci pre babatko, musela som jej hojdacku dat do stavu, ked sa moze malicke babo hojdat...znaca a ukazuje brusku konikov, ktore mu pozicia...stale hovori, ze ho bude chovat...a kedy ho kopne..TOTIZTO O SESTRICKE NECHCE ANI POCUT...TO BUDE BRATCEK A HOTOVO....no to som si dala....ta je stastna ako blcha 😀

helen
12. nov 2009

Mojalili, my to plánujeme povedať malej okolo Vianoc, podľa mňa na tom až tak nezáleží, kedy to bude 🙂

mojalili
12. nov 2009

Vies, len sa bojim, aby sa s babatkoim este nieco nestalo...ale snad nie...to ma len dnes napada, ked ma boli tak brucho ☹

miki060707
12. nov 2009

ahojte julovky, juuj, som tu chvilu nebola a koľko ste toho napísali, musim chodiť častejšie, ale je to super, že sa tu píše 🙂
no mi ešte malej nepovieme, len sa jej pýtame, či by chcela bábo a ona "aaano, chcem, ja mu budem spievať a hrať sa s nim..." keď mi tehu potvrdí lekár, ešte som nebola, tak povieme Soni, aby povedala babke, že bude mať sestričku, alebo bračeka, lebo keby som jej to teraz vysvetlila, tak by to vytárala a to ešte nechcem, .....mi máme doma takého utáranca...
no gratulujem k dvom srdiečkam....
ja sa aj bojim k lekárovi, aby mi nevynadal, že som tehu, lebo som mooc pri sebe, erika vie ako vyzerám ☹ a bojim bojim, ale čo už mám spraviť, hadam bábo bude ok,
ja by som skôr dievča chcela a som rada, že to bude julovča ako malá, zdedí oblečko a nemusime kupovať, a aj kočik požičia, niekedy ho vytiahneme a ešte sa kočíkujeme..., bude mať aj postielku, kolotoč...tak teraz to nebude na financie až také náročné a ešte k tomu dostaneme ten fin. príspevok a rodičovská bude skoro raz tolka 🙂
ale keby to bol chlapec, by som sa potešila, taký párik, ale neviem prečo si myslím,ž e to bude dievčatko, mám dve mema vybraté, uvidime, či ostaneme pri nich.... 🙂

ericica
12. nov 2009

miki nepridavaj si vyzeraz normalne a zato ze si pri tele no a co???ved neni kazdy modelkovsky typ hlavne ze mas dobre srdiecko 😵
my chceme novy kocik urcite,,,
nooo a ten prispevok neviem neviem,ja som pred nastupom na prvu matersku robila 10 rokov a teraz sa mi ani neprerusi lebo sa to narodi urcite skor ako mala....to citiim 😵
neviete o tom niekto viacej popripade sa pojdeme informovat na upsv

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre