Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

helen
12. nov 2009

Mojalili, chápem, ale neboj sa, dieťa by z toho nebolo tak deprimované. Oni berú tieto veci úplne inak, prirodzene.. ešte by ti silu dodala. Neboj sa toho, nech sa teší na súrodenca 🙂 A hlavne - nič sa nestane!!! 🙂
Miki, súhlasím že mať dve dievčatá je praktickejšie 🙂 a chápem aj ten citák, ja si zasa myslím, že čakáme chalana 😅

mojalili
12. nov 2009

Helen, dakujem za podporu:-ň
NO ja stale tvrdim tiez, ze to bude chlapec...tak uvidime, co to bude az to bude🙂 nechame sa prekvapit🙂 Idem za mojim chrustikom malym, uz sa schovavame 2 hodiny tatinkovi, zalezene pod perinou, nemozem jej vysvetlit, ze ESTE nepride, az neskor 😀

helen
12. nov 2009

Erika, ak sa niečo na upsvare dozvieš, daj vedieť 🙂 ale myslím že budeš mať nárok na príspevok a aj vyšší rodičák aj keď sa ti to neprerušilo.

Miki, a ak ti doktor za niečo také vynadá, tak ho vymeň. 🙂

helen
12. nov 2009

Mojalili 😀 musí byť podarená. Ja idem toho nášho dubáka pomaly budiť, neuveriteľný spachtoš je z nej v poslednej dobe.

luminkasp
12. nov 2009

mojalili v prvom trimestri su tie ¨predmestruacne bolesti¨v case ms uplne normalne, ja som si myslela, ze mi pride, ze tehu nebudem a presli 😉

malej povieme asi az okolo vianoc, keby sme jej povedali teraz, uz to vsetci vedia...

miki a nechapem, preco by ti dr mal vynadat, lebo si pri sebe, to ho radsej vymen, sak co mozu mat deti iba modelky?

mojalili
12. nov 2009

MIKI - myslim, ze si myslis, ze ti skor moze nadavat preto, ze by mohla nadvaha skodit tehotenstvu - ale priznaj si MIKI sama, podla mna nie si na tom tak zle (podla fotky), ab y ti mohol co i len trochu vynadat...takze hlavu hore a pekne mu to s usmevom na tvari vybal...ze si teulka 😎
Lumpinka - no tiez som take nieco pocula, takze snad bude OK.
Prave sme sa vratili s vychadzky s dcerkou, hned je nam lepsie 😉

zajacik...
12. nov 2009

Sarai gratulujem k tehu-knizke 🙂
Ja idem na kontrolu o 2 tyzdne a ak uz bude srdiecko tak mi uz zrejme da doki tehu-knizku 😵
Mojalili tie menstruacne bolesti su uplne normalne, zvacsuje sa maternica...
Baby to je zlate ako vase male deturence reaguju na to ze budu mat surodenca, citala som to s takym usmevom 🙂 🙂 🙂

helen
12. nov 2009

Inak mňa doktor tiež sfúkol, že som veľa pribrala počas tehu, ale tak dobromyseľne a navyše mal pravdu, ja som sa prejedala. Potom som rýchlo prestala a nárast váhy sa aspoň spémalil, aj keď tých 22kg sm navyše mala.

zajacik...
12. nov 2009

Helen kedy si das tt k nicku? 🙂

luminkasp
12. nov 2009

a mne stale hovorili, ze som priberala malo a potom sa to rozbehlooooooooo 😎

ja sa zajtra chystam k obvodnemu a uz mam z toho nocne mory ☹

helen
12. nov 2009

Zajacik, keď uverím, že som fakt tehotná :D mne absolútne nič nie je, nič necítim, aspoň keby som tak to srdiečko videla, ale aj to až o 12 dní 😒
Luminka, prečo máš nočné mory z obvoďáka?

zajacik...
12. nov 2009

Helen ta prva veta je ako keby o mne, len s tym rozdielom ze ja uz mam tt pri nicku 😀 Tiez nemam ziadne priznaky, ale vychutnavam si to aj tak (ved lepsie ako byt v bolestiach alebo pri wc mise)... a na srdiecko idem tiez o 12 dni. Musime verit ze je to OK, ja si to tiez este uplne neuvedomujem, pripada mi to ako sen, dufam ze ho dosnivam uplne cely a zobudim sa z neho niekedy v juli na porodnej sale 😀

helen
12. nov 2009

Zajacik, tak na tej pôrodnej sále sa zobudíš celkom istotne 😀 máš pravdu, mala by som byť optimistickejšia, keď to všetky tie skúsenosti, čo mám, ma asi oberajú o radosť 😒 ☹ veď to hádam prejde.

zajacik...
12. nov 2009

Helen urcite to prejde, este musime pockat par tyzdnov a potom si to budeme vychutnavat naplno 😵 😵 😵

luminkasp
12. nov 2009

o tehotenstve, tyzden po tyzdni:

http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=7

helen, celkovo nerada chodim k dr, no, a uz si viem predstavit zajtra plnu cakaren zvedavych spanielov pytajucich sa ta co ti je? a urobia ti prote kvalitny rozhovor pre akykolvek casopis 😎 a hned ako vyjdu tralala uz rozpravaju dalej... Uf, a stravim tam isto cele predpoludnie 😖

luminkasp
12. nov 2009

Teda tu musis ist na zaciatku k obvodakovi, ten ti da papier, aby si isiel k sestricke, kt ti urobi testy, moc, krv a potom cakas na krv dva tyzdne, sestricka ta objedna na gyndu, pozvanka pride postou niekedy za mesiac, a po krvne vysledky zas ku dr. No, tu vsetky vysetrenia robi sestricka a vysledky ti dr a na sono chodis na gyndu. Joj 🙄

helen
12. nov 2009

Luminka, jééžiško, to je ale komplikované. Nejako tak je to tuším vraj aj v Anglicku. Tak to chápem, že sa ti nechce. Neviem, čo by som tam robila ja, čo potrebujem lieky okamžite od prvého dňa, ako to viem... 😖 😕

Zajacik, ďakujem, si zlatá 🙂 hádam to prejde.

tun1ska
12. nov 2009

Baby, asi sa pridám ku vám....v júnovkách sú všetky frajerky...len ja a sarai máme 8tt::🙂)) 😵 môžem? 😅

zajacik...
12. nov 2009

Tun1ska vitaj 🙂

mojalili
12. nov 2009

Tuniska, vitaj - ved aj my sme tu niektore junovky, ale domnievame sa, ze to bude v juli🙂 teda aspon o mne to tu plati...a akosi sa mi tu zapacil kolektiv juloviek 😀

baby, ja som sa tak nasrala na manzelicka, on sa tak tesi, ze uz vykecal svokrovcom, ako sa budu volat, ked to bude cievcatko ci chlapcek...no nezabijem ho? 😠 ON je horsi ako male decko...

HELEN - drzim silno ale silno paste, aby ti tych 12 dni rychlo ubehlo a mala si kraaasny usmev na tvari... 🙂

sjuzocka
12. nov 2009

ahojte. Veru aj ja som tehu ale nejak to vobec nepocitujem. teda este to ani nemam potvrdene od dr. zajtra by som chcela ist... uvidim ci mi to vyjde.. pri prvom tehu som uz v tejto dobe mala nevolnosti a teraz proste vobec nic....

helen
12. nov 2009

Mojalili, ďakujem, si zlatá 🙂 Tak mnželíček je taký ukecanec? No čo už. My sme o menách ani neuvažovali, tak aspoň nie je čo vykecať. Ale zasa vás už nikto nepredbehne 🙂
Sjuzocka, tak nech to dobre dopadne a máš samé dobré správy! 🙂

tun1ska
12. nov 2009

sjuzocka- ja tiež ináč ako pri prvom....Do 6tt som ani nevedel, že som teho, no od 7 tt je mi na umretie....žiadne ranné nevoľnosti- ale celodenné:🙂) nezvraciam, len mi je tak zle, že na "umretie"..:🙂) keď som hladná- zle...keď jem ok....ale po 10 min.-zase zle:🙂)) Dúfam, že o mesiac to už bude v pohode..a napr. sladké neôžem ani vidieť v reklame v telke.... 😵

ericica
12. nov 2009

ahojte...tun1ska a uz je vsetko ok...alebo to nie ty si pisala ze babo sa prestalo vyvijat a ides na kyret??? ak nie tak sorry a velmi sa tesim ze je vsetko ok 😵 😵 😵

petrusk
12. nov 2009

Ahojte, teda sa nestacim divit kolko pisete, dlho som nebola, skola ma zamestnala aj s babom az az. byvalo mi zle hocikedy cez den, ale teraz sa to akosi upravuje, ale rano kym vstanem napijem sa trochu vody a zjem nejake tri piskoty. a pomaha to, zle mi pride az na obed. zajtra mi drzte palce, bakalarku som stihla co chcel, zajtrajsiu skusku hadam tiez spravim ale prave som vytiahla podklady na skusku co mam v sobotu rano a teda no neviem. uz sa tesim, ked to budem mat za sebou. streda sa mi blizi, konecne pojdem k doktorke a uvidim drobceka. no nic, idem to aspon citat, snad sa cosi nalepi. pekne dnicky prajem 🙂 🙂

tun1ska
12. nov 2009

ericica- no chválabohu sa to skončilo ako v rozprávke...zatiaľ ešte nie je vyhraté, ale doteraz sa z toho neviem spamätať.....
kuk https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
ďakujem všetkým za podporu 😵

ericica
12. nov 2009

supeeeeeeeer tak ti zo srdca gratulujeme a uvidis ze to bude velky bojovnik a bude vam robit len a len radost 😵

mojalili
12. nov 2009

TUNISKAAA - super, super super 😀 😀 😀 MAm az husiu kožu 😉
No za to, ze sa musia taketo veci konzultovat najmenej s dvomi, suhlasim....tiez by som tu uz mozno nebola ako tehulka 😉 jaj, tak to je krasna bodka dnesneho dna 🙂 🙂 🙂

ericica
12. nov 2009

jeeeezis az mi chlpy stoja aj tam kde ich nemam 🙄 🙄 🙄 hajzel jeden 🙄
to bolo take o zivot ze mu tam to srdiecko bilo a chceli ho zabit...juuuuuuuuj mne sa chce plakat 😢
vidite aky je zivot nevyspytatelny a ako sa moze karta obratit ☹
ale ty mas obrovske stastie 🙂 🙂 🙂

tun1ska
12. nov 2009

No, bolo to šťastie, alebo Božie riadenie::🙂) V pondelok som bola na kontrole a lekár mi povedal, že sa bábo nevyvíja, srdiečko absentuje, plod sa rozkladá a že mi hrozí otrava krvi tak mi len vypísal lístok do nemocnice na kyret že nech idem čím skôr...a ja naozaj som tiež videla na usg len prázdny gestačný vak bez embrya...asi tú sondu zameral nesprávne alebo je debil...to bol už jeho x-tý pešľap.... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre