Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lutsine
8. mar 2011

Darujem Sunar 2 complex 300 g, Sunar 2 complex banán 300g a Sunar nutradefence 2 400g........museli sme prejst na ine mliecko a toto uz nevyuzijeme...ak by ste mali zaujem prosim o adresu do IP, poslem postou...

maxara
8. mar 2011

@terina25 😲 preco mu davas chudakovi po troch hodinach caj? toto rob v noci, ale cez den? normalne na ranajky mlieko, o tri hodiny desiata, o tri obed, o tri olovrant a o tri vecera mliecko a dobru noc.. a ukladat spat kazde dve a pol hodiny (samozrejme, adekvatne sa nam posunie aj jedlo, cize ked tri hodiny padnu na cas, kedy spi, dam to jedlo ked sa zobudi a potom o dalsie tri hodiny).. my zapijame cajikom obed zeleninkomaskovy.. ovocie nicim a tak po pol hodine po ovoci dam cajik. No a napr ked sa miesa caj a mliecko, tak brusko boli.. Aky mate vlastne rezim?

denisse
8. mar 2011

@luludi
uz si niekoho nasla pre tu macku? mna prave napadla jedna kamoska, co byva v BA a zvykla mat macky, neviem ako je to teraz, dlhsie sme sa nevideli, ale mohla by som sa opytat ...

maxara
8. mar 2011

Inak pekny vecer baby,
ja som bola u mojej tehu kamosky.. chudaaa, 5 tyzdnov lezala na kramaroch a teraz ju pustili domov, ale musi opatrne, lebo sa otvara. Od 23tt sa zacala otvarat a teraz je nastastie uz 32tt, zacina zajtra 33, takze je rada. Ja samozrejme tiez. Berie lieky na ukludnenie svalov, lezi poctivo cely den s vylozenymi nohami a podlozenym zadkom.
Ninka bola ukazkova, aj sa hrala, aj sa smiala a straaaasne plakala, normalne so slzickami, ked som isla na wecko alebo ohriat obedik. Moja krasna. 😵 Ta kamoska ma maleho yorksira doma a ten pes s nou spava a aj vsetko.. proste ja by som az tak asi doverny vztah so spom nemala, ani s yorkshirom 😒 Ale chapem to, ona ho mala od malinkateho malinka a ten psik si ako steniatko dost vytrpel, tak chapem, ze ho tak viac lubi.. no kazdopadne, u nas isli psi bokom.

denisse
8. mar 2011

a inak sme dnes poobede vonku spaliiiiiiiiiiii 😀
sice klasika po pol hodine veeeelke oci, nela nechcela ist z ihriska, ja som potrebovala kociar v pohybe, aby som barun este uspala, nela revala, ze nejdeeeee ... na ten rev barunka reagovala samozrejme tym, ze chcela hned vidiet kde nela je ... takze to vyzeralo beznadejne, ale nakoniec sa mi podarilo ju este uhojdat a spala este hodinu a stvrt,, takze sme s nelou mohli pobehat vsetky ihriska v okoli ... a nela prisla domov uplne KO 🙂

denisse
8. mar 2011

inak ja baru krmim cez den tiez kazde tri hodiny a vsetko zapija kojenim ... 😀 predpokladam, ze ak zje dost prikrmu, tak si vypije len predne mlieko ako tekutinu, ked zje malo a este potrebuje, tak sa doje mliekom ... neviem, ci to tak je, ale predpokladam, ze hej ... zatial je stale nukam prsnik aj po prikrme, niekedy hned, niekedy tak po pol hodine ...

terina25
8. mar 2011

@maxara čaj dávam preto,lebo cez deň nieje hladný po 3 hodinách.a načo dávať dieťaťu nasilu jesť silou mocou, keď nie je hladné?len preto,že prešli 3 hodiny?ani ja nejem podľa hodiniek,ale podľa toho,keď som hladná 😉 a čaj dávam tak po 2-3 hodinách od jedenia mlieka.ak dávam obed,tak samozrejme za obedom dávam piť.určite nedávam hneď,keď zje ovocie piť čaj.taká blbá nie som.to by som sa aj ja posr... 😀

a čo sa týka režimu.nemáme žiaden.dcéra sa budila pravidelne každé 3 hodiny aj v noci aj cez deň.ale syn je úplne iný.raz vydrží nejesť 3 hodiny,raz 5 hodín.a nasilu mu jesť po 3 hodinách nedávam,ak neplače.

a ešte k tej noci a čaju.keď mu dám čaj,tak to je úplne zbytočné.lebo potom sa mi budí aj každých 30 min.od hladu.

terina25
8. mar 2011

len zaujímavé je,že v noci sa budí pomaly pravidelne po 3 hodinách a cez deň mu je jedno kedy papá.keď sa hrá ani mu jesť netreba.ale v noci spustí taký rev...

maxara
8. mar 2011

@terina25 no ja som to pochopila z toho predtym prispevku, ze je hladny, pyta jest a ty mu das caj.. tak preto.. ja osobne by som ponukla urcite, to jedenie kazde tri hodiny nie je preto, aby sme deti prepchavali, ale preto, aby mali rezim, ktory je mimochodom velmi dolezity.. akoze ked nechce jest, tak si da dve tri lyzicky, ale mozno na druhy den su da viac.. a to ukladanie na spanok je tiez velmi dolezite.. akoze mne nina tiez vydrzi, aj nejest aj nespat, ale potom je urevana, mrncava a nervava.. tak ci maly nie je z toho taky tazko zaspavajuci. Nina ked potiahne hore dlhsie ako 4 hodiny, tak je tak unavena, ze zaspat sa jej neda a konci to huronskym revom..mozno v tom je chyba. A vecer ho kedy ukladas?

luludi
8. mar 2011

@denisse zatial sa nepodarilo, skus sa prosim kamosky opytat, bolo by super, keby to vyslo, lebo situacia doma zacina byt neunosna ☹ dakujem pekne

terina25
8. mar 2011

@maxara on si cez deň nepýta jesť po 3 hodinách,ale až neskor.preto mu núkam po tých 3 hod.aspoň čaj.ja to robím tak,keď neplače,tak jesť nedávam.či mu mám robiť mlieko presne po 3 hod.aj keď neplače od hladu?

u nás je to s režimom hroza.keďže mám 2 ročnú dcéru,tak to sa ani veľmi nedá mať nejaký režim.syn nepapá pravidelne v rovnakú hodinu a ani nechodí spať v rovnakú hodinu.jednoducho keď chce spať,tak ho dám,keď chce jesť ,tak mu dám.v tomto nemáme žiaden režim.cez deň mi pospí možno tak 2 hodiny.aj to len vtedy,keď spí aj dcéra.inak nespí.aj keby chcel niekedy,tak zaspí tak na 10 min.a potom ,keď dcéra s niečím buchne alebo sa smeje,tak sa hneď zobudí.preto si myslím,že práve v tomto je vlastne celý ten náš problém.dcéra bola sama,mala kľud,tak mohla spať kedy chcela.ale syn aj keby chcel spať,tak nevie,lebo ho dcéra ruší.aj keď ho uložím spať do druhej izby,tak vydrží max.20 min. a potom sa zobudí,lebo je tam sám.

akurát v čom má nejaký ,,režim,,tak to je vstávanie.ráno sa budí okolo 8-8.30 . a potom je hore do 14.00,kým neide spať dcéra.a potom je zase hore,až kým nedávam spať večer dcéru.tak do tej 20-21.00.

maxara
8. mar 2011

@terina25 no tak ja Nine nedavam jest az ked reve od hladu.. prakticky nikdy nemusela plakat.. ved ked nie je az taka hladna, tak zje menej.. ale dostava cca pravidelne. Takze podla mna je neskoro davat papat az ked reve od hladu. Ale mozno mas rpavdu, ja neviem, len si myslim, ze keby som si ja mala robit jest az ked ma chyti vlci hlad, tak dakujem pekne.
A ten spanok je podla mna ta pricina, preco ti tak place. Mne spi Nina doobeda hodinu, na obed 2 hodiny a poobede hodinu. A potom spi krasne aj v noci, hoci teraz mala zubkove obdobie a trosku pred spanim vymyslala, ale teda zanedbatelne. Vstava o 6tej, vypije mlieko, ale iba polovicu, druhu dotaha o 8mej. Zaspi o pol 9, spi minimalne hodinu. Okolo 10tej dostava desiatu, ovocie. O 12tej sa zaciname chystat na ucho do kocika, cize ju obleciem a ulozim, to trosku place, ale hned dostane mlieko, tym sa ududle a zaspi, vypije zase asi polovicu davky. Spi dve hodiny, cize cca do pol 15 - 15 tej (podla toho, kedy zaspi). Ked vstane, dostane obed zeleninkomasko, cajik. Hrame sa do 16:30 - 17tej, ukladam spat, spi hodinu, vstane, dostane kasu, jogurt alebo take nieco na veceru, cize okolo 18tej. A potom o 20tej ukladam spat s mlieckom, kedy vypije celu davku. A spi az do 6tej.
Nemam sice dve deti, ale baby co maju dve deti tiez rezim maju. Podla mna treba na to dbat. Dcere nejako vysvetli, ze syn chce spinkat, nech sa skusi tichsie hrat, a ajeho urcite ukladaj do inej izby, nech nie je ruseny. Pripadne mu tam zapni nejaku hudbu po tichu, tym padom nebude mat pocit, ze je sam a nebudu ho ani rusit ruchy z inych izieb. ked bude spat 20 minut, tak vzdy lepsie, ako nic 😉 vyskusaj

mirka285
8. mar 2011

caute babulky...tak my sme uz doma,Linda spinka,boli sme cele poobedie v Eurovei ale Linda bola mrchava dnes,ale napriek tomu sme si spravili pekny den cela rodinka...
@terina25 Maxi ti dobre radi,mala by si zacat ponukat jedlo kazde tri hodiny cez den lebo tvoje dieta ma asi otoceny den s nocou a ked to chces dostat do normalu,zacni ponukat normalne jedlo cez den tak ako to ma byt a maleho zacni kazde dve az tri hodiny ukladat cez den spat,aj ked sa ti nezda unaveny treba ho ulozit spat...

mirka285
8. mar 2011

@terina25 a ked som to dobre pochopila t voj maly spi za cely den iba raz??to je strasne malo,mala by si ho ukladat okolo jedenastej a potom poobede okolo tretej,a pamataj,ze ked spi dieta dobre cez den,spi dobre aj v noci...

vierkaha
8. mar 2011

Ahojte,
konečne som sa k vám dostala malý je celý deň ako z divých vajec. MM bol celý deň doma a tak sa len jašili a potom išiel na nočnú a ja som mala čo robiť, aby som ho ukľudnila. Ale pozitívna vec je že už je okúpkaný nakŕmený a spí 😀 taký bol chudáčik zničený.

@terina25 ja tiež súhlasím s @maxara Peťou 😉 a mne sa to aj potvrdilo, že musím malému dávať jesť v pravidelných intrevaloch a nie až keď je úplne hladný, lebo potom mi príkrm vôbec nechce a mlieka tiež bohoviekoľko nevypije, lebo sa jeduje, že mu to pomaly tečie a následne mi nechce spať lebo je hladný a je aj hrozne nervavý. Takže mu dávam jesť po cca 3 hodinách teda ak samozrejme nespí a ak nechce tak mu ponúknem neskôr, tým pádom mi pekne spí aj dve hodinky v kuse dávam ho spinkať od inej izby lebo on potrebuje mať kľud - inak ruchu je tu dosť ( všade okolo sa stavia ), ale ak spí pri mne v obývačke tak spí max 40 min a veďľa v izbe potiahne v poho 2 hoďky. Neviem si predstaviť, že by mi Maťko nespal od 8:00 - 14:00 ( to by bol jak čert ). Mne sa budí tiež okolo 8mej a o okolo 10:00 mu dám na desiatu ovocie alebo kašu a potom ho už ukladám spať a spí pekne do 12:00 - 13:00

Ja viem, že s dvomi deťmi je to iné, ale možno by pomohlo vymyslieť pre dcérku nejakú zábavku kde by nebola až taká akčná kým malý bude spať 😅

maxara
8. mar 2011

@mirka285 no konecne, o ti trvalo 😉

katty17
8. mar 2011

@terina25 - baby ti radia naozaj dobre. ja viem ze kazde dieta je ine ale vytvorit si nejaky rezim s dietatom je spravne. aj to papane cca kazde tri hodiny cez den je spravne. ved ti spapa tolko kolko on uzna za vhodne. taktiez ukladat ho cez den spinkat. mal by si postupne zvykat spinkavat a papat v urcitych hodinach. nevravim ze to kazdy den bude rovnake ale po case sa to nauci a pojde vam to. zvykne si aj on postupne a aj ty budes kludnejsia. @maxara a @mirka285 ti radia spravne. vyskusaj to a sama uvidis co vam doma vyhovuje. ja som velmi rada ze si moja Sandra zvykla na svoj rezim a to je ze kazde tri hodinky papa alebo mlieckuje. a ze spinkava pred obedom, potom niekedy poobede a potom vecer o pol osmej ide krasne spinkat. prespi celu noc a rano cca o siedmej dostane prve mliecko. celu noc prespinka. zvykla si na to. a to sme tiez mali tazke noci. kedy chcela neustale papat ... resp. sme si mysleli ze chce papat 🙂 .

maxara
8. mar 2011

baby, inak ja som cestou od tej kamosky, u ktorej som mimochodom vyskusala moj novy paradny golfac, vyzdvihla mojich dvoch trupikov a mm ma pozval na pizzu, akoze k mdz. A normalne som ostala sklamana. Doniesli predo mna dokonalo vyzerajucu, dokonalo chutiacu pizzu, obrovskuuuu a pri tom bola zapnuta telka a na dvd nejaky trapny film a hadajte co.. mm sa zapozeral, takze kazda veta co som povedala, skoncila odignorovana, prepocuta alebo som ju trikrat opakovala a az potom bola odignorovana 😒 Brano to iste a Ninu som mala cely cas na kolenach, lebo strasne chcela pizzu a v golfaci normlane vrieskala na celu pizzeriu 😒 cizeeee.. potom ked som mala uz nervy v riti, bola som totalne unudena a polku pizze este na tanieri a prestala som komunikovat so svetom, tak si ma mm vsimol, vzal mi Ninu a akoze som mohla odjest, ale musela som si pohnut 😠

mirka285
8. mar 2011

@maxara no mala mi dnes mierne zozrala nervy ravala kvoli tomu,ze poobede mi nevedela v tej Eurovei zaspat,tak bola jak pise @vierkaha z divych vajec 😠 ale dali sme si sushi,dobru kavu,chcela som rifle alebo nejake dobre teplaky a nic mi nepadlo do oka,tak Gabo zhodnotil,ze som dnes skromna a kupil mi aspon marcipan v horkej cokine 😝 zajtra mam doma aj Tomasa,tak pojdeme s Gabom doobeda na nakup a Tomas bude varovat malu a poobede musime ist pozriet nejaky dom ci pozemok,tak preto nemozem zajtra ani k Mon...

maxara
8. mar 2011

@mirka285 no toto.. tak zajtra to budete mat perne.. kam idete? do rajky?

maxara
8. mar 2011

@vierkaha inak to je mile, ze sa tm s malym aspon pojasil 🙂

mirka285
8. mar 2011

@maxara tu u nas v Devinskej bude drazba jedneho domu a Gabo ten dom minule hladal a nenasiel ho,tak ideme ho zajtra pohladat a chce mi este jeden pozemok v Senci ukazat,ale to je v Garden park Senec,mne sa to tam nepaci,ale tak pozriem sa aby bol spoko,no a doobeda pojdeme na nakup tu ku nam do nasho noveho Tesca,ked je Tomas doma aspon vklude nakupime 🙂

bambola
8. mar 2011

@mirka285 miri mne mala v nakupnom centre tiez nevie zaspat, zrejme ju rusia tie svetla alebo co alebo ju proste vsetko strasne zaujima. este nikdy mi takto dnu nezaspala. mala si ju na chvilku zobrat von a potom vliezt dnu ked zaspi 🙂
esteze mas doma ópera 😀

katty17
8. mar 2011

@mirka285 - miri, tak budeme drzat prstiky aby sa vam domcek alebo pozemok hodne hodne pacil 🙂
@maxara -peti ja by som si dala taku chutnu pizzu. mnaaam. uz som hodne dlho nemala pizzu. ☹
mna dnes risi prekvapil akoze na MDZ 😉 dostala som kyticku a este aj veceru navaril. sice som jedla sama lebo on nebol hladny ale aspon ked som sandricku uspala tak ma cakalo chutne jedlo a cervene vinko 🙂

mirka285
8. mar 2011

@bambola Mati doteraz ked sme boli v Auparku vzdy mi v pohode zaspala,ale veru v tej Eurovei je nejaky vacsi hluk,prvy krt sa mi to stalo,ze nezaspala,ale aspon budem nabuduce mudrejsia...baby a videla som nenormalne krasne biele saty pre malu na svadbu,a zrovna jej velkost nemali,boli zlacnene z 50 na 20 euri,tak som bola smutna z toho,hned byt som jej ich kupila,mali velkost 9-12,a ja by som skor potrebovala 12-18 mesiacov ☹

katty17
8. mar 2011

@bambola mati ako bolo na plavani? 🙂

katty17
8. mar 2011

@mirka285 - miri a v inej pobocke ich nemaju? v akom obchode si ich videla?

mirka285
8. mar 2011

koceny idem kukat s Gabom telku,dnes je Ludsky a idem si aj ja dat vinko,ked mame ten sviatok,tak caute zatial 😉

mirka285
8. mar 2011

@katty17 Kati praveze to mali v tom Debenhams ci ako sa to pise a to je tusim jediny v BA,oni ich vypredavali a boli fakt krasne,mala by v nich bola rozkosna...dnes mi nejak nepriali nakupy,aj v Pepe jeans mali presne gate ake chcem,a maly len velkost xs a m,a mne by zrovna sedelo to s ko 😒

vierkaha
8. mar 2011

@maxara Peti milé to je ale on sa potom odtrepe do práce a mne ho tu nechá takého rozdiveného, normálne mi tuším polovicu vlasov vytrhal 😒 lebo samozrejme chcel pokračovať tam kde s tatom prestal a toho ťahal za vlasy, ktoré má mm ostrihané asi na 1cm dĺžku 😀
Akože aj ja sa sním jašievam, ale tak nejak kultúrnejšie 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre