Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katty17
10. mar 2011

@janatt23 - aptamil je cosi ako nas nutrilom. ale ja mam pocit ze ma trosku inu konzistenciu.skusila som ho a sandra nemala ziadne problemy. my sme od zaciatku na nutrilone a vyhovuje nam. aptamil som dostala od kamaratky tak sme ho dali a jediny problem ktory bol je ze tym padom ze je hustejsii alebo viaz zrnkovejsi tak nam netiekol dobre cez dierku vo flaske. tym padom sandra riadne nervacila ked ho pila. cize zaver je taky ze ano, aptamil je tiez kvalitne mliecko. ale aj ine mliecka su fajn. len treba vyskusat ktore jej sadne.

katty17
10. mar 2011

@denisse - podarene fotecky 🙂

katty17
10. mar 2011

Ahojte babule.
My sme sa prave vratili od koznej so sandrou. pedine sa nepozdaval fliacik pod pupcekom tak sme sli rovno aj s tym jej ockom a aj s tym fliacikom. o pol roka mame kontrolu. vraj ked sa to bude zhorsovat tak je to pojdu vyrezat aby mali istotu :(

maxara
10. mar 2011

@katty17 a ako ten fliacik vyzera?lebo stale tu pises o fliaciku, ale neviem si to predstavit..

katty17
10. mar 2011

@maxara - peti je to ako take vacsie materske znamenieko ale je velmi bledej hnedej farby a je pod pupkom vo velkosti cca 4x1 cm.

katarina7777
10. mar 2011

caute baby, posielame s leom vela slniecka z dubaja 🙂
Maly cestu prezil v pohode, strasne sa mu pacila ta zavesna postielka v lietadle, vyslovene sa tam predvadzal, spal len hodinu letu a zvysok sa prehral a naucil sa v nej plazit dozadu a stavat sa na styri a hupat sa 🙂
Je tu krasne teplo, dneska bolo asi 32 stupnov, hotel mame presne pod tou najvyssou budovou sveta pri takom umelom jazere, dneska sme boli v dubai mall ( asi 1000 obchodov), je tam obrovske akvarium maly cumel na rybicky , no proste paradne je to tu... treba vidiet 😀 pisem vsetko v skratke lebo dneska som videla tolko veci ze maxi by to napisala aspon na 10 stran 😝
Zajtra sa presuvame do hotela priamo na plazi a tam uz budeme do konca dovolenky, to slnko je tu super , uplne mi dobilo baterky, uz nech je leto aj u nas.
ozaj este je tu strasne vela roznych restauracii, vsetky kuchyne sveta, na obed sme mali sushi tak na veceru asi dame argentinsku alebo arabsku, indicku, thajsku.... nevieme sa rozhodnut 😝
je tu vela malych babetiek lebo je tu idealne pocasie pre nich a vsade je absolutna cistota.
koncim lebo leo zaspal tak si idem oddychnut aj ja.
majte sa kraaaasne

katty17
10. mar 2011

@katarina7777 - Kati, tisko vam zavidim 😉 Paradne si to tam uzite a treba vela fotit nech mozeme vidiet aj my 🙂
skvele ze maly let zvladol v pohodicke aspon si sa nemusela stresovat 😉

maxara
10. mar 2011

@katarina7777 no kati parada.. len musim povedat, ze to bolo skarede, ze ja by som to natiahla na kilometer, to co ty vies krasne zhrnut ☹
Ale normlane si to viem predstavit, asi ako to tam vyzera.. parada. Tesim sa na daslie infosky.

@katty17 a to sa jej nejako meni? alebo co to robi?

tatianka.g
10. mar 2011

@denisse a dala vam pedina uz pokoj s rehabilitaciami? ci este tam chodite?

baby ja som taka nastvana... moj manzel prave dostal pokutu 150€, ved to je skoro cela moja materska :(

katty17
10. mar 2011

@maxara - peti, vyzera ze sa to nemeni. musime to odsledovat. lebo dlho sme si mysleli ze to ma proste od plienok ako sa jej zahybaju pod bruskom. ani pri narodeni to nemala. az casom sa jej to tam zjavilo.

maxara
10. mar 2011

@tatianka.g a zaco? 😅

@katty17 ahaa, no daj vediet, kazdopadne

tatianka.g
10. mar 2011

telefonovanie pocas soferovania, chcel len vediet, ci ma kupit chlebik ☹

katarina7777
10. mar 2011

@maxara to bol kompliment lebo ja by som to chcela vediet tak krasne opisat ako ty 😉

maxara
10. mar 2011

@tatianka.g ☹ cozeee? ved to je ake svinstvo od tych policajtov 😠

maxara
10. mar 2011

@katarina7777 😀 no len abyyyy

tinaki1275
10. mar 2011

@denisse jezis to je podoba..kebu ze to nepovies myslim ze je to Barunka..akurat mala nelka trochu tmavsie vlasy ..

katarina7777
10. mar 2011

a tieto fontany (teda ich cast) vidime z hotela, uz sa tesim na vecernu show lebo zatial som ich videla len cez den ked sme obedovali.

https://www.youtube.com/watch?v=w6-jgoqC4FQ
terina25
10. mar 2011

@maxara vieš ľahko sa niekomu hovorí,kto má len jedno dieťa .inak budeš hovoriť,keď budeš mať 2 deti a ešte obe také hyperaktívne.myslíš,že dcére nehovorím nech je ticho ,že braček spí?raz počúvne,inokedy nie.podľa nálady.možem jej čítať,kresliť si,či hrať sa s kockami.ale ona je taká,že ju to zabaví tak na 5 min.a potom ju to nebaví.minule som dokonaca začala robiť zo zemiaku pečiatky,len aby som ju zabavila.a už naozaj nemám nápady ako ju zabaviť,len aby brata nezobudila.raz je dobrá a počúva,inokedy nepočúva.také sú deti...ale aj syn,keď vidí,že sestra je hore a nespí,tak aj on sa chce hrať a možem ho dávať spať koľko chcem.

a k tomu,že tu chodím raz za rok.keby si si bola spomenula,tak ja som tu na začiatku témy prispievala a aj som začala robiť tabuľku.ale bohužiaľ,potom som nemala čas kvoli dcére,tak som sem prestala ,,prispievať,,ale sem tam som tu vždy nakukla,že čo je nové.

to ,čo ste mi radili som všetko vyskúšala už pred vašimi radami a nepomohlo.myslela som,že aj niektorá z vás tu má taký problém ako ja,ale ani jedna z vás ho nemá.

neviem,čo si tým myslela,že si sklamaná z mojho prístupu.akože prepáč,ale keď mi niekto napíše,že 5 hodín nechám chudáčika hladného,smädného,vyčerpaného,unaveného,to nič nemám na to povedať?ako keby som bola nejaká hrozná matka,že nedám svojmu dieťaťu ani napiť.a pritom ja mu stále niečo núkam.ale keď nechce,tak čo mu to mám nasilu napchať do úst len preto lebo prešli 3 hodiny?Malý už váži viac ako 10 kíl.aj sám lekár povedal,že je dobre živený.tak keby som mu nedávala papať a piť,tak by tak dobre asi neprospieval.Každej matky,ktorá sa stará o svoje dieťa by sa to dotklo,keby jej niekto napísal,že chudáčik že mu ani jesť ani piť nedám.keď práveže iné nič nerobím celé dni,len krmim raz jedno dieťa,raz druhé,potom prebaľujem raz jedno,raz druhé. a ani sama nemám čas sa najesť,čo som neustále v kolobehu.

katarina7777
10. mar 2011

@maxara peti ja nikdy neklamem! 😝

tinaki1275
10. mar 2011

@katty17 neboj to bude ok ..dobre ale ze si s tym isla..
@katarina7777 joj uzi si to aj za nas..a posli teplo aj nam..my tu na Krete mame taku kosu ..☹ ale aspon uz dnes vyslo slnko ..
@tatianka.g co preboha urobil?

katty17
10. mar 2011

@maxara - peti celkom ma vystrasili ze to moze byt aj toto: http://www.mamaaja.sk/Activeweb/MyBlog/808/cafe...

terina25
10. mar 2011

a ešte som zabudla dodať.modrý koník je na to,aby si sem chodili mamičky po rady ohľadom detí,hoci aj raz za rok,keď im to kvoli deťom čas nedovolí.na to MK vznikol,či nie...?

tinaki1275
10. mar 2011

@terina25 ja som sice relativne nova a nepozname sa..ale pokial poznam baby tak viem ze sa ti ozaj snazili pomoct.chapem ze si unavena ale ono to aj od teba tak vyznelo ze sa v podstate cudujes ze ti maly nevydrzi 5 hodin bez jedla..tak som to pochopila zo zaciatku ja a bola som zdesena....potom ked si sa rozpisala tak som pochopila ze je problem inde..nemyslim si ale ze si vobec pochopila ze ti chceli pomoct ..su tu aj baby co maju dve deti a mozno by ti lepsie poradili ako my ,co mame len jedno a vobec ta nechapeme..vies aj my mame aj dobre aj zle dni ,aj ked mame len jedno dieta kazda z nas ma svoje vacsie ci mensie problemy, prepac ale napisem to na rovinu myslim ze by si sa mala poradit s mm alebo s rodinou hadam vyhladat aj psychologicku pomoc lebo je uplne prirodzene ze to trosku nezvladas,dve male deti su riadny zatah ale prave tie na to doplatia kedze ich mamina bude nervozna a vycerpana..hadam by ti mala rodina trochu viac pomoct ..dufam ze sa neurazis..myslim to ozaj v dobrom ..

katka55
10. mar 2011

tak my sme uz vyplavani, patrik zalomil a normalne mam nejaku dobru naladu 😎 uz len cakam, kto mi ju kedy pokazi 😕 idem si vas docitat 😉

terina25
10. mar 2011

@tinaki1275 v pohode ,neurazím sa. 😉 možno som to aj ja zle napísala o tých 5 hodinách.ja mu samozrejme že núkam jesť po 3 hodinách.ono väčšinou,čo mi potiahne tých 5 hodín,tak to je ráno.naje sa napr.o 8 a potom potiahne tých 5 hodín bez jedenia.hoci mu ja núkam jesť,či piť.on nechce.a potom poobede už papá normálne,každé 3 hodiny a aj v noci.len ráno je to takto,neviem prečo.len ma to dosť nazlostilo,keď mi niekto napíše,že chudáčik je hladný,smädný,unavená a ja mu nedám ani jesť ani piť.

za rady som vďačná, za všetky.aj za tú novú metodu,čo som o nej nepočula.ja skúšam už všetko.ale naozaj ma vie nazlostiť,keď mi niekto niečo také napíše,keď nemá o tom ani šajnu.

a to že máte jedno dieťa.aj ja som mala,a tiež vás chápem,že aj s jedným dieťaťom sú problémy a niekedy možno väčšie ako s dvomi .práve preto som tu prišla hľadať rady,či náhodou niekto tiež nemá ten istý problém ako ja.

rodina mi pomáha ako len može.najmä moji rodičia.ale musím sa ,,trápiť,,aj sama.sú to predsa moje deti.a áno,som unavená,nevyspatá a niekedy už mám toho naozaj dosť.ale potom sú aj lepšie dni,kedy sa aj ,,trochu,,vyspím a poviem si,že sú aj horšie veci ako toto,čo riešim ja.a hneď mi je lepšie 🙂

denisse
10. mar 2011

@terina25
ja som necitala vsetky tvoje prispevky, ani vsetky rady, co ti baby dali ... nemam na to uplne cas, tiez mam dve deti 😀 😀 😀
ale z toho, co som citala .... podla mna vzniklo trosku nedorozumenie a ked spravne chapem baby, ze boli sklamane z tvojej reakcie, tak podla mna skor slo o ton a sposob, akym si odpovedala, nez o samotny obsah ... je to zvlastne, ale aj napisane vety maju svoj ton 😉
mas pravdu, MK je tu na to, aby sme si radili, pomahali a povzbudzovali sa ...
ja ta uplne chapem, ze je to casto nad tvoje sily (citim sa podobne), ale naozaj sa ti dievcata snazili poradit, nemyslim, ze by niekto mal v umysle ta hodnotit ako zlu matku ... skus si este raz precitat ich prispevky a mozno v nich najdes nieco, co ti pomoze a ak nie, tak nevadi ... 🙂
aj tak si kazda musime najst svoj system ... viem, co to je ked ti starsie dieta budi to mladsie, tiez sa nam to casto stava aj napriek mojej velkej snahe a tiez do mna vojde v tej chvili zlost ... (mala mi navyse dost zle spi od narodenia) ... ale aj napriek tomu ju davam spat a stale dufam, ze si aj pospi 🙂 a niekedy pospi, niekedy nie ... ale ver mi, deti ten spanok potrebuju ... niektore spia menej, niektore viac, ale vsetky potrebuju spat ... 🙂
tak ti drzim palce a tes sa na jar, vsetko bude veselsie, uvidis 😀

denisse
10. mar 2011

@tatianka.g
pedina nas tam vlastne prvykrat poslala len preto, ze MNE sa zdalo, ze mala preferuje jednu stranu ... a ta rehabka nam zrusila pred vianocami kontrolu, lebo ona mala chripku ... a po novom roku po poradni, kedy mi pedina povedala, ze podla nej je mala ok, tak som sa uz na tu rehabku neobjednala a uz sme ani necvicili ... a teraz zase povedala, ze je mala v pohode ...

tinaki1275
10. mar 2011

@terina25 ono je to tazke v tom ze najst system pre dve deti je prakticky "nemozne" a to je asi ten problem u vas..ale ak ma maly dobru vahu ,tak si myslim ze sa nemusis obavat proste dalej nukaj papanie ale ked nechce nechaj tak ..je to pre teba velmi narocne ale co uz ti ostava musis vydrzat ..mala uz za taky rok bude chapat (mam krsna v takom veku a vidim ako krasne sa s nou uz da dohovorit ked je u nas mala spi )dovtedy len trpe\zlivost ..ozaj nepostrehla som neskusas ich krmit spolu ze ich posadis do stoliciek spolocne? u nas na malu (ktora papa extremne malo)zabera to ked sedime a jeme aj my .. 😉

tinaki1275
10. mar 2011

@terina25 ozaj a myslim ze si vitana kedykolvek ,tu nikto nerobi rozdiely ze ci niekto prispieva raz za rok alebo 100x za den..akurat je trochu iny vztah medzi babami co su v kontakte denne a aj sa stretavaju ,ono je potom ten vztah samozrejme osobnejsi ... 🙂

tinaki1275
10. mar 2011

@denisse na teba som cakala aby si napisala terine.. 😉 a hadam aj @ericica by mohla ...mozno vase rady by viac vyuzila..🙂)a hlavne ty sa nad to vies aj povzniest(aj ked tvrdis ze sa zlostis) a pekne natocis placucu Barunku v autosedacke 🙂)))a das nam to online... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre