Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
16. mar 2011

@zuzik1983 @aalexis007 ve´d jasné,že to nezáleží len od toho,či je dieťa na zemi. ale môže to pohyblivosť podporiť podľa mňa...alebo utlmiť.

denisse
16. mar 2011

baby, ja malu nechavam na zemi velmi casto a uz dlho ... a stale nestvornozkuje, len sa plazi .. ale je pravda, ze sa hybe ... ja ju na gauci nenechavam, bo by spadla a cely dne pri nej sediet nemozem .. sice na zemi ju kazdu chvilu prenasam z nebezpecnych kutov, ale a vacsine miest je snad v bezpeci ...

oacka
16. mar 2011

ja si myslím,že som moju celkovo veľmi rozhýčkala, ja som jej napr..dlho pri ukladaní ležmo pridržiavala hlavu,až ma lekárka musela upozorniť,nech to už nerobím,lebo aj z toho je potom taká lenivá,že ona sa pri mne vôbec nemusí nijako namáhať...

mirka285
16. mar 2011

presne tak,kazdy nech si robi podla seba....vela matiek by nespravilo to co ja a ja zase to co ine matky 🙂

denisse
16. mar 2011

@mirka285
barunka vie presjt z jednej izby do druhej plazenim vpred 😀 a nestvornozkuje .. proste ked ju postavim na kolienka, tak chvilu vydrzi, ale lahne a plazi sa ... na styroch sa ani nepokusa hybat, asi jej staci ten jej styl .. pedina nehovorila nic, ze by to vadilo, tak to neriesim ... 🙂
a samozrejme, ze z tych kobercov mi ujde ... ale aspon cast plazenia nema brucho na plavajucej 😀

mirka285
16. mar 2011

@denisse ale hybe sa,a hybe sa vela,proste preplazi sa kam chce a to je podstatne...

cigaretka5
16. mar 2011

no dievcata aj tato diskusia ma podnietila k tomu ze som mala supla na zem len tak bez deky, chuda je na plavacke, gula sa hore dole, dva krat si podla mna drbla aj hlavicku ale teraz si ju pekne podlozi rucickou, tak uvidime ci sa rozhbe

jaruska8
16. mar 2011

Ahojte!!
@mirka285 Tak moja nezapadá do tvojej štatistiky, ona je stále na zemi a štvornožkovať ani nebude, ona sa len plazí, dá sa 4, len keď sa chce posadiť a plaziť sa začala neskôr ako napr. tvoja. a dokonca aj na brušku spí. 😉 😉 😉 😉
@oacka Ozaj, len som chcela reagovať na tvoju otázku, že sa ti malá váľa a neplazí či štvornožkuje, vraj je to normálne, niektoré deti si namiesto štvornožkovania osvoja iný spôsob, ako plazenie sa, váľanie sudov (tvoja) alebo za odrážajú zadkom zo sedu ako kamoškin malý). 😀

mirka285
16. mar 2011

@cigaretka5 presne aj Linda si najprv buchala hlavu a potom prisla nato,ze ju musi pomaly polozit,len sa ty neboj,deti su mudre,uvidis,ze sa ti rozhybe,kup jej tie puzzle a nech to predsalen tlmi naraz a uvidis,ze nastanu zmeny...u nas to fungovalo zarucene...

mirka285
16. mar 2011

baby vidim,ze ste to zobrali doslovne,takze menim slovo stvornozkovat za slovo premiestnovat sa...ja som porovnavala leziace sa deti a pohybujuce sa deti,ale nie na meter ...

bambola
16. mar 2011

@aalexis007 konecne niekto kto ma roztiahnuty gauc v obyvke 😀 esteze k nam moc nikto nechodieva 😀
@mirka285 miri nasa sa len plazi a obcas da na 4 a spravi mozno krok-dva cize tiez to neratam ako stvornozkovanie, akonahle uvidim, ze stvornozkuje ide na zem a gauc sa sklada. u nas pravdupovediac ju andrej nechce dat na zem a to nemame ani psa ani macku iba prach 😀

noemarta
16. mar 2011

ahojte holky,
co porabate, u nas tak jemne smokli, takze von nejdeme, nela spi a asi si idem aj ja na chvilu lahnut....
No Nela zacina spekulovat ked sedi, nevyzera to na stvornozkovanie, ale na samotny zdvih, takze pocitam, ze my asi preskocime stvornozkovanie. 😉
Baby dnes som bola rano v potravinach a malu som mala v nakupnom voziku, tam sedela, taka bola zlata, vsetci ju obdivovali, ooooh, na co som straaasne pysna, a predavacka jej odkrojila platok sunky a samoska ze Nela by ju zlupla, ale tu este nedavame, ozaj od kedy moze take ze sunku dusenu???

noemarta
16. mar 2011

@bambola tak treba raz za cas upratat mati 😀 😀 😀

noemarta
16. mar 2011

@bambola a uz je lepsie malej???

tatianka.g
16. mar 2011

@noemarta my sa tiez takto vozime a maly je z toho uplne hotovy, stale sa pozera dohora na tie silne neonky 🙂
ale ved @bambola mala nedavno veeeelky upratovaci den 😉

denisse
16. mar 2011

@bambola
ja kazdy den zacinam s vysavacom v ruke ... a obcas ked sa mi zda, ze to nie je ok, tak poobede znova ... a furt kontrolujem, ci nela niekde nenechala dajaku drobnost napriklad z kindervajca .. pred chvilou som nasla duhovku gulicku 😕

noemarta
16. mar 2011

@tatianka.g ja som to zacala iba minuly tyzden takto robit, ze ju davam do vozika, inac som chodievala s kocikom, ale vidim, ze toto je pre nu velky zazitok 😉 Mala upratovaci, ale asi raz za cas nestaci 😝

luludi
16. mar 2011

@denisse napodobne.. rano hned vysavame a zmyjem dlazku minimalne v obyvke 🙂

noemarta
16. mar 2011

@denisse napodobne, mm sa mi uz smeje, ze do kedy ma to bude bavit, byt taky pedant 😕 😅
ale tak ja sa aj lepsie citim v dome, ked je upratane....

bambola
16. mar 2011

@noemarta trupka 😀 , mozem vysavat kazdy druhy den ja na tejto plavajucej proste vzdy vidim po rohoch ten prach 😠
malej uz je lepsie, dnes vobec nemala teplotu takze piatkove stretko by malo byt ok 😉 ale pre istotu zajtra este na bazen nepojdeme.
@denisse no ked mala uz zacne plne lozit a stvornozkovat a objavovat byt 😀 tak tiez sa chystam na kazdoranne zotieranie podlahy 😒

aalexis007
16. mar 2011

Baby, aké maslo sa môže dať malému na chleba ???? a čítala som, že maslo až od 1 roka

bambola
16. mar 2011

@noemarta a ty prid tiez piatok a podla toho ako sa bude mon citit tak ju vyzdvihni 😉 @maxara maxi tu nieje tak ti pisem co by napisala ona 😀

bambola
16. mar 2011

jaaaaaaaaj a ja som sa chcela opytat, ze kolko gramov maska by mali deti denne? tie co mate tie mudre tabulky kuknete mi? dakujem

tatianka.g
16. mar 2011

@bambola zo zaciatku 20g a neskor zvysovat na 35g na davku 😉

zuzik1983
16. mar 2011

@mirka285 tak aby som to uviedla na pravu mieru,naucila sa na posteli a stvornozkuje po celom byte🙂

bambola
16. mar 2011

@tatianka.g dakujem, lebo som jej davala odhadom a cca by to malo sediet ako pises 🙂

noemarta
16. mar 2011

@bambola 😀 😀
pocuj, a mala iba teploty, bola nachladnuta cii??

mirka285
16. mar 2011

baby to je moj nazor,ze deti nechavane na zemi robia veci skor a su sikovnejsie...ja netvrdim,ze vsetky deti,ved jasne,ze mnoho zalezi od inych faktorov,ale ja toto vnimam takto a aj to vidim z mojho okolia ,ze to tak je..kamoska ma dceru o dva mesiace starsiu od Lindy,pred dvoma tyzdnami mi ta kamoska volala,ze mala ani nesedi,ani nic....poradila som jej,nech ju dava na zem...po dvoch tyzdnoch mi kamoska vcera podakovala,jej mala sa vie sama posadit a zacala sa pokusat aj stvornozkovat...

noemarta
16. mar 2011

ja davam maslo tak z lahka...
@bambola ja v piatok nemozem, uz nieco mam..

denisse
16. mar 2011

baby a deti ziskavaju aj imunitu tym, ze si zobnu zo zeme .. samozrejme nesmie to byt humus, ale bezne znecistenie ... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre