Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bambola
29. mar 2011

@monline jaj, no ked to vies, tak super 🙂 ja by som MOZNO aj vedela keby mi to niekto ukazal ale moj problem je, ze nemam trpezlivost na taketo piplacky 😅 😠

monline
29. mar 2011

@bambola ja som nikdy nevedela a podľa mňa- asi ani nebudem vedieť..jedine šiť a uháčkovala som doteraz iba jednu čapicu a čelenku 🙂
idem spať bambi, malý mrnčí..páááá

bambola
29. mar 2011

@monline dobru 🙂

maxara
30. mar 2011

Dobre ...rano?.. ani neviem ako to napisat.. som uplne KO
Ninka mala teplotu aj vecer aj v noci, od vecera jej stale stupala a ani s cipkom neklesala. Horkotazko mi zaspinkala cca o 21ej, ale tak, ze na mojich rukach (co sa uz straaasne davno nestalo) a v obrovskom placi. Cize podla mna to museli byt tie zubky, lebo ked napr hlodala flasku, akoze z druhej strany, tak zrazu reeeev a toto iste so vsetkym. Pred spanim sme jej skusali natriet dasienka, tak najprv ani pocut o geliku a potom ked sme jej tu pusku predsalen otvorili, tak potom sa nemohla nabazit prechadzania po dasienku. No kazdopadne zaspinkala. Ja som utekala este rychlo do vane a ked som sa vratila, tak sa zase prebrala, tentokrat na sopliky. Nejako jej zabehli a normalne sa nimi tak drhla, az sa dovrackala. Zobrali sme ju prezliect a kedze mala vysoku teplotu, urobila som jej zabaly. Nastastie som citala to co sem davala @monline o teplote, takze Mon vdaka za predvidavost. Dala som jej suchu plienku na hrudnicek a na to potom mokru plienku. Chuda, kym sa toto odohralo, klepala nou zimnica, ale ked sa schladila trosku, preslo to. Dostala este aj na hlavu plienocku vlhku a uplne ocividne sa jej ulavilo. Dala som ju spinkat k nam do postele, lebo som sa o nu bala. Takze som "spala" (skor lezala) opat v mojom starom znamom obluku, akurat ze dieta bolo cez pol postele.. Budila sa kazdu hodinu, presnejsie kazdych 50 minut ☹ . Obcas iba plackala, podala som jej dudku a bolo, ale o polnoci som jej dala viburcol (paralen mala o 22ej), lebo to sa strasne budila od tej bolesti (podla mna) a o pol tretej som zase robila zabaly a dala som jej paralenovy cipok. Vtedy sa jej opat ulavilo, ale nemohla zaspinkat. Ked trosku sa zdalo, ze sa ulozila, tak ochvilku plac. ☹ Chudatko moje, nemohla som nic robit. Asi o tretej sa rozplakala tak viac, v lahu som si ju posadila a oprela o mna a ona v momente na mojom krku hlavkou opreta zaspinkala.. chudatko moje drobunke. Potom som ju asi o 5 minut polozila spinkat a uz sme spinkali az do 6:30. Cize az 3 a pol hodiny som spala ☹ Teraz vyzera dobre, ma len asi 37,5 po odpocitani a je asi v pohode. ZATO mne je zle, normalne na vracanie.. tak mozno to bola aj nejaka viroza spojena so zubami 😖

@denisse 😉 sa tesis?

@luludi no ja som asi trubka, lebo ja som mala pocit, ze sa moc nechces stretavat 😒 alebo aspon so mnou ☹

@kafoditka tak stastnu cestu, aj ked to asi nebude zrovna celkom tak ☹

@gabika41 nemame tam popruhy a teda ju ani neprivazujem, lebo ona este do sedu nejde, resp asi to este takto napriamo nevie.. ale uz sa zacinam obavat, lebo zaspinkava tak a spi tak celu dobu, ze drzi vykrutenymi ruckami strechu 😒

aalexis007
30. mar 2011

@maxara chúďa Ninka, takto sa musela trápiť a ty s ňou 😒 Normálne mi slzička vybehla, keď som to čítala.
Nemohla by si mi dať link alebo poradiť kde nájdem to, čo pridávala @monline o teplote 😉

maxara
30. mar 2011

@aalexis007 http://primar.sme.sk/c/4116573/skutocny-pribeh-... tu ej link, tam dole je to napisane, ale ved precitaj si to cele ak mas cas.. som zvedava, kedy pojde spinkat teraz, nech zalomim s nou ☹

aalexis007
30. mar 2011

@maxara ďakujem 😉

kafoditka
30. mar 2011

Dobre rano.. my sme uz napani, veci su uz v aute, za hodinku vyrazame..
@maxara dakujem.. chudatko Ninuska, pekne si to odtrpela v noci a ty s nou ☹ dufam, ze uz bude dobre, lahni si s nou a pospi si, mozno ti len fakt chyba spanok a je ti zle od vycerpanosti.. drzkajte sa obe, cmuk 😉

sarai
30. mar 2011

ahojte, mate niektora problem, ze vase babo nevypije tolko mlieka, kolko treba? rozmyslala som nad tym, ze by som jej robila vacsi pomer - menej vody a viac mlieka. aby tam mala vsetky tie ziviny. alebo to mlieko zamiesat do inej stravy - napr vyzivy. myslite, ze sa to moze?

maxara
30. mar 2011

@monline @bambola pozeram, ze ste kvakali do noci 😉 musim vam povedat, ze ja som odchadzajuc od Ninky do nemocky revala, ale az ked s nou Misko odisiel. Sestricka ma bola utesovat a dohovarala mi, ale ja som vedela, ze to zvladnu aj vsetko.. ale proste som chcela plakat.. Nechapem, co to nechapu ti ludia, ze clovek ma jednoducho niekedy aj neracionalny dovod na plac. A teraz nema ani ona ani ja problem s varovanim. Resp svokra ked ju varuje, tak Ninka sa ma ako prasa v zite, lebo stale sa nosi, hra a stale je niekto okolo nej. U nasich ju mama stale zabava nejakymi riekankami a kyve jej pred ksichtom hrackami.. najviac mi vadi, ked ju ma niekto na rukach, ked som tam.. tiez ako bambi, tiez mi vadi, ze s nou robia nejake pohyby inak, alebo nevedia, co chce a tak..

gabika41
30. mar 2011

dobre ranko sa praje 🙂

maxara
30. mar 2011

@kafoditka neviem od coho, ale nic mi nie je, len pocit na vracanie.. akoze normalne by som si aj myslela, ze ranne nevolnosti, keby som nevedela, ze mam prave ovulaciu.. moc si lahnut zial nemozem som zistila, lebo som bola zavolat dnu Laru a ma uz prepadnute slabiny, cize porod asi co nevidiet, cize musim jej rychlo dnes oprat vsetky deky, co maju vonku, asi 15 😖 a narobit z koberca rohoze do budy a do tohoto modreho vandlika co tu maju.. a tu jej vnutri necham len nieco ine.. neviem este co.. 😒

maxara
30. mar 2011

@sarai myslim ze je to blbost, hlavne ked papa inu stravu.. ked zarobis huste mliecko, bude ju zapekat a zbytocne ho primiesavat.. ja by som to nerobila. Ved vyzive, surove ovocie a aj ostatne zeleninovemasove prikrmy maju predsa vitaminy

zuzik1983
30. mar 2011

@tinaki1275 tak mne mala vstava kazfde rano o 5.30,okolo 8 pospi okolo 30minut,potom okolo 14 30-40 minut as to je vsetko,bola zvyknuta zaspavat o 20.00 a uz ani to,vcera mi zaspala az o 21.15 😒
@maxara chuda nonocka,hadaam to coskoro prejde,mne uz takto nikolka place stvrty den,co sa z nicoho nic zobudi a 20-30minutovy rev,co nic na nu nezabera.

kafoditka
30. mar 2011

@maxara Peti ser na to, ked ti mala zaspi, hod deky do pracky a chod si na chvilku zdriemnut.. niekedy ti aj 20min. pomoze.. ved pracka bude aj tak prat minim. hodinu, nie?

kafoditka
30. mar 2011

@sarai suhlasim s @maxarou - huste mlieko ju bude zapekat.. urob len taku davku, kolko vypije a ked sa bojis, ze ma malo zivin a vitaminov, nahrad jej to cerstvym ovocim a aj v samotnej zelenine ci masku, ktore spravis na obed mas obsiahnute ziviny a vitaminy, tak sa nemusis bat.. Su tu deti, ktore vypiju mlieko len 2x za 24 hodin a ostatne papaju tuhu stravu a nic im nechyba 😉

maxara
30. mar 2011

@zuzik1983 no dufam, ze to naozaj uz bude na ustupe.. aspon tu teplotu keby nemala ☹

@kafoditka tie ich deky davam prat na taky uplne brutalny program, cize to bude aj dve hodiny.. ale to danie ich do pracky je celkom fuska, lebo su zadrbane uplne nechutne, az su tazke, hnusne smrdia a su plne hnoja (bordelu z dvora, prach, spina). Musim to vyprasit vsetko.. a tie rohoze musim coskoro nastrihat. Michal bude urcite unaveny, cize ked pride, urcite na stopro mi nepomoze s ninkou ani na minutu (ani vcera vecer mi nepomohol, bol unaveny, az v noci, ked videl, ze si nevymyslam (co ja zrejme podla neho robim bezne) mi asistoval)

mirka285
30. mar 2011

dobre ranko...hned po ranu taketo zle nocne zazitky citam
@maxara Peti pevne nervy a nech sa Ninuse co najskor polepsi....dnes uz bude urcite dobre 🙂
@sarai moja mala pije od 5 teho mesiace len dve davky mlieka a to rano a vecer a ziadny problem v tom nevidim,jednoducho nema rada mlieko,a myslim ze zivin ma v prikrmoch dost...dnes to vyzera opat na pekny den..

zuzik1983
30. mar 2011

napriklad moja pije mliecko uz len rano a vecer

bambola
30. mar 2011

dobre ranko,

vidim, ze dnes nebola dobra noc
@maxara snad sa ninke coskoro polepsi. ale potrapia decka tie zubale. chod si len pekne s nou lahnut a nepras tie hnusne deky. 😔

ja som sa zobudila rano ked mm odisiel a chcela som aj , ze vstat aby som sa ucila ale len co som sa trochu zdvihla tak take tocky, cela zem sa so mnou tocila ako nikdy, nechapem 😕 tak som vstala o 8 s malou ale presne ten isty pocit, ledva som dosla do kupelky a napila sa, normalne som sa aj bala zobrat malu na ruky aby nas nevykotilo 😒 no teraz mi je divne ale da sa. zeby nejaky divny tlak?

maxara
30. mar 2011

@mirka285 vdaka miri.. ale celkom zatial zvladam, na to vsetko je ninka ukazkova dnes, pekne teraz zalomila, uz som aj tie posrate deky vyprasila a uz sa aj perie prva varka.. nedaju sa mi od toho smradu ani umyt ruky 😀 a musela som sa prezliect 😖

maxara
30. mar 2011

@bambola lahnem si s nou cez obed, to spinkava dlho, aj dve hodinky

kafoditka
30. mar 2011

dobre babulky, uz odchadzam, takze pa a pekny den vsetkym 🙂

denisse
30. mar 2011

@bambola
@monline
mam uplne rovnake pocity, podotykam uz druhykrat .. najprv pri nele, teraz zas ... len idem na pol hodiny do obchodu a furt spekulujem, ci neplace a ci to s nou mm zvladne (a to je to moj muz 😀 ) ...
spat bezo mna tiez nevie ... ked pri nej lezim, tak pospi dlhsie ...

sunnygirl
30. mar 2011

Ahojte babuľky,
PROSÍM, poraďte mi, dobrý opaľovací krém pre Lenku, ďakujem 🙂
Prajem pekné písanie... 😀

sunnygirl
30. mar 2011

...a ešte mi popíšte, ako vyzerá jedálniček vašich detí, s príkrmami, ďakujem (čo všetko cez deň popapajú)...

bambola
30. mar 2011

@denisse ona bezo mna pospi, hlavne cez den len uspim na prse a pospi kolko potrebuje. v noci je to bohvie podla coho, raz ano raz nie. napriklad vcera zaspala o 22h a az do pol 1 som mala frei 😉
@kafoditka prijemnu cestu a oddych 🙂
@maxara cize teraz si za smradocha? 😀 no aspon, ze ninka je spokojna, co tam po tebe 😉
za to moja krasavica za zobudila do nervozna, od rana mrnci a nic jej nie je dobre. teraz som jej dala keksik tak je aspon chvilku ticho 😀
@sunnygirl asi by som sa opytala v lekarni, ja tiez tie znacky nepoznam. chystate sa niekam 😉?

bambola
30. mar 2011

@sunnygirl moja rano banan, po doobednom spanku obed- v poslednom case nejaka zeleninova vyzivka lebo varene nechce, ale inak kusok maska a ktomu obmienam zeleninu, ryzu,cestovinu.... , a vecer kasa (teraz osemzrnna nemliecna) s MM a celym jablkom. ked jej chcem dat nieco do ruky tak korku z chleba 🙂

sunnygirl
30. mar 2011

@bambola nie malú opálilo na prechádzke, trocha líčka a noštek, ja len kvôli tomu, aby mi zasa neponúkli v lekárni ten najdrahší, lebo mám také skúsenosti, že prídem tam a poviem" ... prosím Vás nejaký krém pre 8 mes. bábätko ..." a on vyberú tie najdrahšie....

maxara
30. mar 2011

@bambola ano momentalne som 😀 odstrihla som aj tu rohozku aspon jednu.. a uz som spokofon, teraz mam asi pol hodinku na schrupa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre