Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

meruska
30. mar 2011

@monline vdaka 😉

katty17
30. mar 2011

@tinaki1275 - mati s tym rezimom vecerneho ukladania maju baby pravdu. teda aspon u nas to tak funguje. sandra sa naucila chodit spavat medzi siedmou a pol osmou. a to aj vtedy ked sa zobudi z poobedneho spanku o siestej. aj dnes tak bolo. nejako dlhsie si poobede pospala. zobudila sa okolo siestej ale uz o pol osmej zalomila. nejako proste vie alebo citi ze toto je jej nauceny spanok. uz o siedmej sla do pyzamka, dostala mliecko a rovno aj hned zaspala v postielke. ja kebyze dam sandru spat uz po pol osmej - osmej tak by som ju uspavala dlho. uz by bola velmi unavena a nevrla...
skusaj ju kazdy vecer ukladat v rovnakom case resp. aspon v pribliznom. chce to nejaky kazdovecerny ritual aby vedela ze to proste takto ma byt. mozno take kupanie o pol siedmej - siedmej, potom maznanie, masirovanie, pyzamko, mliecko a sup spinkat.

katty17
30. mar 2011

babule, ja som si asi po sto rokoch pustila modre z neba a tam davaju ze mladej zene, ktora ma dve krasne dcerky zomrel mladucky manzel vo vytahu na infarkt. a to mu pred par dnami oznamila ze cakaju tretie babatko :( mlady sportovec a infarkt ☹ . nadherne dievcatka maju....

gabika41
30. mar 2011

@katty17 ..tento tyzden tu blizko PE zomrel chalan 38 rokov...mozgova mrtvica a zenil sa tusim pred pol rokom..... ☹

bambola
30. mar 2011

@katty17 kati boli ste u tej neurologicky? co povedala na ten fliacik?

katty17
30. mar 2011

@bambola mati boli sme s tym u neurologicky a ta nas potom poslala este aj ku koznej. zaver u oboch je ze to musime sledovat a prist na kontrolu o pol roka... mate aj vy fliacik?

katty17
30. mar 2011

@gabika41 - hrozne zivotne pribehy. urcite je ich okolo nas velmi vela... ☹

bambola
30. mar 2011

@katty17 nie, len som chcela vediet 🙂 tak super, uvidis to bude len nejake znamienko 😉
Matka ma zase na zadku take suche lisaje, natieram jej to ale nezlepsuje sa to, ak jej to neprejde tak ukazem na poradni ale sa mi moc ani nechce lebo nas zase posle ku koznej..... no ved uvidim

gabika41
30. mar 2011

@luludi ...gratulujem...len sa moc netes....my sme dnes uz aj zabranu nad schody montovali,aby malej vznikol dost velky priestor na lezenie,sedeniea hranie a tak a co myslis,je tam taky uzky radiator,tak samozrejme,ze musi ist pod ....tak som tam dala taky kratky matracjasne ze matrac do troch minut letel....uz aj svokrovci s ktorymi byvame mi povedali,ze to akoby sme chlapca mali..... 😀

monline
30. mar 2011

@maxara držím palce, asi máš ťažký večer i noc..nech Ninka neteplotuje a Lara nech to zvládne sama

tinaki1275
30. mar 2011

@maxara no to som drzala doteraz ukladala som ju okolo 21.15...ale vzdy mi potom vyvadzala do jedenastej a ja som v podstate stepovala pri postielke..a ona bola viac a viac nervozna..aj s tym posunom je to teraz na figu ..vsetko mi robi podla stareho casu ..☹

monline
30. mar 2011

@tinaki1275 asi by mi robil toto samé, keby som ho nechala v postieľke..malý zaspáva na našej posteli, pritúlený pri mne..preto som aj zložila jednu stranu postieľky a prisunula si ju k našej posteli, malý lozí od seba k nám a naopak

tinaki1275
30. mar 2011

babule tak ako som predpokladala aj ked som dodrzala vsetko ako zvycajne,ani raz som ju nevybrala z postielky ,neprehovorila,nezasvietila ..uz 45 minut bojujeme.. ☹ teraz s nou isiel bojovat mm ,ze ju vraj zase zavinie do deky .. 😕 nemyslim ze to zaberie..bude mu revat ako najat ..no idem ja radsej do sprchy ,nech to nepocujem..

katty17
30. mar 2011

@tinaki1275 - mati ona ti nezaspi po tom co ju okupes, das pyzamko a potom mliecko? cca okolo tej siedmej - pol osmej az osmej? ja som nikdy necakala az dovtedy kym si nezacne ocka pretierat alebo az kym nezacala byt privelmi unavena... skusajte to kazdy vecer v cca rovnakom case... plus - minus. urcite sa to upravi a zvykne si na svoj rezim. my sme mali tiez zaciatky tazke pri vytvarani si rezimu a zvykani si na spinkanie v rovnakom case. ale stalo to za to. zo zaciatku som uspavala hodinu aj dve. ale velmi rychlo sa to naucila a teraz uz vobec neuspavam. akonahle dostane posledne mliecko tak ju len polozim do postielky , odidem z izby a viem ze hned sama zaspinka. teraz si radsej tri krat odklopem 😉

bambola
30. mar 2011

@tinaki1275 no ja som bola mudra ako radio ale uz tiez dve hodiny uspavam 😒 to je ako naschval, prave ked sa potrebujem ucit 😔

katarina7777
30. mar 2011

koceny dakujem za gratulacie, mam za sebou super den 🙂

@maxara dufam ze sa mate s ninkou lepsie a oznamujem ze v pondelok nepridem, lebo som este nachladnuta a leo tiez nie je este fit takze sa nebudem trepat na slovensko, ale pridem od 13-teho aprila na tyzden, tak zorganizujeme niekde nejake stretko. 😉

@tinaki1275 neviem co ti mam poradit okrem toho co ti uz pisali baby, lebo leo zaspava v pohode, ale tiez mame ritual ze hned po kupani leo putuje do postielky, vypije mliecko a do polhodiny vzdy zalomi... ale urcite neplati ze cim menej spi dieta cez den tak spi lepsie v noci.... pevne nervy 😒

tinaki1275
30. mar 2011

@katty17 ja nekupem kazdy vecer cca kazdy treti-stvrty ,len osprchujem pred spanim ked nekupem ..ale mne nikdy nespala o osmej ,nasjkor o deviatej vecer.(tym ze popoludnajsi spanok ma od stvrtej do tej pol siedmej ..). ale ja som ani nemusela nejako ukladat .vypila mliecko ulozila som do postielky a odisla..a ona proste zaspala..ked sa zacal pre nejakym mesiacom a pol stavat na nohy zacali sa problemy ..proste sa toci vrti, a vstava..velakrat stoji so zavretymi ocamo a mrnci..a musim ju zase ulozit ..ale teraz su to uz extremy ..

tinaki1275
30. mar 2011

inac baby vysla som zo sprchy a mm spal a ona revala mama...zobrala som ju do postele a ona sa sa ani po 20 minutach vstavania a podopierania zahlavia postele neunavila..este sa smiala.. ☹ to uz je na psychiatra(mmyslim detskeho)..je pol jednej a ona nespi ...sedi a hraje sa na nasej posteli v tme s dudlikami a prevaku je a stavia na nohy ... ☹

tinaki1275
30. mar 2011

no idem ja do postele,hadam jej skusim dat viburcol ..prajem dobru ..

bambola
30. mar 2011

@tinaki1275 ja sa bojim aby aj mne toto nerobila. uspavala som ju dve hodiny ale lahnem si k nej , dam prso a ona rozhadzuje rukami a nohami , nohy jej este zalahnem ale ruky si neda. ked sa nastvem , odidem, necham ju samu ale ona sa preplazi ku kraju postele co je najblizsie k dveram a tam mrnci, aj ked jej davam zabrany, bojim sa , ze padne tak ju nemozem nechat dlho protestovat. uz som ju aj supla do postielky ked som ju tam nechavala sa rozculovat a tiez som ju nasla v rohu najblizsie k dveram 🙂 nastastie uz spi. bojim sa dna ked zacne seriozne stvornozkovat

tinaki1275
30. mar 2011

@bambola no boj sa toho ked ti bude stat ..mne to zacalo vtedy ..hadam to nejako prezijeme..hlavne nech su zdrave..ja sa len bojim ze jej bude ten spanok chybat..

tinaki1275
30. mar 2011

@bambola no idem ja lahnut k nej uz zaspala..mm ju drzal dekou nasilu aby sa nepohla.. 😒 ani neprotestovala..
dobru noc..

bambola
30. mar 2011

@tinaki1275 dobru

luludi
31. mar 2011

dobre ranko 🙂,

my mame za sebou celkom dobru noc, s klasickym prebudenim o 4 rano na papanie.

@bambola: som citala niekde, ze ked deti zacnu chodit a stvornozkovat, pred spanim ich treba kojit nie po leziacky, ale v niektorej polohe v sede, ako sme zacinali s kojenim - tak by mali do seba dostat dost mlieka a zaroven sa ukludnit natolko, aby ich nepokusalo stale vstavat, sadat, tocit sa atd. Ja som to skusala 2x, ked sa bubo naucil pretacat a nasledujuce 2 tyzdne nerobil nic ine a ano, fungovalo to, nepretacal sa, a kudne pil, kym nezaspal, ale strasne ma medzi tym dostipal na rukach a prse, takze....

@monline @maxara dufam, ze vam deticky krasne spinkali a netrapilo ich (a aj vas) nic

@tinaki1275: snad mate tiez za sebou fajnovu noc

@gabika41 lucinka je sikovna 🙂 inak v nasom minibyte, ked sa bubo rozbehne, bude hned hlavou v stene, takze tiez si myslim, ze nech sa len pekne uci pomaly, niet sa kam plasit 🙂

katty17
31. mar 2011

dobre ranko babulky.
@tinaky1275 , @bambola - matky, ako ste nakoniec zalomili ? a ako ste spinkali?
BABY dnes bude opat krasny slnecny dnik. chce to nejaku prijemnu dlhu prechadzku. asi zajdem na kavicku do eurovei a pri tej prilezitosti zbehnem kuknut golface. @tinaky1275 - mati ked tam najdem tu nasu lolu up tak hned oskusam. strasne som na nu zvedava. @kafoditka-domi tusim ty si vravela ze ju tam maju. vies mi povedat kde ju tam maju aby som tam nebludila?

maxara
31. mar 2011

Dobre ranko babulky
takze ani nebudem pisat ako sme strasne zle a dlho zaspavali, od osmej do pol desiatej na rukach a kricmo. Nastastie som mala sluchadla na TV, ale teda ani neviem, co hovoril Vilo v Modrom z Neba, lebosom len Ninu pocula kricat. Ani mliecko, ani gelik na zuby.. polozit do postielky uz duplom nie. Tak som ju cicikala na rukach, nakoniec zaspala pri uspavankach Spi diattko spize a Den uz sa sseril, viac ich neovladam, takze do nemoty monotonne toto. Spala do polnoci, od polnoci do jednej som mala ruku prevesenu cez postielku a medzi 1 a pol druhou som ju prebalila a znova nakrmila a zaspinkala az do pol siedmej. Tak ako tak sme spali, teda urcite lepsie ako noc predtym. ALE. Basko (kedze od polnoci do pol druhej som ponocovala) stekal ako ked sa chce dostat dnu do domu, najprv o polnoci asi pol hodinu, potom o tej stvrt na dve zacal.. aj som zisla dole pozriet, ci nahodou nie je vymknuty (teda ze by bola Lara vnutri a on vonku, lebo vtedy takto steka). Ale nic. Boli vonku obaja. Vsimla som si, ze koberec, co som im vcera do tej budy strihala bol napol vytiahnuty von z budy a Lara lezala v druhej, tej malej povodnej. Cize Basko sa bal byt sam v tej velkej bude, chcel byt s Larou, ale lara bola v malej a nechcela ho pustit (aj tak by mu trcala rit). Rano mm zobral ninku, ze nech si pospim, ale vzapati pribehol, ze Lara porodila 😵 Samucka sama, sikulka velka je to. Ja som to vravela v noci Michalovi, ze Lara urcite rodi, ked tak Bas steka. Ale boli sme tak unaveni, ze sme nevladali sa ist pozriet. Tak som utekala dole, vysla som von s fotakom v ruke a naozaj Larinka pozerala na mna z malej budy a ako som vysla na terasu smerom k nej, tak vybehla z budy a utekala dnu. Poslala som mm, ze ked si lahne spat, nech ju vyhodi von, ale ona sa krasna utekala napit cela smadna (vodu maju aj vonku ale vpredu, lebo.. nekomentujem). Tak normalne mi tak doveruje, ze ako som vysla, tak citila, ze su male v bezpeci a utekala. Krasna. Tak preto sa mi podarili zo tri fotky krasnych babatiek. Zatial tam boli 4 kusky + nejaka placenta, piskali o zivot a triasli sa. Ale je mozne, ze Lara este neskoncila, lebo intervaly medzi steniatkami sa predlzuju a posledne sa moze narodit aj o desat hodin. Ale teda Lara bola taka rychla, ze som ju ani chytit nemohla, prehmatat brucho, takze.. neviem. teda zatial 4. Prikladam fotocku 😵

bambola
31. mar 2011

Dobre ranko,

@katty17 zaspala o tej pol 11 a potom uz dobre, ja som sla spat okolo 2 a mala sa zobudila na cickanie tusim az okolo 4, takze dve hodinky som spala uplne sama 😎
@luludi lulu ja ju malokedy kojim na rukach ale zrovna vcera som to skusala lebo som len predtym ako sme sli von a ona je rovnako nepokojna aj tak, takze neviem no....
@maxara gratulujeme k prirastkom 🙂

maxara
31. mar 2011

@bambola 😉

luludi
31. mar 2011

@maxara gratulujeme k havinkom 😵

@bambola ved to, ze teoria je jedna vec a prax druha 🙂

maxara
31. mar 2011

@luludi 😉 vdaka

Inak okolo budy je dost cerstvej krvi a na tej fotke je este vidno placentu, takze to posledne sa muselo narodit okolo 6tej.. len doplnujem info

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre