Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

merikac
13. okt 2011

ahojte,,,dnes je vonku celkom prijemne
@sunnygirl - aj Emma ma taku susuru vyhdzanu a nechapem z coho,,ritku nema len okolo susurky a uz sa jej zacali robit aj pluzgiere a taha sa to na stehna, nezmenila som ani kozmetiku a ani plienky a dokonca som ani nove balenie plienok nedala len druhu radu z povodneho sme nacali,,,,,,,uz podozrievam maminu, ze jej na ritku natrela nieco one- normalne to ma ako reakciu na nieco,,a tiez nepomaha ani sudocrem,,,,,,,a to nikdy predtym so zaparenim problem nemala ☹

merikac
13. okt 2011

@denisse
@bambola aj ked mala v noci neprespi bez cucania- tak ako to bolo u vas Matka,,nastastia nebudievia sa do bdelosti,,,,,,,,,,,,to by som si uz ozaj hodila,,,,,,,,,,,,klop klop na drevo.......vecer najneskor do 20-15 uz chrni,,,,,,,,,ale nesmiem ju zacat ukladat k spanku po 20,,,,ked presvihnem tuto hodinu, tak to zaspava tiez okolo 23............... a uz dlho spava cez den len raz necelu hodinku

sunnygirl
13. okt 2011

@merikac ...presne ako opisuješ, nerozumiem tomu, ale dočítala som sa niečo na tejto stránke
http://www.sudocrem.com/svk/125.php
http://www.choredieta.sk/index.php/koza/plienko...

... naša bambuľka spí cez 1-1,5 hodinu a večer chodí spať okolo 20:00 hod... 🙂 a to je cez deň ako 100 čertov (všetky šuplíky povyhadzuje,hračky porozťahuje po celom byte, vyhadzuje utierky, podložky vreckovky zo skriniek kuchynské stoličky porozťahuje, uteráky v kúpelni povyhadzuje a kreď nie je po jej a nemá dobrý deň, tak si búcha hlavu a mrnčí, obliekame sapol hodinu, čoja oblečiem ona vyzlečie kým ju prebalím tri krát odbehne, poprípade sa pociká kým ju chytím a tak....
od zajtra u nás začína DISCIPLINA... aj vaše deti sú takýto čerti? 😉 😉

bambola
13. okt 2011

@merikac meri mne sa tiez v noci nebudi do uplneho zobudenia ani predtym a ani teraz ako som prestala kojit (klop klop) ona si len proste pomrnci a spi dalej. keby sa mi budila uplne tak tiez ma picne asi 🙄

sunnygirl
13. okt 2011

...a zabudla som, že v kočíku ju musím uviazať lebo mi chce ujsť, ale inak keď má dobrú náladu tak je ako anjelik 😵 (minulemi jedna známa povedala, že také živé dieťa ešte nevidela, ale nechce sa mi veriť, že by iné deti boli iné, ale pravda je, že keď sa stretnem s nejakou mamičkou, čo sa týka chlapcov sú ako poklady a dievčatá sú takéto šibalky 😀 ...

sunnygirl
13. okt 2011

@bambola tak už si Maťku odstavila? Sama sa alebo si ty?...

bambola
13. okt 2011

@sunnygirl Maťka sa odstavila dobrovolne nasilu (ja dobrovolne , ona nasilu 😀 ) ale uz som toho mala fakt plne zuby, keby spala pekne v noci tak kludne kojim dalej ....
a nasa Maťka je podla mna taka normalna ako kazde dieta, vsade lozi, do vsetkeho nura, vsetko musi preskumat, no proste na mieste neposedi a nemyslim, ze by bola nejako extra ziva, proste zdravo zvedava 😉

bambola
13. okt 2011

jaj a musim povedat, ze odkedy som ju odstavila som si vsimla, ze na obed a na veceru (kasa) zje toho ovela viac

monline
14. okt 2011

kde ste všetky? 🙂

rolak
14. okt 2011

@sunnygirl ach sunny, som rada,že moja dcéra nie je exot... u nás detto, ale teraz je to už na porazenie, ženy,ja neviem,či je to zubami,alebo čím, ona už tri dni na všetky všetkučky otázky (aj keď nie sú určené jej) a na všetky pripomienky, odpovedá: Ne,ne... neustále samé ne,ne.... v noci reve zo sna, ale úplne strašne a vykrikuje: Ne,ne,ne, akoby sme ju bili ako žito.... keď sa jej dačo nedarí,alebo nerobím to,čo si ona predstavuje, tak taký rev spustí,akoby si strašne ublížila.... ja neviem,kde robím chybu,alebo čo to je.... a hračky ju nebavia,baví ju donekonečna brať veci a nosiť mi icch, alebo ich len tak ťahať po bytea presúvať...a samé ťažké veci... a topáááánky! tie miluje...

mirka285
14. okt 2011

@rolak Ludi moja dcera pisti na plnu hubu ked nedostane co chce,lahne si na zem...tiez mi porozvlacuje veci po celom byte,vyhadzuje neustale moje oblecenie a najnovsie sa jeduje ked jej neobleciem co ona chce!!vera napr. chodila cely den v gumakoch,lebo si proste ine topanky obut nechcela a zacala tak pistat,ze som jej tie gumaky nakoniec dovolila 😠 ale na druhej strane si myslim,ze je aj celkom sikovna,v knizke mi vie rozoznat zvieratka ako psa,macku,vtacika...

rolak
14. okt 2011

@mirka285 keď mne sa to nepáči... normálne rozmaznaná srajda je z nej...... musím nejako zmeniť prístup... akože to rozvláčanie vecí mi nevadí,llen to revanie, akoby nemala na nič trpezlivosť...
Kika pozná a vie robiť mačku,psa, maca, kravu,ovcu, leva,koňa, hada 😀 😀 😀 😀 vtáčika iba pozná,to neviem,aký zvuk vydáva, iba kačku vie 😀 ona je hrozne na zvieratká vysadená.... lenže aj našej chudere Gejši začala teraz ubližovať, štípe ju a ťahá za uši, a vôbec na ňu nemá účinok zakazovanie, capnutie po zadku alebo že ju zoberem od psa preč... sa mi proste nepáči, čo sa s ňou deje... 😖

mirka285
14. okt 2011

@rolak vies co,ja tiez tvrdim,ze moja je rozmaznana a stale mame s Gabom kvoli tomu vymenu nazorov!!ja ked na nu zvysim hlas v jeho pritomnosti uz je ohen na streche a vycita mi,ze na deti sa nema zvysovat hlas a podobne...ale ako jej mam dat potom najavo,ze robi nieco zle?Ludi ved ked sa ti nieco nebude zdat,povedz to pedine,ja som ta chcela len utesit,ze aj my mame doma spratka 😝

kafoditka
14. okt 2011

@rolak
@mirka285 baby tak moj maly je na tom podobne a myslim, ze aj vacsina deti ( teraz sa nechcem nikoho dotknut)
Ked mu nespravim po voli, zacne pistat, skriekat, lahne si na zem a ako bonus su u nas take chvilky, ze sa jeduje na zemi, hlavu si bucha o zem a ked ho chcem vziat na ruky a utisit, tak ma kope a odstrkuje 😖 mne sa osvedcilo, ze som ho nechala v takomto stave sameho, odisla z izby a ked videl, ze mu nevenujem pozornost, tak asi za 5 minut doplakal a prisiel za mnou s usmevom, akoby nic... absolutne ma nepocuva, robi si co chce a ked ho aj 5x upozornim a potom mu dam po tom plienkovom zadku, tak sa mi este smeje... ale takisto na druhej strane je sikovny..
inak dobre ranko sa praje, teda obed 🙂

rolak
14. okt 2011

@mirka285 veď ja somm rada,že sa priznáte,že aj vaše decká sú čertiská 😀 😀 ja som len nikdy nechcela mať také dieťa rozmaznané a teraz neviem,čo s tým... inak Roman je ako Gabo, tiež na mňa kuká ako na najhoršiu matku na svete,keď na malú zvýšim hlas.....a si ju tuľká a neviem čo...hej ale on dnes v noci k nej nemusel vstávať každú hodinu... a prenášať ju na našu posteľ a zas do jej postele 2x... a ešte 2x mlieko robiť... 😠 😠
@kafoditka u nás tiež zaberá len to,že ju treba nechať tak,keď je v amoku,lebo každé pokojné slovo to len zhoršuje...lenže to je dosť blbé,keď sme vonku, ona reve ako dilino a ja sa tvárim,že nič a ostatní na mňa kukajú,že čo som za matku..... nie je to veľmi často,ale stále častejšie... v poslednej dobe aj v obchodoch v kočíku chytí nepochopiteľný amok.... ale von z kočíka ju pustiť nemôžem,lebo až to by začalo ródeo...

mirka285
14. okt 2011

@kafoditka
@rolak ja si myslim,ze to je len nejake vyvojove obdobie a ze to prejde samo....tak dufam,ze sa neutesujem zbytocne 😖

kafoditka
14. okt 2011

@rolak Ludi ja myslim, ze je to len prechodne obdobie - teda pevne tomu verim 😀 minule sa mi maly hodil o zem, ked som ho brala z ihriska, tak reku ze mu dohovorim = 0 bodov, tak ze ho vezmem na ruky a ideme = zacal ma kopat, tak som ho tam nechala lezat, ze teda ja odchadzam a on ma mal uplne na haku a plazil sa tam po tej spinavej zemi a nervacil 😖 ludia chodili okolo a kukali na mna, ci mi nesibe, ze necham dieta valat sa na zemi.. musela som ho scchmatnut jednou rukou som si ho drzala naboku, aby ma nekopal a tak vrestiace sme sli domov..... hmmm sa tesim, ked pride to poriadne obdobie vzdoru 😔 niekedy mam pocit, ze to vobec nezvladam a neviem, co je spravne.. beriem to tak, ze kolko lasky das, tolko dostanes, ale zas dieta musi mat hranice. Lenze co, ked mu ich neviem urcit, lebo ma total ignoruje..

rolak
14. okt 2011

@mirka285 myslíš? ja ti neviem,či sa to náhodou nebude ešte zhoršovať.... a sa mi nepáči,že naši ju považujú zza urevané rozmaznané decko... a keď u nich na návšteve nereve,tak sa čudujú,že aká je dnes dobrá...

mirka285
14. okt 2011

@rolak no LInda je prave u nasich alebo u svokry velmi dobra,oni ju stale vychvaluju ake zlate dieta a potom ked sa stazujem,tak kukaju na mna,ze co sa stazujem,ved ona je velmi dobra 😒

rolak
14. okt 2011

@kafoditka no veď to,že ani ja neviem,či robím veci správne, ja si myslím,že niekde robím chybu,nejakú podvedomú,nevedomú... inak pekná predstava na tom ihrisku 😀 😀 radosť chodiť von
ja ke´d zvyšim na malú hlas,tak vidím,že sa zľakne,sedí ako päť peňazí a hádže prekvapené vystrašené ksichty na mňa...lenže aj tak spraví,čo nemá...

kafoditka
14. okt 2011

@rolak no moj sa ani prekvapene nezatvrai, ked zvysim hlas 🙄 kuka na mna tym sibalskym pohladom a pokracuje tam, kde prestal...

rolak
14. okt 2011

@mirka285 tak to máš super! že sa vie Linda predviesť v pravej chvíli 😀 Kristíne je jedno,kde robí cirkusy, ona sa práve doma cíti lepšie, istejšie, lepšie doma spí,aj je, u našich robila cirkusy pre všetko a zaspí tam iba v kočíku.

mirka285
14. okt 2011

neviem,asi nam ostava len vydrzat...baby volala som dokine a v utorok ideme na posledneockovanie,uz nam tie sople chvalabohu presli,dufam,ze to teraz nezakriknem 😒 Gabo isiel do mesta,ze ma nejaku robotu a pojde kupit jeho cicuske(Linde) nejake hrubsi svetrik,lebo ma stale holy krk...tak to som zvedava,co donesie,lebo moja poziadavka bola bez kapuce,fialovy pripadne ruzovy alebo uplne neutralna farba ako smotanova,bezova 😀 kukal na mna,ze c nemam tych poziadaviek na jeden svetrik nejak vela 😝

rolak
14. okt 2011

kočky,a aký majjú vzťah vaše dcéry k vlastnej pušure? lebo naša si ju hne´d naťahuje a obchytáva, keď je bez plienky a v ľahu..... ja jej to zakazujem... a včera som skoro odpadla a Roman tiež, keď sme si všimli,že šlohla odsávačku sopľov a smerovala k pušure...sorry,ja viem,že je to nechutné,ale fakt to tak bolo....ale nemá ju tam čo bolieť,alebo svrbieť,lebo všetko je ok, nemá nič zaparené....

kafoditka
14. okt 2011

@rolak Ludi, ja mam sice chalana, ale tak isto, akonahle ostane bez plienky, tak si bimbasa natahuje a smeje sa na tom.. teraz ma maniu vsetkym vyhrnat tricka a pchat im prsty do pupku 😝

rolak
14. okt 2011

@kafoditka hej? 😀 😀 pupok je u nás už dlho in,ale iba tatov a mamin, len ten mamin sa ťažko hľadá,lebo pre faldy nevidno 😀 😀

mirka285
14. okt 2011

@rolak aj moja si ju natahuje ,a tiez si minule nieco do nej isla pichat,len uz si nespominam co mala vtedy momentalne v ruke 😀 podla mna to je normalne,ale nerobi to vdy...

kafoditka
14. okt 2011

zeny odchadzam ja von s malym, pa zatial

monline
14. okt 2011

ako ste sa pekne posťažovali, ja sa tiež pridám, malý absolútne nechápe ak na neho kričím, on si myslí, že je to nejaká nová hra, lebo odbehne (napr od kvetu, ktorému trhal listy) ale vzápätí sa vráti s ešte väčšou chuťou a rehoce sa, ako ma dostal...nepomáha bacnutie po plienke ani po ruke, ani vzatie preč..musím ho zaujať niečím iným..a ak niečo chce, jeduje sa, až sa natriasa, pohupuje, reve, slzy ako krokodíl..ale akonáhle to získa, blažený úsmev, po plači ani stopy...zatiaľ mi nespravil scénu ako filip, no podľa mňa sa dočkáme..ale- určite to prejde, skôr či neskôr, budem dúfať, že skôr 😀

sunnygirl
14. okt 2011

...babi akoby ste opisovali moju Lenku a inak tiež som na pochybách či som dobrá mamina a to sa snažím ako viem ale niekedy sa to snimi nedá 😒 ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre