Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bambola
20. okt 2011

@denisse no vy ste sikovnici, mne mala zaspala o pol 1 v kociku tak som zvedava kedy sa zobudi.
ja ale idem teraz varit na veceru 😉 cez den nevarim, vsak co si budem pre seba? 😕 malej teda varim ale to sa nerata, ved to len nahadzem nieco do vriacej vody 😀

rolak
20. okt 2011

@denisse a na akom odrážadle jazdí? 🙂 na takom autíčku? či na niečom užšom?
a ďalšia otázka: Ako dávate deťom obed? polievku aj hlavné za sebou? či len jedno? my zatiaľ okolo pol dvanástej pred spánkom polievku a po spánku hlavné, ale to je niekedy ajj po tretej...

bambola
20. okt 2011

@rolak ja davam podla spanku, cize dnes bude jest tiez okolo tretej, doteraz zjedla jogurt, chleba s maslom a banan.
vcera napriklad spala len hodinu a pol, hned dostala plnu misku polievku, ktoru spraskala celu a o hodinu sa uz zase dozadovala a zjedla plnu misku zemiakovej kase s masom

rolak
20. okt 2011

a ďalšia otázka: Aké kaše dávate? tie instantné? sú okrem krupice aj iné? také,čo sa varia? pýtam sa ako dili,ale my to doma nejedávame,tak neviem, a Kika tíe instantné nikdy moc nechcela,ale krupicu papá pekne,tak by som jej ju chcela obmieňať s nejakou inou kašou....

@bambola ako papá chlebík? sama drží v ruke a hryzie? lebo kristína trochu poobhrýza a potom niekde odloží...

denisse
20. okt 2011

@rolak
mame uzku motorku, na tej este ale blbo dociahne na zem a zda sa mi nestabilna, to sa bojim ju samu nechat, ze sa prevrati ... a potom take podobne auto ako dala mirka fotku ... tak na tom ... pockaj, najdem aj ja fotku ...

a my jeme nasledovne:
rano - bud nic (ked sa celu noc aj rano koji, tak nic nechce), alebo pecivo - rohlik, ci chlieb s maslom alebo syrom, kus babovky alebo tak ...
desiata - to zase zalezi od toho kedy vstavame a kedy a ci jedla rano ... ale to ma vacsinou ovocie alebo vyzivku ..
okolo 11.30 - polievka
cca 12.30 - kojenie na uspavanie
cca 14.30 - druhe jedlo
olovrantujeme vacsinou vonku v kociari .. ovocie, piskoty, chrumky, tycinky
vecera - instantnu kasu jej uz dlho nerobim, nechcel ju uz .. takze bud jogurt, alebo krupicu, alebo doje druhe jedlo, aka zjedla malo, alebo zase pecivo s niecim ... vcera si dala polievku ...
a uspavam zase kojenim a kojim niekolkokrat v noci ...

denisse
20. okt 2011

@rolak
barunka z chleba poobjeda maslo alebo syr a potom ked je hladna tak zje aj suche pecivo a ked nie, tak len to maslo 🙂 a ked chcem aby zjedla vsetko, tak jej namazane nakrajam na kocky do misky a to si dava cele kocky do pusy 😀

denisse
20. okt 2011

@rolak
to je nela samozrejme 😀

denisse
20. okt 2011

@rolak
ja som raz skusila uvarit vlockovu kasu a skoncila v zachode .. vobec jej nechutila 😀

rolak
20. okt 2011

@denisse super,dík! takže asi treba zaobstarať autííčko... synovcom sme voľakedy kúpili taký vláčik,tak asi ho od nich vyškopíme...Kike sa strašne páčia ich motorky odrážacie,ale keď na ne vysadne,tak nevie,čo...a takmer nedočiahne na zem....

@denisse
@bambola a koľko toho pečiva zjedia???? Kristína tiež musí mať natrhané a najlepšie,keď jej to ja dávam do ruky,lebo inaklen porozsypuje kade tade...ale ma zlostí,že ona takmer vôbecpečivo neje a ak,tak suché alebo s maslom,iné vypľuje a z lekváru ju úplne napína... a ešte mi povedzte,aké veľké jogurty im dávate? 150ml, 120 ml?

denisse
20. okt 2011

@rolak
barunka zje tak stvrt az pol rozka, jeden platok chleba ... nie vela ...
a jogurt taky ten obycajnu velkost, to je 150? casto nezje cely ...

rolak
20. okt 2011

@denisse Kika asi 4 dni večeria krupicu namiesto mliečka, a zje plný tanier, z 300ml plnotučného mlieka s jahodovým grankom..... tak rozmýšľam,či nie je hladná cez deň.....

denisse
20. okt 2011

@rolak
este som chcela, ze ja este vobec nedavam pribinaciky ani milaciky ani ziadne take kremy, barunka je dost baculata a sa mi to zda zbytocne sladke ... ani udeniny jej este nedavam ... mala za cely zivot mozno pol platku sunky, co som jej dala ochutnat ...

rolak
20. okt 2011

@denisse a ešte je taká bacuľka? priberá stále rovnako,či sa to spomaľuje po roku????

denisse
20. okt 2011

@rolak
ved to vidis na FB 😀
jasne ze sa to spomalilo, ale boli sme teraz s bambolou a jej matka je teda oproti barunke drobunka .. ani nie na vysku, ale tak celkovo, je taka utlucka a barunka je proste velka ... ale odkedy chodi tak sa vytiahla skor do vysky, ale oblecena s plienkou (asi aj trosku nacuranou), vazi 12,9 kg 😀 takze hola neviem kolko, to ma nikdy nenapadne ju odvazit

bambola
20. okt 2011

@rolak ja jej dam polky chlebika natrete maslom, najprv pooblizuje maslo 😀 a potom spapa striedku , korky vacsinou nepapa 😉 jogurt kupujem velku hollandiu (cistu bez prichute) , to je 200g a to mame tak na dvojo ranajok.
vecer jej davam kasu, doteraz sme mali sunarku ale minule mali v akcii nestle tak som vzala tu a je jej to asi jedno 🙂 krupicu som este neskusala.
tiez jej nedavam sladke (parkrat si odo mna kusla od keksu ale nie vzdy jej dam ked mam), maťka lubi tie papundeklove ryzove chlebiky tak jej nebudem pchat brumiky 😉, najsladsie co dostava je piskotka asi 🙂

mne ked chce jest tak najnovsia moda je, ze sa zacne natahovat na stolicku a musim ju tam dat , obliect podbradnik a rychlo jej nieco dat 😀 inac mi s jedlom neuteka lebo vzdy jedava len v stolicke a to nastastie funguje u nas 🙂

rolak
20. okt 2011

@bambola a akože normálne sedí v stoličke bez vykrúcania na všetky svetové strany? my obedujeme polievku aj druhé pekne posediačky, resp. všetko čo sa je lyžicou, takže aj výživu a jogurty a tak,ale pečivo a ovocie jej veru často dávam tak,že postojačky a keď ho chce tak je normálne ale často vymýšľa.... alebo ovocie,keď jej dám na stôl do mištičky,že nech si vezme,keď má chuť,tak už s ním robí hókusy pókusy...
jedálenskú stoličku máte ešte vysoko? my ju už máme ako normálnu stoličku,takže Kika si do nej sama sadá a zosadá a sadá a zosadá a stále dokola! 😀
šak viete,že ja dávam Kike papať hocičo, ale žeby sa nejako išla potrhať za jedlom alebo za sladkým sa nedá povedať...

rolak
20. okt 2011

ale čo určite zje celé,to sú zmrzlinové oblátky! ale to ju podľa mňa skôr fascinuje ich tvar 😀 😀

denisse
20. okt 2011

tiez jeme v stolicke ... a sladke jej davam len ked mam ja upecene, tak suchu piskotu alebo babovku a tiez piskotky ... je to ale cim dalej tym tazsie, kedze nela obcas nejake sladkosti konzumuje a bara pyta tiez 😕

denisse
20. okt 2011

ale obcas ju krmim na nocniku 😀
a pecivo jej tiez davam do ruky prakticky hocikde a potom vysavam 😀 😀 😀

denisse
20. okt 2011

a teraz ju krmi nela 😀

bambola
20. okt 2011

@rolak nechcela som ti to lajkovat ale odpovedat a som sa preklikla 😀
nevykruca sa lebo, vsak chce jest tak je, dokonca ked chcem mat pokoj a ma taky tuhy obed (ako vcera zemiakova kasa s masom) tak ju necham nech je sama, ona sa nakrmi. keby nechcela tak jasne, ze sa mi nebude krmit a ani ja ju nenakrmim. kika ti mozno vymysla ale ked vecer spapa tolko kase tak asi jej chyba, alebo ma rada tu kasu 😉

s tym ovocim si mi pripomenula, ze niekedy aj matka tak papava ovocie, bud jablcko v ruke alebo si chodi odkusovat ked jeme ovocie my dvaja

a jedalensku stolicku mame ikea takze len jedna poloha 😉

rolak
20. okt 2011

@bambola ja neviem,ako tá moja dcéra je,mne sa zdá,že ona niekedy s jedlom vymýšľa len z princípu... proste niekedy do nej prvú lyžicu musím vopchať nasilu a potom zrazu začne normálne otvárať ústa a jesť... nechápem tento systém.... proste akoby z princípu nechce jesť,alle keď ochutná,že fajné,tak je.... niekedy zas chce jesť a po troch lyžičkách do nej viac nedostanem,hoci je to jedlo,ktoré má inak rada.... u nás too nikdy nejako automaticky nebolo,že človek je hladný,tak sa naje a fičí ďalej..... neviem,čím to je.... a hocikedy zas odomňa nechce a z otcovho taniera zje to isté,čo mala ona na tanieri... neviem,či to berie ako hru,či čo.....

bambola
20. okt 2011

@rolak bohvie, ale rozhodne by som ju nasilu nenutila ked nechce dalej jest (akoze dat jej ochutnat treba ja nasilu ak by si to rozmyslela 😀 ) lebo potom na to asi clovek len doplati a dieta budu mat k jedeniu/ stolovaniu nejaku averziu, aspon ja si tak myslim. ale tak mne sa lahko pise, co by som keby som ked taky problem doma nemame. teoria je teoria ....

rolak
20. okt 2011

@bambola nasilu ona ani nič nezje,lebo sa povracia, a ja sa vystresujem do nepríčetnosti... voľakedy som to tak skúšala... ale napr. na raňajky často obracia hlavu na všetky strany,keď jej dávam lyžičku a potom zrazu sa mi podarí jej vtiisnúť na pery trocha jogurtu a už zrazu otvára ústa v pohode... nechápem to... čítam o tom všelijaké články, o nepapkáčoch, že to rodičia z detí urobia nejedákov,potom tam maminky píšu,že ich deti odjakživa nechceli jesť, a že čo všetko museli oni vyskúšať,aby aspoň čo to zjedli... pravda bude niekde uprostred... akože nemôžem sa sťažovať,lebo dnes už viem,že malá neje hlavne kvôli zúbkom a keď ju netrápia,tak obľúbené jedlá zje v pohode, ale zas nezje hocičo...a veľmi často sa pri jedle musí niečomu venovať, tak hádam aj to postupne odbúrame,keď výjdú všetky zuby....

bambola
20. okt 2011

@rolak a skusala si jej vyslovene dat lyzicku do ruky nech sa krmi sama?ci by sa v tom len babrala a nejedla? lebo mne mala jednu dobu nechcela jest, proste z nicoho nic si zmyslela, ze nechce a po dvoch dnoch som dosla na to, ze aj ona chce lyzicku. tak teraz jedavame tak, ze aj ona sa krmi a aj ja ju krmim a teda ked sa mi nechce tak ju uz aj necham samu.

kafoditka
20. okt 2011

Caute... tak som bola v lekarni a za masticku velkosti cigaretoveho vajgla som vycalovala skoro 10eur 😠 😠 😠 dnes uz je pekne cerstvo, vytiahla som malemu uz zimnu bundu taku tensiu...
@rolak Ludi, co sa tyka vankusa, tak ja som mu davala chvilu, aj na nom pekne spaval, ale teraz mi z postielky vyhadzuje. Kupila som ho v scan quilte za nejakych 10eur, je velmi plytky... a mne maly jedava casto podobne ako tvoja Kika. Prve susto nechce zvacsa ani ochutnat, kruti hlavou ze nie nie, velakrat mu musim tu prvu lyzicku nasilu dat do ust a ked ochutna, tak zrazu mnam a pekne papa... inokedy zasa zje hned vsetko a bez problemov...

monline
21. okt 2011

dobré ránko kočky
chcem vám poďakovať za priania 🙂
teraz musím k našim na kafe, tak neskôr snáď vyjde čas na písanie...krásny dník prajem

merikac
21. okt 2011

pekny den babiky,,,,,,,,,,,,,ja mam dnes dovolenku- jupiiiiiiii a krasny den vyzera byt, idem na postu, zaniest veci do prace, potom dam spat Emmu, upracem , poobede ideme obe ku kadernicke 😀 - zatial si to predstavujem pohodovo,,len ci to tak bude, den ukaze 😀 A zabudla som,o1 musim ist s Denisom k zubarovi- zas bude nas domaci rozpocet ponizeny 😠
Ako sa tu mate?? som sem 2 dni nemala kedy anilen mrknut,,,dufam, ze ste vsetky zdrave,,,to je to najpodstatnejsie

bambola
21. okt 2011

dobre ranko 🙂
mam tu strasnu kopu riadov co mi treba umyt 🙄 musime ist na nakup aby som mohla spravit jedlo na cestu, a poobede zase vyrazame do BB , jaaaaj sa mi nechce. navyse musim malu do tej tretej udrzat nespaciu, cize dnes ani nemam cas pre seba, snad sa pohra trosku aj sama 🙂

denisse
21. okt 2011

ahojte ...

@merikac
ja som prave prisla od zubarky, som mala odlomeny kusok zuba a najprv, ze mi to vymodeluje z bielej plomby, ale ked to vyvrtala, tak zistila, ze to nepojde, tak ze korunka a potom ju este napadla nejaka nova moznost, ale musia mi urobit nejake cosi na mieru a bude to stat 1700 Kc ... ale tak furt menej nez korunka ... tak som dnes skoncila len s vlozkou a o dva tyzdne mi to tam nainstaluje 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre