Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
8. mar 2010

Ninka mna bolia bradavky siaene ale mlieko ani kolostrum nevyteka ....

A pohyby citim ale take tie viditelne len obcas.... vcera so citila a urcite by to aj muz citil keby si prilozil ruku len spal... Ale to len 2 krat takto kopol a potom sa sklydil tak som ho ani nebudila....

denisse ty budes mat tiez chlapceka???

denisse
8. mar 2010

zrzi, ja to este neviem .. v stredu idem na uzv, tak dufam, ze sa dozviem 😉

denisse
8. mar 2010

aj mna bradavky dost bolia, a nieco mi mozno aj vyteka, ale mne donedavna este vytekali akoby zbytky mlieka z prveho kojenia 😉 tak tomu ani nevenujem pozornost ...

cigaretka5
8. mar 2010

caute dievcata zasa sa k vam votirem s otazockou a vidim ze nebude ani tak od veci 🙂 , no boli sme v piatok na morfologickom, vsetko OK podla doktorky, pytala sa ma na pohyby a ja som z toho zmetne , obcas som mala take bublinky, teraz uz par dni nic, ale v piatok pri zehleni to bola taka zvlastna bolest asi na sekundu v lavom podbrusku, v sobotu rano akó keby sa v bruchu nieco prehodilo, vcera asi nic........ mohli to byt pohyby? a je podla vas skusenejsich , ze to je tak obcas. Som v 20 tyzdni , babo ma 300 gramov, co je podla doktorky normalna hodnota pre 19 tt ( na nete sa ale pise ze babo v 20 tyzdni ma 250 g) , a minimalna odchylka takze vsetko OK. Lenze ja stresacka som v strese , ze som v 20 a podla nej jej babo ako normis pre 19 ..............

denisse
8. mar 2010

cigaretka, hlavne sa nestresuj 😉
vsetko je v najlepsom poriadku, ak ti to tak dr povedala ... a myslim, ze si to tam aj videla ... ja som na zaciatku 22tt a naozajstne pohyby citim len poslednych par dni ... pred tym to bolo take ze obcas nieco ... a aj teraz to nie je nijak pravidelne .. oni tie babetka tam este podla mna maju dost miesta a nie kazdy pohyb musime citit ... ved si urcite videla na uzv ze sa hybe 🙂
tak sa neboj a tes sa z dobrych sprav ...

cigaretka5
8. mar 2010

denisse dakujem, kja uz som taky tip, skratka ked mi dokina povie ze vsetko OK, tak je to pre mna chvilu OK a potom, sa v tom vrtam a riesim, ze ci to naozaj tak povedala, ci to tak myslela,.............. no skratka stres zena

nina88
8. mar 2010

Ďakujem za odpovede... 😉 Ja som na nervy len z toho,že pri prvom tehu v tomto tt už muž cítil malú a teraz sú také jasné pohyby len zriedka a zatial to nevystihol...
Hovorím si,že to može byť aj tým,že mám o 10 kg viac ako pri malej v tomto tt,tak možno cez ten tuk to necíti... 😉
Niektoré dni dokonca tie pohyby ani moc necítim, iné zas strašne, naj bude sa nepozorovať, lebo ma porazí...
Hlavne sa bojím tvrdnutia brucha, v sobotu mi nenormálne tvrdlo, v nedelu som mala svaovicu až z toho... ☹

maxara
8. mar 2010

cigaretka len pokoj... ja ked som bola 18+2, tak mi doktor na morfe zmeral babo a povedal, ze zodpoveda 17+1... co je dost rozdiel. No pytala som sa mojho gynekologa a on mi to vysvetlil takto:
najpresnejsie urcenie dlzky tehu je podla utz v 11tt az 13tt. Mne robil najprv v nejakom 8tt a potom, ked som mala byt 13+0 mi robil a vyslo, ze som bola 12+5. Takze od toho sa potom odvijal zbytok, aj termin aj vsetko... no a ze mi potom v 18+2 nameral (druhy doktor) hodnoty na 17+1, tak to preto, ze tie hodnoty, hmotnost a dlzka kosticky a pod. su zodpovedajuce priemernemu babatku v tomto tyzdni tehu. Cize sa odvijaju od priemerneho babatka dievcatka s hmaotnostou 3200 g pri narodeni a chlapceka 3500 g pri narodeni. Ale vieme, ze sa rodia normalne zdrave donosene deti v termine aj vacsie aj mensie, takze je logicke, ze aj pocas tehu su mensie a vacsie... nemusis sa bat, keby nieco nebolo v poriadku, urcite ti povedia.

cigaretka5
8. mar 2010

hej to si hovorim aj ja, a nakoniec ani neviem ako prisla na to zeje to pre 19 tt , kedze ako som kukala net, vaha je skor vyssia aj na 20 tt

maxara
8. mar 2010

cigi je fakt, ze tymto romerom nerozumiem ani ja, mi to pripada, ze snad kazdy ma inu tabulku a len ma strasia.., ale uz to beriem tak, ze vazi kolko vazi a meria kolko meria, aspon sa bude lahsie rodit, ked bude mensie 😉

maxara
8. mar 2010

Inak babulky dobre ranko... dnes som uz v robote ☹ ale zatial klud... som sa nechtiac dozvedela take smutne veci, co som nevedela, nic dolezite, len som z nich prekvapena ostala, ze aki su ti ludia hlupi... no ale bohvie, ci je to pravda a ak aj ano, tak co je za tym... 😒 😕
stanka uz aj sa prihlas a napis nam, co cakate... ved idem z koze vyskocit... vzdy ked niekto napise, ze ide do poradne, tak som z toho na prasky, jak sa neviem dockat....
siska mas take pekne brusko, aj ja chcem take... ja mam stale jemne sfuknutu traktorovu pneumatiku... chcem aj ja vyzerat ako tehula, aj ked uz mi to vyhuplo a uz je aj trochu vidno, ze to asi nebude od prezratia...

cigaretka5
8. mar 2010

no to mas pravdu,lepsie asi nevediet, v poslednje dobe, mi internet prinasa chaos vsetkymi tymi infoskami co na nom najdne. Ked manzel vidi ze surfujem nenapadne kuka obsah stranok a ked idem sem a na stranky im podobne neuprosne mi to vypina, lebo ja vzdy najdem nieco straaaaaaaaaane negativen. No strasne je to so mnou

sisaa
8. mar 2010

ahojte baby, v poslednej dobe sa mi stava, ze ked vstanem z postele, chvilu ma boli v predu brusko, mam pocit, ze je to placenta. Nemate podobne skusenosti?

maxara
8. mar 2010

denisse a ty nam dufam tiez hned das vediet ako si pochodila..
inak vcera vecer som myslela, ze mi pukne brusko, mala som ho take vyhupnute viac a uplne napnute, nedalo sa mi ani uvolnit, taky cudny pocit... ale nebolo tvrde, len take ako keby sa babulka roztahovala, ale koza este nebola dost natiahnuta 😅

sisaa
8. mar 2010

maxi netrap sa tym ako brusko vyzera ani to neries, ale mysli na to, co je v nom 😉

sisaa
8. mar 2010

inak dakujem maxi

denisse
8. mar 2010

maxi, hned sa ozvem ... idem v stredu na 11.40 ... tak hned po "O" sa ozvem ...

denisse
8. mar 2010

to neviem, ci take viete, ale deti (hlavne v skolke) maju svoj vlastny slovnik, aspon tu v cechach .. ze "mami, ked po mna prides?" a "in" je odpovedat "po O" akoze po obede alebo "po SPA" akoze po spani 😀

jaruska8
8. mar 2010

Nina:
1. áno, keď si prsia masírujem a natieram, inak samovoľne nie. A už pekne dávno, asi mesiac.
2. áno

cigaretka5
8. mar 2010

inak baby k tomu brusku, od vcera sa haluzim ze ho mam mensie ako v sobotu, som ja normalna?

maxara
8. mar 2010

cigaretka hlavne nic nevnimaj negativne... preco by si mala byt jedna z tych, ktorym sa nieco take negativne prihodi... treba si precitat, aby sme vedeli, co sa moze stat, ale nepripustit, ze sa to stane... jednoducho nie... a keby nahodou ano, tak aspon budes pripravena a budes vediet, co robit a hned si o krok vpred.
siska mna tiez pobolieva obcas brusko a napr ked rychlejsie vstanem tak ma az pichne, ale vraj je to oki...

maxara
8. mar 2010

denisse aj my so spolubyvajucimi s NR na byte sme mali podobny slovnik, take skratky, ze nam nikto nerozumel 😀

jaruska8
8. mar 2010

Baby, to je zase počasie, ja som meteosenzitívna, celý život mávam nízky tlak a viete čo je najzvláštnejšie??? Aj malá, keď ja som mimo z počasia a chce sa mi len spať, tak nekopká a keĎ MI JE LEPšIE, PLNá ENERGIE, TAK VYVáDZA O STO šESť. 😉 😉 😉 😉 A manžel je rovnaký. Ach jaj, rodina rosničiek. 😀 😀 😀 PS. Caps lock ma neposlúcha, ale nechce sa mi to prepisovať. 😝

denisse
8. mar 2010

baby, ak mate radi tortily, tak toto je super recept ...

http://www.brydova.cz/recepty/hlavni-jidla/258-...

liluu
8. mar 2010

No dievčatá, konečne nám po 3 mesiacoch príde sedačka.Ale ak nepríde tak bude zajtra cirkus v obchode...

jaruska8
8. mar 2010

Mňam... Toto určite vyskúšam!! 😉

nina88
8. mar 2010

Cigaretka toto ja mávam bežne tento stav,žen mám pocit,že mám menšie brucho ako včera a hneď katastrofické scenáre píšem... 😒 A že včera sa hýbal ostošesť a dnes nič,len sem tam... NO čo už, nesmiem sa tak pozorovať a aj tak to robím... Už nech je júúúlll!!! 😉

kafoditka
8. mar 2010

Ahojte kocice!! Vsetkym vam prajem krasny dnik a vsetko najlepsie k dnesnemu sviatku 😉

Vratila som sa z poradne, vsetko v poriadku, maly zmenil polohu, teraz je priecne- ako pripraveny k porodu 😒
Doki mi utrusil poznamku k mojej vahe ze pribrat 3,5 kg za 3 tyzdne je vela, ze si mam davat pozor, no chapete?
A to som v 25tt a dokopy mam + 5,5kg...
Navarene mame zo vcera, hodila som do pracky, tak dnes len ozehlim a inak vegetim...

DENISSE, tie tortily vypadaju svetovo!! Mnam..
MAXI- v robote pohodku a nerozculovat sa na senilnych starych zenuskach 😉 😀

cigaretka5
8. mar 2010

nina no som rada ze som neni jedina, mam pocit ze pomaly ale isto smerujem do pezinka po psychiatrie

jaruska8
8. mar 2010

Kafro, teda, to je, že veľa???? Takže si máme dávať pozor??? Teda ešte aj v tehotenstve diétovať???? A keby si nič nepribrala, tak sa zase znosí??? Si úplne v norme, pokiaľ sa neprepchávaš blbosťami, tak to nerieš. 😝 A niekto priberá nárazovo a niekto postupne, teraz možno dlho nič nepriberieš.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre