Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katty17
9. mar 2010

aleexa, s tamponikmi mozes plavat,ale aj tak by som neodporucala plavarne ako su pasienky a ine hromadne plavarne. nieje to dobre po hygienickej stranke. ja som totiz dost nachylna a na rozne chorobky a viem ze tam by som cosi urcite chytila. preto som zvolila cistucky bazenik kam chodia aj maminky s detickami. ale chystam sa chodit na to plavanie pre tehulky do Snopu. uz som si kupila cele plavky. vyzeram v nich ako velrybka 🙂

co sa tyka tych plienok, tak ta prezentacia stala za to. velmi vela o tom povedala mlada maminka, ktora vlaste siri tuto "osvetu" ohladne latkovych ekoplienok. do vybavy pre cely cas pouzivania plienok pre miminko potrebujeme cca 20 -25 tychto plienok. cize prvotna investicia sa vam bude zdat vacsia, ale ked sme to vsetko prepocitali, tak musim uznat ze na tychto ekoplienkach este aj usetrite. vazne. tiez som nechcela verit. a navyse ak sa rozhodneme mat dalsie miminko, tieto vsetky plienky sa opat vyuziju. jedna maminka ma teraz druhe dietatko a nemusi kupovat vobec ziadne pampers. pouziva vsetky ekoplienky po prvom miminku. velka vyhoda aj financna.

co sa tyka vyhod, tak:
1) usetrite peniazky, nakolko pampers alebo ine jednorazove plienky kupujes cca 6-7 ks denne.
2)su zdrave nakolko dietatko je zabalene vzdušne, bez chemikalii, plienocky su vyrobene z organickych materialov, su velmi vhodne pre deti s alergiami...
3)na vyrobu sa pouziva material ako je bavlna, konope, bambus a mikrovlakno. najviac nasaju bambusove plienocky, preto su vhodne na noc...
4)setrime prirodu, kedze jednorazove plienky predstavuju tazko rozlozitelny odpad.
5)mozete si zvolit akekolvek strihy plienok, uzske, siroke, farebne,rozne zapinanie, dokonca su aj take ktore mozu byt na rozne velkosti v jednom. cize mas jednu plienku a mozes si ju zvacsovat, zmensovat. ako budes potrebovat.
6) tieto plienky su v roznych ponukach ( stvorcove, viacvrstvove, zavazovacie, nohavickove, kapsove, ...

dalej sa tam vravelo o prani tychto plienok, starostlivosti, poukazovali sa tam vsetky druhy ekoplienok, o tom ako s nimi zacat a kolko ich vlastne mamicka potrebuje...

inac, ak by sme chceli hromadnu prezentaciu, dalo by sa to zariadit 🙂

mirka285
9. mar 2010

Sunny aj ja uz veru cakam na tu komodu 😉 no mam dnes party dojdu kamosky z roboty tak sa vytesujem 😉 mima a tebe tipujem dievcatko 🙂

sunnygirl
9. mar 2010

mima
fíííííííííííha "len"..... 😀 😀 😀 tak ty v podstate ani nebudeš oblečenie nakupovať, či? 😉 Som zvedavá, čo ti naše veštice (Mirka a Ericica) povedia a či sa im to splní 😉

katy
veď to na kočík a na postieľku 😉 treba €

sunnygirl
9. mar 2010

katta
hoď ešte prosím link (foto), možno tu už niekto hodil, asi som to prebehla 😉

Mirka
tak peknú oslavu.
Prosím ťa ty si pozreš bruško v albume, alebo sa zahľadíš do očí na fotke a vidíš čo to bude, ako to robíš, ....máš nejakú krištálovú guľu 😀 ....................... 😎

katy1979
9. mar 2010

sunny postielku sice mam ale pre starsieho treba zariadit izbu a velku postel kupit takze aj tak naklady.

katty17 ak sa das na latkovky tak drzim palce, tiez obcas nad nimi uvazujem ale pri mojej lenivosti asi nie, boli by v skrini a ficali by pampersky.

zrzulka
9. mar 2010

katy s tym nemas starost, peries tak ci tak takze ci uz tam das o par plienok do prania viac tak to ta nezabije...

Katty a ake druhy plienok boli na prezentacii??? ja som pouzivala pri malej popoliny a HD ale rada by som vyskusala aj nejake ine druhy.... Musim aj ja skocit na nejaku prezentaciu ....

sunnygirl
9. mar 2010

idem domov, tak zatiaľ páááááááááááááááá 😵

katy1979
9. mar 2010

ja som zazila akurat prezentaciu popoliny. viem nezabije ale pri mojej povahe by som to asi neriesila. aj ked je to zlate a krasne a aj zdravsie.

katty17
9. mar 2010

zrzi, kocka, ktrora robila prezentaciu tak mala rozne druhy. mala od plienok pre novorodeniatko az po mimina starsie...
sa mi pacilo ze tam som vlastne videla na vlastne oci z akych to je materialov a ake to ma vyhody. co sa tyka prania , osobne v tom nevidim problem, pretoze ja aj tak periem dost casto 🙂 a navyse nie vzdy peries celu plienku. niekedy staci len preprat vnutro. ale to zavisi co to miminko preve vykona 😀

katy1979
9. mar 2010

zrzulka a tebe to vnutro tých plienok akoby nestrvdlo to vies ako vyprate uteraky, zevraj sa to stava pri plienkach

katty17
9. mar 2010

tu je napr. jeden link na tie plienocky : http://www.latkovky.sk/

katy1979
9. mar 2010

katty ci zrzulka neviete o nejakej prezentacii satiek v najblizsej dobe?

katty17
9. mar 2010

Katy, bolo tam hovorene aj o tom prani, stvrdnuti, nestrdnuti, doporucenych pripravkoch... ako treba posuchat to vnutro atd. atd. 🙂

zrzulka
9. mar 2010

katy stvrdne to. Presne ako pisas, to je kvalitou vody s tym nic nenarobis 😠 Ale ako pise katty staci posuchat a da sa, ja som tam malej davala aj separacku takze sa dalo nemala to tvrde. Ani raz nemala zaparenu ritusku... teraz uz pouzivame pampersky ale do tych 2 rokov sme ficali na latkovkach....

na Fb mi prisla este jedna pozvanka na prezentaciu ale nestiham ani tu

11. marca 2010
Čas:
15:30 - 16:30
Miesto:
Materské centrum Obláčik
Ulica:
Zlatohorská 18
Mesto/Obec:
Bratislava, Slovakia

katty17
9. mar 2010
matita
9. mar 2010

moj nazor je, ze latkovky ani nemusia byt v dlhodobom horizonte lacnejsie, kedze vela minies na elektrine pri prani. kedze ich musis stale prat, aby si mala nahradne.... ?

mirka285
9. mar 2010

kocky ja uznavam vsetky mamicky co pouzivaju latkovky...no fakt,ja som na to leniva...mne sa nechce riesit ktore su dobre a tak.. k tomu pri Tomaskovi som pouzivala normalne klasicke plienky a este som ich aj vyvarala 🙂

mirka285
9. mar 2010

a zabudla som povedat to hlavne,mne to je suma fuk ci to je lacnejsie,ale hlavne je to ekologickejsie....ked uz nelatkujem,ja aspon triedim odpad 😉

katy1979
9. mar 2010

ja som si vzdy hovorila ze by sa uzivili smetne kose len na pouzite plienky ale co by s nimi robili to netusim

matita
9. mar 2010

je to naozaj ekologickejsie, ak pouzivas bezne prasky s fosfatmi? vsetko ma svoje pre a proti....

zrzulka
9. mar 2010

Mirka jasne kazdy spravi nieco pre ekologiu v ramci seba... ja som tak trosku ekomaniak co budem pisat.... 😀 Ale hlavnym dovodom bolo to ze mne prislo pouzivat tie umele sajrajty cim su napustene pampersky u maleho babetka ako hnus. Aby to mala mala cely den na ritke a susulke. nejako sa mi to hnusilo kym bola uplne malinka. Tie co kupujeme na Sr aj dost smrdia. ja neviem co za gebuzinu to tam davaju.... teraz pri odplienkovavani to uz beriem uplne inak ako ked bola uplne malicka. tak to chcem robit aj pri malom.... Ale tiez sa mi vela ludi cudovalo ze som sa na to dala, dokonca mi aj hovorili ze dlho nevydrzim ale ja som zase taka ze ked som presvecena o spravnosti veci tak neupustim len tak od niecoho. A v konecnom dosledku sme aj dost usetrili... to som mohla zase dopriat malej napriklad kvalitnu stravu ci baby kurz....

mirka285
9. mar 2010

ja nepouzivam prasok ja perem len v geloch...ale urcite na tom nieco bude ako hovoris...

zrzulka
9. mar 2010

Matita plienky sa peru v "slize" a su aj eko prasky na pranie ci "orechy"... Avivaz sa nepouziva pri plienkach... a celkovo pri prani detskych veciciek by sa nemala davat avivaz. ja som davala ocot....

zrzulka
9. mar 2010

Kocky ja som sa chcela opytat na sterilizator. ktory je lepsi, pri malej som mala do mikrowlny. je lepsi ten elektricky??? neviete???

mirka285
9. mar 2010

ja mam ten do mikrovlnky za par eur,mne sa zda praktickejsi...

zrzulka
9. mar 2010

Miri ved ja mne, ten elektricky je dost velky... Ale "sluzbu" splnia oba rovnako ci aky je rozdiel medzi tym????

lula24
9. mar 2010

Ahojte maminy a buduce maminy 🙂 Tak sa aj k Vam pridavam, termin mame 16.jula, tak dufam, ze to dovtedy v pohodicke zvladneme. Inak este nevieme, co budeme mat, ci to bude chlapcek alebo slecna. Ale manzel pocita len s dievcatkom, a ja mam stale viac a viac pocit, ze to bude chlapec. Ale hlavne, aby bolo zdravucke. je tu toho vela na citanie, tak prosim nejake Vase skusenosti s cestovanim (uzivali ste kinedril?), s pohybmi babatka, s priberanim... Ja som v 22 tt a zatial som pribrala takmer 5 kg... No pri mojej vyske 162 cm asi dost, co?

matita
9. mar 2010

myslim, ze bezne gely a prasky su z hladiska ekologie to iste. to by museli byt tie specialne ekologicke.
ale ja nie som proti latkovym plienkam, iba si myslim, ze niektore marketingove dovody na podporu predaja nemusia byt vzdy realne. skor beriem ako dovod to, ako zrzulka pise, ze latkove su pre detsku pokozku prospesnejsie ako umele...

mirka285
9. mar 2010

inak ja Vam teda kocky poviem,ze ja som pri malom nic nerobila extra podla tabuliek,ani som male nikdy nedrzala v sterilnom prostredi a ci verite ci nieTomas ma 13 rokov,v zivote nebral antibiotika ani nemal chripku,anginu,proste nic..v detsve zdedil po mne ekzem ktory nastastie do toch rokov zmizol sam a jedine cim trpi su raz za cas migreny..to zas zdedil po otcovi..ked sme sa minule zastavili u jeho detskej lekarky,ona nas vobec nepoznala 😉

mirka285
9. mar 2010

Zrzi rozdiel neni,ale ten do mikra mi pride taky ze hop sup zoberiem aj ked idem k nasim,alebo na chatu,alebo dovolenku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre