Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
14. mar 2010

Kati mne sa ta zumba paci ale neviem ci ju zvladnem. je to take energicke cvicenie. Spojenie aerobiku a tancovania v rytme latinsko - americkych tancov, hudby a vsetkeho co k tomu patri 😀
vsak za skusku nic nedam, ja som mala priatela tanecnika latinsko americkych tancov. Sice som sa vela od neho nenanucila (som drevo co sa tyka tanca) ale aj tak som rada chodila na latinsko americke party. od tej doby sa mi to tak nejako paci.

bellablonde
14. mar 2010

keby aspoň poriadna prehliadka.... že si "stratu" prachov vykompenzuješ dobrým pocitom, že to lekár neodflákol

zrzulka
14. mar 2010
https://www.youtube.com/watch?v=Vf0q6qtThF4

tento klip ma rada moja dcera :o))))

zrzulka
14. mar 2010

bella to obdivujem, ja som takto pred telkou cvicila jogu (ked som mala osial) ale bolo to uplne nieco ine ako ked som chodila na kurz s kamaratkou ....

No pekne kati, ze kazdy rok to obnovujes, no neviem ak idu do takych extremov tak by mali aj na tu plavaren pytat nejake potvrdenie o zdravotnom stave. Ved nikdy nevies co moze mat za choroby clovek s ktorym si v bazene no nie???.... nejako mi to nesedi... no jasne aj lekar musi z niecoho zit ....

katarina7777
14. mar 2010

bellablonde ja tu platim za kazdu prehliadku u gynekologa 100 eur (bez faktury, s fakturu by bolo 120), takze nastastie si navyse za certifikat nevypytal, to by som ho zozrala 😠 ale ked sa objednas na prehliadky v tehu do nemocnice za ktore sa neplati, ale nemozes si vybrat lekara, musis sa objednat 2-3 mesiace dopredu a odbavia ta za 10 minut , tak ked si pytas cerifikat od nich tak cvakas za to.
tu su zdravotne sluzby velmi drahe, ked nieco potrebujes hned a chces si vybrat lekara....o zubaroch ani nehovorim

katkaking
14. mar 2010

ahojte
vidim ze ste vcera rozoberali porodnice...
nadstandard vacsinou je ze mas na izbe wc a sprchu, inak to na izbach nie je, len v niektorych nemocniciach. A co ja viem a co som pochodila nemocky, tak na nadstandarde by si mala byt sama, prip. s muzom. Napr. v Banskej Stiavnici je takmer kazda izba taka a co viem, tak tam chodia aj Blavacky rodit...tam to teda nevyzera ako nemocnica, ale ako hotel...ale mne niektore veci nevyhovovali, tak som tam nesla rodit, hoci to mam kusocek. Ja som bola pred rokom rodit v Leviciach a tam mali tiez nadstandardne izby a este izby hoteloveho typu-tieto boli aj pre manzela...a super vybavene, krasny novucicky nabytok...a tak
a co sa tykalo tej rezervacie, aj ja som mala rezervovanu nadstandardnu izbu, no nebola v ten den volna, tak mi ju ponukli na druhy den, ale uz som tam ani nesla. Bola som rada, ze sme na izbe dve, ked idem na wc, do sprchy mi ma kto malu postrazit...takze tolko moje skusenosti....

zrzulka
14. mar 2010

kati toto iste mi hovoril minule kamarat ze tak isto to je aj v UK....bolel ho zub a niezeby mu to riesili urgentne ale povedali nech pride o 3 tyzdne... tak to sa zbalil a sliel k svojmu na SR.... co sa tyka zdravotnictva v zahranici tak nic moc teda

zrzulka
14. mar 2010

katkaking a kde si rodila? ja som tiez chcela ist do BŠ tentokrat....ale pravdepodobne ostanem nakoniec v Ba... este som sa nerozhodla ...

strasska
14. mar 2010

Zienky, ja by som tak isla na masaz...ale tu v Ke neviem najst ziadnu. ☹

katkaking
14. mar 2010

a este, ja som mala ten nadstandard vybavovany tiez po znamosti-znama tam je zdrav.sestra priamo na oddeleni...ale kedze bola izba obsadena, nemohli z nej mamicku len tak vyhodit..

bellablonde
14. mar 2010

moj najobľúbenejší kurz bola salsa, to bolo pre mňa úplne ako ušité 😵 😵

zrzi z toho linku, čo si dala, by som zvládla asi prvých 30 sekúnd,
akonáhle sa do toho pridá trasenie zadkom+rýchla hudba... neviem skoordinovať pohyby rúk, nôh a zadku 😀 😀

zrzulka
14. mar 2010

strasska to vazne??? a aku masaz mas na mysli? 😀 ja som asi cudna ale ja masaz nemusim.... mna to boli

katarina7777
14. mar 2010

zrzulka vela veci je tu nelogickych 😒 napr. restauracie su tu otvorene od 12 do druhej a potom az od siedmej vecer ... cize ked si hladna poobede mas navyber len sendvic v bare... dost dlho mi trvalo kym som si zvykla 😒
samozrejme fastfoody su otvorene stale ale to ja nemusim.

zrzulka
14. mar 2010

bella mozno aj ja tolko ale ja sa na to rada pozeram, ide z toho pozitivna energia (aspon pre mna).... 😀
jak pisem mna ani tanecnik nedokazal naucit tancovat latinsko americke tance, ale tak ja tancujem vo svojom rytme .... 😀

bellablonde
14. mar 2010

mne robí masáž manžel, najradšej nožičky mi pomasíruje, ale predvčerom som si vypýtala aj extra krčnú chrbticu a chrbát 😵 (posediačky)

katarina7777
14. mar 2010

ja som tiez drevo co sa tyka tanca a rytmu, este nejake jednoduche zostavy na cviceni zvladnem ale nic komplikovane ... no drevo som 😲

bellablonde
14. mar 2010

zrzi dobre sa to počúva, ešte stále mi to tu hrá...si do rytmu kývem nohami 😀

zrzulka
14. mar 2010

kati iny kraj, iny mrav .... Ono je to asi len sila zvyku....ja ked som bola teraz za segrou v Uk tak tiez som to zhodnotila tak ze ja by som tam nemohla zit....Mozno keby som bola tak dlho ako ona tak by som inak pisala neviem to posudit....Ale aj jej kamaratka povedala ze ona bya sa zase nevedela vratit na Sr. Maju tam ovela pohodlnejsi life na aky sme zvyknuti my tu na SR....

strasska
14. mar 2010

zrzi: kazdy ma ina prah bolesti, niekto masaze nemusi, niekt nemoze, ale ja ich mam rada. Ja sa dost hrbim, takze mam svalstvo riadne stuhnute, a to mi pomaha. Len ja byvam 30km od mesta a nie som zdatny sofer, takze som vylucena zo vsetkych zaujimavych aktivit.
Aj by som rada sa hybat, ale mna este stale kazdy den pobolieva zaludok, tak raz tyzdenne si ulavim, takze si vobec netrufam cestovat busom.

zrzulka
14. mar 2010

baby ja nemam ani hudobny sluch ked uz o tych svojich nedostatkoch piseme, ale inak muz ma rad pocuva ked spievam.... 😀

bella aspon rozkyves nozicky, nebudu krce 😀 Moja mala miluje taketo energicke veci.... tak vzdy jej tu hladam nejake tanecky.... a psov.... a babetka.... a potom sa nevie odtrhnut od PC.... 😒

a masaz od muza mozem aj ja ale ako on povie ze ma nemasiruje ale hladka 😀

strasska
14. mar 2010

Kari ja ked som bola v rime, tak som veeeeeeelmo chcela ochutnat pravu taliansku pizzu, ale samozrejme nam na to ostal cas az v den odchodu. Tak sme prekutrali vsetky ulicky a ziadna otvorena restika. A kedze som bola vtedy v 7.mes. tak uz som vobec nevladla...no proste normalne som sa rozrevala

bellablonde
14. mar 2010

my sme mali v Štiavnici izbu pre seba s manželom a maličkým... nemali sme ju rezervovanú, iba sme sa nahlásili, že ak bude voľná, radi ju vezmeme... bolo to super, veľká manž. posteľ, normálna veľká skriňa, mikrovlnka, rýchlovarka, kreslo-ušiak, postieľka s monitorom dychu, telka (nemali sme ju ani raz pustenú) veľa zelených rastlín (živých)...sprcha a wc spoločné na chodbe - to je nevýhoda. Zase sme mali izbu hneď oproti wc, takže to nebolo až takým problémom

Teraz bude asi antolská, nadštandard keď sa uvoľní, bude fajn, ale nezbláznim sa kvôli tomu, ak náhodou nie. Aj tak tam nebudem môcť byť s manželom ...

strasska
14. mar 2010

KAti tam malo byt... 😉
Inak aj ta fotka v pase je z rima

strasska
14. mar 2010

Ja som tiez bola na nadstandarde, boli sme na izbe tri, mali sme sice WC a sprchu na chodbe, ale len pre nas tri...no aspon som mala pohyb.
S jednou babou sme si vyborne rozumeli, jedina nevyhoda bola, ze ja som mala maleho na izbe a oni nie...a tak som v noci pochodovala po chodbach, lebo maly vkuse reval...no hroza 🙄

katarina7777
14. mar 2010

straska tu boli do nedavna dokonca zevrete poobede aj supermarkety.... od 12:30 do 15:30.... nastastie nejak pred dvomi rokmi sa to zmenilo a su otvorene od osmej rana do osmej vecera... ale v nedelu nic otvorene...prave dneska som chcela piect cokoladovu tortu s hruskami ale kedze mi chybali veci nic z toho nebolo 😒
ako pisala zrzulka iny kraj iny mrav a veru neviem ci by som sa vedela vratit na slovensko 😲

a ti verim ze ta ta pizza nastvala 😠

bellablonde
14. mar 2010

☹ ☹ juuj strassi, aj ja by som sa asi rozrevala zato

my sme mali asi šťastie - všetky pouličné reštiky a terasy boli väčšinou pootvárané (boli sme na takom okruhu po IT Venezia, Padova, Verona, Pisa, Florencia, Neapol...) a všade som si dávala len pizzu 🙂

Zrzi, ja teraz malému púšťam samé prdkajúce tancujúce bábetká na nočníkoch ako inšpiráciu, aby sa mi aspoň trošku snažil povedať, že chce cikať alebo kakať 😀 😀 😀

A o tých kŕčoch ani nevrav... musím zaklopať (dúfam, že ich neprivolám) , v tomto tehu ešte ani raz... pri Peťulkovi som sa v noci budila s plačom od bolesti, ako mi ťahalo nohy 😒

katarina7777
14. mar 2010

tiez sa im cudujem ze v rime s tolkymi turistami nemaju stale otvorene... rimania su dost rozmaznani lebo o turistov sa bit nemusia 😒

bellablonde
14. mar 2010

iný kraj..
môjmu manželovi sa zase veľmi páči, že v Rakúsku zatvárajú v sobotu o 18 obchody a v nedeľu majú pozatvárané... hovorí, že to chce mať aj na Slovensku 😝

bellablonde
14. mar 2010

inak Strasska aj ja sa hrozne hrbím, niekedy sa pristihnem, plecia zohnuté chodím ako pračlovek... brucho ťahá dopredu...
pamätám si, že po pôrode sa mi tak odľahčilo, aj ma dosť bolieval chrbát....

zrzulka
14. mar 2010

bella ja tiez pri malom ani raz ale pri Michali som sa tiez budila s placom....nerozumiem tomu ze ako je to ovplyvnene, od coho to zavisi....

A tie prdkajuce babetka pre inspiraciu? zabera to? nasa tiez nehlasi nic a je podstatne strasia od petka 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre