Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

jaruska8
25. mar 2010

Načo riskovať. A ozaj, uvažovala si nad celkovou anestéziou alebo lokálne???

karinnka
25. mar 2010

Dobre rano 🙂 U nas je krasne.....Rozmyslam ake plienky a kolko objednat?Asi budem musiet obehat obchodiky,pretoze vecsinu veci mam len z netu,ale uz je pekne,tak sa chodi vonku fajn....Dnes ma chysta menenie veci v skriniach za jarne,ale sa mi nechceeeee...no ale musim,nech ma rodinka v com chodit 😀 😀 Tak pekny den...

aalexis007
25. mar 2010

sunnygirl: jasné že už nakupujem oblečko, len som zatiaľ nemala čas (resp. sa mi asi nechcelo) pridať tie fotky sem. Lebo ja mám všetko vo veľkom formáte a nechcelo sa mi to zmenšovať. Ale dnes pridám fotto.
Ja som začala kupovať oblečko od č. 62, neviem tie 56 sa mi zdali veľmi malinké. Mám asi 1-2 vecičky aj také úplne malinké, ale radšej som kúpila až také väčšie. Neviem či robím dobre. Mám ešte dokúpiť aj tú 56?

mirka285
25. mar 2010

Jarus urcite lokalku..

aalexis007
25. mar 2010

sunnygirl: a k tomu vstávaniu, veru aj ja sa už teším, keď sa posunie čas, že nebudem už o 5-6 hore. Aj u nás sa mm viac páčilo meno Filipko, ja som chcela Samuela. Ale nejako sme sa zhodli na Filipkovi. Uštrikovala som taký spací vak a na predu už má aj meno FILIP - takže žiadna zmena sa nebude konať. Pridám ho medzi fotto.
A k tej predpôr.príprave: bolo to celkom fajn, len je to presne o tom, že neskôr by som si možno ani neuvedomovala, že čo ma vlastne čaká, no teraz 😒 Ale bolo to na niečo dobré... 😉

katty17
25. mar 2010

ahojte mamušky 🙂 miri, chystas sa este do sale na nakupy disney veciciek? 🙂 mne krsna spominala ze aj tu v ba je nejaky velkosklad s tymito vecickami . skusim prezisit 🙂 . ak by bol tu v ba, bola by to parada. by sme mohli vybehnut a vysantit sa .
alexis, ja som kupila aj 56. hlavne na prvy mesiac. do porodnice urcite a na prve tyzdne na doma. ale netreba ich vela. ved ani netusime zatial ake velke miminka sa nam narodia. 🙂

mirka285
25. mar 2010

allexis ja som tiez najprv kupila az 62 a teraz dokupujem aj 56..som to uz pisala,sestrin maly mal 4 kila a normalne nosil 56.nechcem na vsetkom vyhrnat rukavy,tak radsej som si povedala ze par veci dokupim...

denisse
25. mar 2010

dobre ranko ....
tak ja som tu asi uz jedina, co este naozaj nic nekupila 😀 spolieham sa na to, ze vsetko dolezite mam odlozene po nele ...
a mozno sa vam budem zdat cudna, ale ja priserne nerada nakupujem a tak som rada, ze nemusim .... zajtra rano cestujeme na slovensko a ked sa vratim, tak sa asi zacnem hrabat v sackoch s vecami po malej, nech zistim, co mam a co nie ... ale na to musim upratat asi v dvoch skriniach, nech to po vyprani mam kam odlozit 🙂

mirka285
25. mar 2010

Katty tak to pekne zisti lebo ten obchod co bol v Dunajskej strede je zruseny 😠 mozme ist potom spolu

jaruska8
25. mar 2010

Denisse, ja tiež ešte skoro nič nemám, dve bodynká, tračky, čiapočky, ponožtičky a trošku kozmetiky. Inak nič. A ozaj, vraj sa už fotky nemusia tu na Koníkovi zmenšovať, je to v novinkách. 😀

denisse
25. mar 2010

a este sa priznam s jednou cudnou vlastnostou ... vobec ma neoslovuju veci (a to ani oblecenie, ani hracky, ani postelne pradlo, ani tapety, ... proste nic) s obrazkami z tych americkych rozpravok .... mam radsej veci pekne farebne, ladiace ale nemusim disney, spiderman a co ja viem co este ... dufam, ze moje deti z toho nebudu mat traumu 😀 😀 😀 ja to necham az na nich, ked budu vacsie a same si take vyberu, tak im kupim .... 😉

mirka285
25. mar 2010

Deniss nie si cudna,ja zase neznasam ked su deti oblecene jak dospelaci..napr.kosela s kravatou,alebo nohavice s manzetami a vesticka 😒 ked som bola v Londine jedina vec co sa mi tam pacila bolo ze nebol problem stretnut niekoho v kozusinovych cizmach a niekoho v zabkach a nikto to tam neriesil a nepozastavoval sa nad tym...

monline
25. mar 2010

denisse- nie si čudná ani jediná..ani ja zatiaľ nezháňam nič, nechávam si to na neskôr..mám pár nových vecí, ktoré iniciatívne kupuje rodina, po dcére mám samé ružové a červené (to som už skontrolovala), ale je tam dosť košieľok a obyčajných bavlnených dupačiek, ktoré malý odnosí, klasické reklíčky, čo už ani nie sú moderné, svetríčky, perinky 🙂 Chceme kúpiť nový kočík, postieľku mám po dcére aj vaničku s prebaľovacím pultom- ten je putovný, využili ho v rodine 4 deti a stále je krásny...tiež nerada nakupujem, mám rada len spontánne nákupy- kedy ideš, zbadáš a bez váhania kúpiš..a nie behanie po x obchodoch skrz jednu vec...pre Daniela som zatiaľ kúpila len súpravu- krásne rifle a svetrík...a to som kúpila ráno v deň, kedy sme si šli po výsledky z amnio...aby mu bolo jasné, že s ním rátame a veríme, že je v poriadku 🙂

maxara
25. mar 2010

Dobre ranko bambulky, som v robote a po vcerajsich depresiach z cestovania som dnes isla radsej autom.. 😒
Mirka - ako sa prejavuje ta tvoja ocna vec?
Je tu niekto po operacii dioptrii laserom? Ja som bola a vraj to treba nejako riesit pred porodom, ale niektori vravia, ze nie... no tak ja neviem. Komu to mam povedat? Odvtedy som nemala vobec ziadne problemy s ocami, aj kontrola po operacii pol roka dopadla dobre a dalsia mala byt v pripade nejakych tazkosti, tak nebola... mam ist aj k ocnemu?
Tinka - ja si myslim, ze solux (to cervene svetielko) by ti nemalo nejako uskodit, to len nahrieva... ale nahrievaj si iba vrch, nad bruskom. A kvapky do nosa... mne dali pinosol, ktory nenavidim a ked som si ho dala, len som si to zhorsila... sa mi zdalo, ze mam snad nan alergiu. No potom som sa pytala obvodaka na vibrocil a on mi povedal, ze ked si dam vibrocil sprej do kazdej dierky jeden frk jeden krat denne, tak sa mi urcite nic nestane, ale prehanat sa to rozhodne nema... A s bruskom by som rozhodne sla k dr. Radsej nech ma ma za hysterku, ako by som si mala potom trieskat hlavu...
stanka - ty si sa tusim pytala na tu epi na Kramaroch... musis ist do ambulancie anesteziologickej, co je hned na prizemi a tam ta vezmu dnu, daju ti dotaznik vyplnit a trosku pokecate... ak usudia, ze pre teba nie je vhodna, urcite ti to povedia... pripadne ta poslu na nejake vysetrenie... ale standardne ak problem nemas zaiden, daju ti papier, ze OKEJ a s tym potom ides do vestibulu nemocnice a tam pri okienku platene sluzby si ju cvaknes... mozno sa stretneme 😉 kedze mame podobny termin

monline
25. mar 2010

Keď sa narodila dcéra, mala 2,7kg a 47cm...aj 56-ka jej bola veľká..bola zima, tak do papučiek a ponožtičiek som jej zahýbala konce dupačiek, aby nejak vyzerala 🙂 stále bola v perinke, lebo mala studené nožičky, ručičky....uvidíme aký veľký sa podarí Daniel 🙂

jaruska8
25. mar 2010

Maxi, no neviem neviem, ja som o tej operácii počula, že vraj sa po pôrode môže stav trochu zhoršiť, ale inak, aj o tom to je tu niekde téma, treba pozrieť. A hlavne nech to posúdi lekár.

jaruska8
25. mar 2010

Myslím, keď sa rodí prirodzene. 😉

mirka285
25. mar 2010

maxi to je taka svina ta iridocyklitida ze ty sa s tym jednoducho zobudis..pride ako necakana navsteva,rano proste vstanem,oko cele napuchnute,svetloplache,bolave..hned musim k svojej ocnej,kedze je nas len par s tymto ochorenim lekarka o mne vie,ved ked som to mala prvy krat trvalo tyzden kym mi spravne urcili diagnozu a nastupuju injekcie do oka..a za take tri tyzdne to zmizne...u mna je vraj problem slaba imunita a takto mi to vyraza do oka,nikdy v zivote som nemala napr.chripku,anginu ani len horucku...

aalexis007
25. mar 2010

Už som aj ja pridala nejake fotto do môjho Fotoalbumu - tak môžte kuknúť 😅

jaruska8
25. mar 2010

Teda Mirka, to musí byť strašne nepríjemné, ja som na oči strašne zaťažená, tiež som si v živote prežila všeličo, vyšetrenia a tak, ale injekcia???? WAAAAAAAAAAAA... Až ma striaslo. 😒 😒

maxara
25. mar 2010

mirka dokelu fuuuuj... si to neviem predstavit... ved by ma slahlo, ked sa rano zobudim s tarantulym okom... a este donho aj injekciu???? jaruska aj mna striaslo... pre mna bol vrchol to predoperacne vysetrenie oci... no dovi...

jaruska8
25. mar 2010

Presne, dovi. 😒 Tak ale všeličo sa stáva. Môj ocino má napr. taký problém, že mu dolné mihalnice akoby vrastajú dovnútra a strašne ho to škriabe a lekárka mu to trhá pinzetou. ☹ ☹ ☹ To musí byť iná sila, hrdina je to.

mirka285
25. mar 2010

maxi a ja sprosta ked som to mala prvykrat som si myslela ze mam v oku asi spinku alebo co.dve noci za sebou som s tym bola na pohotovosti,doktorka co tam bola mi strasne vynadala ze nic mi tam nevidi a ked som prisla na treti den znovu lebo som nemohla tie bolesti vydrzat natrafila som na doktorku ktora tuto chorobu specialne studovala v Chorvatsku a bola uplne unesena,ze som ucebnicovy priklad a este to takto nazivo nevidela...tak potom sa chodilo na mna pozerat cele ocne oddelenie 😖 ale musim zaklopat uz asi dva roky som to nemala.

maxara
25. mar 2010

jaruska prebooohaaa, pinzetou???? ved to je v riti... mne sa neda odmerat ocny tlak, lebo krcim oci ovela skor ako mi do nich fukne ten stroj... a mm detto, ak nie horsie.. jeho sme raz chceli namalovat a on sa nedal, sa zlakol ceruzky a spiraly ani nehovorim... si myslel, ze som mu vypichla oko, ked som bola od neho asi meter... 🙂 a co som bola maximalne hrda na seba bolo pre tej operacii, ze s tymto vsetkym mojim neznasanim som prezila, ked mi merali hrubku rohovky takou spiralkou, ktoru mi prilzili na otvorene oko... priamo na rohovku.. 😝

monline
25. mar 2010

mirka- nakoniec si mala šťastie..si predstav, že by si ju tam nestretla a diagnózu by ti určovali lekári, čo s tou chorobou nemajú žiadne skúsenosti

maxara
25. mar 2010

mirka a to naposledy, co si pisala, ze ti opuchlo oko, to si mala ten jacmen?

jaruska8
25. mar 2010

No, pinzetou, ja odkedy nosím šošovky som už na oko celkom menej citlivá, predtým, keď som tam mala mihalnicu, tak ma chytala panika a teraz si nechtiskami ako svat dávam šošovky. 😀 😀 😀

mirka285
25. mar 2010

ano jacmen,ten mavam asi dva krat do roka ☹ moja slaba stranka su oci,ale ine choroby fakt nemam,ja som aj kasel mala mozno dva krat v zivote...

mirka285
25. mar 2010

mama mi hovorila ze ja som vzdy mala cudne choroby ktore lekari nevedeli pomenovat a vraj problem s ocami odmalicka...

maxara
25. mar 2010

mirka parada... 🙂 tak sa z teba tesia... ze prides k lekarovi s chripkou a on bude tvrdit, ze sa mu to nezda, zeby len chripka 😀
jaruska sosovky nikdy... aaaauuu ja by som to nerozchodila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre