Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

agika1982
25. mar 2010

kafoditka,ja s tym nemam problem,praveze mam stolicu redsiu,ale nemam hnacku...kolkokrat sa rano zobudim na krce a musim utekat na wc...niekedy mam strach,ci je to normalne,bo take krce som mavala pri hnacke...

sunnygirl
25. mar 2010

aalexis007:
péééééknu výbavičku už máš 😉

Ja som sa chcela opýtať, koľko tých košieločiek treba?

Kafoditka:
ja o opaľovacom neviem nič, ale viem, že moja známa natierala bábätko v zima, nejakým ochranným krémikom, vraj aby ho tá zima tak nevyštípala 😵

monline
25. mar 2010

agika- to strihanie radšej neskúšajme, môže sa stať, že meter dostriháme a bábo sa nebude ponáhľať a ešte si týždeň dva v brušku zotrvá 🙂
a taký 150cm-ový tiež radšej nie! 🙂)

agika1982
25. mar 2010

monline,ved to dostrihame k terminu xixi...a tych par dni hore dole uz nevadi

agika1982
25. mar 2010

monline,nemas nejaku tabulku podla coho budem vediet,ktory tyzden je 7mesiac a tak....bo vsade pisu inak

monline
25. mar 2010

agika- to vravíš teraz, že nevadí...nevieš aké je nosiť sa a fungovať s obrovským kotlom pred sebou, opuchnutými nohami, nevyspatá, unavená, ubolená, nedočkavá viac dní ako očakávaš...
vlastne ani ja to neviem 🙂 dcéra sa narodila presne na termín a ja som v ten deň ešte veselo na bicykli šlapala do obchodu 🙂

sunnygirl
25. mar 2010

monline............................ 😀 😀 😀 , pekne, na bicykli, uf

sunnygirl
25. mar 2010

aj vy sa tak perfektne zadýchavate??????????????????????

kafoditka
25. mar 2010

agika, ked si 25+6 tak vtedy zacina 7.mesiac

agika1982
25. mar 2010

monline ale zato viem co je to chodit teraz s opuchnutymi nohami jak s balvanmi.....ked chodim viac ako hodinu,ledva stojim na nohach heh...a tie krce rano na stolicu,to doslova utekam na zachod....kocky,kupujete si aj dake flasky??podla coho sa to kuopuje??

monline
25. mar 2010

agika- ja nemám tú tabuľku, ale komusi som ju videla v albume..keď ju nájdem, pošlem ti link..

maxara
25. mar 2010

monline tak ja uz teraz mam kratke ruky 🙂 hlavne ked umyvam riady... kedze umyvacka je este stale pokazena
carrie aj ja papam aj slivky, aj vtedy som si ich dala... fakt neviem, co zabralo prve 🙂
kafkoooo anoooo posli trochu sily na tlacenie... dufam, ze nepribalis aj nieco naviac 😉 😀

agika1982
25. mar 2010

25+6 znamena 25tt a 6 dni???? v tomto ratani sa nevyznam...teraz som citala clanok,tam je zas 27tt zacina siedmy mesiac....a vyberme si

monline
25. mar 2010

opuchnuté nohy nikomu nezávidím, mne puchnú len primerane k tomu, koľko kíl na nich nosím, na nefrológii ma skontrolovali, všetko je zatiaľ v poriadku (mám zrastené podkovovité obličky, vrodená chyba)...zatiaľ sa cítim pomerne ohybná, aj do ponožiek a topánok sa dostávam sama..ale to bude aj tým, že som vlastne doteraz nepribrala, behá mi kilo hore dole....uvidíme čo bude neskôr..🙂
najhoršie je, ak si ľahnem k telke večer na chrbát a potom cca za hodku chcem vstať- tak to vyzerám ako 80 ročná starenka..ale potom to rozchodím a je to ok

agika1982
25. mar 2010

monline, u mna je problem ostat v jednej polohe a ked sa chcem prevratit...bolia ma vtedy aj panva aj krize aj vsetko....a ked sa uz konecne otocim,tak zas v tej polohe vydrzim kratko

maxara
25. mar 2010

agika ale ved to je jedno... ja ani neviem, co mam povedat, ked sa ma spytaju, v kalkatom som... no co ja viem? akoze podla kalendarneho si ty aj ja, kedze mame rovnako termin v siestom a o vyse tyzdna skoro dva budeme v siedmom mesiaci... ale podla lunarneho sme uz v siedmom dva tyzdne... a inak, ked sa babo narodi, moze mat nejaku vyvojovu chybu, ktora sa neda ultrazvukom odhalit, alebo ju mohli prehliadnut... samozrejme, ved je takych chyb kopec... ale dolezite je, ze to nie je NAS PRIPAD... mysliet pozitivne sa tomu hovori

monline
25. mar 2010

maxi- čítala som si o tej tvojej pokazenej umývačke - tuším by mužík mohol za trest umývať riady sám, nie? 😀 inak- aj ten môj ma poľutuje, pohladí, pritúli, ale ráno nájdem pohádzané jeho veci kdekade, s jeho večerou si ževraj nemám robiť starosti, ževraj zje hocičo čo nájde doma- nech spravím niečo len pre mňa a dcéru.. akoby v tom bol nejaký rozdiel?? 😀

monline
25. mar 2010

keď sa spýtajú mňa, tak im poviem podľa klasických mesiacov..pridávam si mesiac vždy od 4tého ..podľa termínu pôrodu, pretože ani moja mama nechápe ako sú tie týždne a mesiace nastavené..takže pre ostatných sa budem považovať za siedmy mesiac od 4.apríla..moja jednoduchá matematika 🙂

monline
25. mar 2010

a idem na obedík, som zvedavá čo bude v ponuke dnes, všetkým dobrú chuť 🙂

mirka285
25. mar 2010

kocky 7 mesiac zacina 26+5 tt,tabulku ma Rybaanka v albume 🙂

agika1982
25. mar 2010

jaj maxarka,je lahke to povedat...ano snazim sa mysliet pozitivne,ale ked uz aj vselijake kraviny sa mi snivaju...a u nas je pravdepodobne,ze male bude mat problemy so srdieckom...ale vraj to skor u chlapcov...tak uvidime...s priatelom si stale vravime,ze vsetko ma svoje riesenie....

agika1982
25. mar 2010

a maxarka,ak mozem este jednu vec sa spytat...na tom 3D sa to da zistit???je to presnejsie ,respektivne,da sa tam dobre pozriet srdiecko????

maxara
25. mar 2010

moni by som mu krivdila, keby som tvrdila, ze umyvam len ja 😉 on je zlatino... aj ked vcera som az plakala od bolesti brucha pri stati a on sa vyvali do postele a povie, ze tie detske vecicky, co som prala v sobotu, su uz urcite suche, tak nech ich uz konecne zvesim zo susiaka... a pozehlim... no pokladik... taka zlost do mna vosla a uzavrel to tym, ze dobre, tak chod kvasit na kona.. strasne ma nasral.. tak kopec bab lezi, sa nemoze ani pohnut a ja doma musim vsetko robit, do roboty chodim a nerepcem a ked mi nie je dobre, tak este taketo blbe poznamky mam pocuvat? a najlepsie je, ze vsetko su to podla neho vyhovorky 😖 niekedy by som vrazdila, fakt... a potom sa naje, vyspi a zase je pokladik a ja chudatko...

maxara
25. mar 2010

agi - 3D je len sposob zobrazenia... ked ides do kina na 3D shreka, tak ho nevidis viac do detailov... len inak... ale kazdy dr. pri tom 3D robi zaroven aj 2D morfologiu (dr. brestansky v Hlohovci urcite, mne to robil podrobne). A tieto UTZ, co maju 3D su ovela vykonnejsie ako tie, ktore to 3D nemaju, takze je pravdepodobnejsie, ze uvidi viac detailov, ako dr. co ma slabsi pristroj. Ale mozno aj ten tvoj gynekolog ku ktoremu chodis alebo kde si bola na morfo, ma kvalitny pristroj. Moj Dr. ma napriklad uplny shit, tak ja som isla na morfo aj inam, pre moju istotu. A Brastansky mi ju spravil tak ci tak a prepinal aj na 3D.

agika1982
25. mar 2010

oki,dakujem...a prepacte kocky,ak sa moc vypytujem 🙂))))

mima89
25. mar 2010

maxara a treba aj dvdcko priniest alebo len ten uteracik? 🙂

aalexis007
25. mar 2010

Mima89: do Hlohovca treba len uterak -s ním si poutieraš bruško. A DVD ti dá doktor. 😉

carrie84
25. mar 2010

Maxi - ved to poznas - aj chlapi maju svoje dni 😀 😀 Inak - si moj hrdina - praca + domacnost ... fakt si to uz ani neviem predstavit 😕
Ale je pravda, ze v takej chvili by som vrazdila. Moj drahy ma tiez take stavy, ze preco nie je toto spravene, tamto treba ... ale zase, ked ma vidi, ze sa plizim k riadom alebo nejakej inej praci, tak sa hned vyhraza, ze ak si zase nelahnem, tak ma osobne odvezie do nemocnice .... 😀

mima89
25. mar 2010

alexis vdaka 😉 uz sa neviem dockat

maxara
25. mar 2010

baby do riti toto co je... tak idem na zachod, ze konecne a si predstavte, ze nam nejde voda a zrazu mi veduci vola, ze na kriznej ruplo potrubie a cela ubytka je v case obeda totalne bez kvapky vody... a co nasi ubytovani? jeeezis maria... toto je v prdely... ☹ zase starosti... a kam mam ist na zachod??? ☹ ☹ 😒 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre