Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

alllexa
1. apr 2010

Stanka, no ta cvicitelka bola celkom fajn, mala som pocit, ze sa tam fakt nieco robi🙂
Inak, ja som na zaciatku tipovala, ze by si to mohla byt Ty, ale sa mi to nezdalo, ze si taka stihla na 6. mesiac. Sa nedivim, ze az teraz si zacala nosit tehotenske nohavice🙂

zrzulka
1. apr 2010

Nika a ko si tovar z uk nechavas posielat na SR???
ja mam flasky Aventove pokupene. TT len take tie od pol roka co sa pouzivaju. Ale ked to vyjde a budem kojit tak flasky do toho pol roka aj tak nevyuzijem.

nika23t
1. apr 2010

Zrzulka - No ja tiez dufam, ze budem kojit, ale pre istotu som nakupila. Teraz som mala moznost prist tu na mesiac, lebo manzel tu pracuje, tak to vyuzivam. Ale uz mam len tyzden, tak teraz uz mam spisany zoznam a pomalicky vyskrtavam, co mam. Ale zda sa mi, ze avent flase su drahsie ako tie, co mam ja. Ale ak sa bude dat, ak najdem niekoho ochotneho tu v Uk zo znamych, tak si budem davat posielat, co sa bude dat. Ale neda sa cez ebay dostavat veci az na Slovensko. Skoda...

zrzulka
1. apr 2010

Nika inak aj tie aventove veci vyjdu dost lacnejsie ked nakupis v UK... So znackou TT skusenost nemam. Nieco som teraz pokupila pre maleho aj od nich ale pri malej som mala takmer vsetko Avent.
Prajem prijemne nekupovanie. Ked si priamo v Uk treba vyuzit situaciu a pokupit co najviac 😀
Cez ebay niektori posielaju aj na Sr ale to postovne 😝 😝 😝

nika23t
1. apr 2010

No ved to... Len skoda, ze nemam ani potuchy, co vsetko budem potrebovat. Tak len chodim z obchodu do obchodu, tu nieco manzel navrhne, tu poradia kamosky, tak sa snazim vsetko zhanat. A tyzdne bezia ako voda, nechcem sa potom stresovat, ked uz budem s velkym bruskom a budem fucat ako slon 🙂 To sa mi uz nebude chciet lietat po obchodoch.

A vidim, ze Ty to mas este o cosi veselsie, kedze uz jedneho drobceka mas 🙂 To asi vela casu na oddych nemas, co?

lenkaaninka
1. apr 2010

ale ja som dneska konečne zohnala dudlík aký som chcela taký maličký canapol bab. gulatý lebo ani zrezaný ten vypadáva a ten sploštený tiež...(zo skúsenosti mojej aspon) lebo pri dievkach viem aj na flašky aj dudliky všetko muselo byť z tej hnedej mäkkej gumy a nie z toho silikonu priesvitného...lebo to sa im cumlať nedalo ani jedna mi to nechcela ....tak taký malinky vykrojený pekný bledomodrý za 2eur...tak sa vytešujem...

a na začiatok flašku iba sklenenu neviem pre také malé babatko mi to príde hygienickejšie ked je zo skla...taký môj zvyk a potom ked si flašku držali oni tak vymena na plastové bola jasná..

nika23t
1. apr 2010

Ja som vobec neuvazovala, ci sklenene alebo plastove.... Dufam len, ze plastove nebudu zle, lebo sklo mi ani nezislo na um. A cumel je silikonovy, ale makkucky, tak hadam bude ok.

lenkaaninka
1. apr 2010

to je teda čo? už som vyšla z cviku normálne som bola dneska zmätená tolko tvarov že vauu...uvidíš či ti to bude cumlikovať...a menšia nemala žiadny cumlík ale zasa palček cumlala a cumle do dneska ked ide spinkať...cumlík vezmeš dve noci trápenia a hotovo a palček čo? ...ale zasa je pri tom taká zlatučká 😅

mirka285
1. apr 2010

kocky ked uz hovorite o tych flasiach poviete mi preco si vyberate tu ktoru znacku?aky je medzi flasami rozdiel?chvali sa ten Avent,len ja stale nechapem ze ci to neni jedno ci mi mala bude pit z flase Chicco alebo Avent....Dakujem

zrzulka
1. apr 2010

Nikus cas na oddych si treba najst vzdy. pri jednom sa este da aj oddychovat 😀 uvidim ake to bude ked tu bude aj drobec. Ale tak snad to zvladneme....Takto sme to chceli, tak budeme musiet 😀

leni jasne sklo je sklo, mne tiez plast nie je sympaticky. ja som nastatie do toho tristrvte roku flasky pouzivat nemusela. zacala som davat cajik az niekedy v lete. dufam ze aj tentokrat cumle ani flasky nevyuzijeme.... Mne mala nechcela ziadny typ cumla.... Viem ze keby sme ju "nutili" na cumel tak si zvykne ale mne to prislo take strasne drasticke. Pre nu som bola cumel ja 😀 nejako mi to neprekazalo... uvidime ake to bude pri druhom, ked sa budem musiet venovat aj prvej 😀

zrzulka
1. apr 2010

Miri ja som kupovala odsavacku, sterilizator avent a k nemu boli aj flase a cumle. tak som ostala verna tejto znacke. Vyhovuje nam tak nemenim. Ale pohar so slamnou (z ktoreho mala nepije vobec) mame TT. Avent take nevyraba. On ma len kuzelne hrnceky... Aj ked vymienam flasky tak automaticky siaham po Avent. jednu mame sklenenu. Ale to neviem akej znacky. Tusim Canpol

nika23t
1. apr 2010

No takze teraz sa pre zmenu idem sustredit na sklenene flase 🙂 A tiez mam znamu, ktora kojila, a malicka nechcela ani cumel ani flasu 🙂 Len maminu.

Moja mamina nas mala troch vo veku 4 roky, 1,5 roka a narodila sa sestra. Takze 3 deti do 4 rokov. Ale stale vravi, ze jej to prislo take prirodzene a ze to vtedy vobec neriesila. A posledny brat sa narodil, ked som mala 16, takze uz som vedela okrem kojenia mame pomoct so vsetkym. Tak budes mat este raz tolko radosti ako doteraz 🙂

mojalili
1. apr 2010

Kocky, mna tak strasne boli brusko od spodu, akoby nejaky sval maternice...a aj mi dost trnie tam dole....nevladzem uz ani chodit niekedy....ach jaj 😒
Aj zaludok ma dost casto bolieva a nejem nejake tazke veci.....tak na skapanie mi nie dnes... ☹ V sobotu zacinam 30.tt, akosi to uz dost zacinam pocitovat, ze sa to blizi....

mirka285
1. apr 2010

Zrzulka takze ich kupujes vlastne uz zo zvyku lebo si bola spokojna s nimi?

lenkaaninka
1. apr 2010

mojalili tak to fakt si neviem predstaviť že chodiť do práce ako vôbec...ja mám dosť doma s diablicami mojimi 😀 😉

neboj už len chvilku...

aj ja som ich mala jednu po druhej 4 mesiace po pôrode som otehotnela...a bolo to také automatické nejako to išlo same presne ako nika písala prirodzene...

a teraz takého maznáčika budeme mať...len čo je pravda 😅

mirka285
1. apr 2010

Mojalili ked uz piseso tych bolestiach,tak u mna bol dnes asi najhorsi den co sa toho tyka...poobede ma tak neskutocne zacalo boliet v pravo dole,ze ani lazat som nevedela ani nic,potom ked som si lahla som sa nevedelapostavit a ist na zachod,mi aj slzy od bolesti vyhrkli 😢 ale to asi malinka mi zacvakla niaky organ alebo sval alebo noviem co,a teraz mi to konecne trsku povoliloze uz chodit mozem...som sa velmi bala ze budem musiet ist do nemocnice... ☹ ☹ ☹

zrzulka
1. apr 2010

A tak ja zase nebudem mat az taky maly vekovy rozdiel medzi detmi tak si myslim ze to pojde a moj muz je taky ze on sa vie o dieta postarat rovnako ako ja. Nemat takeho muza ako je on, tak si na druhe netrufnem urcite.... nejako to zvladneme. najtazsi bude ten prvy rok a potom to uz bude super. ja som stastna ze mi je umoznene mat viac deti 😀

Miri hej asi zvyk.... ono ten plast je asi aj tak na jedno kopyto. ked to mozem mat za dobry peniaz tak preco nie?

zrzulka
1. apr 2010

ja som mala zase predvcerom priserny krc v nohe nadranom. vaham ci si dat magnezko alebo nie. co poviete? Ake magnezko je najlepsie?

mirka285
1. apr 2010

Zrzulka ja som to chcela vediet preto,ze povodne som chcela kupit tiez tie Avent flase,lebo ste ich chvalili,ale sestra mi dala Chicco flase lebo su ruzove a ona ma hlapca,dala mi jednu sklenenu a jednu plastovu,tak som myslela ze nazaciatok by mi to mohlo stacit,pokial budem kojit,ci?

katarina7777
1. apr 2010

leanax mne povedal gynekolog ze to bude chlapec uz v 4. mesiaci, ale vsetko zavisi od kvality sona a ako sa babatko ukaze.... samozrejme ze chlapcov vidiet skorej ako dievcatka... na zaciatku tu boli len sami chlapci 😉

lenkaaninka
1. apr 2010

zrzulka ja mám magne B6 ale pri babách mi dokonca anopirin predpísal doktor lebo som sa nemohla ani v posteli natiahnuť vždy ma krče do nôh chytali...a teraz akosi nič zatial ...ale zasa tie bolesti čo sa týka ked lahnem nevstanem a všetko ma ťaha niekedy aj mne príde na um či je všetko ok...alebo utekať do Trenčína ...

monline
1. apr 2010

ja len dúfam, že na "staré kolená" pri malom omladnem, že si to budeme všetci užívať...budem mať pomoc v podobe dcéry, mojimi susedmi sú rodičia a brat s rodinou..tak ho budem mať komu šupnúť, ak si budem musieť ísť niečo vybaviť...dcéra má už 16, už roky sme si s mužom užívali stav, kedy sme v podstate slobodní, samostatné odrastené dieťa, môžeme ísť kam chceme,...a teraz opäť 24hodinovky 🙂

aalexis007
1. apr 2010

Aj mna niekedy potrápi kŕč v nohe a to v noci, je to hrozná bolesť. Tiež som rozmýšlala či si mám dať Mg alebo nie?

15siska16
1. apr 2010

ahojte ja mam termin 22 jula a uz sa strasne vsetci tesime kedy to pride 🙂

mirka285
1. apr 2010

Monline to musis brat ako ozivenie vztahu a novu etapu zivota..vsak aspon nebudete jak dochodcovia a jasne ze omladnete 😉

lenkaaninka
1. apr 2010

ahoj siska

no veru tie krče su nechutné

monline to máš super ...tolko pomocníkov 😉
ja už sa teraz cítim tak zodpovednejšie ako predtým lebo aj naši že teraz to uplne inak berieš ako predtým...predsa som mala 20 rokov a teraz som čo to preskákala...

mojalili
1. apr 2010

Mirka, presne ako si opisala krce, tak i ja som dnes na tom...ani postavit nic....manzelovi som povedala, nech mi rozpusti Magnezium vo vode a on to trcol do teplej vody, no hnus... 😠 Ale snaha bola...

Jejda, esteze mam take krasne dieta doma, uz lezi...stacimju umyt, pomodlit a spat....neprostestuje, sama ide....to je ulava... 🙂

monline
1. apr 2010

mirka- spolieham sa na to...toto je mužove prvé dieťa, my sme sa na začiatku vzťahu dohodli, že nebudeme mať viac detí...Nika mala vtedy necelých 5 rokov...ešte vlani v lete som sa ho pýtala, či teda nezmeníme plány, lebo možno je posledný čas..povedal, že je spokojný tak ako to je...tak som to opäť pustila z hlavy...a zrazu som ostala pár mesiacov na to tehotná 🙂..a muž sa teší ako blázon... a mňa už pomaly prešla počiatočná panika 🙂

nika23t
1. apr 2010

Monline, urcite si to uzijete 🙂 ja to vidim u nas doma. Najmladsi brat ma 8, ocko 51 a mama 47. Ale najlespie bolo, ze ked sme doma povedali, ze som tehotna, tak sa ma opytal, ci ma to nebolelo 😀 No bola to komedia. Ja mam celkovo vtipnych bratov 🙂

aalexis007
1. apr 2010

Dnes bol tak pekný dník, normálne som umyla okná a ešte aj prezliekla posteľné prádlo. 😉 A zajtra idem niečo dobré upiecť na tú Veľkú noc, aby sme mali do čoho s mm chodiť. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre