Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mojalili
10. apr 2010

Inak kočky, dnes je sobota, ak by ste chceli rychlu a nenarocnu bublaninu, ktoru staci vymiesat rukami, tak napiste, poslem vam super recept, ktory sa vydari kazdej gazdinke... 😉

dugyna
10. apr 2010

adka inak ja si myslim ze skor porodim ako oni dokoncia ten byt..

dugyna
10. apr 2010

mojalili posli vzdy sa zide rychly kolacik 🙂 dakujem

dugyna
10. apr 2010

tadotami..asi si myslela tak ze ci je tu aj koniec juna? su tu nejake kocky co maju termina na konci juna

drievko
10. apr 2010

ahojte ! co mate noveho? ja sa strasne nudim som sama doma a par metrov od baraku su kolotoce a hudba ktoru hraju ma neskutocne znervoznuje

mojalili
10. apr 2010

BUBLANINA
Ingrediencie:
2 vajcia
1 hrnček kryštálového cukru
1 hrnček mlieka
¾ hrnčeka oleja
1 prášok do pečiva
2 hrnčeky polohrubej múky

Príprava:
Vymiešať vajcia s cukrom. Pridáme 1 hrnček mlieka, zmiešame, pridáme ¾ hrnčeka oleja, vymiešame, pridáme múku s práškom do pečiva. Spolu všetko zmiešame. Dáme na vymastený plech, pridáme ovocie. Navrch posypeme vanilínovým cukrom a pomletými orechmi.

Vazne jednoduche, robim to v miske a staci vareskou vymiesat. Vydrzi dlho cerstvy. 🙂

drievko
10. apr 2010

mojali: a zvladol by ju aj chlap? lebo ja nemozem chodit a mam strasnu chut na kolac!

dugyna
10. apr 2010

ahoj drievko inak uplne ta chapem..lebo aj mna dokazu znervoznovat teraz pocas tehu rozne veci..ja to velmi neprijemne..a co tak ist na prechadzku?alebo si kuknut dobry film 😉

mojalili
10. apr 2010

DUGYNA - ja mam termin v strede juna, ale mozno budem na zaciatku aj 😉 Ale ked mne sa medzi vamii taaaak paci🙂 😀

mojalili
10. apr 2010

DRIEVKo - jasne ze by zvladol aj chlap, vazne hej.....tie orechy nemusia byt na vrchu, ked nemam, tak davam len ten praskovy cukor 😉
Ovocie pouzivam akekolvek, ktore doma mam.....

dugyna
10. apr 2010

mojalili taku robim aj ja 😉 ale miesam ju mixerom 😀 som pohodlna

drievko cesto urcite zvladne spravit..znavygujes ho ako dat na plech a ovocie nahadzat...
a potom bude spajlou kontrolovat ci uz je..ked na spajle nebude mat cesto kolacik uz je 😉
tak skus a daj vediet. mozno ti pojde muz kupit kolacik radsej do obchodu 😉

dugyna
10. apr 2010

mojalili tak ty otvoris porodnu snuru 😀
inak vraj majovky uz odstartovali...

drievko
10. apr 2010

dugyna : ja mam take postelove tehotensvo iba sa mozem napapat a vycikat 🙂 chodit nesmiem!

drievko
10. apr 2010

no uz som ho prehovorila za malinku odmenu- 😀 ideme piecť 😀 samozrejme ja ho budem navigovať s postele!

mojalili
10. apr 2010

Super, Drievko neboj, zvladne to, najprv vajcia s cukrom, do toho vsetko tehute a potom pridate muku s praskom do peciva....krasne jemne sa to vymiesa....ja tiez miesam v miske s metlickami... 😉 URCITE TO ZVLADNETE S MANZELIKOM🙂 a ja idem na parene buchty🙂

robika
10. apr 2010

Ahojte vsetky, prave som vas docitala 🙂
Mojalili: krasny uces, no verim, ze boli kolegyne vyvalene... 😉
Maxi: jarna vyzdoba super... tusim si Ta treba volat domov nie len na varenie ale aj aranzovanie 🙂

Baby a mohli by Ste hodit sem recepty na tie domace knedle a aj na tie parene buchticky a aj na tu cicerovu polievku, lebo taku som teda v zivote nejedla a rada by som skusila...

My sme dnes robili gulas...ale taky super, ze vacsinou zjem 3 taniere plne... Sice robil ho moj drahy, ja iba asistujem... Zboznujem tento gulas, lebo u nas v trencine (z tych koncin pochadzam) sa taky nerobi, taky husty s vela masom a zeleninou... vacsinou ho robime vonku v kotliku, lenze je dnes velmi skaredo, ale aj takto chutil vyborne...

maxara
10. apr 2010

robi - toto som poslala dugy do IP
knedle:
1 misa- 500 g hrubej muky, sol a 1 vajce spolu do misy (cast muky mozes nahradit na kocky nakrajanym vcerajsim pecivom),
do vacsieho hrnceka das teple mlieko, 3/4 kocky kvasnic, alebo balicek suseneho a 1-2 lyzicky cukru, nechas trochu nakysnut a potom supnes do misy s mukou a miesas.. pri miesani pridavas podla potreby teple mlieko alebo vodu. Ked mas cesto hotove, nechas vykysnut, asi 20 minut.. z vykysnuteho vyformujes asi 3 knedlicky (podla hrnca) a potom bud nechas 20 minut na pare, alebo varit (ja varim, ako halusky, ked zacnu stupat hore, tak vyberam). Varit davas do vriacej vody.

polievka:
cicer das den vopred namocit, na druhy den vodu vylejes a das do hrnca s cistou vodou a das varit.. vari sa asi dve hodiny, ked sa ti zda, ze uz je skoro makky (cicer je normlane taky, ze supka kladie odpor, ale vnutro musi byt makkucke), pridas do polievky zeleninu (podla mnozstva ciceru, podla hrnca..). Ja davam asi 300g ciceru a na to mnozstvo asi 3 mrkvy na kolieska a 1 petrzlen na kolieska. Mozes aj trochu zeleru. No a kym sa zeleninka uvari, urobis si klasicku zasmazku, olej, muka sol, mozes pridat majoranku, urobi dobru chut.. Zasmazku zalejes trochou vody, pomiesas a sup do polievky. Nechat prevarit a je to.. Nezabudni, ze cicer nesmies posolit pred dovarenim do makka. Cize najskor s tou zasmazkou.

maxara
10. apr 2010

ja vsetko robim od oka, takze moc dobre mi to pisanie receptov nejde..
a dnes tie knedle.. 3 hodiny som sa s nimi serkala, lebo sak ako si ulahcit.. no nakoniec to ma happyend a su vymakane.. lahucke makkucke.. ja som ich pred vlozenim do vody este obalila v solamyle, potom maju taky fajn povrch

kafoditka
10. apr 2010

Len mi robte robte chutky na kysnute veci, ktore ja najviac milujem!!!! 😉 😀

ericica
10. apr 2010

ako vidim riesite tu pecenie 🙂 ale kde mne sa nechce cely tyzden peciem a potom na koniec tyzdna som ako vygumovana 😖
ale tu bublaninku dakedy vyskusam akurat som dostaka chut na sladke tak som vytiahla zo skrine milu.....mnam 😝
drievko to ti vazne nezavidim cely den lezat,,,,brrrrrrrr ja by som sa zblaznila 😒 ale tak zdravia babetka je prvorade 😉

ericica
10. apr 2010

kafo my sme mali na obed cerstve domace langose so smotanou a syrom 😝 😝 😝 ale boli dost syte a uz ma tlaci v zaludku ufff 😝

kafoditka
10. apr 2010

ericica mnaaaaaaaam, posli mi jeden do petrzky, prosiiiim!!!!
mne ostava len ta mila.. aj ja ju mam vzdy v zasobe 😉

dugyna
10. apr 2010

drievko to ma mrzi..ze mas postelove tehu..ale hlavne nech je male zdrave to je najdolezitejsie.
super tak daj vediet ze ako to dopadlo..pecenie 😉 drzim palce pri navigacii 😉

dugyna
10. apr 2010

robika a ostatne kocky recept od mojalili na parene buchty:

POTREBNÉ PRÍSADY

1/2 kg preosiatej polohrubej múky, 1/2 kocky droždia, 1 KL soli, 2 PL kryštálového cukru, 3 PL oleja a asi 2,5 dl teplej vody (mozes aj viac, cca 3 dcl mne tam vysli,a by bolo cesto vlacnejsie)
slivkový lekvár
roztopené maslo, kakao + práš. cukor, mleté orechy + práškový cukor, Granko,...

POSTUP PRÍPRAVY

Všetko vypracujeme na ľahké cesto, ktoré domiesime metličkami, posypeme múkou a dáme do tepla vykysnúť asi na 30 minút.
Boky hrnca, v ktorom budeme buchty pariť a parák natrieme olejom. Parák vložíme do hrnca a doň dáme trocha vody.
Na pomúčenej doske vykysnuté cesto vyvaľkáme, na pás cesta ( nie hneď pri okraji ) urobíme 6 kôpok lekváru, celý pás cesta cez ne prehneme, pohárom vykrojíme buchty a dáme do kastróla s vriacou vodou. Prikryté paríme asi 8-10 minút ( po 2-3 kusy ), po každej várke dopĺňame vodu. Hotové buchty po vybratí potrieme olejom.
Podávame poliate rozpusteným maslom a posypané ľubovoľnou posýpkou.

JA som nevalkala cesto, ako som vykydla z misky, tak bolo jemne, vlacne....tak som odrezavala male kusky, dala do nich marhulu, obalila ako batoztek, to kde sa to spajalo som dala naspodok a pripravila si vsetky, zatial este nakysli este, .Potrela som ich pred vlozenim do hrnca tiez olejom a boli vlacne, este teraz su makke a paradne.AJ ked sa vyberu sa potru olejom...nie je to mastne, olej ich zmakci na dlhsi cas...

lenkaaninka
10. apr 2010

bože baby aké ste aktívne...mne sa už dneska nič nechce som si svoje odpracovala a relaxujem...
pochválim sa že som to lehátko fisher price zohnala od jednej pani za 35 euri a pošle mi ho na dobierku tri mesiace používané...a autosedačku vajco za 17 euri a ešte idem objednať klasickú zavinku novu aj s výplnou...

drievko
10. apr 2010

Dievcence uz sa to pecie!! dufam ze bude jedle 😉 aj ked ležím v posteli je to v pohode da sa to zvladnut! Ale viac deti uz nechcem ani za nic!!! ozaj neviete kde zohnat potrebovala by som zavinovačku na suchý zips čisto bielu bez čipiek!

drievko
10. apr 2010

Inak ani ja by som nepohrdla langosom !!! Ale s kopou cesnaku!!

ericica
10. apr 2010

kafko jasne posielam ....uz to aj leti vzdusnou postou... 😀 och rada by som ti poslala keby sa dalo.......
drievko moja rec aj pre mna je toto posledne tehu 😒 ani som nevedela ze aj vy budete mat dievcatko 🙂 gratulujem.....

kafoditka
10. apr 2010

drievko... pozri stranku www.maderna.sk tam mas toho vela...

dugyna
10. apr 2010

lenkaaninka odkial ides objednat klasicku zavinovacku?? taku nemame a tie ceny co som videla hruza..
mam le tie moderne bielu-na krst a modru na nosenie.

drievka no super 🙂 langos by som aj aj dala inak aj na ne mam recept.a ja skor so smotanou a syrom 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre