Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

sunnygirl
12. apr 2010

inak ľudská drzosť nepozná hraníc, mňa sa u nás v práci pýtajú, že kedy idem na materskú, lebo si už brúsia zuby na moje miesto, zatiaľ 😠

sunnygirl
12. apr 2010

idem variť segedín 😀

zrzulka
12. apr 2010

Kafo uz peries vecicky? ja periem vsetko v tom persile alebo arieli.... A na teplote 40 stupnovej. Akurat plienky budem na 90 a osusky a take tie veci co by sa mali v podstate vyvarit....A mozno to supnem len na 60. Este uvidim

lenkaaninka
12. apr 2010

sunny kde si pokúpila tie plienočky?? a aká to je kvalita??

zrzulka
12. apr 2010

Stani ja som mala dnes poradnu a mne povedal ze ma to boli preto ze maly je otoceny priecne 😒 radsej som dnes nesla ani cvicit. Mala je u mamy ja trosku vegetim citam si, teraz som prisla kuk ale idem zase do postele. od zajtra som s malou sama. tak nech sa trosku zrelaxujem kym mozem lebo ona ma v sebe strasne vela energie... ja som vcera myslela ze hadam aj porodim 😒 Normalne mi bolo do placu ze ale ved ja nemam nic pre maleho prichystane keby nieco ☹ ☹ ☹ zacina mi "lepit"

zrzulka
12. apr 2010

Stani nevies co je s katty17? Dlhsie sa tu neukazala....

zrzulka
12. apr 2010

Sunny pekne. tie plienocky mam aj ja este po malej. ja plienky nekupujem vobec... Tie po malej su v dobrom stave tak budem pouzivat tie. Tie obrazkove su inak fajn, ja som ich mala najradsej :o))))

Inak ak este niekto kupuje vybavicku pre drobcov. dnes som sa stavila v poluse (v lekarni nakupit konecne veci pre seba do porodky a aj pre maleho nejaku kozmetiku) mozno viete ale je tam nova predajna LINDEX maju tam ozaj krasne vecicky pre drobcov. Vselijake zaujimave tuniky a bluzocky ktore sa daju vynosit aj teraz v tehu lebo su volnejsieho strihu.... Vyzera to byt celkom kvalitne aj ceny tomu primerane.... ja len ze ked sme vcera pisali o tom nakupovani 😀

mirka285
12. apr 2010

zrzulka aj moja mala je priecne,uz dva tyzdne a nie a nie sa otocit do inej polohy ☹ inak aj ja som sa pytala na Katy,nespominala ze by sa niekam chystali,tiez sa mi to nezda ze uz sa dlhsie neozvala

tatianka.g
12. apr 2010

sunny aj mna zaujimaju tie plienocky, kde si ich kupovala?

zrzulka
12. apr 2010

Miri a aj ty citis take otrasne tlaky??? ved ja uz pomaly ani chodit nemozem kvoli tomu a to vobec nemam nejake brutalne tazke brucho.... nastastie sa neotvaram ale aj tak ma to znepokojuje. tak ma vytocila dnes sestricka (taka neprijemne tam je, vzdy ma nemiestne poznamky) ze som sa aj zabudla opytat kolko vazi... teraz mam poradnu az v maji co mi bude robit aj ultrazvuk ale nikdy mi ani nepovie aky je velky... Len ze babo je velkostou primerane na ten 28tt

lenkaaninka
12. apr 2010

ja som kupila zatial 10 kusov 70x70 biele v tesku ale su také riedke ale na pampers stačia a potom 80x80 tiež v tesku 10 kusov a tie su tiež také redšie a jednu flanelovu plienku a jednu obrázkovu ale ta je brutál tenulilinka

lenkaaninka
12. apr 2010

zrzulka ja mám taký pocit ako ked máš svalovicu a napneš svaly tak ta bolia ked sa hýbem tak ma to bolí všetko zospodu ked som v klude tak dobre ale ked sa pohnem a ostatné pohyby su bolestivé...

oacka
12. apr 2010

jeeej mojalili,ty už máš hádam všetko! veľmi sa mi páči tvoja komoda, ten prebaľovací priestor je super, ja by som dačo takéé chcela. to normálne dostať kúpiť,či ste si dali robiť?

zrzulka
12. apr 2010

leni deti sa uz nemusia balit nasiroko takze plienky len pod hlavicku do postielky.... Uz je to zrusene ale viem ze mnohe mamy este aj tak balia. ja urcite nebudem. Ani malu som poctivo nebalila. mne jej bolo tak luto ako bola s tymi nozickami tak neprirodzene roztiahnuta.....

oacka
12. apr 2010

kočky, ktoré nebudete látkovať,aké plienky kupovať na začiatok, moja mamka mi už kúpilla pampers premium care 1. a potoom nejaké iné pampers jednotky aj dvojky. využijem to?

oacka
12. apr 2010

zrzulka, už sa nemusia baliť naširoko,ale pediatri to aj tak odporúčajú aspoň do nejakej prvej kontroly jablčok. jedna lekárka v niektorom časopise písala,že odkedy sa to nemusí, tak má viac prípadov,keď deti musia nosiť akési čudné dlahy na vyrovnanie nôh,či čo...

zrzulka
12. apr 2010

Leni presne si to popisala, ja som vcera myslela ze hadam uz aj porodim... Som vyhnala muza s malou do Tramolina nech sa vyskace 😀 a ja som lezala v posteli a citala jak taka lemra 😒
Co ti na to povedal gynekolog? mne kazal davat len magnezko.... Vseliek na vsetky "problemy" suvisiace s tehu.... 😒 Prepacte ten moj dnesny sarkazmus ale fakt mam vsetkeho plne zuby....

lenkaaninka
12. apr 2010

zrzulka ja viem ale som si povedala že na noc budem a cez den ak nebudu horučavy...neviem asi aj zo zvyku...mam to tak zafixované 😉

ozaj tie pampersky s tými dierkami na riedku stolicu su 1 či dvojky?? tam je tuším newborn napísané ale som to ešte nekukala...ja som mala také tri balíky len teraz ozaj neviem či tie 1 alebo 2... 😒 a potom už také väčšie čo sú

mojalili
12. apr 2010

OACKA - kupila som to na internete...myslim ze www.babetkovo.sk . JE naozaj velka, mala som vsetko poruke aj navrchu aj v komode vsetky vecicky. N veru uz mam vsetko pokupene, tak uz len budem o par tyzdnov vsetko prat a zehlit... 😉
JA som balila svoju malu nasiroko, tusim 2 mesiace...mam aj ortopedicke gature na suchy zips, a tiez som kupila tie Tesco plienky 70x70 cm, pre malicke babetko stacia a na ubryndanie tiez. 🙂

zrzulka
12. apr 2010

oacka vyuzijes ja som na tom rovnako, tiez mam kupene newborn pampers pre maleho do porodky a jeden bal 2iek

lenkaaninka
12. apr 2010

no nechodíme k tomu istému?? 😉 aj mne magnézium to sa maternica rozťahuje a pri komentári ked som povedala že ale pán doktor ja som neni taká že ma pichne niekde a kričím ale reku toto je dosť nepríjemná bolesť a magnézium užívam mesiac a nič sa nezmenilo tak mu poviem teraz piatok že čo s tým lebo sa to nedá...

oacka
12. apr 2010

ja som dnes prala všetko v persil sensitive na 40tke. idem robiť bublaninu,ste mi chute narobili minule. a aj s tými pečeňovými haluškami, ešte večer som si ich musela spraviť. 😀

mirka285
12. apr 2010

zrzulka ja mam dni ked idem umret ako ma vsetko zospodu boli a mam dni ked je mi dobre...mne robila doktorka ultrazvuk minuly tyzden a len sucho skonstatovala ze je priecne a hlavicku ma divno skrutenu ☹ a vraj je mensia,co sa mi zda blbost,lebo ma 888 g,co zodpoveda tt.Oacka pokial nebudes davat latkove ale jednorazovky,minies vsetko,neboj,a inak aj do porodnice treba zobrat balik jednorazoviek,teda aspon v Bratislave

zrzulka
12. apr 2010

oacka to fakt??? teraz som na vazkach co sa tyka sirokeho balenia.... musim si precitat o tom nejake clanky .... ja len ze mi je tych drobcov luto. V podstate my budeme pouzivat latkovky takze nasiroko bude tak ci tak tie prve mesiace.... mozno aj preto dcera nemala problemy s klbami kvoli tym latkovym plienkam....

oacka
12. apr 2010

ja som to v nejakom tom časopise,čo kupujem na kilá, čítala. že radšej do prvej kontroly treba baliť naširoko. kvoli klbom.

miki060707
12. apr 2010

mojalili, pekný kočik, dobrá kúpa fakt, bábenko tam bude mať dosť miesta v zime
a chcem sa spýtať aj ty máš na tu vaničku ten trio car tip systém, to su také dve pracky a jeden pás????
no inak, ja som sa mala vrátiť v juli do práce a už boli tam stresy, tak mi furt vyvolávali, či som neni tehu, či som si nenašla druhú prácu a tak a ked som im oznámila, že budem pokračovať v materskej, tak bola happy, no šak aj ja.. 😉
no mne sa nič nechce, ja som dneska totál lenivá
inak ani mna nič nebolí, klop, klop, sem tam ked ležím kríže, ale to je všetko, hádam to tak do jula ostane....
už som aj sterilizačku kupila a vyváram Sonine flašky, ešte pije mlieko z flašky....
inak zrzulka, ani mne nepovedia kolko váži bábo, raz mi povedali, ked som bola na tom odbere, musim sa aj ja spýtať

zrzulka
12. apr 2010

leni ak ma svihnutu sestricku tak to bude asi ten isty gyndos :o))))) No tak ale sestricky su vsade "mudre" takze ju neberiem vazne nech si vyprava ked z toho ma uzitok....
Daj urcite vediet co ti povie v piatok, zaujima ma to....

lenkaaninka
12. apr 2010

ja myslím ked je babo latkované tak netreba ale je to pravda že ked su neni vyvinuté jadierka tak je na to taká konštrukcia kde babo robí pomaly šnúru...
ale ked pampers tak do troch mesiacov budem

zrzulka
12. apr 2010

babulky a to uz vazne periete??? toto mi nerobte... My este ani skrinu nemame, uz by som asi aj ja pomaly zacala tu kopu prat a zehlit.... ufff

miki060707
12. apr 2010

s tým balenim naširoko, ja som dala jednorázovku a potom ešte látkovu a poštolky, v 3 týždnoch sme išli na nožičky a tam mi kázala do 4 mesiacov tak baliť, klbiky a jadierka mala super, ale nebalila som ju tak stále, v noci nie, ale vačšinou ano, ale zas tam boli také deti, čo museli dojsť v 8mesiace na kontrolu, ale v okolí som asi bola jediná, čo som tak balila, lebo švagriny a kamošky vôôbec nebalili a aj doktorka im vravela, že netreba, je to individuálne, ale ja budem baliť, už mam aj poštolky pokupené...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre