Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
18. dec 2009

Oacka ale ved ked sa das zaockovat tiez ti hrozi riziko ze chripku mozes dostat...nasi sa davaju kazdy rok zaockovat proti chripke (nie prasacej) a kazdy rok dostanu chripku. ja ani muz sa zaockovat nedavame a obchadza nas....nemusis sa bat, teraz okolo toho robia velke halo, ale ved rovnako mozes zomriet aj na obycajnu chripku....presne ako pisala Stanka. na nete som citala pribehy zien (nie zo Sr) ktore po podani vakciny potratili.
tu je clanok, nieco o vakcine ak mas chut si precitaj...
http://organichealthadviser.com/archives/shocki...

Ninka ja to tiez mam take pomylene s tymi tyzdnami.... ja totiz viem kedy som otehotnela. Ked som bola na prvom ultrazvuku tak bolo babetko o dva tyzdne mensie (pochopitelne) No a teraz naposledy na sone uz sedel termin presne. cize dorastlo tie dva tyzdne. No som z toho teda jelen...teraz mi vlastne sedi termin PM s velkostou babetka (pritom by malo byt o tie dva tyzdne mensie) podla mna je to normalne, pretoze ani podla ultrazvuku nie su merania 100%. je to len pristroj. vela zavisi aj od sikovnosti lekara. Mojho krpca az dva krat meral ci sa nepomylill. Asi tiez nechapal ako je to mozne🙂)))

oacka
18. dec 2009

Ja som mala termín porodu 30. 6. a na tom NT ultrazvuku to vyrátali na 27.6., teším sa, lebo 26.6. mám narodky, tak možno ich budeme oslavovať spolu.
Neviete,ako lekári označujú nosovú kostičku? Ja mám napísané AS prítomná, ale neviem, čo to je,lebo na nete sa píše, že nosová kosť je NB. Môže byť aj AS? NT mám 1,3mm, to je vraj v norme.

oacka
18. dec 2009

Zrzulka, ďakujem za info. Aj ja som počula rôzne hororstory a očkovaniach a ich následkoch. Ja som sa ešte ani raz nedala očkovať, no teraz sa bojím.... ale nedám sa.

mojalili
18. dec 2009

Oacka - myom alebo hematom? to ej rozdiel...s myomom sa neda nic robit a dava sa prec az po porode zakrokom...aspon co ja viem. NO naozaj sa musi davat pozor,a by sa nezvacsoval. Hematom je iny, moze sa vstrebat pocas tehotenstva....ale to ty asi vies...
Ninka, neviem, zalezi od lekara...aky je presny, tam je dolezite presne meranie na mm, ale pokial babo rastie, tak to bude Ok, ved okolo 12.tt sa upravuje az termin...

BABY, JA CITIM UZ POHYBY.... 😀 😀 😀 , JE TO ZVLASTNE, ALE ANO....pri prvom babatku som citila v 16+4, teraz koncim 14.tt, zajtra zaciname 15.tt - a vazne su TU. vED BRUCHO MAM AKO BAGER.....
Dnes sa necitim dobre, uz koncim v praci, teraz robime na PC s druhakmi, mam tu nainstalovane anglicke programi, tak tvorime....ale mame dnes posedenie v praci pri kapustnici o 16 hod, tak idem si domov na 3 hod lahnut a pojdem...som akasi unavena a boli ma brucho.....dufam,z e to je maternica, ze sa roztahuje, lebo za posledy tyzden mi tak strasne narastlo brucho....a PRITOM NIC NEJEM.

Co sa tyka ockovania, NEDAM SA.....ked som robila letusku, nacpali do mna plno ockovani a vlastne to su tie choroby...stacilo.....

mojalili
18. dec 2009

Kočky, stale sem idem s takou dusickou, ze sa PANCAKE ozve.....mam vazne obavy, ze to nedopadlo dobre a je v nemocnici, ked nedava o sebe vediet... ☹ 😔

nina88
18. dec 2009

no pravdupovediac ja sa dost bojim... pri prvom ultrazvuku som mala byt 6 tt a podla ultrazvuku mi napisal doktor 4tt... 2 tyzdne na to,sme to dobehli, boli sme 8 tt a dva tyzdne na to sme 9tt??? V knizke mam 11 tt podla poslednej ms, tiez viem presne kedy som otehotnela, presne 14 dc som mala ovulku,tak preco sme skoro 2 tt dozadu????

mojalili
18. dec 2009

Ninka, a je to dobry lekar???? tot otazka....

nina88
18. dec 2009

no on odrodil pred 18 rokmi aj moju mamu, ked cakala brata, operoval mamu aj babku a pri prvom tehotenstve som bola tiez u neho, ale zacinam sa bat,ci nema toho prilis vela a vela veci zanedbava... Mudr. Marsik... nepoznas? Vela dievcat ho pozna aj z pocutia...

pancake
18. dec 2009

tak som vcera vecer prisla z nemocnice a uz nepatrim medzi vas. ani neviete ako mi to je luto.
mala som mimomaternicove tehu, a babo mi zobrali. musim cakat 2 mesiace a iba pod dohladom lekarov sa zase snazit o druhe. ked sa budem citit lepsie, tak nakuknem
dakujem vam vsetkym za podporu. zuzana

nina88
18. dec 2009

aj na to krvacanie, no povie mi ze to bolo asi z mocovych ciest... kde je istota?? Co ked zacnem znova krvacat?? Ziadne lieky mi nedal...

nina88
18. dec 2009

nepoznam ta pancake ale aj tak ti prajem len to dobre,hlavne aby si sa rychlo z toho dostala a bola silna...

mojalili
18. dec 2009

moja, 18 rokov je dost (nechcem povedat, ze si stara ci co) ....ale medicina ide dopredu, pristroje su ine a lekari ked chcu byt "IN" musia sa vzdelavat a stale pouzivat nove pristroje....nepoznam ho moja, ja som trosku odinud☹ Ale myslim, ze prave lekar by mohol byt problem tvojich rozdielnych nazorov na tyzdne tehotenstva... zbytocne sa ale nestresuj, ak by bolo nieco zle, tak by to signalizovalo...naozaj by som navstivila aj ineho lekara...

zrzulka
18. dec 2009

Oacka ja ta nechcem odradzat od tvojho rozhodnutia.Ak si presvedcena o tom ze sa zaockovat chces dat tak tak sprav. je to na kazdom z nas aky postoj k ockovaniu zaujme. Staci trosku pogogglit. mna to googleni presvedcilo. A ja si myslim ze za chorobu mojej dcerky moze prave ockovanie . Prave preto som skepticka voci tymto veciam. A navyse mame sqelu imunologicku, ktora mi odmietnutie dcery zaockovat zivou vakcinou v 15tich mesiacoch odobrila... vdaka Bohu za nu....

Mojalili gratulujem k pohybom babetka🙂)))
Druhorodicky citia pohyby skor tak si myslim ze ten 15tt nie je az tak skoro...
A ty si robila letusku???tak to je iny skok z lietadla do skoly🙂))))No veru "rizikovych" vzdy ockuju medzi prvymi.... Chudak segra tiez sa vzdy da zaockovat lebo patri medzi rizikovych a potom ked pride na SR tak vecne s nejakou chorobou. tiez teraz vaha ci sa da zaockovat proti prasacej a ci nie....

Jeeeeeeeej u nas dnes zacinaju vianocne trhy tak pojdeme poobede s malou pozriet🙂)))Aj sa tesim ze to tu ozije pred vianocami....

mojalili
18. dec 2009

Hej robila som, ale ako druhu pracu, ucim uz 12.ty rok, a popritom som lietala som popri skole, cez prazdniny a vikendy...mala som celkom rusny zivot🙂

zrzulka
18. dec 2009

Ninka pozeram ze ty si tiez z ba, ved v ba je velmi vela roznych centrier neskusis ist este za inym odbornikom nech ta prezrie... ja ked som si neni niecim ista tak idem za viacerymi aj ked to ma byt za hranicami nasej krajiny🙂)))

Pancake to mi je luto....:(((takto pred Vianocami:(((((((((( Verim ze dalsie tehotenstvo dotiahnes do uspesneho konca... Dzkaj sa!!!!

mojalili tak to si mala rusny life teda, no ale tak aspon si sa nenudila🙂))

ericica
18. dec 2009

ahojte akurat sme dosli od pediatra mala ma nejaky virus tak sme dostali ATB dufam ze nas to do vianoc prejde 😝
pancake stale som na vas myslela a dufala so ze bude vsetko dobre tak ti zelam palce aby si to prekonala a bola si znova uspesne tehotna 😉
poobede idem aj ja konecne piect a uz iba PRE NAS 🙂 toriet mam uz plne zuby 😅
ani ja sa nedam zaockovat aj lekar ma od toho odhovaral ,dufam ze nas choroby budu obchadzat 😝
miki neviem co mohlo byt s tym cestom asi si ho nemala davat tak tesne vedla seba 😖
a aj rebi vcera zaspala o 5 nevydrzala do vecera ale o pol siedmej uz bola hore 🙄

zrzulka
18. dec 2009

Ericica odhovaral ta? A cim to argumentoval?

stanka33
18. dec 2009

ahojte...
pancake je mi to luto..dufam ze to nejako preboli a znovu otehotnies drzim palce...

nina 88 moja velmi dobra kamoska chodila k Dr. Marsikovi aj u neho rodila...sla k nemu na odporucenie od znymych ze je dobry a nestazovala sa skor ho chvalila... porod mala v pohode,je to ten co robieval v Procare predtym Prosanuse a v lete isiel niekam inde??? tolko o nom viem
zatial pekny den idem este pozliepat a popolievat kolaciky a potom ideme do auparku nachvilku tyzden sme nikde neboli len tu poblizku dufam ze nieco nechytime

inak co ste z Ba nebol niekdo v inchebe na trhoch? potrebujem nejaky kabat,nic sa mi zatial nepacilo zevraj ich tam maju strasne vela..len ktovie ake...

pancake
18. dec 2009

baby vdaka za podporu. ved raz sa aj na mna stastie usmeje. dufam 😔

wildcat
18. dec 2009

Ahojte baby, som tu nová termín mám na konci júla. podla poslednej menštr. mi doktor vyrátal 21. júl ale neskor podla sona 30. júl. Nemávala som pravidelné menštruáciu takže ani neviem kedy som mala ovul. Moc sa tešíme tak dúfam že všetko dobre dopadne. 😉 Ani neviem že som tehotná len by som stále jedla, bojím sa že vela priberem.

nina88
18. dec 2009

ahoj stanka... ano je to on... ja ho mam velmi rada,len vela zien sa neho stazovalo... ja uz neviem...

mirka285
18. dec 2009

ahojte,Pancake bud silna,raz bude opat dobre...Stanka v Inchebe veru maju kabatov vela,chod mrknut,urcite si nieco vyberies 🙂 kocky chcem sa este spytat k tomu ockovaniu,ja som zasadne proti vsetkym ockovaniam,to ako mozem v porodnici tie ockovania odmietnut?inak som prave dovarila obed a vyzdobila som stromcek,chcem ho tieto vianoce mat skor..a poobede idem vyhadzat rolldor skrine a ulozit v nich vsetky veci na novo,lebo je v nich taky bordel ze uz nemam prehlad ake mam oblecenie ☹ najlepsie je ze som si nakupila strasne vela oblecenia na zimu,a kedze som otehotnela a strasne mi narastli prsia,vsetko je mi uzke.. 😠

matita
18. dec 2009

pancace.... je mi to luto, ze ste takto dopadli. ja mam za sebou to iste spred par rokov, tak presne viem ako sa citis. ale je dobre, ze sa ti nic nestalo, lebo ti to zistili pomerne neskoro a taketo stavy nemusia vzdy dopadnut dobre.

miki060707
18. dec 2009

ahojte, jaaj da, tak pancace, napísala si smutnú správu, nech to prebolí, je mi to lúúto

no baby ja som mala s prvým tehu 3 termíny, ale hlavny bol ten, kedy bola posledná mestr. ten bol 15.7, druhý termín bol podla ultr. ten bol 23.7 a tretí bol podla pohybov 3.7. a mala sa narodila 6.7 s váhou 2750g/49cm/
no mne čo doktor povedal, že v ktorom som tt, tak mi to aj tu na MK ukazovalo ten týžden, tak uvidíme

jeeeeeeeeeeeej, mojalili, ty cííítiš už pohyby, to je supeeeeeeeeer, sa mi to zdalo skoro, lebo ja som pri prvom cítila až 15.2 a to mám o tri dni teraz neskôr termín, tak som si myslela, že až dakedy vo februáry budem cítim pohyby,......ale viem, že pri druhom je to skorej...

Errri, rebuška je chorá, chúúúďa, ale kedy ochorela, tento týžden si písala, že ste ok, síce to bol asi útorok/streda, a musí užívať antibiotiká???? naša doktorka sa tomu vyhýba, až keď je zle vtedy nasadzuje, zatial mala ešte nemala....skoro uzdravenie želáme

baby, ja som písala aj Lucii, našej zakladatelke, ale neodpísala mi, tak bohvie, čo sa deje.....

dnes nášmu tatovi skončila práca a ide až o 3 týždne do práce, tak som rada, samoška aj on, aspon si nebude musieť vybavovať volno, lebo mam isť aj na poradnu aj s malou kardiologičke, má funkčný šelest, ževraj to má každé.......dieťa....vraj to neni nebezpečné....
pekný dník

oacka
18. dec 2009

Pancake, čítam tu tie hrozné správy, je mi to veľmi ľúto ☹ ☹ Veľmi ti držím palce, aby si sa zotavila a určite sa dočkáš ďalšieho zázraku!
Ale tá starostlivosť v cudzine mi príde divná.... Mňa doki hneď v 4. či 5.tt pozeral, či je vačok v maternici...
Aj ja som písala Lucii už pred časom, tiež sa neozvala....
Baby, ja vás vážne obdivujem, aké ste usilovné... Popravde,ja som sa v živote necítila tak zle,ako odkedy som tehotná... Furt mi dačo je... Nech to už skončí...

mojalili
18. dec 2009

PANCAKE - jejda, tusim som predtym prehliadla tvoju spravu. To mi je velmi luto. aLE zdravotnictvo v Anlicku je na "0" - nulovej urovni....to ta nechali tak krvacat s mimomaternicovym tehotenstvom??????? Ved si mohla prist o zivot..... NO ale hlavne, ze na to prisli vcas, das sa do poriadku a uvidis, ze bude aj druhe babatko. Drzim ti moc a moc palce...
Zrzulka...no a to som ste zila v Australii isty cas....takze fakt rusny zivot🙂))

zrzulka
18. dec 2009

Mirka podla zakona mas na to 6 tyzdnov. nie kazde dieta zaockuju v porodnici... potom ho poslu k detskej nech ho zaockuje ona. Ale inak baby to robia tak (uz som preluskala diskusiu o odmietnuti ockovania) ze po tych 6tich tyzdnoch jednoducho "zabudnu"

Mojalili tak zit v Australii musel byt teda zazitok...

ericica
18. dec 2009

zrzka argumentoval to tym ze to plodu neurobi urcite dobre a ze on mi odporuca co najviac dodrziavat hygyienu ze on s ockovanim na chripku nema dobre skusenosti ze aj on sa dal zaockovat a bol chory a to pred ockovanim bol chory menej 😝
hej miki dala na ATb aby sme ich uzivavala ze ma nieco s hrdloma jaj som sa jej spytala co mam uzivat na ten moj hnusny kasel celu noc ma dusi a povedala mi ze hedeli pre deti mozem uzivat,tak skusim lebo to sa neda v noci vydrzat ako kaslem 😖

luminkasp
18. dec 2009

ahojte, tu som 😉 , chodim malo, lebo mne je taaaaaaaaaaak blbo ☹

ericica
18. dec 2009

lumi ako blbo ????ake mate u vas pocasie???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre