Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
4. máj 2010

praveze mi povedal ze v nijakom pripade nemozem mat pomer (on tak nazyva sex) zeby mi mohla odist plodova voda .... To ze mam krcok skrateny nepovedal len mi ukazal na sone tu branku . Az teraz v papieri citam ze krcok skrateny na 2cm.... Viem ze aj pri malej som to mala ale zda sa mi ze o cosi neskor. ja len ze tu na nete citam ze kockam lekari nariadili kludovy rezim a mne nic take nespominal.... Ani si to pri malej neviem predstavit... ach jo.... musime vydrzat este tych 7 tyzdnov....

zrzulka
4. máj 2010

ako myslite ze menej zataze??? ked ja neviem len tak lezat ja musim stale nieco robit....A take ako varenie, pranie, zehlenie uz ako zataz ani neberiem.... aj s malou musim ist na prechadzku. ved ona by mi nevydrzala doma. este sa chystame zaciatkom juna na stretnutie decembrovciatok tak teraz neviem ci ist alebo radsej nie....

stanka33
4. máj 2010

Ahojte...
ja som zo spavanim na tom strasne biedne, dlho sa prehadzujem, strasnu nervozitu v nohach mam, do toho mi mala strasen tlaci na mechur , kope, dost ma to boli, ja co si pamatam som pri malom mala taketo stavy mesiac pred porodom, teraz to prislo nejako skoro....a ked zaspim konecne tak maly zacne mrncat, zasa mu idu zuby, rano vstava o 6 a ja spim dokopy tak 4 hodiny uz dobreho vyse mesiaca...

zrzi pri malej sa asi vela nenasetris, ja ta viem uplne pochopit, kamoska mala skratteny a musela lezat, ale asi to nie je az take hrozne ked ti dr nekazal...no skus povedat sem tam vasim nech ti malu postrazia alebo idu s nou von a ty oddychuj, mne je rano vzdy lepsie a vecer citim tlaky a bolesti....ja idem v piatok do poradne a tiez mam blby pocit ze nieco nie je v poriadku to citim...

zrzulka
4. máj 2010

ja sa praveze citim fajn akurat ze som stale unavena ale to moze byt aj nedostatkom zeleza... nic ma neboli, nepicha.... Setrit sa neda ale ani ist do nemocky nechcem....Pokusim sa viac setrit, nerobit tolko, podelit si domace prace s muzom....
mama mi moze malu zobrat akurat tak cez vikend.... V tyzdni je v robote :o(

zrzulka
4. máj 2010

A co to skracovanie spsobuje??? A este ma zaujima ci sa maly otoci hlavickou dolu ked je stale priecne....Normalne mam stres z dnesnej poradne....

oacka
4. máj 2010

nema aj mirka malu priecne?

zrzulka
4. máj 2010

myslim ze Mirkina babula sa uz ulozila dole hlavickou... nas bol aj minulu poradnu priecne. co som nestresovala cele tehu tak teda dnes si to vynahradim statocne.

monline
4. máj 2010

zrzka- aj daniel je stále priečne, ževraj je dosť času na to, aby sa ešte otočili..

lenkaaninka
4. máj 2010

tak ja mám malého už dole hlávkou ale povedal že je normálne ked sa bábo otočí aj hore aj dolu že tam majú celkom dosť miesta že aj do 36tt sa môže bábo obrátiť..

stanka33
4. máj 2010

Zrzi hlavne nestresuj, a rodit v 38 tt je uplne normalne takze sa neboj nie je to take zle ako ta dr naplasil, a babo sa moze otocit hocikedy

oacka
4. máj 2010

zrzi, určite nestresuj,ak ťa doki poslal v pohode domov,tak to nebude také hrozné. len sa krčok už trochu skôr pripravuje na porod,to je podľa mňa všetko. veď je tu viac báb,čo musia dokonca ležať, tebe nekázal,to bude dobré,uvidíš! 😉

strasska
4. máj 2010

ahojte, zrzi este sa urcite moze otocit, inak nam na priprave vraveli, ze na otocenie babatka je dobre umyvanie podlahy na styroch ale uz som zabudla preco... no ale sak vyskusat sa oplati.
Teda nemusis hned umyvat podlahu, len byt na styroch a pohupovat sa bokmi do stran. Mozes sa tak trebars hrat s malou 😉
A neposunuli ti termin, mne sa marilo, ze to mame rovnako?

zrzulka
4. máj 2010

strasska ano podla ultrazvuku som dnes 32+6. maly ma uz cca 2 kila...
Ste ma ukludnili. ja som citala tu na konikovi debatu o skracovani krcka a vsetky baby maju nariadeny kludovy rezim. A to ja som este aj cvicit chcela ist. nepovedal ani slovo o klude akurat ze keby boli problemy tak mam prist skor ako za tie dva tyzdne co mam dalsiu poradnu...
A snad sa otoci lebo ak je babo priecne tak robia sekciu nie???To by som nerada

stanka33
4. máj 2010

zrzi maly je teda uz riadne velky, nic sa ty len neboj, presun nieco na manzela a ked mala spi oddychuj, zbytocne ju nedvihaj a hraj sa s nou ako straska povedala na 4roch,nech sa otoci,,,
juj som zvedava ako som na tom ja, ja mam vecer taky strach ze to na mna dojde a nemam ani poriadne koselu a papuce do porodnice....idem k nasim na tyzden v sobotu musim si pokupit veci a budem oddychovat.....

lenkaaninka
4. máj 2010

baby akurát hlcem červený melon z ladničky 😀

zrzulka
4. máj 2010

mnam melon, kde si zohnala?

stani snad to bude oki, drzim palce na piatok.... ja nemam este ani len veci oprane, ozehlene... A tak verim ze to aspon do toho 38tt dotiahneme

mirka285
4. máj 2010

Zrzulka tak idem ta ukludnit 😉 ja mam tiez skrateny dokonca aj zakriveny krcok,CS mam 4,mala je priecne,ona sa chudatko otocila ale tak ze predtym mala hlavicku na lavej strane a teraz ju ma na pravej ale stale priecne cez brusko,doktorka sa vyjadrila ze v cudnej polohe lezi ta vasa mala 😉 akurat mi povedala ze okna mam umyvat az tesne predporodom a nie teraz,a vobec sa nevyjadrila ze nieco je zle,lebo ja do roboty nechodim,tak predpoklada ze sa setrim doma,tak ja len davam pozor aby som nezacala krvacat...tak neboj,pokial sa celkovo necitis niako zle,tak tych par tyzdnov do porodu to doklepeme 🙂 🙂 🙂

drievko
4. máj 2010

Ahojte ! Konecne som vas docitala! Dnes ma moj mm neskutocne vytocil od jejdu som zacala plakat a nie a nie prestat hrozne!
Ale hned sa mi zacal aj vtierat boze ja to muzske plemeno nepochopím!

Zrzulka :neboj sa som tak od 20tt! A aj v prvom tehu som bola a porodila som 38tt! Ale kazda to ma inak niektore mozu behat a ine musia lezat ako ja! A v tehu knizke mas ake CS?

Tie prsne vlozky mam ale super vec su prsne musle na zachytávanie mliecka!

mirka285
4. máj 2010

a prave som doupraovala byt,aj poprala a povysavala,a ako sme sa bavili o tych plienkach rano tak som zistila ze ich nemam kam davat aby som ich mala poruke,tak som objednala z Pampyshopu zasobnik na plienky co sa zavesi na postielku,zda sa mi to velmi prakticke,objednala som to take iste ako mm odtial aj vreckar,cisto biele s macikom tak to bude aj ladit spolu tak som spokojna 😉

lenkaaninka
4. máj 2010

melon v tesku...a všetky zuby ma bolia z toho aké to bolo studenééé....a malá dobehla že ju bolí zub a má tam kaz a zakusla tam kôstku....mna mm serie v tom naríklad mu poviem že nech ide s malou zajtra k zubárke a on určite povie nech idem ja ale on sa nechce v ničom angažovať...ved vám napíšem že či isiel on alebo ja ...

zrzulka
4. máj 2010

CS mam uvedene 2b ale to netusim co znamena. dakujem za ukludnenie. ja len ze nedokazem sediet len tak na riti, proste nie som ten typ. pre mna je to koniec ale zase co by som nespravila pre maleho....

mojalili
4. máj 2010

MIrka - hod link prosim ta na ten zasobnik plienok...

Kočky, čo znamená to CS v tehu knižker? JA mam CS 6 napisane.....

BAbenky, ja uz neviem co mam robit s tou mojou kyselinou, to je hrozneeee.....teraz som chodila po meste, polootvorenu tasku a vyjedala som kukuricne chrumky nesolene, lebo som zisitla, ze to jedine mi zabera....vyzeralo to nechutne, ale zabralo tak nachvilku.

mirka285
4. máj 2010

drievko a ako funguju tie prsne musle...ja som to videla v obchode a myslela som si ze su to klobuciky na kojenie 😀 inak ja mam momentalne maniu ze stale mam pocit ze v byte mam neporiadok,a aj ked poupratujem vsade vidim sami prach,ja si uz pripadam jak sibnuta,a ked som u niekoho na navsteve tak tiez len pozeram ze aky ma neporiadok kazdy,a ze ako tak moze existovat,no ja asi niesom fakt normalna ☹

mojalili
4. máj 2010

Zrzulka, to skracovanie krcka je sposobene tlacenim babatka na krcok...niekomu otvoreny na 2 cm vydrzi aj 10 - 2 tyzdnov, niekto porodi do par dni.....ale pokial nebudes chodit dlhe trate , nosit tazke veci a namahat sa pri umyvani okien, tak neboj vydrzis... 😉

lenkaaninka
4. máj 2010

no ja som zrzul donútená čo som vravela že ma bolí podvozok??? tak to ma bolí to že tam mám zospodu nejakú krčovú žilu natiahnutu alebo pricviknutu a je to viac a viac bolestivé a to len pretrpieť tak ja som neschopná pohybu kvoli bolesti a mám z toho nervy...
akurát som mm volala a on že on ide do trenčína ráno a ja že o kolkej a on že ale o deviatej tak reku o pol osmej budeš u zubárky aj s malou...a bez debaty to by ma nasral jak pes ale som zvedavá čo si do zajtra vymyslí...ab ynemusel...ale ide aj o to že ona vraví že tam bude sedieť v kresle že sa ani nepohne ale keby náhodou tak kde si ju na kolená ja posadím ako čo na to brucho ??? tak aj zato aspon mám vyhovorku ....ale ich otec tiež nikam s nimi nechodil ani nechodí ....ako svokor...
oni su divne vychovávaní 😠

mojalili
4. máj 2010

dakujem mirka, tusim si take aj usijem, buduci tyzden zacinam sit a mam doma latku, tak to nejako spichnem 😉 😉 Ale dakujem za nahlad 🙂

pettrunka
4. máj 2010

ahojte babulky nemate nahodou skusenosti s porodnicou v martine

mirka285
4. máj 2010

mojalili nemas zac,myslim ze to spichnes,ved neni na tom nic tazke,a pride mi to ako prakticka vec,plienky mas po ruke...

krish
4. máj 2010

kočky tvori sa uz niektorej z vas mlezivo? (ci ako sa to vola 😅 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre