Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tutifruti
8. máj 2010

Maxara mi sme uz v záchvate zúfalstva povyťahovali český menoslov a našli sme tam Krasoňa, Jasoňa a Mstislava..... 😅

mojalili
8. máj 2010

tuti - 😀 PARADNE MENA

Ahojte kocky, tak mna chytilo upratovanie, celu kuchynsku linku som vyhadzala a vymienala aj papiere v nej, vsetko.
Dnes ma akosi prehana na wc, som uz vystavena, co som len pojedla 😒

Adelaine .- neboj, ani mne sa netvori este kolostrum, iba ked si stlacim bradavky, tak nieco vytecie, ale zeby tieklo o 106 sa neda povedat, ale to pride, neboj. Hlavne stresovat sa nevyplaca... 😉
MAXI - pekne si uz navstevu, keby mne sem prisla do toho bordelu, tak by som radsej dvere pred nimi zamkla. 🙂

lulu1983
8. máj 2010

tutifruti: mi to trochu pripomina mojho tatka, ktory chcel pre vnuka "vynimocne" meno a tak raz do tyzdna volal s perlami ako Bela, Vratko, Branko, Kamil, Ivor a podobne 🙂

lulu1983
8. máj 2010

mojalili: kuchynska linka a chodbova skrina ma cakaju buduci tyzden... a este by sa zislo aj okna umyt a gauc vytepovat, ale to uz asi poprosim mm o asistenciu

drievko
8. máj 2010

Ahojte ak sa vam pacia exoticke mena mrknite sem!
http://www.babynames.com/

maxara
8. máj 2010

oacka 😀 aspon Ika alebo Šola.. ale Tika, ved to je synonymum grcky preboha..
tuti - no dovidenia.. mm ked vymyslal chlapcenske meno, presli sme cez Vadima, Záviša, Tichomíra až po Bohuchvala.. Pri nom sme ostali, kedze s nasim priezviskom je to pekna slovna sracka za 3000.. Bohuchval Valuch 😀 😝 dakujeme za dievcatko 🙂
mojalili no ja som prave skoncila s upratovanim, este keby som chcela byt dokonala, tak by som mala pozehlit kopu, co mam v obyvacke na skrinke, ale mam zatial miesto aj v skrinke, tak ju asi len presuniem.. len mi to prosim zajtra pripomente, ze mam kopu na zehlenie v skrinke, lebo moja demencia... nasla by som to po roku.. 😒
lulu - ale ved to mas celkom pouzitelne mena 😀

maxara
8. máj 2010

drievko no odradila ma uz prva strana.. 😀 ja som za slovenske, resp. u nas viac ci menej bezne pouzivane.. len nie v serialoch 😀 😀

maxara
8. máj 2010

a baby, musim sa vam priznat, ze uz mi uplne hrabe z konika.. som si zvykla na oslovenie maxi a vsade kam sa pohnem a ked pocujem alebo vidim slovo MAXI, tak sa uplne strhnem a az za par sekund mi dojde, ze nie som na koniku 😀 minule som isla u nasich na zachod a oni mali ten toaletak neviem aka znacka ale velky kotucik s napisom MAXI a ja som zastala oproti nemu (na policke) a o dusu citam, ze co sa mi to snazi povedat.. 😒 😅 ... minule som tak citala kona, ked ste boli rozbehnute a ja som nestihala a mirka tusim pisala, ze ma autosedacku MAXI COSI.. a ja som len tak ocami prebehla okolo a samozrejme som to precitala ako maxi čosi a uz som rozmyslala, ze o com sme sa bavili 😕 az potom, ked som si to precitala cele, tak mi doslo.. som asi prepnuta 😒

tutifruti
8. máj 2010

Maxi 😀 😀 😀 😀
No mi sme tiez s muzom mali vychytávky /mien/: Chlapci: trojčatá Pankrác, Servác, Bonifác.... Dvojičky Jajo a Pajo, dievčatá dvojičky Margita a Besná.... 😀 Ale už ma srandičky prešli ked neviem vybrat.... Dnes sa mi snívalo, že som bábatko porodila/prirodzený pôrod, bez bolesti/, bolo nádherné.... Malo čierne oči a vlásky /mi s mm aj baby sú blond, modré, zelené oči/.... a malo dokonolé meno..... akurát, že som zabudla aké 😠

alllexa
8. máj 2010

Moj muz chce meno pre dievca Bianca, mne sa to zda byt moc exoticke, take trochu snobske, nasilu talianske. A okrem toho nechcem, aby jej v skole hovorili Biana alebo este horsie Blana.

tutifruti
8. máj 2010

My 😝

maxara
8. máj 2010

tuti - veru.. si pamatam, ako sme isli so svokrovcami a mm sestrou na oslavu do Banoviec a celu cestu vymyslali mena.. ja som si len hladkala brusko a cely cas som sa desila tej predsavy, ze snad by na niecom trvali.. 😅 a to sme mali este len 12tt. Kedze mm je IT, tak v Banovciach to uzavreli, ze bude Server a Wifina.. No ako vidno, nakoniec som musela rozhodnut ja a hotovo.. ale chlapca by som nechala na mm (a asi by som sa obesila, lebo by to bol Vladko)
alllexa- moja exkolegyna nemohla 10 rokov otehu, potom mala dceru Bianku, a je to jedno hnusne vymaznane decko.. urcite jej chyba, urcite ju maznala, kedze ani dalsie sa im uz nepodarilo, ale totalne sa mi zhnusilo to meno.. Ale zas, nikto ju nevola Biana ani Blana.. LEN Bianka..

luminkasp
8. máj 2010

maxi. tak mna to synonymum vobec nenapadlo 😎

maxara
8. máj 2010

lumi tak mna napadli dalsie tri 😀

tutifruti
8. máj 2010

Wifina je predsa celkom pekné meno.... 😅

lulu1983
8. máj 2010

Ahoj,

tak manzel uspesne navrtal v obyvacke novy mackostrom (strom pre macku na lezenie) a zopar drobnosti a teraz veselo vrta vonku diery na susiak na pradlo a my s mackou sa alibisticky schovavame v obyvacke.. boooze, ako ja neznasam vrtanie v byte ;(
u nas byvaju v bytovke bud rodiny s malymi detmi alebo mrzuti dochodcovia, tak trpnem, kedy nam pridu klopat delegacie na dvere :( ale zase na druhej strane sa im ani necudujem.. :((

to ja som celkom rada, ze cakame chlapca, lebo medzi dost ziadane dievcenske meno zo strany rodicov boli Kunigunda, Edeltaude a Hermenegilda a to nezartujem..

U nas som chlapcenske meno vyberala ja a dievcenske manzel 🙂 Nejak to tak vyslo.. 🙂 🙂

alllexa
8. máj 2010

Ale to vie fakt cloveku dost znechutit meno, ked ho ma niekto, kto je nesympaticky, alebo ho mal nejaky byvaly🙂

maxara
8. máj 2010

lulu 😕 😲 😲 to preco take??? no u mna by nepochodili veru.. a ake si nakoniec vybrala meno?

maxara
8. máj 2010

alllexa - no napr preto by som nemohla dat chlapcekovi meno Peter, lebo vsetci moji byvali su Petrovia 😀 hoci aj ja som, tak mna to ani nenapadlo, ze Peter po byvalom ale po mamicke.. no nehrozi

lulu1983
8. máj 2010

Maxi to su stare spissko-nemecke mena.. Nakoniec sme sa dohodli s mm, ze budeme davat take mena, ktore este v rodine nemame. Dievcenske vedu Julia alebo Greta, ale skor Julia, chlapcenske Richard alebo Juraj, ale skor Risko.

oacka
8. máj 2010

mne sa náhodou Bianca veľmi páči. je také nežné. ako Lenka. ale nepáči sa mi,keď sa volá Lena. tak my už máme postieľku... už k nám môžu chodiť synovci spať na skúšku. 🙂 🙂 🙂 🙂 ale budú mať ružový paplón...
aj Júlia a Grétka sú zlaté. kolegyňa Grétka má dcéru Bereniku... to sa mi moc nepáči, čudné...

meruska
8. máj 2010

oacka..ked si bola v 30 tyzdni u Dr. robil ti ultrazvuk zadarmo- lebo na treti mame narok od statu, alebo ti robil uz aj taky s prietokmi a preto si platila?

luminkasp
8. máj 2010

baby, to na svk nie su vsetky ultrazvuky gratis?

maxara
8. máj 2010

No ja som vsetkym uz na zaciatku povedala, ze je to moja vec, ze jedine mm mi ma do toho co povedat a ze ked chcu, samozrejme mozu dat navrhy a my sa mozno nechame inspirovat.. No nastastie svokrovci a ani nasi do toho absolutne nic nehovorili.. az potom, ked sme prisli s tym, ze bude dievcatko, tak sa ma mama opytala, ci uz sme sa bavili o mene a ked som jej povedala, ze Nina alebo Zoja, ze este sa rozhodnem, tak povedala, ze moze byt, ze je spokojna.. a uz ju zacala sama od seba volat Nina.. Aj sestra hned Ninkovala, tak mi naznacili, ze z tych dvoch sa im viacej paci, no potom som podpichla, ze Nina ma v juli meniny, tak asi Zoja.. no tak potom mama vzdy ked sa pytala alebo hovorila, tak vzdy povedala Nina-Zoja.. 🙂 No a svokrovci v tichosti prijali to meno, svokor absolutne nema problem, ten hned sa pytal, ako sa ma Ninka.. Svokra sa nas pokusala este presvedcit na Viktoriu, ale to zrusil hned mm, ale len kvoli tomu, ze on uz chce Ninku. No a mm sestra, ta Ninu nevie hadam doteraz rozdychat, este aj vzdy tak sa ksichti pri tom mene, ale ja som tak poznamenala, ze ved ona si moze dat ine meno svojmu babu, tak asi pochopila, ze to nema riesit.. Je to cudne s tymi menami, ake vasne vedia rozputat, ze?

maxara
8. máj 2010

lulu, oacka - ja som mala byt Julia, to vybral oco, sestry vybrali Lucia a Kristina.. s tymito isla mama do porodky a nakoniec ked ma zbadala, tak vybrala to moje.. vraj tak vyzeram 🙂 Gretka sa paci aj mne a Berenika nikdy..

oacka
8. máj 2010

za usg som neplatila, iba za prietoky, on mi povedal, že buď ma pošle do nemocky, tam je to zadara,alebo to urobí rovno on,ale neprepláca mu to poisťovňa, tak som platila 10,-. nechcelo sa mi trepať do nemocky. 3x usg je zdarma, ak máš zdarvotné komplikácie,tak podľa potreby a tiež zdarma.

meruska
8. máj 2010

luminkasp ... na SVK su len 3 ultrazvuky oficialne zadarmo, ale tiez to zavisi od lekara, niektorym babam ho robia na kazdej poradni a nikdy neplatia... mne moj robi len tie 3 razy...

v 12-tom tyzdni som bola v centre prenatalnej diagnostiky a tam som platila
a potom som tam este bola aj v 20-tom tyzdni na takom specialnom kvoli zlym tripltestom a vtedy som tiez musela platit

oacka
8. máj 2010

moja mama našej hneď spievala: Ahoj Kikuš... ale hovorí,že Kristíny sú šalené,a že má byť Ľudka po mne a po nej....ale to nebude...

oacka
8. máj 2010

merus, ja som mala krvnú zrazeninu v maternici,tak mi robil ultrazvuk dosť často na začiatku ale neplatila som to. to len tie šppecializované sa asi platia.

mojalili
8. máj 2010

MAXIIIIII - ako si napisala, ze musime ti pripomenut zehlenie co mas v skrini......tak som si zmyslela na plech, ktory som vcera odlozila do truby.....ze zajtra sa umyje 😀 😀 😀 NO esteze ta tu mame.... 😉 😉 😉
Ale uz mam toho dnes dost, od rana som sa nezastavila...moj muz dosiel domov a opytal sa ma, ci uz je upratane....skoro som mu uvalila medzi oci..... 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre