Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mojalili
3. jan 2010

MYslim si, ze melir neuskodi, ved melir sa nedava na pokozku len na vlasy. A nie si v prvom trimestri, kedy je naozaj vsetko zakazane. ZAse to neprehanajte🙂 V pohode si ho mozes dat.

Kristinka meno je krasne OACKA, a naozja velmi pekne podakovanie Bohu. MY chceme DANIEL, pretoze svokrin tatko sa volal Daniel, bol to mily a dobry clovek, a obom sa nam to meno velmi paci. Dievcenske mame skor ROMANA, nevieme sa ine dohodnut.Ale ajtak si myslim, ze to bude chlapec.

Utorok ideme na zistenie pohlavia, tak sa tesiiiim🙂 😀 😀

MAso ja keby som nemusela, tak nejem. ALe zase mi velmi velmi chutia kysele veci, kysla kapusta, kysele kiwi a grepy🙂

ERYTREA - Kocky, spytajte sa svojho gynekologa, ci mozete mat francuzsku manikuru pri porode....viem, ze som musela odlakovavat nechty, ked som sla rodit....ale myslim, ze ta manikura moze byt, len nalakovane nchty
nemozu byt...

SUNNYGIRL - ja som kupila detske bodynka v super cene, neoddolala som🙂 MAm vela veciciek po dcerke,ktore su neutralne, ale toto je cisto chlapcenske, tak uvidim, ci sa mi to splni. Utorok uvidim🙂 😉

mojalili
3. jan 2010

Inak vidite, ja uz som bola na AFP testoch, nerobili mi tripple test ale az cosi 5...test....vraj je vykonnejsi a lepsie, ale ja ajtak tomuto neverim....vazne nie..

zrzulka
3. jan 2010

Oacka veruze odfukne, vcera som sa tak bala ist von, strasny vietor bol u nas. Vazim len 47kg. Stale malo🙂)))
ja uz som pokupila babetku nejake vecicky. o mesiac idem do Uk na nakupy tak tam dokupim co bude este treba...Tu na Sr za to chcu strasne peniaze a tam to kupim o polovicu lacnejsie....

erytrea
3. jan 2010

no to poznam take sestricky co si svojvolne preobjednavaju pacienkty 😖 aj u nas mame jednu taku, viem ze sa to da robit aj neskor ale potom Ti mozu vyjst ine hodnoty a robi sa opakovany odber, kamoske to tak robili neskor a musela ist az na odber plodovej vody lebo jej vysli vysoke rozdiely v hodnotach.

mojalili
3. jan 2010

Zrzlka,Super, ak mas tu moznost nakupu.. A uz vies, co to bude? Ci budes kupovat neutral?

zrzulka
3. jan 2010

baby ja vas obdivujem ze uz mate v menach tak jasno🙂)))))) my sme pri malej cele tehu sa jej prihovarali Lea a nakoniec sme dali Michaelu. Sice moja mama tym nebola vobec nadsena ale nech.... nam sa to meno velmi paci. Dievcenske uz mame vybrate ale kedze nie je v SK kalendari tak neviem ci ho nakoniec dame.... :((( Skoda take krasne meno... Vaham...

Mojalili a to uz tak skoro budu vediet pohlavie???? nam pri malej az v 21tt povedali. Tak drzim palce na utorok nech s ababo ukaze v celej svojej krase🙂)))). ja nas chcem objednat na 3D az o 2 mesiace...aj tak si myslim ze to bude opat dievcatko🙂))))))))))))))))

mojalili
3. jan 2010

Zrzulka, ani LILIANA nie je v SK kalendari, ale v CR, PL, Ukraina a okolite staty, tak oslavujeme podla ceskeho. NA radnici mi povedali, ze co je v jednej knizke VYBERTE SI MENO PRE DIETATKO...tak tie mozu byt...aj ked nie su v SK kalendari...

NO v 17 tt bude vidiet pohlavie, len ci sa otoci🙂)) Prave som kaslala a tak sa rozkopalo do laveho horneho boku...ach jaj🙂

zrzulka
3. jan 2010

mojalili este nevieme co bude ale ja velmi ruzovu nemusim takze aj tak kupujem aj malej modru, zelenu, oranzovu, hnedu, a neutralne farby. ma aj ruzove veci ale tych nema az tolko....skor ked od niekoho dostane

mojalili
3. jan 2010

Ja som tiez kupovala dcerke zlte, smotanove, aj zelene....nechodi ako BArbie, ona je taky chalansky typ a riadny čertik, ani by sa jej rola Barbie nepacila🙂
To je dobre, ze mozes ist do Uk na nakupy

oacka
3. jan 2010

Jeeej, lili, to je super, že už môžeš vedieť pohlavie! Tak držím palce,aby sa malé nehanbilo a ukázalo vám, čo tam má! 😀 😀 😀 Ja keď pojdem 14.1., tak to by už tiež malo byť jasné, len neviem, či sa mu bude chcieť ukazovať. Kvôli mužovi by som chcela chlapca, ale ja som nastavená na dcéru, uvidíme.
Kvôli tým testom musím lekárovi asi zavolať, že či nemám náhodou prísť skôr, ale amniocentézy sa desím, neviem, či by som na ňu šla... Dúfam, že nebudem musieť. veď ona už aj tak neovplyvní to, čo je vo vnútri...

zrzulka
3. jan 2010

Aj nasa je ako chalan, a j e uplne jedno ako je oblecena aj tak si kazdy mysli ze je chlapec🙂))) Minule mala saticky a suesd sa ma pyta ci je to chlapcek alebo dievcatko🙂)))))))))Ona nema nausnice tak aj to dost pletie....
A do Uk idem takto sama prvy krat... Teraz alebo nikdy. Potom pri 2 detoch sa tak skoro niekam nedostanem tak to chcem este do leta vyuzit🙂))))))))))))))

A ako je to teda s tym menom ked nie je v kalendari???? Musis zaplatit za to aj nejaky poplatok alebo ako to funguje???? Ja nechcem hlavne kvoli tomu ze mam kamaratku ktora tiez nema meno v SK kalendari a spominala ako musela sama popijat sampus a bola z toho smutna lebo si na nu na meniny nikto nespomenul:(((( Ja viem ze je to blbost ale aj mna potesi ked si na mna spomenie na meniny vela ludi ... ved uvidime, este casu dost na premyslanie....

oacka
3. jan 2010

K tým menám - môj muž je Roman a mne sa to meno veľmi páči - aj ako Romanka, aj mi to celá rodina radí, ale manžel nechce,aby sa deti volali po ňom.

oacka
3. jan 2010

Ja som kdesi čítala, že treba na matrike preukázať, že to naozaj meno je a že ho v niektorej krajine ako meno používajú a potom ho môžeš dať. Dnes sú na to všelijaké webové stránky. U nás doma meniny moc neoslavujeme, tak to by ma trápilo najmenej... 🙂 ja by som skôr myslela na to, aby sa dieťa so zvláštnym menom necítilo ako exot. 😉 A aby sa to dalo pekne volať a aby sa hodilo k priezvisku.

zrzulka
3. jan 2010

Jeeeeeeeeej Roman bolo aj moje osudove meno a nakoniec som si za manzela vzala muza s celkom inym menom. To meno by som synovi urcite nedala lebo sa mi nepaci a ani muz nechce aby sa tak syn volal....I ked oni to maju v rodine. jeho otec sa tak volal aj dedo tak ak by bol syn tak by sa mozno aj potesili keby sa volal po nom....Ale kedze to bude urcite baba tak nad tym nejako nepremyslam. Romana sa mi paci, moja najlepsia kamaratka z mladosti sa tak vola... skoda uz sa nestretavame...

synceka chcete Gabriela????Tiez biblicke meno....

zrzulka
3. jan 2010

Ono na slovensku to meno nie je az take neobycajne... Aj sa cudujem ze ho este "nepichli" do SK kalendara. A je to velmi pekne a nezne zenske meno....

oacka
3. jan 2010

Ja teda Gabriela nechcem celkom určite, ale muž ma s tým stále zlostí, neviem, kde na to meno vôbec prišiel! Stále volá miminko Gabi: No čo gabi, ako sa máš? Gabi, nezlosti mamku! Ide ma z toho poraziť a on sa zabáva! 😀 😀 😀

mojalili
3. jan 2010

OACKA - MOj Muz je tiez Roman a je narodeny v ten isty den, ako moja dcerka🙂 NO a s druhou, ked bude to baba, budu oslavovat spolu meniny🙂
Decka si zvyknu na akekolvek mena, nerobia s tym nejake caviky....viem to, kedze v skole ich ucim dost. Beru to dieta s takym menom, ake je. V triede mam Darius , hovoria mu Darko.
ALe pravdu povediac, nie je nad nase domace, ktore sa hodia ku priezviskam.

oacka
3. jan 2010

Naša rodinné meno je ANdrej, moj pradedo, dedo, otec aj brat sa tak volajú a už aj moj synovec je Ondrík. U muža v rodine je zase meno Bartolomej, ale to sú strašné povahy! A staromódne meno, to by sme určite nedali.

oacka
3. jan 2010

Vôbec v slovenskom kalendári sú také staromódne mená, ktoré už aj tak nikto nedáva, mali by to trochu aktualizovať.

zrzulka
3. jan 2010

Oacka robi si z teba "prdel" 🙂)))))))))) To potesi.... Aj moj muz sa chce vzdy muckat s babom vtedy ked ja zrovna nemam chut a tie reci.... ach.... no ale zase nic nepoviem som rada ze ma zaujem🙂)))))
Mne sa strasne paci meno Eduard... no ale moj muz ked to pocul tak :(((((((((((((((((((((((((((((((((( nebudem mat maleho Eddyho.... Skoda..... Ale sme sa dohodli ze pre chalana vymyslam meno ja tak mozno......xixixi🙂) uz vidim rodinu ako krci nosom ale nech.... A dievcatko som strasne chcela Ester ale to mi u muza tiez nepreslo.On je hrozne konzervativny v tomto ale inak blazon jak ja🙂)))))

mojalili
3. jan 2010

TO ano, je veru velky problem nieco pekne vybrat 😒 Esteze kocky posledne slovo na porodnej sale mame my 😀

oacka
3. jan 2010

No mne sa muž vyhráža, že ja budem ležať na sále a on bude diktovať meno do papierov a že si nadiktuje, čo bude chcieť! 🙂

zrzulka
3. jan 2010

ja by som praveze chcela dat take meno ake nema kazde druhe dieta..... ja nemam rada "uniformovanie" Mne sa paci aj Ema aj Nina ale je ich tak strasne vela ze uz len z toho dovodu by som to meno nedala. nie preto zeby sa mi nepacilo.... Su to pekne mena.

zrzulka
3. jan 2010

Oacka aj budem na sale asik sama takze si mozem vybrat🙂))) xixix iAle to by som mu neurobila.....vsak sa nejako dohodneme aby dobre bolo....

oacka
3. jan 2010

Ester je veľmi zaujímavé. Ale aká je na to zdrobnenina? Mne sa veľmi páči meno Liliana, ale už som rozhodnutá s kristínkou. Naše priezvisko začína na La, tak keby bola Liliana La...., bolo by to ako pesnička. To sa mi páči. Aj sa dá pekne volať - Lili.

oacka
3. jan 2010

Zrzulka, nechceš manžela pri porode, či už vieš, že ideš na cisársky?

ericica
3. jan 2010

vidim ze rozoberate temu mena aj my uz mame dievcenske vybrate na 100% rozhodol manzel lebo pri prvom dietati som rozhodla ja a teraz je ba rade on a nechcem u brat tu radost....ale chlapcenske nie a nie vybrat....mozno preto bude dievca,inac vcera som si kupovala na narodeniny komodu pre mimčo a uz som zacala vybavovat vecicky po malej a neutralnych mame malo skor ruzove a ja chcem veeeelmi chlapca preto bude dievca 😖
nevadi hlavne nech je zdrave 😉 poradte nejake pekne chlapcenske mena....

oacka
3. jan 2010

chlapčenské,čo sa mi páčia: Roman, Jakub, Oliver, Robin, Alex, celkom aj Martin, David.

zrzulka
3. jan 2010

Volala by som ju Ester tak sa mi to paci.... a potom slniecko, lasocka, zabjatko, maciatko, maminkino srdiecko ... tak ako prvorodenu 🙂))))))))))))))))
Ale Ester nebude urcite lebo to by muz nepredychal, to by som musela mat ineho muza a rodinu , oni sice vedia ze mam blaznive napady a ze som clovek nevyspytatelnej povahy ale toto by uz bolo asi silne kafe aj ked ma poznaju🙂))))))))
Kristinku caka moja sesternicka ktora ma termin 2 mesiace predomnou. takze jej to meno nevezmem. Sice sa nestretavame casto ale aj tak....

oacka
3. jan 2010

Ericica, vy budete mať Edinu? Ako ste na to prišli? Veľmi zaujímavé meno, neviem, či som ho vôbec niekedy počula.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre