Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

achojka
14. máj 2010

No, u mna to bolo take zvlastne. Mne lekary od zaciatku tehotenstva, hned ako mi odmerali panvu povedali, ze normalne rodit asi nebudem, lebo mam uzku panvu. Kedze som nemala zazmluvneneho lekara, tak som prisla na prijem, ked mi odtiekla voda, a tam mi lekar po vstupnom vysetreni tiez povedal, ze normalne to nepojde, aleze sak vyskusame. A potom mi asi 3x do rana 7:00 hod prisiel povedat, no ze on vie, ze mi je hrozne, ale ze musim pockat, lebo vraj maju operacku obsadenu. A naraz o 7:00 hod zmizol, kedze sa menily lekary na porodnici. a novy lekary prisli zamnou az po rannej vizite cca okolo 9:00 hod a zase riesil co somnou, a muselo zasadnut konzilium....... Ja si uz potom nic nepamatam, az ked prisla o 11:00 hod zamnou anesteziologicka, ze sa rozhodli pre cisarsky a pytala sa ma, ze ci chcem ist do celkovej narkozy, alebo spinal...

zrzulka
14. máj 2010

Achojka a co si tam robila ten cas bez manzela??? ja by som chcela aby bol muz cely cas so mnou....

zrzulka
14. máj 2010

Boze ved to je hrozne ze si musela tak dlho cakat ☹ ☹ ☹

oacka
14. máj 2010

to konzílium malo zasadnúť mesiac pred porodom... tak sa to roobí,nie?

stanka33
14. máj 2010

ahojte ja som tiez pri porode nepila dobrych 6-7 hodin si pamatam ako som bola smadna a potom mi hned po nom doniesli jest a ja som bola strasne hladna a ked som prisla na izbu zasa veceru mi doniesli aj tu som zozrala....a pit asi nebudem teraz lebo mne tiez hrozi cisarsky ked sa mama neotoci

ahojka a preco si bola tak dlho ked si isla cisarskym, ja im hned poviem ze ked bude cisarsky nech mi ho radsej urobia hned...ja nechcem taky dlhy porod ako som mala, som vtedy nemala lekara a mna si tiez nikdo nevsimal

mima89
14. máj 2010

baby nestraste ma s tym porodom 😒 ja sa tak bojim strasne....ale tesim sa na koniec....to bude krasne...snad...

a inak vy mate ten lieh na pupcek??

zrzulka
14. máj 2010

Boze baby toto citat vsak mi je normalne zle z toho 😠 Mozem byt rada ze som sa do porodky nenahlila ale predychavala doma

achojka
14. máj 2010

Ja som rodila na antolskej. Inak, oni deticky preto nenechavaju pri matke, lebo ich davaju na hodinku do inkubatora aby si vyrovnali teplotu. Mne maleho iba ukazali nachvilku, a uz ho aj brali prec.

oacka
14. máj 2010

mne teda tiež hrozí cisársky, ale o tom,či bude, má rozhodnúť moj porodník a jeho nadriadený prednosta a primár na tom ich zasadaní, veď plánovaný cisársky sa robí aj 10 dní pred normálnym termínom a nečaká sa na kontrakcie...

maxara
14. máj 2010

mima ja mam, aj tie stvorce som si hned kupila..vsetko pekne v lekarni

zrzulka
14. máj 2010

Co ste tam tak dlho robili v tej porodke? pytam sa ze keby to aj mna postihlo tak ako sa mam vlastne zachovat....Ja si to ani nechcem predstavovat ze 12 hodin, doma to bola pohodicka

oacka
14. máj 2010

čudné morésy mali v tej nemocnici, Achojka. u nás se deti do inkubátora nedávajú... a prežijú...

zrzulka
14. máj 2010

Oacka ano ja co poznam babulky co mali planovane sekcie tak tie uz predom vedeli datum ze kedy. si mohli niektore aj vybrat

kafoditka
14. máj 2010

zrzi a plodova voda ti odtiekla doma? alebo si mala len kontrakcie? Pytam sa preto, ci si nemala strach o malu v brusku, ked si mala uz kontrakcie, ja pri najmensom naznaku o porode urcite utekam hned do porodky..

zrzulka
14. máj 2010

mne sa to tiez nevidi ze zdrave donosene dieta musi ist do inkubatora, zdrave dieta ma miesto pri svojej matke nie???, mne to pride ako proti prirode, nic v zlom. takto nasilne odtrhnut dieta od matky ☹ ☹ ☹

achojka
14. máj 2010

Oacka, ja som nemala zazmluvneneho lekara, tak mi ani nemal kto ten cisarsky naplanovat. A rodit som zacala pred terminom, takze som tam prisla, a kto mal sluzbu tak ten mal potom riesit, ale zjavne sa vykaslal na mna. A keby maly nemal uz zle ozvy, tak by ma asi dlhsie nechali cakat......

A;e zalezi, na akeho lekara narazite. Ja si tento krat lekara urcite zazmluvnim, a vsetkym to odporucam. 😀

Ale napriek tomu vsetkemu, to bol uzasny zazitok a uzasny pocit, ked mi maleho ukazali, hned som na vsetko zabudla.

oacka
14. máj 2010

ale to nemusíš mať zazmluvneného! keď už mesiac pred porodom chodíš na poradne do tej nemocnice,tak už si ich pacientka,oni majú tvoju kartu a riešia ťa, už vopred vedia v akom si stave.

stanka33
14. máj 2010

mne odtiekla voda v noci z utorka na stredu, tak sme hned isli do nemocky, tam si ma nechali, v stredu cely den nic , vecer mi dali vyvolavacku celu noc som mala bolesti rano dalsiu az o 10 tej ma brali na pripravu,okolo 11 tej mi pichli konecne epi a dali na salu a dosiel muz a o 14 tej sa maly narodil..a maleho mi prilozili na sale nachvilu aj tak sa nepricucol a nehcel pit z prsa aj ked som ho mala do polhodky pri sebe a bola som na antolskej

zrzulka
14. máj 2010

ja som lezala na gauci lebo den predtym mi bolo tak zle ze som sa nedokazala presunut ani do spalne na postel... (to bol muz na party, vsak nevedel ze co je vo veci.... este ja som ho tam vyhanala) rano ze idem pomaly na WC a zrazu nieco vo mne chruplo a zacalo tiect. tak mi bolo jasne ze co to asi je. Hned som budila muza ze mi praskla voda ze ide sa do nemocnice... on nevyspaty, po opici mi neveril....Ale kedze som nemala pravidelne kontarakcie tak som este zaliezla do sprchy, upravila sa, nieco male zjedla, pobalila co bolo treba a az potom sme sli.. to uz sa kontrakcie zosilnili (ale nebolo to stale nejake strasne zeby sa nedalo vydrzat) no a ked som prisla do porodky tak som bola uz tusim na 5 ci 6 prstov. uz si to ani presne nepamatam. Akurat viem ze ked som si pytala epiduralku tak ze uz bolo neskoro....

achojka
14. máj 2010

Stanka33: tebe dali hned jest po porode? No ja som po cisarskom 2dni nemohla jest, len som mala vela pit.

oacka
14. máj 2010

to sú také nemocničné výmysly, ja som počula,že im na Antolskej nejaké rodičky či detičky umreli,tak či preto nerobia také opatrenia...

zrzulka
14. máj 2010

kafo a inak nemusi hned letiet pokial mas cistu vodu, urychlene len ked je zafarbena a sanitku volas ked mas krv.... Ono kym ta vobec prijmu do nemocky tak cakas aj hodinu.... 😒

achojka
14. máj 2010

Oacka, no vidis, ale nie vsade sa to asi tak robi.

zrzulka
14. máj 2010

Stani a ty ides teraz na Kramare rodit?

oacka
14. máj 2010

bábätko sa neprisaje hneď. vraj je too celkom ddrina,ho na to vycvičiť... po cisárskom u nás nedávajú k prsníku,len na telo priložia. bábo sa po tom strese lepšie ukľudní. isto mu to viac pomôže ako inkubátor... ak je teda zdravé...
takže je to pravda, že prvorodička dlho rodí, aj dva dni...

zrzulka
14. máj 2010

Achojka koho si ides zazmluvnit? uz si bola za nim?

zrzulka
14. máj 2010

mala sa prisala hned ona s tym problem nemala 😀

oacka
14. máj 2010

to je dobre zrzi, si mala šťastie, ale ja čo počúvam, tak že prvý týždeň v snahe kojiť je hrozný, kamošky ho aj prerevali.

achojka
14. máj 2010

zrzulka, kamoska mi odporucila MUDr. Emil Scholtz. Este som za nim nebola, ale chystam sa o take 2-3 tyzde za nim ist. Ty ides rodit kam? Tiez na antolsku?

oacka
14. máj 2010

u nás na diskusiii k našej nemocnici jedna kočka píše, že porod je v rukách matky, že sa mmá naň 9 mesiacov pripravovať a cvičiť a veriť inštinktom a že potom už nič nezávisí od lekára,ale všetko od nej... no neviem, čo ak porodd prosto nepostupuje? ako to môže matka ovplyvniť??? to sú také drísty...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre