Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
16. máj 2010

dobre ranko..tak ja som tiez dnes konecne dobre spala...Tinka daj vediet ako to dopadlo a Kati pofot potom nech sa aj mi pokochame.aj u vas v Taliansku je taketo pocasie pod psa?vyzera to tak ze bude liat cely den,kedze obed mam,budem cely den pri telke 😉

oacka
16. máj 2010

ahaojte, tehuľky! maxi, dnes som raňajkovala Majku z vášho raňajkového balíčka! 😀 díky! 😀
u nás počasie hrôza, ja som nespala,lebo neviem spať,keď mm neni doma...
katka,teším sa aj ja na fotky kočíka!
tinka, to bude teda budúcu sobotu? a v tom netovom hlasovaní ako si dodpadla?

kafoditka
16. máj 2010

Caute tehule, priserna noc za nami, ziaden spanok len bolest bruska a krizov ☹ Maly mi strasne tlaci na spodok, citim, ze ho mam velmi nizko... a poradnu mam az o 10dni 😒 Stale som sama doma, takze telka alebo kniha to isti v posteli a samozrejme konik 😉

petrap001
16. máj 2010

dobre ranko..no ja som tiez mala strasnu noc 😖 asi o 6tej som dostala taky krc do lytka ze som az plakala tak ma to bolelo.ani pohnut s nohou som nemohla,ako strasneee.este stale ma to boli,nemozem dostupit na celu nohu.aj som si to skusala pomasirovat a nic.to bude den...sama doma ☹ a prva vec samozrejme sadnem na net 😀 😀 😀

oacka
16. máj 2010

tí naši chlapi sú otrasní! aj ty si sama doma, petra? aj ja... aspoň mu nemusím variť. 🙂 🙂 🙂 🙂

mirka285
16. máj 2010

Kafko a co to si nemohla spat ani pri tomto spavom pocasi?ja som zaspala jak kabela,ale asi aj preto ze som bola na vylete,tak ma to zmohlo vecer...snad si pospis trochu poobede...no aspon mas doma klud...

petrap001
16. máj 2010

a dnes sa budem urcite nudit,tak asi trosku pofotim co som uz pokupila,plno veci ale hlavna vec ze kociar este nemame 😀 😀 😀 ale uz urcite ho na druhy tyzden kupujeme bez debaty 😀 raz som tu uz sice skusala davat fotky,ale akosi ich konik nechce 😀 😀 neveiem preco..asi su velke alebo neviem co.tak dnes je casu dost,tak sa pohrajem.ale idem sa najprv najest.joooj ako je mi dobre ze este si mozem spat tak dlho ako chcem,ziaden detsky plac 😀 😀 😀 uz sa to kraaaaati haha

kafoditka
16. máj 2010

Mirka ja ti neviem, obvykle pri takomto pocasi spim ako zabita.. Chybal mi cerstvy vzduch ale vetrat som nemohla, lebo pri tych narazovych vetroch som myslela, ze mi vytrhne ventilacku.. Neviem, ci je normalne, ze ma v noci takto boli brusko.. ☹
A inak akurat mi dosli svokrovci domov..aby mi luto nebolo 😕

maxara
16. máj 2010

Ahojte kocky,
noc bola celkom ok, ale ten prvy ranny pohlad z okna.. no des.. vsetko sa nam naokoli kymaca.. moj krasny hamamel, ktory prezil Baskovo vycinanie, ked bol steniatko a zostal z neho len taky pahyl s takou sisinou na vrchu, sa v tom oprsanom uragane chudacik tak zmieta.. a neviem ako mu pomoct.. ubohy kricek.. ☹
Co sa tyka mojho vorvanieho tela, tak vcera som sa tak prezrala, jak uz dlho nie.. uvarila som tu kafkovu neoblubenu bobovu fazulu, ktoru mimoriadne zboznujem, vecer som vobec nebola hladna, jak som bola nahnevana, ale napriek tomu som si dala celu cokoladu, cocacolu s velkym celozrnnym rozkom a na to som dostala chut na tu fazulovicu.. no a potom som sa tu uz nemohla ani pohnut, musela som ist do postele.. ALE!! na to vsetko som rano ocakavala nejaky vyrazny prirastok na vahe a baby, ja som v soku.. normlane sa stale drzim na +3,4 kg .. odpadavam 😕 no ale aspon jedno pozitivum, nie?

nika - to ta asi boli skor bedrovy klb, alebo ten upon, kde sa krize napajaju na panvu a potom zas panva s bedrovym klbom.. mna toto zacalo pobolievat vo stvrtok. Kvoli tomu som isla po BA cez stare mesto rychlostou asi 2 km za hodinu, kedze rovnu hodinu mi trvalo, kym som presla zo Zochovej na Safko.. 😒 a pritom som sa spotila jak diviak

mojalili - aj moj hlas uz decka maju 😉 dokonca som pani ucitelke Hanke obodovala aj nejaky album 😉

a pri tej prilezitosti som chcela zahlasovat aj za Tinku, ale uz asi tyzden mi to vypisuje (z tohoto kompu), ze lutujeme, uz ste hlasovali.. ale zas predtym, ked to hlasovanie spustili, mi isli asi tri dni dat aj 3-4 hlasy, s nejakym mensim odstupom.. mm vravel, ze to moze byt tym, ze mi mame Tmobile internet, cize nam po kazdom prihlaseni prideli inu IPcku a mame taky switch, co nam siet siri aj do kompu aj do notebookov (teda aj drotova aj bez) a on v tom case dost blbol, tak sa obcas resetol, cize sa vypol a znova pripojil, takze som mala novu IP a mohla som znova hlasovat.. ale teraz je asi stale pripojeny pre zmenu alebo co..

oacka
16. máj 2010

aj vám sa zdá,že ráno máte menšie bruško ako cez deň? moje niekedy vyzerá,akoby Kika v noci ušla... 😀 😀 😀 😀 ale cez deň sa zas trochu napučí.

mima89
16. máj 2010

oacka akurat dnes rano som sa zobudila a citila som ze mam ovela mensie brusko-normalne som sa zlakla ze nie som tehotna 😀 ale to len tak na 2sekundy 🙂

petra aj ja som mala nedavno taky silny krc do lytka ze som myslela ze urem a nechcelo to prestat!! auuu ☹ ale nastastie prestalo...no lytko ma bolelo aj 3dni po tom... 😒

vcera som bola sama doma a jak som pocula jak vonku silno fuka vetrisko normalne som sa bala ze nam okna rozbije....ale potom som zaspala 😉

dnes to vonku nevyzera oa moc lepsie jak vcera tak budem mat upratovaci den.... 😠 aspon ze varit nemusim, mamina navari za mna 😉

maxara
16. máj 2010

oacka super.. ja ze si ju uz vyhodila..inak som sklamana, ze ste dostali balicky, asi nebolo vela ubytovanych 😒

mima89
16. máj 2010

a baby chcela som sa spytat ten lieh na pupcek dostat v lekarni?? a co k cisteniu pupceka este potrebujem??
lebo ked som bola kupovat tie jednorazove nohavicky tak nemali ani v jednej lekarni a objednala som to teda z netu.. 😒

maxara
16. máj 2010

no a moje brucho? vcera mi tam mala trampolinovala.. a dnes som sa zobudila a mala som ho tak nizsie.. normalne som si spomenula, ako tu niekto minule pisal, ze brusko klesne tak 5-6 tyzdnov pred porodom 😕 tak to snad nie je moj pripad

maxara
16. máj 2010

mima ja som ti uz na to pisala, asi si prehliadla.. ja som kupila vsetko okrem gatiek (tie tam sice tiez mali, ale male) v jednej lekarni.. aj lieh, vola sa to nejaky spiritus.. a k tomu si este kup to balenie mensich sterilnych stvorcov gazy (ale netreba tie, co su balene jednotlivo, ale taky cely balicek ako vlozky, ked su tak spolu)

mima89
16. máj 2010

baby kuknite si toto video!!!! to je stasne!!! 😲 😲 http://video.idnes.cz/webtv.asp?c=A100408_20080...

oacka
16. máj 2010

no aj mne kleslo, a tiež to bolo skôr ako 5-6týždňov..... dúúúúfam! ale mňa malá vôbec dole netlačí... asi má malú hlavu po otcovi. 😀 😀 😀 😀 ale s tým psom je to vážne pravda, včera som dovolila nášmu teliatku ležať pri mne na posteli pri ľavom boku a malá v bruchu sa toľko štelovala, až ho nakoniec začala nanápadne kopkať do toho ľavého boku... ona ho asi fakt cíti...
a keď spím na boku a dotýkam sa bokom brucha postele,tak ona kope do postele, akoby sa chcela odtlačiť... je to hrozne smiešne.. 😀 😀 😀

mima89
16. máj 2010

maxi a kolko to stoji dokopy?

oacka
16. máj 2010

pôrodná asistentka nám povedala,že keď pojdeme domov z porodky,tak pupček by mal byť zahojený,ale nie vždy je to tak, tak si máme kúpiť 60%tný peroxid a gázu.

katty17
16. máj 2010

ahojte babulky. tak konecne som vas precitala . trvalo to asi hodku 🙂. pismenka o vasich porodoch boli vazne zaujimave. vidim ze to nebude take easy 🙂.
Stanka mas IP ohladne porodnika Cunderlika. 🙂 je vazne vazne skvely !!!
Maxi, bola som tento tyzden vo Wenice a kupila som velmi velmi krasne decky pre malu tak sa vytesujem. jooooooj, ake su len hebucke a nadherne 🙂 pokupim tam este asi aj plienky...
V piatok mi prisla zasielka odsavacky a doplnkov tak som sa aspon trosku kochala 🙂

katty17
16. máj 2010

oacka, tiez som pocula ze pupcok by sa mal zahojit celkom rychlo...

petrap001
16. máj 2010

ja som vcera tiez trosku nakupovala veci do nemocnice a tie jednorazove gatky su take smiesne 😀 😀 😀 v mothercare maju celkom fajn ceny.aj som si kupila ten krem ci co je to za tekutinu co ste tu raz spominali na tu hradzu 😀 😀 tak uvidime ci to bude na nieco dobre 😝 no a potom aj tie tampony do podprdy na kojenie,boze ja uz neviem po slovensky co sa ako vola 😀 😀 😀 aj bola inych somariniek.inac to fakt sa spotrebuje okolo 100tych tamponov za tyzden????to bude zo mna tiest to mlieko ako z.... 😀 😀 😀 😀

oacka
16. máj 2010

katy, už máte kočík? máte jane?

maxara
16. máj 2010

KATKA7777 dobre ze spominas melon, mam v chladnicke a mam nanho chut, tak dneska urcite ho uz nakrojim a.. cely zozerem
baby a este som vam zabudla vcera napisat strasnu vec. Ako som bola s mamou v tom kauflande v Senci, ked sme odchadzali, stala som uz na krizovatke s hlavnou cestou. Tam je este aj oproti taka sita vedlajsia ulicka, cize klasicka krizovatka. No ako sme tak stali, stale chodili auta po hlavnej, tak vravim mame: ahaaa svadba ide oproti nam (z tej protilahlej vedlajsej sa celkom ponahlalo auto s nevestou, soferoval zenich).. Obe sme tam pozerali, ze hadam aj zatrubim pre stastie, ale kedze som bola v krizovatke, tak som nechcela zhaluzit premavku. A VTOM: uz boli na urovni rodinneho domu pri tej hlavnej ceste, ked sa spoza toho domu vyrutili rovno pred to auto po chodniku sa valiace dve male cigane na bicykli.. Zenich zaflekoval, ony sa zlakli, ta co riadila strhla riaditka doprava a vykotila z nich tu mensiu, ale ta nastastie nespadla, len akoby zoskocila tam, kde ju ta "vyklopila". Takze sa chvalabohu nic nikomu nestalo, len sa mi zdalo, akoby sa na asi minutu zastavil cas, aj tie baby boli vylakane, aj nevesta so zenichom... NO baby, my s mamou sme len cumeli.. no bol taky moment, ze hadam keby zmurknem, tak ani neviem, co sa tam stalo.. si predstavte, ze vo vas svadobny den by ste nacancanym autom, obaja dobre naladeni, nahodeni, zrazili dve cigancence, co sa ani nepozru, len vletia rovno pod kolesa..

petrap001
16. máj 2010

no nic nove s nepozornostou na ceste...ale jasne ze na vine je stale vodic a nie ti slepi co necumia kde idu..
nam sa vcera tiez stala taka kuriozita.no vlastne sme isli okolo gardy,ci policie a zrazu z dveri vyleti nejaky chlap a utekaaaa.a za nim dalsi 4 polisi.no komedia,zdrhol im haha.a tak ked sme prisli k autu tak pozerame,lebo oproti je rieka,ten blazon skocil do vody!!!neviem co si myslel ze tym vyriesi tak len ludia stali na ceste a cumeli a smiali,ved co ine 😀 😀 😀 a polisi si ho uz pockali na schodikoch a tak ho zatkli.debil 😀 😀 😀 ved keby utekal niekde tak to ani nenajdu v tom meste..no co uz..to bola si poliak 😀 😀

maxara
16. máj 2010

mika tak to fakt neviem.. ale je to par korun,.. ja som tam vtedy kupovala vela veci naraz, poporodne vlozky, vlhcene obrusky, sudocrem velke balenie, vaticky do uska s tou zabranou, a uz si ani nepamatam.. este aj recept som si tam vyberala a platila som okolo 40e.. ale mala som dve plne igelitky.. tak sa mi to zdal byt v pohode nakup.

katty17
16. máj 2010

tiez som zbehla do zdravotnickych potrieb a nakupila som tam uplne vsetko do porodnice pre nas. poporodne vlozky tri baliky, tie chutne gature 5 ks. oacka, mam take ako ty. normalne sa mi aj pacia. chichichi. potom tie podlozky fixies 5 ks, gel na intimnu hygienu neparfemovany, hygienu pre malu mydielko a olejcek (sebamed), vlozky do podprdy, sudocrem, chranice bradaviek, sterimar do nosa pre mna a pre malu ( vrelo odporucam) , bezpecne vatove tycinky do uska a nosteka, puralan na popraskane bradavky, odsavacku na hlieny. ozaj babule, hned ako prve som si pytala odsavacku na hlieny na vysavac. teta v lekarni ma hned zdubala, ze preco vsetky chceme pre batola odsavacku na vysavac. ze to nemame pouzivat v prvych mesiacoch, lebo miminka to maju v nosteku velmi velmi makucke... ze by sme im mohli uskodit...

katty17
16. máj 2010

kafko, miri, ta zdravotnicka lekaren na dulaku je vazne velmi fajn. a o pristupe uz ani nevravim 🙂 mlada lekarnicka ma tam dost poucila 🙂

mirka285
16. máj 2010

katty tak super 🙂 no a mala si jej povedat ze nepredpokladas ze mala ude mat sopliky v letnych mesiacoch a ked bude zima a chorlave obdobie tak ta na vysavac bude akurat 😀

katty17
16. máj 2010

ved uvidime, ta odsavacka stala euro, tak to sa este da aj ked ju nepouzijeme 🙂 a mozno ju vyuzijem aj ked mala bude mat viac mesiacov 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre