Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

luminkasp
21. máj 2010

lulu no ja by som jedla stale

patresko11
21. máj 2010

no tasku do porodnice chystam aj ja a dufam ze nam uz nic take nechyba...moc sa tesime na nasho maleho anjelika...len ten strach z porodu....juuuj

luminkasp
21. máj 2010

zrzi, ja robim pre sk firmu, takze som musela vybavovat tu eu formulare a posielat to tam, teraz mi to vratili, ze nie su spravne a na materskej som teoreticky od 16. musim to rychlo vybavit, prisiel mi list zo spanielskej inspekcie, no sranda

zrzulka
21. máj 2010

lumi tak drzim palceky nech sa to podari cim skor dat do poriadku...

babulky kupovali ste aj velkost 56 pre drobcov? ja mam vsetko 62 alebo 0-3 mesiace... Len jak na to kukam tak sa mi to zda nejake obrovske....56 mam len zopar kuskov....ze ci este dokupit alebo kaslat na to... ja som taka nerozhodna 😖

lulu1983
21. máj 2010

zrzulka my sme kupovali vsetko rovno od 0 - 3 mesiacov s tym, ze pokial by bol drobec moc maly, radsej potom dokupime par kuskov..

drievko
21. máj 2010

Ahojte! lumin : pekne ja neznasam papierovačky aste aj to ked vsetko dlho trva hlavne ked ide o peniaze!

Pôrod no môj bol celkom ok uz ani neviem ako to prebiehalo a ci ma to aj bolelo! Horsie to bolo s kojenim na to nechcem ani len pomyslieť!!

alllexa
21. máj 2010

Zrzi - dakujem, to je take plysove, z veluru... Ale da sa prat.

nika23t
21. máj 2010

Zrzulka, ja nekupujem take drobucke, z toho vyrastie za par dni... Skor mam tie vacsie veci 0-3, tak hadam nebudem musiet nic kupovat.

A to lehatko poviem nasim, nech daju vnucatku ako darcek alebo bratovi, on bude krstny, tak nech si nelame hlavu darcekom... Radsej to ako 4 darcekove kose 😉

nika23t
21. máj 2010

Ako myslim ze uz nekupujem, lebo par ks mam, ale len velmi malo...

mirka285
21. máj 2010

no nebudte si take iste ze z toho vyrastie za par dni...tu 62 uz vyrabaju taku velku ze sestrin maly ju nosil este ako trojmesacny a to sa narodil 4 kilovy 😀 ja mam aj 56 a aj to sa mi zdaju niektor veci velke...a ak sa narodi drobnejsie babo aj v tej 56 bude utopene,videla som na vlastne oci,kamoskina bambulka mal 2,7 porodnu vahu a v tej 56 bola uplne utopena 🙂

nika23t
21. máj 2010

No ved da sa dokupit 😉

nika23t
21. máj 2010

Ja len nechapem, ako to zvladala moja mama. Ona stale hovori, ze ked bola tehotna, a celkovo vtedy sa nic dopredu nekupovalo, az ked sa babo narodilo, tak sa zacal riesit kociar, postielka, vanicka.... A vsetko okolo toho. Len to najzakladnejsie mala. No a ja teraz nakupene mam aj veci na rocne deti, lebo ked prisiel osial a ja som videla nieco pekne, tak som to musela kupit 😀

mirka285
21. máj 2010

jasne ze da,ale po porode budem mat ine starosti asi....ale ved v porodke ked sa chodi na UTZ tak vzdy povedia pribliznu porodnu vahu,tak ak by mi povedali ze babo bude skor mensie ja by som si do dokupila radsej dopredu....lepsie ako mat potom tri krat vyhrnuty rukavik 😀

mirka285
21. máj 2010

to bola ina doba..nakupit sa dalo hocikde,teraz sa musim trepat do nakupneho centra...

agika1982
21. máj 2010

Ahojte kocky...tak musim sa vam pochvalit...vcera som bola v poradni, mame uz 1800gr....teda paradne rastieme....s chodzou je to desne,mam pocit akoby som mala ist uz rodit....pozeram ze rozoberate vecicky..no ja mam vecsinou od 62 velkost...par kuskou je aj 56 a tak,ale tych je minimalne,lebo babo rychlo rastie...skor som sa sustredila na veci 3-6 mesiacov....

agika1982
21. máj 2010

mirka a mas aj pravdu,ale ono zalezi od cislovania,materialu,firmy a tak...niektore 62 co mam,su mensie a niektore vecsie....to cislovanie je niekedy na.....

mirka285
21. máj 2010

tie vecicky teraz velmi cudno cisluju...ja viem ze pri Tomasovi som mala tiez najmensiu az 62 a bolo mu to dobre,kedze bol velke babo,ale teraz tie najmensie vecicky mi pridu velke ale zase tie na 3 az 6 mesiacov sa mi zase zdaju male...no som zvedava ako nam to nakoniec sadne...

mirka285
21. máj 2010

Agi no presne,akurat som to pisala,ani panboh sa v tom nevyzna,ja mam napr. 56 vacsiu ako 62 lebo je to iny vyrobca...

luminkasp
21. máj 2010

zrzi, drievko, dakujem, ja tiez neznasam papierovacky, ale to je este nic v porovnani s vybavovanim dvojiteho obcianstva 😎

zrzi, ja vsetko kupujem velkost 0-3 mesiace, tu sa pise podla mesiacov, nie podla cm ako na slovensku, nie novorodenecke sa mi zdaju byt strasne malinke 😉

luminkasp
21. máj 2010

alex, ak budes mat prve dievcatko, druhe isto chlapceka 😉

luminkasp
21. máj 2010

chvilu nemam dieta doma a tu nikoho 😒

mojalili
21. máj 2010

Kočky, písete o vecickach, kedze moj maly bude asi raidne hebiedko, tak mam malo č. 56, viac 62, ktovie, do nemocnice mam zabalene aj 56, aj 62, kezde v tych vecickach nie je velky rozdiel. Pri malej mi stacila 56.tka, len Danko bude urcite vacsi....
Ale mate pravdu, nikto sa v tom nevyzna, ved dokupite potom....

Kocky, dnes som manzelovi povedala, ze som dala dokopy autosedacku, a on sa spytal..." Tú ŽALUĎ?" skoro som od smiechu porodila.......ja že nie, to druhé čo majú chlapci medzi nohami - inak povedané, vajičko 😅 😅 😅

janka_michal
21. máj 2010

ahojte mamičky..chcela som sa spytat...doktorka mi merala panvu az teraz presne v stredu a rozmery mam 25,29,31,17 neviete co to znamena?nejak sa neviem dopracovat k takym tabulkam..aj ked priznam sa moc nemam cas hladat na internete..no jedna v podobnom fore mala skoro rovnake miery no uz na zaciatku tehu a vraj to znamena cisarsky rez. neviete mi o tom povedat nieco viac??pripadne poradit aj nejaku stranku na tabulky kde su rozmery hlavicky babatka a pod???chcela by som si to porovnať..dakujem..a inak ako sa mate??co deturence???

noemarta
21. máj 2010

ahojte baby,
dnes ma asi od poobedia boli brucho, ako keby som mala dostat kramy, to co jeeee???? viem ze ste to viacere tento tyzden spominali.

maxara
21. máj 2010

Ahojte krasulky 😀
Tak som konecne doma a aj som vas docitala.. pozeram aka zmena brutalna sa tu udiala.. no toto..
Ja som dnes tiez mala riadne rusny den.. Rano sme na osmu isli uz k tej mm sesternici, co nas fotila, najprv sme pekne pokecali a potom sme sa na to vrhli.. no tak s mojim tukom na rukach a dvojitou bradou uz nic nespravim, ale na to vsetko su tie fotky celkom pekne.. mm potom odisiel, my sme pokecali a potom este fotila mna samotnu.. dokonca aj s holym bruskom 😲 ale slubila, ze strie tam nebudu.. hned ako sme naplnili kartu (170 foto), ju dala do kompu a pozreli sme fotky, nejake tak namatkovo vybrala a poslala mi na mejl, neupravene, ale este nie som v stadiu vam ich ukazat.. asi pockam na tie upravene, alebo aspon odstriovane. Ona sa hned na to vrhla, ze este dnes sa s nimi bude hrat, takze uz mozem dnes, zajtra, pozajtra ocakavat prve vysledky 😉 tak sa tesim..
potom som sla kupit tricko s vtipnym napisom pre mojho bratranca, mama si zaziadala.. baby mna strasne irituje moja mama.. ja jej zavolam a prve co povie je Ahoj, kde si? no nie je to jedno do riti? no ale to som odbocila.. ako som to tak vyberala, dostala som od mamy instrukcie na dalsie dve tricka, cize spolu tri.. no a ked uz som bola v tescu na zlatych, tak som zasla aj dnu.. samozrejme, ze som tam trcala hodinu minimalne, cela som sa uchodila, pokupila som nejake jedlo a persil sentisitive a lenor biely, uz som spoko, uz mam fakt asi vsetko... Unavena, zbita jak pes, som sa dovliekla k pokladni, od smadu a hladu som uz ani nevidela, teta velmi ohladuplna, mila.. az potom sa zacal okolo mojej riti predierat dedko s kosikom. Ja som neuhla a on ma normalne zacal tlacit do boku, k...t . .. tak som zapindala a uhla a on pokracoval jak nejaky terminator, uplny nejaky debil senilny..
domov som dosla okolo 16tej, vylozila som nakup z auta, poodkladala a uprazila som si krokety.. 16:30 som si koooonecne sadla a 16:42 sa rozletia dvere.. prisiel mm a doviezla ho moja sestra s troma deckami, ze oni sa ma pytaju, ci mozu ostat u nas, lebo nechcu ist k nasim.. Tak tu mam troch prdosov, ale bohuzial, pocitac je pokazeny, tak dnes sa budu chlapci nudit 😅 zajtra maju na vyber, bud mi vytrhaju burinu v zahrade aleboidu k nasim 😀

maxara
21. máj 2010

@janka_michal tie hranicne rozmery sme uz tu hladali, moc sme toho nenasli ani my, ale co je taky pre porod asi najpodstatnejsi rozmer, to je ten posledny, co mas ty 17cm.. hranicny pre prirodzeny porod je 18-19cm, takze to znamena, ze je dost mozne, ze by ti babo cez tvoju utlu panvicku nepreslo hlavkou.. neviem, ci to riesia automaticky alebo ci meraju pred porodom babo, ze ci sa zmesti.. to neviem..

maxara
21. máj 2010

INAK nove babule PATRESKO a MAVION ak chcete byt v nasej julovkovej tabulecke, tak si prosim do IP udaje, co do nej piseme... postavte sa na moju fotku, tam je napisane, co vsetko, dakujem

janka_michal
21. máj 2010

MAXARA-no dakujem za info..tak uvidime ako to bude..mne doktorka nic nepovedala k tym mojim rozmerom..tak sa jej mozno na to skusim spytat na dalsej kontrole..skusim este nieco vygooglit tak hadam sa mi podari..ale tiez je zaujimave,ze mne toto meranie robila az teraz a ma sa to vraj robit na zaciatku tehu..no v podstate je to jedno..ale asi sa budem musiet pripravit na cisarsky to vyzera ze?

janka_michal
21. máj 2010

ROZMERVY PANVY - toto som nasla na nete:
Podľa zistených veľkostí sa dá určiť, či ju máte dostatočne priestrannú pre hladký priechod bábätka na svet. Pre personál v pôrodnej sále sú tieto údaje dôležité, avšak pri príjmu je už väčšinou skoro nemožné panvu dobre zmerať vzhľadom na veľkosť bruška. Pri meraní sa zisťujú štyri panvové rozmery (v zátvorke uvádzam priemerné hodnoty): 1. rozmer (25 - 26cm), 2. rozmer (27 - 28cm), 3. rozmer (30 - 33cm), 4. rozmer (19 - 20cm). Prvé tri údaje sa merajú na chrbte, posledný na boku s jednou nohou pokrčenou.

Pokiaľ by bola zistená nepravidelnosť, môže byť primárnym dôvodom na cisársky rez. Keby k tomu došlo, nebuďte sklamaná alebo smutná, naopak buďte rada. Bábätko zakliesnené v panve je totiž nočnou morou všetkých pôrodníkov, pretože s kosťou na rozdiel od mäkkých tkanív sa nedá nič urobiť bez ohrozenia mamičky i bábätka.

maxara
21. máj 2010

@janka_michal mne tiez az teraz moj dr meral panvu, asi pred 2 tyzdnami a teraz idem v pondelok najblizsie na poradnu.. da mi papiere na matersku. Niekde som citala, ze niektori to meravaju az neskor, akoze ked uz by sa rozmer panvy nemal moc zmenit, a myslim, ze je to jedno, pokial to nezabudne odmerat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre