Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

sunnygirl
9. jan 2010

miki060707
ďakujem za odpoveď, mám to tento týždeň, tak som nevedela čo sa deje, nevolnosti prechádzajú a začalo to búšenie, tak som nevedela či je to OK, keďže mám za sebou jeden MA.

ericica
9. jan 2010

hej hej deni to dobre napisala 😉
miki pod na 4D so mnou k mojmu dr aspon sa konecne uvidime a ten to robi za 50 eur je najlacnejsi v okoli ale aj najlepsi aspon vela byb to hovori 😉

janka256
9. jan 2010

ahojte... sa mi dnes zda ze sa babatko zacina hemzit citila som to uz davnejsie ale som si vravela ze na pohyby je asi skoro tak preto som pisala ze nic necitim 😅 a najlepsie na tom je ze malinke sa ozvalo az ked som sa najedla slaniny 😀

janka256
9. jan 2010

este som nakukla ... lucka tums pastilky sa mozu aj v tehotenstve ja som ich uzivala casto 🙂 a zrzulka na to svrbenie ked je to iba take vonkajsie pomaha mast canesten aj trosku zdnu si to mozes natierat mne vecsinou pomahala 😉

lucka_o
9. jan 2010

janka dakujem, ale teraz ta zaha zahadne prestala.....na 2 dni 🙂 ale fajn aspon viem
inak aj ja citim take busenie srdca ....a to aj ked som v pokoji, baby vy chodite na 3D uz aj teraz?je to na nieco dobre?ci len zo zvedavosti idete?

zajacik...
9. jan 2010

Lucka ja som bola na 2D/3D v ramci prvotrimestralneho skriningu , kde sa merala aj hodnota NT a potom sa este robili krvne testy na zistenie rozika Downovho syndromu. A este som objednana na morfologicky UZV v 21tt, tam budu prezerat cele babatko, podrobne jeho srdiecko a tak... nieje to ten klasicky komercny 3D 🙂

Mojalili to je super uz si v 18tt, aj babatko uz kopka, uz aj ja sa na to velmi tesim 😵 A ta stehenna kost 2cm, to musi byt zlatucke 🙂

Taky uz ti presli tie krce vo vajecniku? Ja som mala len take pichanie v okoli vajecnika, ale krc to nebol...

Oacka a ty ako s bruskom, este ti ho napina? Inak napisala som ti IP s vysledkami toho skriningu 🙂

Ahojte ostatne babulky 🙂

lucka_o
9. jan 2010

mne o nicom takom doki nevravel....len ze mi vezmu krv v 15tt a to je vsetko...

zajacik...
9. jan 2010

Ani mne o tom doki nic nevravel, ja som si to nasla na nete, nerobi to klasicky gynekolog, robi to len par doktorov na Slovensku... Ja som bola v centre prenatalnej diagnostiky v KE www.3dultrazvuk.sk

mirka285
9. jan 2010

ahojte,tak ja som si dnes bola v Rakusku zalyzovat a bolo super 🙂 po celodennom pobyte na cerstvom vzduchu sa citim vyborne,aj licka mi vystipalo a aj svalovica trosku bude..luci mozno ti to doki nehovoril,niektori doktori su teaki,ze moc nerozpravaju okolo toho co robia ☹ aj ta moja je taka,tak sa jej vsetko vypytujem..joj a kocky nepiste mi ze sa nema v tehu sportovat,lebo moj nazor je taky,nech kazdy robi to,naco sa citi 😉 inac mam kolegynu ktora je v siestom mesiaci a chodi na spinning a doktor jej to vobec nezakazal..a k tomu 3d ult. mojmu babatku sa to nepacilo,tak neviem ☹

lucka_o
9. jan 2010

zajacik a to sa objednava dopredu ze? nevies ako dlho sa caka? inak aj gynekolog robi nejake testy na Downov syndrom nie? a na vrodene vady.....ci sa mylim?
mirka, ja sa bojim ist lyzovat sme si s manzelikom kupili nove lyze a aj a ich ani nevyskusam.... ☹ mam strach a nechcem riskovat

lucka_o
9. jan 2010

inak ja som si akurat u mojho dokiho predplatila nejake vysetrenie mocu....nieje to to klasicke ale sleduju viacero....neviem co....🙂

mirka285
9. jan 2010

luci ja som lyzovala len po modrych tratiach a ta poladovica co bude ked zacne mrznut mi pride nebezpecnejsia ovela viac 😉

lucka_o
9. jan 2010

mirka ved ja nic v zlom🙂

mirka285
9. jan 2010

luci v pohode 😉 ja som dnes mala taky zazitok z toho ze aj tak by ma nikto nepresvecil 😀

zajacik...
9. jan 2010

Lucka ano objednava sa tam dopredu, tak mesiac-dva, cize ak by si tam chcela ist, treba sa objednat co najskor. (ale neobjednavaj sa cez ten online formular, nie vzdy na to reaguju, radsej treba zavolat, ajked tam je to velky problem dovolat sa, maju toho plno, alebo potom objednat sa osobne). A obvodni gynekologovia robia tripple testy okolo 16tt a tiez je to na zistenie rizika DS a vyvojovych vad, takze tento skrining co som bola je taky "nadstandard", takze sa nemusis bat ze si nieco presvihla 😉

zrzulka
10. jan 2010

denisse dakujem za radu ohladom svrbenia..S tou sodou som to este nepocula len s probio jogurtom na tampon. Ale musim povedat ze uz je to ovela lepsie po tom jednom cipku a predpisal mi este masticku na natieranie tak mozno aj ta zabrala...a nejem sladke... (som zvedava dokedy mi to vydrzi, dlho nie ako sa poznam)

baby na tie odliatky noziciek sme my pouzili aj rychloschnucu hmotu...Prve co sme skusali sme kupili original medailu ale tak tazko to do nej islo. Asi sme tiez neodhadli pomer prasok a voda....

bellablonde v zare sme boli ale pre drobcov nic moc.je to tam uz vybrakovane... Pre malu by som vedela vybrat nieco ale ona ma toho veeeeeeeela uz aj na leto a buducu zimu. Moja iniciativna mamina nakupuje aj bezomna. ona bola v Auparku hadam tri krat a vzdy nieco kupila....
Inak vcera sme boli v Avione a tam je nova predajna (teda aspon som ju predtym neregistrovala) bambini. tam maju krasne vecicky. Keby som vedela co to bude tak snad aj nieco kupim. Ale nemali letne len take "outfity" pre babetka. Mne sa ale ten styl velmi paci. je podobny Nextu. Nieco sme z tej znacky aj mali ako si spominam od segry co jej pokupila....

jaj a tusim som nasla aj kocik. vcera som ho videla nazivo a celkom sa mi pozdaval.... krasna siroka vanicka. vazny kandidat na kocik pre drobca.... http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4929919
zatial splna vsetky moje naroky na kocik. Siroka vanicka. vanicka sa da prerobit na sportovu cast ale dieta je v tom krasne chranene (vcera co tam bolo babo tak malo hadam 8 mesiacov)da sa nasadit v smere aj v proti smere jazdy a ma super kolesa do terenu.... Asi ani dalej nebudem vymyslat....

zrzulka
10. jan 2010

bellablonde inak v Brne stoji 3D 1000czk. ja som to zistovala lebo s malou chodime do Olomuca tak zeby sme cestou zbehli tam. Ale keby si sla len kvoli 3Dcku tak sa ti to financne neoplati. to musis zaratat este cestovne naklady, dialnicnu nalepku....V ba vo viacerych cetrach robia 3D za 50€. Ale ja som bola prvy krat napriklad v Ginfive (tam som to mala lacnejsie lebo som bola ich pacientkou tak potom tam mas aj vyhody) ale nebola som spokojna vobec. na druhy sme sli do euromedixu (aj ked v to gin five by sem to mali za polovicu ako v Euromedixe)tam to bolo uplne super.... lekar sa venoval 3/4 hodku. vsetko nam poukazoval, povysvetloval, zistil pohlavie..... teraz co som zistovala tak presiel do medifery. robi v Auparku 3D. takze vazne uvazujem ze pojdeme opat ku nemu.... Co som sa pytala mojho gynekologa tak on mi povedal ze to stoji v Auparku 100€, ale jedna kocka co som tu zaregistrovala na MK pisala ze s odporucenim to mala za necelych 60€. Tak tam zavolam kolko sa plati a keby to bolo do tych 60€ tak by sme sli rovno tam.....

jani ultrazvuk je vlastne len zvuk takze skodit by nemal. niektorym detickam to moze byt neprijemne ako do nich stuchaju.To potom vidiet ako sa ukryvaju, brania... Ale uskodit podla mna nemoze. ved niektorym zenam robia aj 2 krat tyzdenne ultrazvuk(ked nieco nie je v poriadku) a ich deti tym nijako neutrpia. Ale nasla som uz rozne nazory na to... tazko hodnotit. ukaze az cas kde je pravda.Tiez to teraz obmedzujeme...Ideme len 1 krat.

lucka_o
10. jan 2010

zajacik dikes....ja asi aj tak pockam na tie u dokiho...myslim ze potom by som dost stresovala a stresu mam aj tak dost teraz kedze mam skuskove ☹
krasnu nedelu prajem baby
inak riadna palka za 3D myslim ze tu v PO to robisa ze 10 eur

denisse
10. jan 2010

zrzulka ... inglesinu mangnum mam odlozenu po malej, sice starsi model, ale som maximalne spokojna ...
uz vcera som vam chcela napisat ohladom kociara ... mozno moje skusenosti niekomu pomozu v rozhodovani ...
kedze ideme mat letne babetka, tak treba pocitat s tym, ze polrocne budu v zime a teda sa uz dost velke potrebuju zmestit aj s fusakom do kociara ... (na rozdiel od zimnych deti, ktore su polrocne v lete a kludne im mozu trcat nozicky 😀 ) .. takze urcite kociar s vacsou vanickou ...

a druha vec ... na jar budu mat 7 - 8 mesiacov a teda uz budu sediet a budu chciet kukat na svet a kedze uz nebude zima tak je cas na buginu/golfky ... a tie sa pouzivaju ovela dlhsie ako hlboky kociar ... takze ak musite ratat korunky, tak urcite je lepsie investovat do lepsich gofiek a hlboky kupit obyc ako naopak ... 😀

mojalili
10. jan 2010

DENISSE - presne tak, toto co si pisala je aj moj nazor......
Zrzulka - dobry kocik si vybrala, aspon podla mna.

Kocky, nebudemm tu dlho, manzel bol tyzden chory, uz je OK, ale zato ja som od vcera vecera ako zniceny pes. Super, 19 dni som doma a teraz, ked mam ist do prace, tak ochoriem. MAM TAKU OBROVSKU NADCHU, boli ma stale hlava, hrdlo tiez zapalene, no super ☹ ☹ ☹ Esteze mi dcerku zobrala moja maminka na dnes, aby som si oddychla aspon den.
Ach jaj, idem ja lezat...paaa a prajem peknu nedelu ☹

lucka_o
10. jan 2010

baby takze ja ked chcem tento kociar tak je to odveci, lebo sa mi tam drobec asi nezmesti?
http://www.maderna.sk/kociky/hlboke-a-kombinova...
mojalili drz sa, teplucko a caj🙂

denisse
10. jan 2010

luci, to sa takto z fotky neda posudit ... videla si ho nazivo niekde? ono zalezi aj na tom, ake velke budes mat babetko ...

lucka_o
10. jan 2010

no ved to ze zalezi ake velke bude, no vanicka nieje taka velka ako na hlbokych kociaroch....ale v podstate maju teraz vsetky podobne rozmery.....no nic...ale ja to asi risknem, ak nevymyslia novy kociar🙂

denisse
10. jan 2010

luci a ty si priamo z PO? ja sice zijem v prahe ale som rodena presovcanka 😉

lucka_o
10. jan 2010

nie niesom priamo z Po 🙂

ericica
10. jan 2010

ahojte babenky 🙂
denisse ty este pocitas korunky 😀 ja len srandujem...
zrzka mne osobne sa ten styl kociky nelubi, ale nic v zlom kazdy ma iny styl ,podobny ma aj sestra...ale farby su to pekne aj ja som mala pri malej taku zelenu....dufam ze som ta tym nenahnevala 😵
u nas predava jedna ma ma strasne velky vyber aj druhov aj farieb a aj cenovo su vyhodne 😉
a k niektorym su ako darcek aj autosedacka s fusakom samozrejme v cene 🙂

denisse
10. jan 2010

ericica, ja este veru korunky .. ceske 😀 a tak nejak zabudam, ze vy uz pocitaje "jurasiky" 😀

ericica
10. jan 2010

mne sa lubi tento a aj ktomu su tie spominane veci gratis...kuk
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6194567

ericica
10. jan 2010

a tu ma predajnu a vsetko tovar co predava...zrzka tusim su tam aj take co sa lubia tebe 😉 tak kuk
inac ked budeme mat kocku tak samozrejme menime farbu z modrej na cervenu 😀
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=5410568

lucka_o
10. jan 2010

ericica....tak vanicky su podobne, cca o 4 cm je tvoja dlhsia...🙂 tak som spokojnejsia🙂
ale pekny je ten tvoj kociarik.....🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre