Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

dugyna
12. jan 2010

ja zase studentsku pecat visnovu ale tu mam strasne rada aj normalne..
ale vies co je najhorsie ze sa rano buim ze mi je zle bud z toho ze mi treba curat alebo z toho ze som strasne hladna....a neviem odhadnut kedy sa mam najest ..aby neostalo zle(od hladu)

strasska
12. jan 2010

Ahoj,
tak ja som pri prvom vracala a bol to chlapec a teraz opat vraciam, tak uvidime. Uz sa tesim, kedy to prestane. Pribrala som zatial kilo, ale predtym schudla necele tri, ale aj pri prvom to tak bolo a nakoniec sa na mna nalepilo 13.
Ja zasa rozmyslam, ze odmietnem tripple testy, aj tak, ak by mi dosli zle vysledky, nic by to nezmenilo a amniocentezu odmietam uplne, ale ktovie ci budem taka odvazna.
Aj ja som bola dnes na poradni a malicke kopkalo jedne radost. Srdiecko mu busilo, lekar popozeral chrbticu, premeral stehennu kost a hlavicku a povedal, ze ok. Tak som rada.
Drzte sa, pa

mojalili
12. jan 2010

SARAI - 5. mesiac začína ž ked si 17+6 tt, takze si este v 4. mesiaci.

Strasska - gratulujem k dobrym spravam.
Kocky, mam ist 6.2. na ples a som nestastna, lebo nemam saty a urcite budu vsetky na mne vyzerat ako na obryni, aj som pozerala na nete, no este skusim zajra pozret u nas, ale neviem neviem. 😒

katarina7777
12. jan 2010

nie dugyna nerobil mi teraz morfologicky, ten mi bude robit v 17 tt takze hovorime o tom istom 😉
3D mi robil lekar v nemocnici aby ma trosku povzbudil po tom cim som si presla (operacia). Ale este nebolo dobre vidiet malicke. Ale potesilo 🙂

Ja sa vobec nestresujem kvoli vysledkom, ja uz som si svoje odkrutila a teraz bude len dobre... malinke je bojovnik!

katarina7777
12. jan 2010

A rano mavam tie iste problemy, utekat na zachod lebo mi trha mocovy mechur a prazdny zaludok.... a to si este vecer davam druhu veceru, lebo okolo 10 som znovu hladna.... mozno to bude tym ze som bola 8 dni len infuziach a caji takze dohanam co som zameskala 😉 😒

katarina7777
12. jan 2010

mojalili musis najst nejake saty strihane pod prsiami a trosku sirsiu suknu a nikto si ani nevsimne ze si "v tom"... mozno len zeny budu zavidiet tvoj plny dekolt 😉

dugyna
12. jan 2010

mojalili skus mozno saty co su sukna a korzet v celku a korzet je taky akoby falosny lebo s tych tenkych gumiciek..
no neviem ci som to dobre opisala..

katarina...no konecne sme sa dopatrali k tomu ze obe sme hovorili o jednom. 🙂
my ideme na to 3D/4D teraz 21. a potom az po 20 tyzdni na to druhe 3D/4D

lucka_o
12. jan 2010

katarina, ja mam tie iste problemy....a to nehovorim ze sa ani poriadne nevyspim..... 😉
ale co uz my nevydrzime, ze baby?
mojalili....ja by som skusila saty strihane pod prsiami a padave...

sunnygirl
13. jan 2010

Ahojte bábiky,
tak od vtedy čo som tu naposledy bola ste sa pekne rozpísali 🙂.
V pondelok som bola na kontrole, všetko je zatiaľ OK.

Chcem sa vás opýtať, na oblečenie. Keďže sa naše deťúrence majú narodiť v strede leta, v júly, poraĎte mi ako dlho budú nosiť veci s krátkym rukávikom, keďže august už nebýva teplý. 😀 Ja si myslím, že dlho asi ani nie.

zrzulka
13. jan 2010

ja som ani raz nevracala pri malej, ani teraz. mam dobry zaludok. Akurat co ma stale napina z pachov. to som mala aj pri malej ale teraz je to o kus horsie....
Mne sa dnes snival morbidny sen. Asi ta podvedoma tuzba po dievcatku zauradovala. Bolo to neprijemne. este ze to bol len sen.....

Co sa tyka testov tak ja sa nestresujem aj keby vysli zle vysledky. v rodine nemame nikoho kto by mal DS takze nepredpokladam zeby sme zrovna my mali mat dieta s DS. Dnes mam akurat volat kvoli vysledkom tak som zvedava....Predpovede týchto testov sú pri mladých ženách často falošné. Čím je žena staršia, tým je predpoveď správnejšia

zrzulka
13. jan 2010

Sunnygirl ja som nakupila kopec bodyniek s kratkym rukavom. Ak bude chladnejsie na to hodim mikinu alebo lahky svetrik.... ja myslim ze drobca aj prve dni budem obliekat do dupaciek a bodynka s dlhym rukavom a urcite dam aj ciapocku.... Ale mas pravdu najteplejsie byva tak v maji, juni a v auguste uz byva povacsine kosa....

any23
13. jan 2010

dobre ranko...tak ja mam taky isty problem-pravidelne sa o 5tej budim na to ze musim na wcko a som hladna jak vlk a mam strasnuuu chut na jogurt...ja som teraz jogurtomaniacka😀 MOJALILI my bysme tiez mali ist vo febr.na ples,tiez zhanam saty,jedny mam,v lete som si kupovala na kamoskinu svadbu a su mi dobre,su take fajn pod prsiami volne spustene,brusko v nich pekne vynikne,nooo uvidime ci sa do nich o mesiac zmestim-zatial som pribrala len do bruska ale to sa moze zmenit... ZRZULKA ja si tiez myslim ze tie prve dni budem malinke obliekat bodynka s dlhym rukavom a dupacky,tak tie budeme asi potrebovat najviac,ja som este nekupovala nic,najskor si musim spravit inventuru vo vecickach co mame po alexikovi a tych je kopaaa niektore ani nemal na sebe bo z nich hned vyrastol,my sme dlho nevedeli co to bude tak sme kupovali vacsinou neutralne,28meho mam poradnu,to budem 17tt tak mozno sa uz dozvieme pohlavie pravda ak nebude hanblive po svojom bracekovi...ja mam tusenie skor na dievcatko ale uvidime,mozno sa mylim...pri alexikovi ma tusenie nesklamalo😉

zrzulka
13. jan 2010

Any a co by ste chceli????ja som mala pri malej tusaka ze to bude chlapec, to bolo sklamanie ked mi v 21tt povedali ze dievcatko. hned prve co som urobila som nabehla do detskeho obchodu a kupila prvu najruzovsjsiu vec co som tam zbadala🙂)))))))) No ale tak mam vela modrych a neutralych veci, tiez musim prebrat co tam vlastne mam a co mozem vyuzit. ja si nepotrpim na to aby bolo dievcatko v ruzovom. velmi ruzovu nemusim, mala ma minimum veci v ruzovej farbe....

susane01
13. jan 2010

Ahojte prajem pekny dnicek. To ja mam problem ze mi vobec nechuti jest a ani niesom hladna. Skor sa musim donutit nieco zjest. Maly chodi uz 3 den do skolky a kazde rano nechce a place. No ale ked pridem po obede ta vcera uz bol aj usmiaty tak dufam ze si coskoro zvykne. 🙂

oacka
13. jan 2010

Čaute,maminy. tak dobré obdobie skončilo,dnes som zas zvracala...
Ja začínam chcieť chlapčeka.... Bože,keby mi zajtra vedel lekár povedať pohlavie!!!! 😵

ericica
13. jan 2010

susane tak to je super 🙂 aspon mas doma klud....moja zacne chodit mozno az v maji ale len na 4 hod. a v septembri uz na cely den 😵
a presne toho isteho sa bojim aj ja ze budem plakat,hoci teraz ked chodime kazdu stredu tak sa tam pekne zahra a ani ma nehlada ale ked bude babo na svete a ju zoberiem do skolky tak urcite bude ziarlit ze male je so mnou doma a ona musi prec 😒

ericica
13. jan 2010

oacka potom sa ozvi co vam dr povedal 😉

nina88
13. jan 2010

Ahojte, viete mi povedať kedy asi začnem cítiť pohyby??? Čakám druhé,tak to by malo byť čoskoro,že?? 🙂

dugyna
13. jan 2010

ahojte dievcate...any s tmy budenim to poznam bud mi je zle od hladu alebo zle od toho ze mi treba curat..na to sa zobudzam ale nastastie nie tak skoro ako ty...ale zase malo zjem..ale strasne casto som hladna ale az tak ze mi je zle 🙂 som ranajkovala o 1OH a o 11.30 mi uz bolo zle od hladu ☹
susane ja som to mala asi tak po polky alebo konca tretieho mesiaca a potom to preslo..teraz mam hlad

to mate dobre ze nemusite vsetko kupovat.a mate skusenost s prvym babetkom...ja netusim co a kolko mam kupit a ani aku velkost..a to su teraz vsade vypredaje..a to ze ci dlhy alebo kratky rukavik to mi ani nenapadlo ☹

dugyna
13. jan 2010

a drzte palce dnes ideme do poradne tak snad nam povie co to bude strasne by sme chceli chlapceka..uz sme kupili aj modrohnedy kocarik..a modru autosedacku..ale hlavne je aby bolo zdrave

zrzulka
13. jan 2010

Dugy my druhorodicky (ake cudne slovo) sme boli pri prvom na tom rovnako🙂)) ja som sa tiez zamieravala hlavne na porod. teraz ak mozem poradit, treba sa zamerat aj na to co pride po nom🙂)) Lebo zrazu ste doma same s dietatom a co s nim?🙂)) xixixi v podstate ani v nemocnici sa velmi na pomoc personalu nespoliehajte!!!!!!!!!!!!!Sestriciek je malo a mamin vela, nedokazu sa naplno venovat kazdej jednej individualne....a co viem z mojej skusenosti stane sa aj take ze bud vam poradia zle alebo vobec, takze je lepsie ked absolvujete nejaku tu pripravu o starostlivosti o dieta. ja som bola na prednaske o dojceni a mne velmi pomohla. nemala som najmensi problem. A ked som si nebola niecim ista tak som si pozrela v brozurke co som dostala na prednaske... hlavne to dojcenie zvladnut je dost dolezite lebo potom ak to zena nezvladne tak ma z toho zbytocne traumu.....a mnohe zeny to aj odradi od toho aby sa o dojcenie pokusili
nasla som nejake videjka pre prvomaminy, veruze aj ja som si zaspominala. To bude iny sok zase chytit do ruk take male drobatko...
http://www.akosatorobi.sk/videa/starostlivost-o...

co sa tyka oblecka pre babo tak ono je to tazko teraz, zavisi od toho ake budes mat dietatko. ci bude vela grckat (bude mat reflux) Napriklad moja znama aj 10 krat za den prezliekala lebo jej dcera mala silny reflux... takze ta toho oblecka spotrebovala.....nasa hviezda tak primerane grckala. prevliekala som ju zo 3 ci 4 razy... malych velkosti (50,56) kup len zopar kusov lebo z nich dieta velmi rychlo vyrastie. my sme najviac vyuzivali velkost 62,68... teraz nakupujem od 62, pretoze mala bola obrik ked sa narodila, na nu som 56 velkost ani nedostala... jej bola hned mala... zase zavisi aj od vyrobcov. Zo skusenosti viem ze napriklad Next ci HaM ma vacsie cislovanie.

dugyna
13. jan 2010

zrzulka dakujemza rady a link a urcite kuknem..nad tou pripravou rozmyslam tiez
len to obleceni nad tym si budem najviac lamat hlavu...neviem ci sa mozem spolahnut na to ze ak som bola male babo tak aj nas drobcek bude maly..a hlavne som sa rozhodla pre tie modre latkove plienky..a ze vtedy treba kupovat o cislo vecsie

zrzulka
13. jan 2010

dugy aj my pouzivame latkovky. je pravda ze na tie potrebujes volnejsie oblecko. my vsak striedame s papierovymi plienkami takze mam take oblecko aj take a je fakt ze mala ma tolko oblecka ze niektore kusy mala tak raz ci dva krat na sebe. A to aj pritom kupujem minimum....my mame iniciativnu babku a krstnu ktora sa stara aby hviezde nic nechybalo....

zrzulka
13. jan 2010

A na predlzenie bodynka aby si ho zapla s objemnejsou plienkou mozes pouzit nieco taketo....
http://nosime.sk/tovar1051-extendor
# Extendor slúži na predĺženie dojčenského body medzi nožičkami
# teraz už nemusite riešiť, aké oblečenie použiť pre svojich najmilších, ak používate látkové plienky
# elastická časť extendora sa prispôsobí aj najobjemnejším nočným plienkam

je to dost drahe ale mozes si to usit aj sama, nie je to tazke....

stanka33
13. jan 2010

Ahojte...

v noci som aj ja hladna a musim bezat na zachod kazdu noc , lebo nas maly hlados sa budi este na mlieko okolo 4-5 ale vycsinou zalahnem a najem sa az rano, potom sa poriadne naobedujem a veceriam pomenej, vacsinou ovocie...predtym som neveceriavala...

co sa tyka oblecka ja som tiez nakupila a podostavala par zbytocnych veci, kedze maly sa narodil koncom maja teplejsie dupacky a svetrik som moc nevyuzila...a on strasne rychlo rastol a priberal...par bodiniek s dlhym rukavom a nejake dupky dokupim...a ak bude dievcatko par veci v ruzovej a cervenej farbe, inak mam skoro vsetko bledomodre, ale ja tu farbu zboznujem...
zimne veci nekupujem to mam krasny biely overal macka a 2 bundicky
aj kocik mame bledomodry...ozaj uz sme zohnali k nemu aj hlboku cast som rada myslela som ze budeme muset kupovat novu a to by nebol lacny spas..este autosedacku k nemu..ale to by nemal byt prolem..este ze tento bazar ma nikdy nesklamal...

dugyna niekde na fore su temy o vybavickach pozri tam, a na nete je kopec stranok kde su zoznamy co asi treba, skus sa popozerat a ak sa ti nieco nebude zdat my ti urcite poradime.....

zrzi ja som mala prolemy s kojenim...maly sa nechcel prisat a nevedel sat..mohla som robit hocico nedalo sa aj ked som chcela...niekedy to neovplyvnis...strasne vela casu a nervov, a zapalov prs ma to stalo, nakoniec som 11 mesiacov odsavala...no teraz ked bude druhe sa to zvladat asi dat nebude..dufam ze to tak nedopadne...

zrzulka
13. jan 2010

Stani tak gratulujem a kde si zohnala tu vanu za dobry peniaz?daj tip.... Aky mas vlastne kocik?????? ja som mala pri malej tiez modry. No vsak som sa preratala s tym chlapcom🙂)) Ale tak mne to bolo jedno....Hlavne ze mam kocik. Ja som v tomto hrozna lebo aj si nepotrpim na nejake najmodernejsie veci ani nie som ovplyvnovana tym ze mala musim mat vsetko znackove oblecko....A tiez milujem modru ale moja naj farba (vsak mala ma vela veci v tej farbe) je zelena... oranzova ... hneda.... zemite prirodne farby.... tie milujem.

To mi je luto s tym kojenim. nam zase bolo povedane ze je len male percento zien ktore nie je schopne dojcit dieta. dokonca aj ked si zena adoptuje dieta je schopna ho dojcit. poznam taku zenu a fakt kojila adoptovane dieta.je to priam neuveritelne.... ja som bola na velmi dobrej prednaske o dojceni... Aj teraz tam asi pojdem (vsak clovek zabuda a nie je na skodu si to zopakovat) Ale naozaj som nemala jediny krat zapal, ziadna laktacna kriza zeby som nemala pre malu mlieko.... tak nejako sa spolieham na to ze aj pri druhom to pojde tak lahko....ja som sa na tieto veci pripravovala poctivo dopredu, nechcem sa tu hrat na mudru. Ale priznam sa ze to bolo hlavne kvoli tomu ze moja mama mlieko pre mna nemala. Mala zapal prsnika, potom jednoducho nemala snahu pokusit sa o to, aj ked viem zeby to zvladla.... ja som kojena nebola. nie nezazlievam jej to ale ja som kojit jednoducho chcela....nakoniec sa nam podarilo potiahnut do 17 mesiaca. to sa odstavila hviezda sama....

dugyna
13. jan 2010

zrzulka dakujem za super tipy...a ak sa mozem opytat pouzivas tie nohavickove plienky?
a kam si chodila na ten kurz dojcenia...ja by som uricte chcela kojit co najdlhsie...dufam ze budem moct..lebo moja mama nemala mlieko..
stanka aj tebe dakuejm za rady..mam aj dve knizky je tam zoznam..len tam neni ze aku velkost si mam kupit..a presne to ci dlhe alebo kratke rukavy..sak ja si to nejak spisem a potom vam to dam skontrolovat
a moja oblubena farba je tiez modra.. 🙂 takze aj tak nakupujem

stanka33
13. jan 2010

Zrzulka daj tip s tou prednaskou potom rada tam zajdem ....

kocik mame Concord fusion su to drahe kociky, ale nam sa sportovy oplatil maly tam bol od zaciatku 6. mesiaca

my mame starsi model 2008 tie mali krajsie farby...
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

musim utekat maly je hore vecer sa zastavim

zrzulka
13. jan 2010

Dugy a ty si tiez z ba???

ja som bola na prednaske v horskom parku. vedie to pani vicianova ( ta co ma poradnu aj v mama a ja)

tu je stranka ale pozeram ze na tento rok zatial terminy nie su, treba to sledovat. ci vobec nejake aj budu. tak ale teraz boli aj sviatky...
http://www.provita.sk/site/node/14

zrzulka
13. jan 2010

najlepsie na tom je to (neviem ci aj teraz ale my co sme tam boli mamicky ) sme dostali taku poucnu brozuru o dojceni v ktorej bolo vsetko potrebne....mne ta brozura velmi pomohla uz v porodnici....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre