Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
13. jan 2010

Mojalili ja som prala od prvej chvile v beznom prasku. ja sa priznam ze mne lovela nevonala. ja som ani nikdy netriedila veci na malej a nase....mala nema atopicky ekzem ani alergie tak som to neriesila. dala som dvojite plakanie... Akurat som nedavala avivaz.

dugyna
13. jan 2010

mirka tak to sa cudujem ze s tehotenskou cukrovkou ta nechali 2tt prenasat sak to neprospieva tym detickam..to je hrozne..

zrzulka zalezi asi od toho ze kto by ju robil...bud cez latkoveplienky.sk ze vedeli prist bud za nami alebo mi k nim...
ale potom je tu druha moznost na fore o latkovkach som si pisala s kockou co ma eshop ekoplienky.sk a pre clenky onik ma zlavu..a ona mi po uverejneni mojho prispevku o prezentacii pisla ze je sice z noveho mesta..ale ze by bola ochotna dosjt za nami aj do BA a spravit prezentaciu

no mne je ruzinov strasne nesimpaticky a kramre mi pridu zastarale..aj ta porodnica..a pristup som tam videla rozny..

mne ta antolska asi najviac sedi..mozno aj preto ze doktorka ku ktorej chodim tam robi..

mirka285
13. jan 2010

ja si tiez myslim,ze je to aj o stasti na koho clovek narafi..v kazdej nemocke su aj normalni ale aj menej normalni doktori a sestricky..a setricky sa niekedy tvaria dolezitejsie ako doktor ☹ sama som zvedava ako na tych Kramaroch dopadnem 😝

mojalili
13. jan 2010

Zrzulka, ani ja som neoddelovala, ale ked som prala vsetky vecicky do porodnice, tak ako prvorodicka som fakt prala len v Lovele a nepacilo sa mi. Tak som rada, aj ja budem prat ako ine veci...tiez nerobim rozdiel, nech si dieta zvyka... 😉

dugyna
13. jan 2010

zakladne pravidlo ktore plati na setricky..manzel alebo ty im musis doniest kavicky a bombosky a budu v poho..a najlespie..aby dostali obe smeny..
a mas pravdu tvaria sa akoby mudrost sveta zozrali..

dugyna
13. jan 2010

mate niektora skusenost s kyblikom na kupanie,a dojciacim vankusom-vraj je dobra aj v tehu na spanie.

carrie84
13. jan 2010

Caute babeny,
davno som tu poriadne nebola - vidim, ze to budem musiet poriadne preluskat - hlavne co sa kocikov tyka 🙂
Chcem sa pochvalit -dnes som bola na poradni - male bolo krasne, velka hlava, male ruky, srdiecko bilo ako o zivot - tak sa z toho vytesujem 🙂

karinnka
13. jan 2010

Kosicanky 🙂 OACKA 😉 tak ja nemam nikde znameho tak sa chystam na rastislavku,ale pozistujem ci v Novej nie je lepsie...
Dnes som bola na USG vraj je vsetko ok,len som trochu sklamana lebo nebolo dobre vidiet babo lebo som tucnucka 😝 tak cez tuk to bolo horsie,ale doktor poratal nozky,rucky a skontroloval veci,vraj je vsetko oki...no tak uvidime 😉

terina25
13. jan 2010

ahojte.

kto nedal údaje do tabuľky,tak šup šup.lebo je nás tam nejako málo ☹

čo sa týka porodu,tak asi budem rodiť opäť v novej nemocke po minuloročných skúsenostiach so starom nemockou 😠 Ináč čo sa šace týka...Kamoška tam rodila min.rok,mala vybaveného porodníka a teda nič moc...už by tam viac vraj nešla rodiť.ale tak to je každého názor.záleží od toho,koho máte vybaveného a koľko peniaze dáte...Ja som si nevybavovala nikoho a hold prežila som.A nesťažujem sa 😉

Ku kurzom pred porodom...Ja som chodila na cvičenie pre tehulky.Bolo to v metropole,ale teraz sa presťahovali do čajovne.a také kurzy robia aj materské centrá,teda ak chcete chodiť na nejaké prednášky o dojčení,starostlivosti o novorodenca a pod.Ale ja to mám už ,,preskákané,, a čerstvo v pamäti,takže určite toto vynechám.Možno tak ešte nejaké to cvičenie,ak bude čas.

pekný večer

lucka_o
13. jan 2010

baby mne lekar tieto vysetrenia nerobil vobec, ani na HCG mi neberie krv...tak ja neviem....idem k nemu az v 16tt tak som zvedava....a doteraz mi vobec nebral krv.je to zle?

lucka_o
13. jan 2010

terina....aku tabulku myslis?

katka_4
13. jan 2010

Ja idem na buduci tyzden a bude mi brat krv a mam doniesť moč, myslim, že ti uz mal urobiť nejake testy...

luan
13. jan 2010

Ahojte baby pridávam sa ku vám, ja už mam testy na DS za sebou dopadli dobre tak sa tešim na ďalšiu poradňu, ktorá bude 29 jan. 😉

meruska
13. jan 2010

ahojte, tak ja mam dnes vysledky uz aj z krvi a vsetko je oki 🙂

co sa tyka porodu v KE, ja sa chystam do novej nemocnice a ak sa bude dat, rada by som rodila aj pri svojom lekarovi, rodila pri nom moja svagrina aj kamaratka a boli nadmieru spokojne s jeho ludskym pristupom, tak uvidime ako sa zadari, lebo predsa len bude dovolenkove obdobie

stanka33
13. jan 2010

Ahojte..no to ste sa rozpisali uz 20 min to citam...

pridavam sa ku klubu nespokojnych bab co nemali zazmluvneneho lekara...
ja som bola na Anolskej, mi odtiekla skor voda, po dvoch dnoch mi dali na noc vyvolvacku...
vtedy tam robil moj dr.ale zazmluvneneho som ho nemala, ale aj tak vsetci cakali ked rano pride ze ma odrodi..to mi akurat dal dalsiu vyvolavacku bo som sa za celu noc ani pol cm neotvorila a to som mala bolesti kazde tri min..nakoniec ma akoze odrodila ale vsetko za neho robila nejaka mlada baba on bol iba dohlad a sestricku pri porode som mala otrasnu stale frflala..boli tam mlade studentky tie sa o mna starali pekne...

a co sa tyka lakt.sestry ja som rodila vo stvrtok poobede, v piatok rano za mnou prisla ukazala co a ako ale bleskovka, samozrejme maly nesal cely vikend, sa nikdo nestaral, maly nic nechcel ani zo striekacky, v pondelok rano na mna nahucala lakt.sestra ze ako to ze nechce pit, ze ked sa to nenaucim ma nepustia musela som pred nou vazit..ledva som do neho nieco dostala, az doma zacal pit cez klobucik ale slabo, no otras taka je moja skusenost..

stanka33
13. jan 2010

inak vcera mi tu niekdo narobil chute na studensku pecat..uz som jednu zjedla na posedenie 🙂

stanka33
13. jan 2010

bellablonde pozeram ze mame rovnako starych chlapcov aj my sme majovy...mne to vyhovovalo uvidime ako to bude v juli..zvladat tie horucavy s bruchom...

inak baby ak mate skusenosti so satkou na nosenie deti dajte nejaky tip kt. sa oplati kupit planujem..

a zacal uz niekdo cvicit???? mne konci 3 mesiac, by som chcela zacat...som chodila na zahradnicku aj cvicenie vo vode bolo tam super... neprida sa niekdo??

achojka
13. jan 2010

Ahojte.
Stanka33: ja mam tiez z antolskej priserne skusenosti, a najme so sestrickami z novorodeneckeho. Mne absolutne nic neukazali, proste mi na treti den doniesli maleho (lebo som bola po cisarskom) a povedali, ze tu mate dieta, je prebalene, nakrmene a odisli. A ja som pozerala ako puk. Este ze som bola na izbe s jednou kockou, co mala uz druhe babo, tak ta mi potom radila.

dugyna
13. jan 2010

fuha tak zacinam rozmyslat ze si asi toho lekara pozichrujem

terina aka tabulka?

lucka ja by som zvazila lekarku vymenit..vzdy sa musi brat krv na zacitaku tehu..robi sa krvny obraz a vysetrenia na HIV,zltacku a ine...potom ti ma brat krv a robit sono v 11-13tt, dalej medzi 15-16tt, vzdy na kontrolu musis nosit moc,....

oacka
13. jan 2010

Meruska,moja známa robí sestru v novej nemocnici, a hovorí,že ostatní doktori sú vedľmi odmeraní k Hoppanovým pacientkam, tak sa toho bojíím... Moja švagriná rodila 2x v Šaci a bola celkom spokojná, kamoška je zase práve po cisárskom v starej, už tam rodila 2x a jej sa zas páči tam. Chodí tam k Urdzíkovi.

stanka33
13. jan 2010

achojka je to za nami teraz budeme mudrejsie 🙂

oacka
13. jan 2010

Lucka, mal ti už brať krv.

achojka
13. jan 2010

Stanka 33, ved hej, len vtedy to bolo hrozne.......

stanka33
13. jan 2010

to bolo

zrzulka
13. jan 2010

stanka ja uz cvicim ... kedy byva to cvicenie vo vode Šnope??? ja chodim ku nam v Pk. Cvici tu Hrabcakova...
Inak co sa tyka novorodeneckeho na Antolskej tak otras, ked som sa isla na nieco opytat tak mi len neochotne ukazali a tvarili sa asi tak nejako ze co som to za matku ze to neviem....Ale mne to nevadilo, aj tak som tam sla aj 5 krat, vsak na to su tam aby poradili nie????A nepacilo sa mi ze som nemohla svoje dieta okupat sama. ukazovali to len na jednom dietati, tak to bolo so vsetkym aj s postolkami....na jednom ukazali a uc sa.... Chapem ze nas tam bolo vela ale tak koho som sa tam mala opytat??? teraz to uz bude v tomto jednoduhsie...

stanka33
13. jan 2010

zistim zajtra a dam ti vediet.. ja sice nemam rada chodit cvicit ked je takto zima ale sla by som, aj bazen je uz obnoveny lebo zacina kurz pre decka

dugyna
13. jan 2010

stanka co je to za cvicene?aj ja by som sa pridala.
stani a to si im nic nepovedala na antolskej?
achojka ani ty si tej sestricke nic nepovedala?a preco az na treti den?
znama tam rodila cisarskym a male dostala v ten den.

to je tam az take hrozne na anntolskej baby a to ste nic nepovedali..ked vas nechali dva dni s odtecenou plodovou vodou?stanka aspon ti davali antibiotika?
ja by som tam spravila cirkus..

dugyna
13. jan 2010

stanka a to som ti ja spravila chut s tou studenskou pecatou 🙂 dnes mam zase kinder cokoladovy den 🙂 🙂

sunnygirl
14. jan 2010

Ahojte babenky,
tak mi trvalo kým som vás prelúskala 😀 .

zrzulka: ten link o starostlivoť o deti je super, priznám sa ja nie som len prvorodička, ale v našej rodine malé deti neboli, takže absolúúúútne žiadne skúsenosti s malými deťmi 😅 . A nad tými kurzami porozmýšľam 🙂.
Možem sa opýtať, koľko si si zaplatila za pôrodníka? A čo to vlastne znamená zazmluvnený Dr.? Moja známa viem že v Bratislave zaplatila 7000,- Sk, asi pred dvoma rokmi. Nikdy som nepočula, že sa za pôrod platí. Možno vtom mám len nejasno a splietam 😅 😀 😉

Ešte že ste tu napísali že 56 veľkosť veľmi nie, ja asi len zopár kusov a radšej tú 62-ku aj to poväčšine s dl. rukávom. Niekde som čítal, že pre ženy ktoré nemajú skúsenosti s deťmi a aj sa boja sú najlepšie oblečenia, čo sa rozopínajú medzi nožičkami a pri hlavičke. Že žiadne zipsové a komplikované zapínanie ☹ .
Kolegyňa (má už odchované 2 deti) spomínala, že ona mala najradšej košielky na zavezovanie (mala letné dieťa

tu vám prikladám link, na MK, aby ste sa prípadne vyhli zbytočnému nakupovaniu, čo majú menej peniažkov.
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Mne to teda pomohlo pri rozhodovaní a spisovaní si takého zoznamu. Ako úplne neskúsená len študujem a zapisujem, čo kúpiť 😉.

sunnygirl
14. jan 2010

Ešze som sa chcela opýtať, tu som niekde čítala že bryndza len pasterizovaná, no ja som jedla tú Zvolenskú (bryndzové halušky) a tá je myslím nepasterizovaná. Tak sa už opýtam aj na párky, môžu sa?
Poprvde ja som rada, že mi už teraz začalo chutiť jesť, asi týždeň, tak jem na čo mám chuť. Nanuky, mlieko, jogurty,.... 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre