Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

sunnygirl
20. jan 2010

ono s tou pupočníkovou krvou je to dosť drahé, možno by si to dali aj iné mamičky, ale jednoducho na to nemajú ☹

sunnygirl
20. jan 2010

ak si dobre pamätám, ste spomínali niektorá 28 000 tis.

nina88
20. jan 2010

Ahojte... Prosím vás viete niekto kde na Slovensku sa dá rodiť do vody a kolko to asi stojí??

miki060707
20. jan 2010

ahojte, Eri, ja platim 3x po 10 eur, čo je dosť, lebo pri prvom tehu som neplatila nič, ale toto je nový lekár, a ten si nakupil novšie vybavenie a takto mu to mamičky pomali splácajú....ale nevadi, tiež nemusim chodiť inde, lebo tam má všetko...
no včera večer ma zas chytil ten žlčník, som zjedla jablčko so šupou, čo som nemala, a dnes mi babka hovorí, že aj ona to mala a vtedy čakala moju mamu a jej sestru, pri chlapcov to nemala, šak aj ja ma tušáka na babu, ale idem si vytlačiť, čo sa nesmie pri žlčníku a pojdem si to aj skontrolovať, ale keď dostať sa niekam z domu je také ťažké, vždy si niekto musi zobrať dovolenku, ach jaj, čo už

no ja som mala prvé dni v perinke, je to lepšie pre dieťa, ale aj pre mňa, nevedela som zaobchádzať s takým malým bábom...

jeeeej mne mala zaspala, sa tešiiim, lebo vstala "už" o 8, lebo večer zaspala už o 20.00, pretože cez deň nespala, tak si idem porobiť a s varenim si hlavu nerobim, mala má a ja mam na stole sucháre... 😉
pekný dník

miki060707
20. jan 2010

nina tušim v Topolčanoch, niekde tam sa rodí do vody, jedna známa mi to rozprávala, neviem, čo to stojí....

rybaanka
20. jan 2010

no uz som pobalena na 90%, mangel uz je v tescu, este nakupuje nejake potraviny a potom uz len pockame, kym sa nase zlatko zobudi a horsa na hory 😀 tak ja teda vypinam comp a bude mi trosku smutno za vami, ale pofotim nieco a potom pridam aktualise foto 😉 😎 😀

sunnygirl to uplne chapem, ze nie kazdy na to ma 😔

nina nemam tusenia 😢

mirka285
20. jan 2010

kocky tak uz som doma,nakoniec som varovala tri hodiny,a ten maly cely cas spinkal,obcas na mna pootvoril ocko a spal dalej 😉 taky bol drobucky...ja som niekedy davala babatko do perinky,ale teraz budeme mat letne deti tak neviem ci by im v tom zbytocne nebolo teplo..a s tou pupocnikovou krvou,no neviem si spravit nazor,ja mam stale pocit ze je to jeden velky bizniz..mne asi asi tiez pozdava viac ten verejny register..rybaanka super ze idete na donovali,ja milujem sneh,hory a lyze...my sme sa chystali na tyzden tiez,ale po tej skusenosti s kontrolou ostanem radsej doma,som zistila ze kontroluju veru aj tehotne zeny 😠

dugyna
20. jan 2010

zrzulka no je to tym ze zavisi aj od stadia ochorenia..a zavisi aj od tipu ochorenia..lebo leukemii je viac druhov..
a daslia vec ze preco nevyuziju centralny register? no lebo nemusia najst zhodneho darcu..pokial nie je kompatabilny tak bohuzial..preto mi nasmu malinkemu urcite dame odobrat tu krvicku..a budem platit 50eur rocne..lebo keby som ju dala do centralneho registra nehodou sa nieco stane..a nebude tam taka pre neho..

ono pupocnikova krv obsahuje jedinecne bunky ktore sa uz v organizme nikdy za zivot nevyskytuju su to zarodocne bunky z ktorych mozu vzniknut cize vydiferencovat sa rozne ine bunky..mozu z nich vzniknut krvne bunky,kostne bunky,bunky srdcoveho svalu,mozgove bunky..atd veda aj mediciny ide do predu a v buducnosti sa planuje pouzivat tieto bunky s pupocnikovej krvi pri liecbe ochoreni pri ktorych dochadza k degeneracii nervovych buniek,pri tvorbe nahradnych stepov kosti..a ine..dokonca aj pri leicbe srdca-po infarkte to nekroticke taknivo nahradit..

dugyna
20. jan 2010

takze baby krv z verejneho registra sa presne vysetri na konkretne dane parametre co treba a hodi do pocitaca..do databazy ak niekto potrebuje tuto krv spravia mu vysetrenie aby vedeli aky tip treba hladat/ak nema svoju/ a potom ho daju vyhladat v registri..niekedy mozu vyjst viacery od ktorych moze prijat../lebo je par parametrov ktore sa este toleruju ze moze dostat taku,su vsak ochorenia kde musi byt zhoda uplne 100% vo vsetkych ytch vyestrovanych parametroch/ potom sa ta krv vyziada...ak nie je taka krv v regitri tak sa da dany pacient do databazy cakatelov..niekedy na nejaky tip moze byt aj viac cakatelov..
preto urcite nechcem dat krvicku nasho drobca do centralneho registra..lebo sa moze pouzit na niekoho ineho a nahodou keby sme ju potrebovali zakon schvalnosti ze taka aku bude potrebovat nebude..
podla mna 50eur rocn za uskladnenie nie je tak vela..
a tych 28tic co je odobratie..sa da aj na splatky..a na zaciatku aj tak davate len zalohu..lebo zvysok platite az potom co sa krvicka vysetri a spracuje..ak je to vsetko ok az potom zaplatite zvysok..ak sa nieco pokazi ze bolo odobrate male mnozstvo alebo nieco..tak pokial viem tu zalohu vam vratia

dugyna
20. jan 2010

tych 28tisic za odber pupocnikovej krvi sa uz da teraz zaplatit aj na splatky bud to maju cez qutro alebo home credit..teraz neviem..

mirka to fakt ta kontrolovali?? mne obvodak povedal ze na take diagnozy kontrola nechodi..

terina25
20. jan 2010

Ahojte baby.

dávno som tu nebola,ale pri našej malej akosi nestíham...

k tej pupočníkovej krvi.pri Sofi sme nedávali a asi ani teraz nedáme.ešte uvidíme...Ale skor nie ako áno.už som o tom veľa počula,že je to skor veľká ,,bublina,,...

ináč baby...Čo takto pridať svoje brušká do albumu??už aj augustovky majú pekný album a my nič.Nenechajte sa zahanbiť. takže šup šup. nick je julovky2010 a heslo jul.pridávajte fotky...

terina25
20. jan 2010

ja stále nepriberám...Zase som schudla -2 kg.takže som na tom rovnako ako pred tehu.nič mi nechutí,všetko sa mi hnusí 😠 26.1.idem na tripple testy a na štítnu žľazu.

dnes sa mi snívalo,že sa nám narodí chlapček 😵 😵 dúfam,že to bude pravda.Ale ak aj bude dievčatko,tak nebudem nešťastná,aspoň sa naša malá bude mať s kým hrať. 😉

zrzulka
20. jan 2010

Dugi vdaka za vycerpavajucu odpoved.... Stoji za zamyslenie... ked ja som taky nerozhodny typ ... Hlavne po tom co sa stalo malej tak vaham. Mozno by jej v buducnosti krv od surodenca mohla pomoct, kto vie.... Ale zase chcem mysliet pozitivne ze nic take v zivote potrebovat nebudeme. zazili sme si uz dost hroz pri malej tak toto babo uz bude v poriadku. ja v to jednoducho verim a nechcem nic zle privolavat.... Ale to uz je na celkom inu temu ktoru nechcem zacinat....

terina ja by som aj pridala brusko do albumu ale nie je ake.... ja mam len take pidi ze mi je to az smiesne fotit. i ked jak som bola u zubara tak sa ma pyta ci som tehotna... ja na neho pozreram ze prosim????? On zneistel, lebo vraj to musi napisat do karty... to som mala este take volnejsie oblecko... a ja sa smejem ze ci to vidiet na zuboch ze som tehu.... no sranda bola aspon trosku v zubarskom kresle....

nina v topolcanoch sa da do vody rodit a aj v dunajskej strede maju vanu, su tam ustretovejsi co sa tyka alternativnych porodov a mas to najblizsie od Ba... i ked recova bariera..... 😲

dugyna
20. jan 2010

zrzulka neni zac rado sa stalo..ten eurocord co to inak odoberaju maju aj infolinku..keby si sa chcela popytat na to kedy zajednata tak..
my sme s drahym rozhodnuty obaja ze to urcite malemu dame odobrat..lebo vies ako to je murphy zakon..ak das nic sa nestane..
ale mas pravdu nic neprivolavajme vsetky nase detciky budeu zdrave,nie?
a co sa ti stalo pri malej ak sa mozem opytat?

zrzulka
20. jan 2010

Dugi ona ochorela ked mala tri tyzdne ale tak... na jej stav by nepomohla pupocnikova krv takze vycitky z toho ze sme ju zobrat nedali nemam.... zase je xy ochoreni na ktore zatial neexistuje nic.... ani keby rodic mal vsetky peniaze sveta proste to tak je a ostava mu naucit sa s tym len zit.... 😒
ja zas verim na ten moj zakon.... 🙂 a verim hlavne sebe a svojim schopnostiam a ....

ericica
20. jan 2010

aj ja viem o DS citala som o nich prispevok v mamaaja...sa mi zdali super ale neviem ci by som to vyskusala 😝
zrzka myslis si ze by tam nevedeli po slovensky ???,mne sa nezda no ale vsetko moze byt 😉
takze hadzem foto siat co som si vybrala su jednoduche ale krasne aspon mne sa pacia 😵

zrzulka
20. jan 2010

Erika niektori vedie po slovensky, niektori rozpravaju len po madarsky, pripadne tak ze im nerozumies....Ked nevies po madarsky tak je to take.... Ale inak su tam mili....

ericica
20. jan 2010

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

takze to su saticky ...ale neni to este dokonale chyba mejkap a uces 😀 😀 😀
takze potom prilozim hotove dielko 🙂

zrzulka
20. jan 2010

No uz teraz vyzeras ako princeznicka.... budes hviezda...

ericica
20. jan 2010

🙂 no ja po madarsky rozumiem ,ale sa mi hrozne ale hrozne nepaci ked niekam idem a neozvu sa po slovensky 😠 😠 😠 by som vedela vrazdit 🙄

ericica
20. jan 2010

jeeej dakujem ja si pripadam tucna a predtym som bola tenucka oooo boez stare krasne casy 😝

ericica
20. jan 2010

a poradte mi ako sa prihodi fotka do albumu juloviek ja som to uz skusala a neviem na to prist 😅

zrzulka
20. jan 2010

... co narobis, ja som mala kolegyne co boli zo zitneho ostrova tak viem o com pises🙂) najviac sa mi pacilo ako niektore ani nemienili ucit svoje deti po slovensky. Ze naco????? Co to je za logiku??? sami mali problem so slovencinou.

ericica
20. jan 2010

no take poznam aj ja a ked som bola v ich blizkosti tak som penila 😠 to este moje byvale kolegyne a este doteraz neviem pochopit ich mentalitu.....

miki060707
20. jan 2010

terina, ja ti bruško nebudem posielať, lebo ja mam raz tolko kíl ako vy, takže by som sa hambila jak pes, takže bruško bude bezomňa..... 🙂
eri, pekne šatočky si si vybrala a kedy idete na svadbu???

ericica
20. jan 2010

sice moja mala rozprava aj aj ale v skolke bude rozpravat len po slovensky...ale je zlata...aj my sme tak boli so segrou ked sme boli male u babky sme sa naucili po slovensky a v skolke a skole len po slovensky....
mamina pochadza od Smolenic a tato je z dolnakov...takze vieme aj tak aj tak....a aj mala tak bude vediet 😵

ericica
20. jan 2010

miki diky az 13 februara ale som si ich dopredu zaistila 🙂 a aj malej som vybrala budeme princeznicky 😀
a prestan uz s tymi kilami ty si taka aka si a keby si nebola taka nebola by si miki 😵 😵 😵

zrzulka
20. jan 2010

ja tiez neviem pochopit mentalitu tychto ludi. ked pojdu ich deti na vsyku tak mozno pochopia...., ja mam sice madarske korene a vela po madarsky rozumiem ale nerozpravam. Moj otec s nami nerozpraval. ked som mala cca 3 roky tak som vedela lepsie po madarsky ako slovensky (vyrastali sme v madarskej dedine) ale potom so mnou uz nekomunikovala babka ani otec tak som prestala.

Miki tak ako erika pise co tam po kilach... dolezite je aka si a nie to ci mas o kilo navyse.... a podla fotky si symposka.....

ericica
20. jan 2010

zrzka ty si mi cim dalej tym viacej sympaticka a moja rec ...... 😵 😵 😵

zrzulka
20. jan 2010

Ericica no kym neleziem na nervy tak je dobre. 😀 😀 😀 ja som proste taka ze co na srdci to na jazyku a nie kazdy zrovna moze tuto moju stranku povahy....ale tak co sa budem pretvarovat ked mi nieco prekaza. bud to ten druhy pochopi alebo ... najdeme nejaku spolocnu rec alebo.... ved nemusim sediet kazdemu. 😀

Inak to ked vie clovek po madarsky je velka vyhoda ... Muz vie lepsie ako ja, lebo on sa nehanbi rozpravat...Minule robil jeden projekt pre WV a hovori mi predstav si ze potreboval nejaku kompetentnu osobu z firmy co pre nich pracovala a ked si ho pytal tak ten sef hovori ze mu zavola chalana ale ze mu bude musiet tlmocit lebo on nevie po slovensky. moj muz skoro odpadol ze mlady chalan a nevie po slovensky. podla mna je to hlupost, mozno sa len hanbi rozpravat. ved ked zije na Slovensku tak musi vediet....Mne sa to tiez nezda...
Ale je fajn ze tak vedies dcerku, keby som vedela nejaky cudzi jazyk tak hned ucim deti . Ale ja tak lamano viem akurat po anglicky... No som zvedava teraz ako sa dohodnem v Anglicku ked idem.... Bude to zabava...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre