Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kacena4
25. jan 2010

ahojte babenky. Volam sa Kacena a nejako mi je doma smutno. Tiez budem rodit v july (hoci termin mam "az" 4.8.). Rada by som sla na 3/4D ultrazvuk tak do mesiaca, to by som mala byt cca 17tt. Moji rodicia este nevedia, ze som v tom a chcem im dat rovno obr7,5 azok. Mame uz 2 deti - 7,5 matusko a 6,5 dominika. Poradi mi niekto kde ist na ultrazvuk? Som z Pezinka (pri BA). dik

erytrea
25. jan 2010

ahojte

tak som dnes volala o vysledky AFP - genetika+krvny obraz = VSETKO V PORIADKU 😵 😵 😵 😵 😵

tak sa vytesujem a hned po praci si pojdem nieco malicke kupit 😵 😵 😵 😵

co sa tyka cvicenia, do posilky som prestala chodit ked som zistila ze som tehu ale chystam sa ked mi trochu vyskoci brucho tak urcite pojdem na tehotensku gymnastiku, tam sa cvicia cviky co urcite tehulkam nemozu uskodit skor naopak.

juuuj babulky taaaaaaaaaak sa vytesujem ze su tie vysledyk ok 😉 🙂 😵

brucho zatial este nemam tak snad sa coskoro zacne vytrcat 😉 🙂

majte pekny dnik vsetky 😉

mojalili
25. jan 2010

ERICICA - JA SA TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK VYTESUJEM, ZE NIE SOM JEDINA CO MA TAKE BRUSKOOOOOO 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Erytrea - gratulujem...a idem ucit, paaa precitam si vas vecer🙂) paaaa

luminkasp
25. jan 2010

babulky, vysli vam niektorej zle vysledky z triple screining?(boze, neviem teraz ani ako sa to pise), mne volali z gyndy, ze mam zajtra ist, lebo zle vysledky, ja vobec neviem, aky je potom postup ☹

luminkasp
25. jan 2010

erytrea, ty si mala tiez zle tie vysledky?

janka256
25. jan 2010

ahojte... mojalili neboj nie si jedina s takym bruskom aj ja mam take len musim odfotit mne uz trci to vsetkeho a uz aspon mesiac nosim iba tetenske nohavice nic ine nezapnem 😝

zrzulka
25. jan 2010

K tym co nezapnu gate sa aj ja hlasim ... ja uz len tehu nosim.

Lumi ja som nemala zle vysledky ani pri malej ani teraz tak neviem presne aky je postup ale myslim ze ked vyjdu zle vysledky tak bud este raz zopakuju test alebo posielaju na amnio. Snad niekto skusenejsi poradi....

yoda_
25. jan 2010

Mirka, a idete nakoniec lyzovat?
My sa chystame teraz cez vikend asi do Bachledovej, ale tiez mam taky problem s nohavicami ako ty. Ale tesim sa velmi, myslela som, ze lyzovacku teraz vynecham, ale neda mi to.

A este by som sa chcela ako uplny laik opytat dievceniec so skusenostami k tym kocikom - ci nie je lepsie kupit miesto trojkombinacie kazdy kocik zvlast, alebo ci existuje dvojkombinacia - hlboka vanicka + autosedacka.

yoda_
25. jan 2010

erytrea a preco si to neobjednas z tej stranky co si poslala link?

yoda_
25. jan 2010

pre kristove nohy, to tych 55Eur nie je za celu postielku, ale iba za tu supravu do nej? Jemine, to je teda.

bellablonde
25. jan 2010

ahojte kocky,
pekny start do noveho tyzdna,
erytrea, velka gratulka k vysledkom 😵 😵 😵
luminkasp, neboj, mali by sa tie testy najprv opakovat. Neviem, ako je to u vas v zahranici, ale strasne moc drzim palce. Urcite je to plany poplach !!

Mne uz tiez brusino veru paradne zacina vyskakovat. Mam jedny bedrove rifle, ktore este natiahnem, ale zvysok uz nosim tehotenske. Aj na doma tehu teplaky. To je komfort 😀 😀

Yoda, myslim, ze dvojkombi hlboky + vajce sa bezne nepredava. Ale snad sa niekde daju kupit iba tieto dva kusy, bez sportaku.

Ja lyzovacku a akukolvek namahavu cinnost uplne vynechavam. Nechcem skoncit v nemocke s krvacanim ako pri prvom tehu. 🤐 Takze my chodime na prechadzky. Nabeham sa za malym aj tak dost. On ma riadnu vrtulu v zadku.

Na tej stranke, co poslala erytrea, postielky vobec nemaju v ponuke, len nejake koliecka su tam.
Ja som sa uplne zamilovala do tohto nabytku.
Kuk
http://www.meblik.cz/oferta/
😵 😵 😵

bellablonde
25. jan 2010

Baby, luminka, zrzulka, pozeram vase fotecky, uuuuzasne 😵 😵 strasne zlatunke dievcatka mate

miki060707
25. jan 2010

lumy, ja neviem aké ešte mám, dnes som volala a nedvíhali, asi mali plno žien, skusim zajtra, no ja ked som mala zlé vysledky pri prvom tehu, brala mi krv ešte raz a nakoniec ma poslali na genetiku a oni na amnio, no je to hrozné, ale dalo sa to vzládnuť, teba možno pošlu ešte na 3D ultrazvuk, on odhali viac než normálny, ja som tiež zvedava, lebo to sa bere v 15tt a ja som bola 14plus 1, ale šak oni to vedeli, nerada by som šla na amnio teraz, ale čo už...

erytrea
25. jan 2010

bella dakujeeeeeem ani nevies ako sa tesim 😵

co sa tyka lyzovacky ja som vynechala vsetky hned ako som zistila ze som tehu a to uz ani nehovorim o tom ze sme mali zaplatenu "marha" drahu lyzovacku vo francii a museli sme to zrusit, teda museli.... chceli kvoli babu, ja sice lyzujem velmi dobre ale nestoji mi to za to, mozem sa s niekym nechtiac zrazit a potom si to budem vycitat....tak to teda nie... aj tak drobec bude mat v zime pol roka takze uplne v pohode ma lyzovacka pocka 😉

yoda veru presne ako pises, na tej stranke maju v ponuke len perinku, hniezdo a baldachyn + ostatne veci, postielka tak nie je, ale tiez si neviem predsatvit tu cenu ked len tie perinky su take drahe 😝 nic to, mam kamosa stolara ktory by mal nieco taketo v pohode zvladnut, moj sen je totiz biela postielka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

fatimuska
25. jan 2010

tinaaa......prepáčte, že vám sem vstupujem...ale mne tiež testy robili 15+0, samozrejme na DS vyšli zle 1:148, na Tvojom mieste by som šla za doki a trvala na tom aby Ti ich spravila v 16tt, ja teraz kvôli tomu behám kade tade, brali mi plodovú vodu a pevne dúfam, že to len kvôli chybe doki, ktorá si zobrala krv asi podľa vetra🙂

bellablonde
25. jan 2010

miki 14+1 je uz prebiehajuci 15.tt, 😉

ery my si tiez poriadne vynahradime tohtorocnu lyziarsku sezonu na buduci rok. Aspon sa o to viac budem tesit 🙂 S bejbinom na svahu je nahodou dobra zabava. Hlavne, ked ide do partie este niekto, kto sa rad na chvilku onho postara. My sme sa pri petulovi pekne prestriedali. Idealna rodinna dovolenka 😵

yoda_
25. jan 2010

Bellablonde, ved ja sa zas nejdem na tych lyziach zodrat, ale ja zatial nemam za kym behat 🙂. Lyzovanie milujem a citim, ze mi chyba pohyb a hory. Takze si myslim, ze som schopna lyzovat tak, aby som krpca neohrozila a ked budem citit, ze to nie je pre mna dobre, tak prestanem.

Ten nabytok co si poslala, som akurat dnes pozerala aj ja, je ozaj paradny. Paci sa mi ten rybickovy.

Lumy, drzim palce, aby vysledky dopadli ok.

bellablonde
25. jan 2010

vsak je senzacny? 😵 no ale aj ta cena za komplet izbicku je riadne vysoka. Ale som rozhodnuta, ze aspon nieco si vyberiem 🙂
S tymi horami ta uplne chapem. Moj manzel je zase uplne zblazneny do turistiky. Aj predvcerom sa s kamosmi vybrali na celodenny zimny trek. Proste ani mraz, ani sneh ho nezastavi. Ba minule (niekedy na jesen to bolo) prsalo, doslova lialo ako z krhly a oni sa aj tak vybrali na Tematin... vraj vyskusat nepremokave oblecenie 😀 😀 😀

dugyna
25. jan 2010

lumi pravdepodobne ti vezmu este raz krv..teda neviem kolko u vas trva kym je vysledok..aby si este do 20tt stihla ist na amniocentezu..je to odber plodovej vody pod sonom..taky je postup..a potom sa uvidi

kacena ja so bola v gynfive jedine tam robia v ba 3D/4D do 17tt stoji to 17 ci 18 eur a ak k nim pojdes aj po 23TT tak ta oba vyjdu 64. cize tu prvu sumu ti pri tom druhom ultrazvuku odrataju..
cislo je 0902818100

erytea gratulujem k vysledkom
fatimuska ak je 15+0 taj sa uz moze afp brat berie sa od 14+0 do 15+6 takze asi tak a hlavne musi predtym spravit sono.tak este pozrie dr ci je babo dost velke atd...

baby ja uz iba jedny mensetraky obleciem.teda pred tyznom a pol som obleikla a inak len tehu gate..

mirka285
25. jan 2010

ahojte 🙂 Yoda taku tu naozajstnu lyzovacku co sme mali ist na tyzden sme zrusili ale chystame sa niekam iba na vikend 🙂 inak ja som bola pred dvoma tyzdnami si zalyzovat v Rakusku,lyzovala som po modrych tratiach pre istotu a bolo super..fakt je na kazdom ako sa citi..Ja som mala tiez zle vysledky skriningu,poslali ma na Kramare na prenatalnu diagnostiku a tam doki povedala ze tu krv mi brala doktorka skoro,tak mi ju zobrali este raz 15+5,predtym 14+5,a vysledky vysli chvalabohu dobre,takze na amniocentezu nemusim 🙂 idem poplait seky a na prechadzku,konecne su ti hodiny,tak caute zatial 😉

yoda_
25. jan 2010

Ja chapem tie obavy, kebyze mam obavy z lyzovania, tak nejdem.
Na zaciatku som tiez bola rozhodnuta, ze lyzovacka nebude, lebo som si precitala ze sa neodporuca.
Potom som si citala a citala az mi hlava praskala a docitala som sa, ze sa tiez nesmie robit to a to, nejest to a to. A nakoniec mi vyslo, ze jest nemozem nic - ani tu zeleninu, lebo obsahuje dusicnany, ak si dam pohar vina, stihne ma strasny trest,cvicit nemozem nic okrem fitlopty lebo sa mi zarucene nieco stane.Tak okej, povedala som si, co pre dieta nespravim - zacvicila som si na fit lopte - smykla som sa a udrela som si hlavu o stenu.

Takze som sa nastvala a povedala si, stacilo - kaslem ja na vsetky zarucene rady, budem robit to co sama uznam za vhodne - jest to co mi chuti, sportovat to co ovladam a to v com som si nie ista proste robit nebudem. Kebyze viem dobre chodit na choduloch, a uznam chodzu na choduloch za vhodnu, tak chodim na choduloch, nech si kto chce co chce hovori.

Mirka, tiez budem lyzovat iba na modrych - ale aj tak sa tesim nenormalne.

ericica
25. jan 2010

lumi aj kamoska mala zle vysledky a poslali ju na genetiku do NR a tam jej povedia ci ma ist na amnio alebo nie 😉
neboj bude vsetko v poriadku 🙂

erytrea
25. jan 2010

lumi, mne robili testy na AFP len raz a na prvy krat boli dobre, ale pocula a poznam aj pripady kedy prvy aj druhy krat vysli kamoske zle vysledky dokonca druhy krat este horsie ako prvy a poslali ju na amnio a narodila sa jej zdrava dcerka, cize ziadny strach nie vzdy su tie zle vysledyk predzvest niecoho zleho, drzim palce neboj isto to dobre dopadne, musis v to verit 😉

baby na lyzovacke si davajte pozor, nie je to sranda, mozete lyzovat po modrych a ako kolvek dobre a bezpecne no ak sa s nejakym pakom zrazite tak.... fakt to za to nestoji.

katkaking
25. jan 2010

ahojte babenky...pekny start do noveho tyzdna... 😉

ja som bola dnes v poradni, a az dnes mi brali krv, neviem preco az tak neskoro, ked vam vsetkym uz brali skôr...tak do dvoch tyzdnov by mali byt vysledky, verim tomu, ze bude vsetko ok. Ale doktor robil aj sono, hovoril ze to musi a tam bolo vsetko v poriadku...malinke je krasne, videla som ocka, nostek a stale sa hmirilo a otvaralo a zatvaralo rucku...jaaaj, tak sa velmi tesim ze je v poriadku... 😵

neboj lumi, myslime na teba, vsetko bude urcite ok. 😉
erytrea, gratulujem... 🙂

zajacik...
25. jan 2010

Erytrea tu som nasla tu postieku co sa ti paci, ale zatial len na polskej stranke http://dino.sklep.pl/nowy/zestaw-mebli-luna-bez...

Babulky gratulujem vam k dobrym vysledkom a aj k pohybom 😵

fatimuska
25. jan 2010

dugyna...ja som bola kvôli tomu v BB,a doki vraví, ako je možné že vám tripl brali v 15+0? a ako je možné že to posielali do laboratória v Dunajskej Strede keď nemá akreditáciu, osobná skúsenosť....keďže sa to dialo cez sviatky, na kontrolné sono som šla 20+3, nestihli by mi urobiť druhé tripl testy, tak mi rovno zobrali vodu,,,,myslím si, že keby mi brali krv dajme tomu 15+5, tak toto všetko nemusím absolvovať

sunnygirl
25. jan 2010

ahojte bábiky,
najprv vás všetky zdravím a odkazujem, že držím palce, gratulujem k dobrým výsledkom a k pohybom bábätiek.

Ja som dnes prvý krát varila hŕstkovú polievku a manžel povedal že je dobrá. Mi sme ju doma nikdy nevarievali, tak ani neviem, čo má tak chutiť 🙂

liečim sa pomaly, hlavne tie priedušky.

Idem papať. 🙂

mojalili
25. jan 2010

Ahojte kocky, ale ste toho popisali.

Luminka - nezufaj, nech urobia este raz testy a uvidis, ze vsetko bude ok 😉

Ja idem na lyzovacku prvy marcovy tyzden, v case jarnych prazdnin. Ide manzelik aj jeho bra (farar) - ktory sa bude dufam venovat len LILI a bude ju ucit lyzovat. Ja si zoberiem haldu knizok a bude citat a oddychovat (kedze budem v 7. mesiaci). Aj teraz by som sla na lyzovacku, kedze sa dobre citim, ale moje brucho mi to uz nedovoluje, je o dost vacie a som rada, ze sa vytocim v satniku, nieto na lyziach 😀

Prave som sa dozvedela, ze 9.4. mame celomestsku oslavu Dna ucitelov v kultornom dome, nieco ako ples....akoze super, ale co si v 8. mesiaci obleciem??????? 😕 😨 Parada 😒

NO letim ja robit skameneliny na prirodovedu, zajtra k nam pridu buduci prvaci na Den otvorenych dveri 😉 Este sa pridem na vas pozriet 😉

wolfskinka
25. jan 2010

ahojte,

chcela by som sa viac popytat na vysetrenia ktore ste absolvovali v tomto mesiaci, jasom v 15tt, ale moj gynokolog to akosi berie na lahku vahu, na poradnu ma objednal az 10.2. co bude uz 17tt, a docitala som na na nete ze triple testy sa robia do 16tt, robili vam este nejake ine geneticke testy ?
chcela by som vediet ake vsetky vysetrenia sa robia, lebo ten moj doktor sa k tomu stavia akosi cudne, a to som na rizikovom tehotenstve na ktore ma vypisal on a na poradnu ma objednava raz za mesiac a vysetrenia mi urobi iba vtedy ked o ne poziadam ja, len potrebujem vediet informativne na co sa mam pytat, aby na nieco "nezabudol" ...

dik za odpovede

denisse
25. jan 2010

wolfskinka, ja ti napisem, ako to je tu v CR

prvych 6-7 mesiacov tehotenstva je u gynekologa poradna raz za 4-5 tyzdnov (vzdy nosim moc - sestricka len papierikom skontroluje ci je ok, zmeria mi tlak, pyta sa, ci nemam nic opuchnute, akos a citim a doktor ma pozrie zospodu), s bliziacim sa terminom sa chodi castejsie, raz za 2-3 tyzdne, posledny mesiac uz nie ku gynekologovi, ale do porodnice, kam pojdem rodit.

dalej:

v 11tt mi vzali krv (vysetrovali krvny obraz, krvnu skupinu a nejaky prvy screening na vyvojove vady) - k tomu patri UZV v 12 - 14 tt, ktorym meraju prejasnenie sije a pritomnost nosnej kosticky, spolocne s tym posudzuju ten screening z krvi

15 - 17tt - dalsi UZV spolu s odberom na AFP testy

20 - 22tt - dalsi UZV (posudzuje dalsie mozne vyvojove vady, kontroluje ulozenie placenty a mnozstvo plodovej vody, tu vacsinou urcuju pohlavie

niekde tu sa chodi na dalsie vysetrenie krvi (okrem KO aj glukoza)

po 20tt sa chodi na EKG a k zubarovi

a na dalsiu krv - test na tehotensku cukrovku (neviem presne kedy)

25 - 28tt - dobrovolny 4D UZV

31 - 32tt - UZV na posudenie biometrie a sonoanatomie plodu, velkost ...

35 - 36tt - UZV plus CTG monitor - tymto sa to konci a zena prechadza do starostlivosti porodnice

Takyto rozpis vysetreni som ja dostala na prvej poradni ... myslim, ze na slovensku to bude podobne ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre