Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
7. sep 2010

@carrie84 no a tak ako tvoja mamina sa bude kvoli mne trápiť aj také malé miminko, miminka helicobactera nemávajú, to väčšinou chytíš až neskôr.... je mi z toho naprd. švagriná ani fľaše nevyvárala, cumle sa po zemi pováľali, synovci jedia piate cez deviate a nič im nie je... a ja som chcela všetko super a len sa trápime...

maxara
7. sep 2010

ani ja flase a cumle nesterilizujem.. iba asi tak raz za dva tyzdne..

tinaki1275
7. sep 2010

@oacka netrap sa, tvoje mliecko jej dalo dobry zaklad pre vybudovanie protilatok proti horsim veciam ako je helicobacter,to je nic.. aspon bude silnejsia..🙂)nie je nic lepsie ako materske mlieko ,aj sama by som ho pila,keby som ho mala dost 🙂)),ja uz s kojenim pomaly koncim ,teda viac s odstriekavanim ,ubuda mi uz mlieko a nechcem stale miesat s umelym ,vidim ze jej to nerobi dobre..ale odstriekam este co mam a dam jej neskor..uz ma caka aj robotka pomaly ,nejake sprievodcovanie tak to vezmem aby boli peniazky .na zimnu lyzovancku.🙂)

tinaki1275
7. sep 2010

@maxara nemate koliky?ja sterilizujem vsetko ..a pravda je ze mame koliky aj tak ...a riadne silne,dnes ideme k doktorke vecer do nemocnice na pediatricke,je to znama a urobime odber stolice a mocu lebo sa jej ta nasa kolika nezda.. a mne tiez nie,tak hadam zistime co sa deje..

petrap001
7. sep 2010

@mojalili ved zuby mozu ist aj skor preco v 6tom mesiacI? Kde je to napisane.moj bratranec sa dokonca uz narodil s dvoma prednymi zubami.lekar jej povedal ze sem tam sa to stane 😀 a zasa tetin maly bude mat 4 mesiace a uz sa mu idu zubky.a niektore deti su strasne zle,lebo ich to boli a pri niektorych to ani nepocitite,teda slintanie musi byt 😀 ja mam tieto skusenosti len z vlastnej rodiny lebo mame deti ako smeti,ani nepocitam 🙂
@zrzulka mas pravdu,kazdeho osobna vec s tym ockovanim.napr.v irsku sa vobec neockuje proti TBC a ziju 🙂 ale zasa tam sa viac neci nerobi,co by sa aj mozno malo,ale to uz je ich haluska.
@maxara moj sa uz tiez prevaluje asi 3 tyzdne.ale najprv si tak oprel hlavu o ruku a tak lezal a az potom ked sa zacal hnevat,tak sa mu to podarilo.no a teraz uz ho len musim obracat naspat lebo v momente sa z brucha otaca spat.sem tam ma naladu a len tak kuka a kuka po svete 🙂
teraz mu mama skusala dat uz aj teplomer do ritky a nic ☹ len si prdka ale nic viac.

maxara
7. sep 2010

@tinaki1275 my nemame koliky, nastastie.. parkrat sa nemohla vykakat ale zabralo kamilkove mlieko, neskor len cajik a super.. vykakala sa a bol klud

petrap001
7. sep 2010

a ja musim poklopat,ze my sme koliky chvalabohu nemali vobec.nikdy mi neplace len tak,ze ho nieco boli ani nic take.ked place tak mu dam jest a uz je spokojny.hoci aj kazdu hodinu.mne to nevadi.oni su este malicki a potrebuju citim mamu,trosku sa ohriat na cicke 😀 a jem vsetko zaradom a sme tu.nevyhadzuje sa,neboli ho brusko ani nic.dufam,ze to nezarieknem 😀

merikac
7. sep 2010

@maxara som sa zasmiala,,ani ja nesterilizujem, lebo nemam co 😀 ,,Maxi,,budem na teba mysliet, kedze 16-teho idem so synom na maly kozny zakrok 😉

maxara
7. sep 2010

@merikac 😀 ale ja mam co 😀 😀 😀 ja predsa aj dokrmujem a cumlik mam vzdy po ruke, aj ked ho nechce, ale skusam poctivo.. 😀

merikac
7. sep 2010

@mirka285 😀 aj mne sa snivalo, len som to tu nechcela davat, nech nevyzeram nejak divno,ze to silno prezivam,ale dobre, ze nie som v tom sama 😀 ..ale inac, ja nie som nejaky super lyziar, skor sa radim medzi tych slabych,ja proste milujem len ten pocit volnosti, ktory pri zlyzovani vzdy prezivam,,nieco uuzasne,,asi sa to tazko chape 😀 😀

maxara
7. sep 2010

@petrap001 Peti podla mna skus tie kamilky.. uvaris cajik zo sacku, nechas dve minutky vyluhovat a das malemu kludne po lyzickach z hrnceka, nemusis z flasky..uvidis aka šajza ta prekvapi vecer 😀

tinaki1275
7. sep 2010

@maxara tak to mas super..tisko zavidim... ☹

katka55
7. sep 2010

my mame koliky asi od 3. tyzdna ☹ teda, neviem, ci su to ozajstne koliky, lebo to mava rano od 5 do takej 8-9. Hrozne tlaci, puci sa, obcas zaplace, ale pritom prdka a aj sa vykaka, tak neviem... dnes mi akurat volala Dr., ze nasli v moci vela bakterii, tak musime zopakovat odber, a ked sa to potvrdi, tak ficime na nefrologiu 😢

maxara
7. sep 2010

@petrap001 inak presne aj ja to takto praktizujem ako ty, ale vecer mam uz cicky uplne prazdne a uz by na nich visela nonstop a stale hladna, tak vecer jej zarabam UM. neviem preco to tak je, ale zistila som, ze od rana do vecera mam stale menej a menej mlieka 😒 a intervaly kojenia sa poctivo skracuju.. od siestej vecer je to kazdych 15 minut a od 19:45 ju necham uz revat az do 20:30, to kupeme.. to sa nachvilku ukludni, rada sa kupe a potom zase prso, kym vychladne UM, potom stiahne asi 90-100 ml UM a zase prsko na uspatie a sup do postielky

maxara
7. sep 2010

@katka55 to asi nie su koliky, to normalne kaka.. aj nasa Ninka tak kaka, od rana od 6tej (vtedy vstava)

tinaki1275
7. sep 2010

ja aj kamilkovy cajik davam, aj sab simplex sme skusali a aj probiotika , aj gripe water(to mi poslala kamoska z anglicka)a teraz davam chamomillu vulgaris -homeopatika ale nevidim rozdiel..uz somju z toho zblbla,jedine co zaberie su kminove cipky (tie mam zase z nemecka) a furt skoncim pri nich,ak nedam vobec nic tak sa od bolesti a krcov az trasie,...doktorka to nazvala superkolika..☹

merikac
7. sep 2010

@katka55 a pre co brali moc, koli tym kolikam, ci ste mali nejake problemy?

maxara
7. sep 2010

@tinaki1275 tie kamilky su skor na kakanie.. na koliky neviem.. inak ked mala Ninka take strasne vetry, a nemohla sa ani vykakat vtedy, trvalo to asi tri dni, tak som jej natierala brusko pupikom, tym kremikom a podla mna to zabralo, len ked som nenatrela na noc, tak sa zobudila o jednej a vrieskala (spinka mi od 22hej do 4:30). Museli sme pouzit rektalku.. a inak tu si neviem vynachvalit. Vobec nijak nemozete rektalkou babu uskodit, je to makkucke a krasne to prdy uvolni.. Inak ste tu pisali, ze take dva tri cm dnu do ritky, ale mne dr akoze ukazovala (som sa nepriznala, ze som to uz robila) a pichla jej to skoro cele do rituse. Trcalo tak akurat na to, aby to mala za co drzat 😒

merikac
7. sep 2010

@tinaki1275 moja mala,,,,,,, to vam nezavidim baby,,ona ma bolesti a ty sa trapis, ze nevies pomoc ☹ ,,nastastie ani my nie sme kolikovy a nejake bolenie bruska sa u nas neprejavuje,,ja mam celkovo pohodove dieta,,dokonca mi v noci este ani raz neplakala,,ani v nemocnici a ani doma,,,cez den uz plakal 2x, raz jej nieco bolo a raz som jej pricvikla o stolicku nozku ked som kojila 😠

merikac
7. sep 2010

@maxara t som videla aj ja, ze niekto to strci az tak,,ale pokial to nieje vyslovene urgentne,,tak fakt staci len tak malinko

tinaki1275
7. sep 2010

@maxara tak teraz si ma odradila od rektalky... 🙂 uz len ta predstava...kamilky mi odporucili ze su celkovo aj na celkove ukludnenie ,kedze ona je pri tych kolikach nervna..a vydrzi potom nespat aj 6-7 hodin...mne pupik nezabral a to masirujeme pri kazdom prebalovani.. 😖

merikac
7. sep 2010

babule aj vasim detom sa tak strasne spinia uska??...lebo mojej ano,,a ja sa jej to bojim nejako hlboko cistit, lebo vraj sa ten maz tym len viac zatlaca hlbsie do uska...ako cistite uska?

tinaki1275
7. sep 2010

@merikac tak to mas super...my sme boli kludni prve 3 tyzdne az sa cudovali znami ze ake kludne dieta.. ☹ a potom to zacalo...no nejako vydrzime...len nech sa nepridruzi aj nieco ine..☹ uz sa bojim tych vecernych odberov...

monline
7. sep 2010

@maxara susedka má trojmesačnú dcérku a ona dáva raz denne UM poobede, aby sa jej do večera dosť naliali prsia a aby večer iba kojla..neviem, či je to lepšie, či horšie, ale ona si pochvaľuje....ja mám našťastie toľko mlieka, koľko malému stačí, papá zakaždým len z jedného prsníka a je spokojný..málokedy z oboch ...tiež sa niekedy stane, že sa v polke jedenia odťahuje a plače a nechce vziať späť prsník, alebo len na dva glgy a zas plač, tak vtedy ukončím kŕmenie a dám cumeľ a ukolíšem ho aby zaspal...trocha sa prespí,(niekedy stačí 10min) zobudí sa a potiahne zvyšok, niekedy spí aj viac, tak ho nechám..
včera bol výnimočne dobručký večer, po kúpaní neplakal, nechal sa v kľude obliecť..a potom trocha papal a na rukách som ho uspávala (posediačky), nos zaboril do môjho (prepoteného) trička a zaspal 🙂

tinaki1275
7. sep 2010

@merikac ja len tym vatovym tamponikom co je pre deti..len to co je na povrchu..

katka55
7. sep 2010

@maxara ty brdo, to akoze kaka 3-4 hodiny? 😝 ale nie vzdy sa pritom vykaka... a je to kazdy den, ble...

tinaki1275
7. sep 2010

@monline to bude ttm super parfemom..ze ti tak dobre zaspal 😉 ja som si vsimla ze ked som trochu viac spotena tak mala sa na mna viac lepi--a to doslova 🙂

katka55
7. sep 2010

@merikac to neberu moc vsetkym detickam? 😕 tak asi preto, ze nam este v nemocke nasli na UZV obliciek nejaku medzeru, ci co. vraj sa to zvykne same upravit, ale ak nie, tak sa tam mozu hromadit necistoty.

maxara
7. sep 2010

@merikac ja jej uska necistim zvnutra.. len vytriem kolko dociahnem prstom s gazovym stvorcom.. cize moc teda nedociahnem, kedze nema usi ako slon 😀 mam aj tie vaticky pre deti a ked vidim, ze tam nieco ma pri vchode, tak to s tym vytiahnem, ale to mala iba raz, take ako kozicku..

@monline no mne to praveze takto vyhovuje, kedze som vacsinou doma.. a ked niekam idem, tak vezmem UM so sebou zarobene, dam jej to a potom zase mam vecer..

miki060707
7. sep 2010

@zrzulka ani nám malý nedvíha hlavu a reve na bruchu jak túúr

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre