Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

strasska
1. apr 2010

kafko...uz som ti chcela napisat neboj sa, akokeby sa tomu dalo tak jednoducho rozkazat.
Ironiou je ze ja som mala suprovy porod, trochu mi pomohli okolo 15 a do 22 ma iba pobolievali krize. Dobre som sa otvarala, tak mi o 22.00 prepichli plodovu vodu, to nastupili ozajstne bolesti a o 23.20 sa maly narodil.
Len mne tam asi psychika zohrala velku rolu, nejako som sa necitila byt stastna...vsade ti hovoria, ze ked uvidis babo, tak zabudnes aj na to hrozne...ja som nemala ani naco zabudat a aj tak som kukala jak puk na toho mojho Miska.
O jednej ma odviezli na izbu a ja som do rana nezaspala, len som sa pytala sama seba, ze preco sa necitim stastna ☹

miki060707
1. apr 2010

maxi, to faaaakt, normálne ja som mala čudné pocity, kôli tomu ako vyzerám, či sa mám zapájať aj do niejakej diskusie, reku, ked ma niekto uvidí dakedy v "celej svojej kráse" 🙂 ale ked zistujem, že nie som sama pri seba, tak sa cítim lepšie, xi 😀

maxara
1. apr 2010

mirka ved urcite ak bude velka tak ta nenecha trapit uz v dnesnej dobe.. no a myslim, ze kramare zrovna nemaju problem s akutnymi cisarakmi (akoze ich v pohode robia ked treba.. v inej nemocke ta nechaju popasovat a cisarak robia po troch oskriabanych stenach) no ale ved si citala aj to forum.. hlavne mu musis verit, aj sebe aj bumbule

maxara
1. apr 2010

miki tak to som rada, ze niekomu moja tucnota dokaze zdvihnut naladu aj sebavedko 😀 😀 no ked neveris, opytaj sa kafka a sisay a katy.. a la brusnych tanecnic..

katarina7777
1. apr 2010

poviem vam ze so vsetkymi divnymi pocitmi, strachom ci vsetko dobre dopadne a pod. prezivam najkrajsie chvile v zivote... hlavne ked si spomeniem kolko som len snivala o tom ze budem tehu 🙂 takze uzivajme si toto carovne obdobie.

mirka285
1. apr 2010

Ja by som si vybrala presne jeho tak si vies predstavit aka som bola happy ked mi povedal doktor ze mi dohodol prave jeho 🙂 on je vraj moja krvna skupina a ma ludsky pristup a vtipkuje a spieva si pri porodoch...

miki060707
1. apr 2010

no keď mne doniesli malú po cisárskom, ja som sa nemohla vynadívať a ked som ju mala v noci pri sebe, tak som vôbec nespala, mi aj sestričky vynadali, stále som sa musela na ňu pozerať a ked aj doma som nebola sama, bolo to super, všetci sa starali, pomáhali, pamatám si, ako mi otec naložil kuraciu polievku a mamka nám varila...je to aj dodnes a ked som zostala sama, dovolenka sa im skončila, tak som dostala depku, či sa budem sama vedieť postarať o to malinké, asi to bolo popôrodné blues, ale našťastie to trvalo pár minut a maka mi vždy vravela, ked bude plakať, daj jej mlieko, prebal ju, daj ju do vozíka, popestuj ju a zvládneš to a potom som sa už nebála..

miki060707
1. apr 2010

no už zachvílu vypnem, prajem vám peknú dobrú nôcku, inak môj krpček v bruchu sa cez den moc neozýva, ale v noci buntoší, to robila aj malá....

mirka285
1. apr 2010

Miki vsak vyzeras uplne normalne,co si pipi 🙂 Straska preco si mala take pocity?to bol taky poporodny stav?ja som uz teraz stastna a neviem sa dockat malej...

kafoditka
1. apr 2010

strasska... neviem, myslim, ze celkovo psychika vela robi a mozno zohrala uloha aj u teba, ze si po porode necitila to, co si chcela.. Nasa sefka recepcie cele tehu hovorila, ze nechce pocut ziadne horory o porodoch, ze ona dojde, za 2 hodky porodi a vsetko bude v poriadku. Lenze jej to aj vyslo! Od prvych kontrakcii isla po 4hodinach do nemocky a tam po dalsich 2 hod. porodila prirodzene a vsetko ok... No take maju stastie..

katarina7777
1. apr 2010

miki,maxi aj moja mamina je taka makkucka ste vy a nevymenila by som ju za nic na svete... je pre mna takym symbolom zenstva a ako som na nej zboznovala zaspavat. 🙂

dugyna
1. apr 2010

s tou sukromnou temo suhlasim 😉

katarina7777
1. apr 2010

aj ja vas zdravim a idem spinkat, samozrejme ak ma ten maly okupant v bruchu necha ... dobru noc.

maxara
1. apr 2010

katka to je take mile ako si to napisala.. dufam, ze aj moja malicka bude na mne rada zaspavat.. 😔

strasska
1. apr 2010

ved presne preto som pisala Mirke, ze nech ide na cisarak.Psychika vie riadne narobit problemy.
...vsade som citala, plakala som po porode od stastia, drzat dieta v naruci je najkrajsi pocit na svete...proste niekde sa to u mna zakorenilo a bola som z toho riadne sokovana, ze nic take necitim. A baby blues som mala teda riadne a trvalo mozno aj mesiac po porode, este zosilnene nasim urevancom. A to som si vravela, ty si psychoska a sama sebe nevies pomoct.

Esteze mam takeho pohodaka mm, bol mi velkou oporou.

dugyna
1. apr 2010

monline...zeny ktore mali tehu cukrovku..tak po 4 tej dekade zivota prejavi cukrovka

strasska
1. apr 2010

Moja svagrinka, ked videla mna grcajucu, povedala si, ze ona nebude a negrcala. Bolo jej zle, ale nastavila sa na to, ze to zvladne a zvladla to.
Chcela porodit 16. tak sa malej prihovarala a ona fakt porodila.
psychika dokaze robit "zazraky" a v to naozaj verim.

maxara
1. apr 2010

mirka tak k tomu niet co dodat, to je osud a teraz mozes byt len spoko a v poho.. budes mat presne toho, koho si chcela a este k tomu takeho, na ktoreho sa mozes spolahnut..

kafoditka
1. apr 2010

Dugynka..... aby som nezabudla, davali sme si tu s babami linky na album s nasich svadieb a ty si sa este ani foteckou nepochvalila... neukazes nam? Vsetky sme zvedave na teba... 😉

maxara
1. apr 2010

strasska tak vidis, uz vies ako na to.. uz len sa pekne pripravuj, ako sa budes tesit a plakat od stastia.. navyse budes mat prekvapko.. 🙂

dugyna
1. apr 2010

kocky ja som teraz objednavala cez jednu kocku latkove plienky cez ebay a mam postovne na SR a dokonca zadarmo.. 🙂

maxara
1. apr 2010

dugy veru tak je.. aj myslim sunny alebo ktora to sa uz davnejsie pytala, ze co bude s tou foteckou..ved my sme si vlastne do nasich albumov vtedy aj popridavali ako sme sa namotali

strasska
1. apr 2010

sak aj vtedy som mala prekvapko 😀 ale teraz to bude ine...

strasska
1. apr 2010

myslim pozitivne, takze verim, ze to bude lepsie

dugyna
1. apr 2010

mirka ak hovorite o plastenke na kocik..tak ja som kupila univerzalnu a stala do 10 eur....alebo este menej..a je uplne super

kafoditka
1. apr 2010

strasska, pridavam sa k tebe s pozitivnou myslou.. 😉 ja si ani nejdem zazmluvnovat doktora a aj tak dufam a verim, ze bude vsetko ok..

dugyna
1. apr 2010

kocky jasne ze dam fotecky zo svadby nebojte 😉

kafoditka
1. apr 2010

kocky dobru noc... uz lezim v posteli..

dugyna
1. apr 2010

dufam ze zajtra sa mi podari hodit nejake do albumu 😉

strasska
1. apr 2010

aj ja zdrham, pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre