Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
2. mar 2010

siska posli mi vsetko do IP, lebo teraz som na notebooku a nie pri kompe, takze aby som to zajtra nehladala... vek v case terminu porodu, mesto kde byvas, termin porodu, pohlavie, predpokladane meno, nemusi to byt 100%, ale daj kludne dve... pocet a mena surodencov

maxara
2. mar 2010

baby ja som sa prave tiez trochu nasrala... tak mm bol dnes cez obed v ikey a volal mi, ze ho napadlo, ze kupi tie take spagatove garnize.. no nepodstatne... podstatne je, ze kupil do dvoch detskych a do hostovskej. No a v jednej z tych detskych mame toho slizniaka podnajomnika. Ja som minule v ikey neodolala tym tenkym organzovym zavesom... mali ich po 1e, cierne a fialove, tak som zobrala po dve balenia, cize 4 kusy cierne zavesy a 4 fialove. Dokopy za 4e. Tak strasne som sa z nich tesila (mam take aj oranzove a ruzove, namiesto zaclony, a v spalni mam modre petrolejove s bielymi) ... moje nadsenie opadlo, ked dnes dosiel pre zmenu nadseny mm domov, ze hned to namontuje a zacal samozrejme u toho debila. Nie zeby zacal v detskej... nie... a hned zhrabol tie cierne, ze ved Sidusko nosi vsetko cierne, max modre, tak tie zavesy dame tam... uz to sa mi prestalo pacit, ved ked chce mat zavesy, nech si nejake zaobstara do riti... no a samozrejme, ze tie zavesy su dlhe tri metre, ale garniza je len v 2 daco... takze kto ich skrati? "a ked budes nusko skracovat tieto, nameriam ti aj tie fialove do hostovskej..." no takze mam o zabavu zajtra postarane, kedze mi ich namerali tak, ze ich zavesili a pri zemi na jednu stranu jedneho zo styroch klzkych zavesov pricvakli kvacku na zaclony... skratka dovi.. tak nielen, ze ho neznasam, ze chodi po nasom dome, este mu budem aj sit zaclony... a to ani nie som zrovna gazdina roka, zeby som vedela s tym pozicanym strojom nejako narabat... ziadne moje hobby, len nutne zlo

sisaa
2. mar 2010

maxara pozerala som v tvojom albume, ze ste uz na male pripraveni. Aspon nemusim mat zly pocit, ked stale nieco kupujem 🙂 Uz sa snazim aspon vydrzat na pohlavie, aby sme mali aj nejaku tu typicku farbu 😀 a nie len neutralne.

maxara
2. mar 2010

no pripraveni jak pripraveni... mam podedene vecicky a kupene len 4 😒

maxara
2. mar 2010

musim koncit, pa

mirka285
2. mar 2010

fuu maxi tak z teba bude zajtra krajcirka,zo mna neuznana kucharka..no pekne sme dopadli..ja sa inak velmi tesim ze to babatko co sa mi narodi nebude hned papulovat 😒 som zistila za svata pravda male deti male starosti,velke deti velke starosti 😖

radulka77
2. mar 2010

ahojte, no vy ste toho dnes popísali! 9 strán! moje nervy.. to by som šla zase spať o polnoci keby som to chcela všetko prečítať.. 🙂 bola som v meste lebo kamošovi sa narodil syn tak sme boli trošku popiť a pojesť.. teda ja hlavne to druhé 😀 som si dala.. stehno kuracie, rezeň a ešte aj rebierko mňam! 😝 ale ledva fučím..
sunnygirl k tým plienkam.. ja som rozhodnutá tiež používať látkové ale nie klasické bavlnené ako naše mamky ale také špeciálne bambusové a fleesové čo sa teraz robia.. je to celá veda vybrať si z tej širokej ponuky, ja sa v tom stále len zorientúvam, pomohla mi kus kamoška čo "látkovala" už pri svojej dcérke ktorá je rovesníčka s mojou 😉 kukni si niektoré z týchto liniek.. je tam kopec info o tom: www.branakdetem.cz
http://www.ekoplienky.sk/ alebo www.nosime.sk

sunnygirl
3. mar 2010

Bré ránko bábiky,
všimnite si čas kedy píšem, že dnes som si normálne schrupla .. 😀 No a vonka je už celkom skoro vidno, júúúúúj už sa neviem dočkať letného času, konečne budem "normálne" vstávať 😅 , hehe, nie o piatej ale o šiestej,juchúúúú.

maxi:
no ja síce šijem, ale musím sa priznať, že musím mať OBROVSKÚ chuť na šitie a okrem toho, kto šije, tak pre toho je najlepšie mať na to miestnosť, lebo stále skladať a rozkladať stroj a všetky pakšamenty k tomu, človeka prestane po určitom čase baviť...... 😠

Vy ste už opäť varili, no ja som včera ani nevečerala (nejedla som od 11-tej) lebo mi nešlo, takže až teraz tlačím do hlavy aj to na silu..... 😨 😨 😨 .však ja to dobehnem.

katka7777
aj mne to miestečko, na tú tresku 😉 , akurát ja zďaleka budem prichádzať, veru z ďaleka (vyslovujte pekne mäkkúčko)

tak vám prajem pekné písanie, nieže sa z vás stanú gembleky, Mirka tak ja netuším akú omáčku to ideš variť a na tú obývačku som aj ja zvedavá 🙂, no a pekne vyvárajte a vyvárajte a vyvárajte a vy......................

sunnygirl
3. mar 2010

pridala som si fotku bruška, toľko som sľubovala a vraj veľké, mne sa nezdá veľké bruško a okrem toho som prehnutá dopredu. Inak upozorňujem na tie nohavice na fotke, to sú tie čo som si šila.....chválim sa....... 😅

kafoditka
3. mar 2010

Pekne slnieckove ranko prajem kocky!! 😎

Tie uzasne dukatove buchticky zo vcera vecera boli asi posledny krat.. Take hovadiny sa mi snivali celu noc, ze by normalny clovek nechapal a neveril...

Vsetkym vam zelam pekny den s usmevom na perach 😉

maxara
3. mar 2010

Dobre ranko aj ja zelam... dnes som vstala lavou nohou... asi mi ostalo to nasratie z vecera... ja uz neviem co so sebou. Ved to nie je az taka tragedia, obsit par zavesov, tak preco som z toho v ritnej dierke...

maxara
3. mar 2010

Ahoj Kaficko, co ides dnes robit?

jaruska8
3. mar 2010

Ahojte dievčatá, no aj mne sa snívali hovadiny, prvýkrát sa mi snívalo o pôrode, nie mojom, ja som tam tuším bola za sestričku či čo. 😀 😀 Inak, moja akčná mamka bola včera po obchodoch a som milo prekvapená, že v Zámkoch majú v jednom obchode Teutoniu, takže sa tam asi osobne vyberiem a pozisťujem si o nej všetko. Už som o nej pomaly prestala rozmýšľať, lebo bolo pre mňa nereálne ísť do BA, ale teraz ... Nebolo by od veci, keby sa aj u nás dala pekne objednať. 😉 😉 😉 Lebo Mirka a Kafroditka, naozaj vyhovuje vo všetkých smeroch, ale ak by to nevyšlo, tak sa zase svet nezrúti, samozrejme. 😀 😀 😝

maxara
3. mar 2010

Ja som sa pred chvilou dozvedela, ze ten humusak ide na par dni domov, tak dufam, ze si nalozi aj vsetky ponozky a slipy od 1.12. co ich nepral.. Mm mi vravel, ze aby som mu nekrivdila, ze sa sprchuje, ked nie sme doma...napriklad v sobotu. Dost ze uz je streda a ja mam od soboty za sebou uz niekolko sprch 🙂 a nehovorim o tom, ze minuly tyzden som bola doma nonstop okrem jednej hodinovej navstevy u lekara... a to nebol doma.. fuu

katty17
3. mar 2010

ahojte babulky 😉 . tak ja prave kukam panelak a popri tom sa so psom napchavame 😀 . samozrejme do toho si citam vase pismenka. musim uznat, ze pisete ako diablice 😉 .
ani som netusila ze existuje take mnozstvo ekoplienok. idem si to pokukat. uz som tam zahliadla chutnu ruzovu ekoplienku. joooooooj, taku musim mat 🙂. chichichi.
maxara, vidim ze ty sa teda doma ani nahodou nemas cas nudit !!!asi by som si mala precitat cely tvoj pribeh ohladne toho divneho chlapika 🙂 .

katty17
3. mar 2010

ozaj, ste niektora aj na facebooku? 😀 . na buduci tyzden bude prezentacia tych ekoplienok:
http://www.facebook.com/album.php?aid=158652&id...

monline
3. mar 2010

Dobré ránko dievčatá, vyspaté do ružova? 🙂
sisaa- podľa mňa koník ukazuje v ktorom si týždni, od prvého dňa toho týždňa

jaruska8
3. mar 2010

Presne , ja som dnes 22+0tt, mne to ukazuje dobre. 😉

maxara
3. mar 2010

katty - veru nenudim sa, mame celkom velky dom a dvoch usmudlanych psov, ktori sa naschval pocikavaju, takze kazdy den umyvam pomerne velku plochu podlah... no a myslim, ze o tom divnom chlapikovi som tu este verejne nepisala, ale rada sa podelim. Je to kamarat mm, ktory dal vypoved a tym padom musel odist aj so sluzobneho bytu a mm mu ponukol, ze moze byvat u nas, mame velky dom, takze by mal vlastnu izbu a zaroven nam trochu vylepsi rozpocet a budem moct ist bez vycitiek napr. na PNku, ked to bude nutne...pekna predstava, navyse ked si predstavim, ako sme ho mali radi, bezne nas navstevoval aj kazdy den, travili sme spolu vela casu, tak nam to neprislo ako nepredstavitelne... no odkedy sa nastahoval, absolutne nic doma neurobil, ani nepozametal zaprasene schody, nic... to by bolo najmenej, aj ked som si nemyslela, ze budem jeho sluzka, ale on si od 1.12. co u nas byva, ani raz neuvaril, tlaci sa len rozkami, parenicami a rajcinami, zapija to mliekom a kavou. Pritom som mu, ked prisiel vysvetlovala, co kde v kuchyni je, ako sa zapina sporak (sklokeramicky) a pod. Vlastne jedine riady, co pouziva su salky a pohare a aj tie nie je schopny ani len dat do umyvacky... nehovoriac, ze este nikdy z umyvacky veci nevybral. Neviem akou formou riesi osobnu hygienu, lebo ako som sa zmienila, ja som ho sprchovat sa este nepocula, nevidela a ani necitila... Neviem kde a kedy to robi... fakt netusim (a bojim sa, ze len dufam, ze to robi, ale mm povedal, ze OBCAS najde sprchac alebo jeho gumicku do vlasov na vani a tak...) veci si u nas neperie, lebo to ma zakazane, kedze pouzivam taky iny protialergicky, dost drahy prasok, ale povedali sme mu, ze si moze kupit pracku, alebo doniest staru (dokonca mm mu zadovazil zadarmo pracku na bazosi a odmietol ju, tak sme ju odniesli na chalupu) a da si ju hore do kupelne, kde je aj pripojka... ze on si bude brat veci domov... bol doma na vianoce a to som ho viezla po ceste do roboty na Nivy a mal zo sebou maly ruksak na chrbat. No skratka bud si kupuje stale nove a stare spodne pradlo a ponozky vyhadzuje a aj to nie do naseho kontajnera, alebo a to je pravdepodobnejsie, nosi dokola tie iste spinave... Mm minule vravel, ze skoro zomrel od smradu z noh, ked bol u neho v izbe.. tak neviem... no a co zoziera mna je, ze tento chalan je pomerne opusteny clovek, nema frajerku, je velmi "romanticky" typ, zaroven je ale strasne sebecky a egocentricky, nevzhladny a najnovsie ma divne teorie, cize takto ziadnu ani nezbali... z toho vyplyva, ze rad pride pokecat za nami, ale robi to akonahle sa otvoria vchodove dvere a my prideme domov z prace.. v tu ranu je dole a caka,ze sa s nim budeme rozpravat... ibaze on sam len pozdravi a na kazdu otazku, aku mu polozime, ze ahoj, tak ako, co si robil cely den? nam odpovie, co som mohol roboti, pracoval som.. a je ticho a pozera... zaroven rozprava tak potichu, ze kazdu vetu co povie, nam musi trikrat zopakovat, samozrejme na vyzvanie.. ja som z neho na prasky a zaroven mi ho je luto... teraz ked som doma, tak bezne nabehne sem do obyvacky, ked som tu na konikovi a len si lahne a pozera telku.. pritom mu smrdi oblecenie, on fajci a kedze to oblecko nemal oprate hadam 3 mesiace, tak ... skratka ma z neho napina... no je tak v skratke 😒

kafoditka
3. mar 2010

Maxi, asi najvyssi cas sa ho zbavit, nemyslis?? Teda vramci tvojho dusevneho pokoja 😉
Ideme s mm do zahrady trochu porobit, ked dojdem, ozvem sa. Zatial paaaa.
P.S.: ked pojdes na prechadzku so psami, nechces si vziat so sebou sacok, v ktorom nechavas starosti? Stare dobre skolske pravidlo mozno zaberie.... 😉

maxara
3. mar 2010

kafko - ved vies ako je to... starosti ja uz buduci tyzden vytancujem na brusnych, tesim sa... 😀

monline
3. mar 2010

Maxara..myslím, že by si ako domáca pani mala zakročiť a stanoviť mu určité pravidlá, ktoré by sa týkali aj jeho hygieny.. je rozdiel ak smrdí v izbe, ktorú ste mu vyhradili alebo v celom dome..nezniesla by som jeho vyvaľovanie sa v obývačke na gauči, ktorý používate, ktorý napáchne cigaretovým dymom...vy ako nájomcovia máte predsa právo rozhodnúť ako sa vo vašom dome má správať..aj keď je to kamarát..(chápem, že o to je to zložitejšie)...asi by som mu vyhradila dve prania, na svetlé a tmavé veci a prikázala naukladať do pračky, aj za cenu použitia drahého prášku...viem, ľahko sa radí...

mirka285
3. mar 2010

maxi no zbohom 😉 toho undividua sa treba co najskor zbavit este sa u vas udomacni a nezbavis sa ho nikdy 😒 ja som si ho normalne predstavovala pri tvojom opise..urcite ma mastnu hlavu stale 😀

jaruska8
3. mar 2010

Počujte, keď sa chcete naplašiť, tak si pozrite tému v oddelení Pôrod s názvom Problémy po pôrode. 😒 😒 Dosť sa už desím toho svojho, toto mi naozaj nebolo treba, ja trúba. 😠

monline
3. mar 2010

Jaruska- nečítaj také veci, je zbytočné sa dopredu báť, treba veriť, že všetko prebehne celkom hladko učebnicovo 🙂

maxara
3. mar 2010

monline - to s tym praskom neslo o to, ze ho nemoze pouzit, ale ten sa tak inak davkuje aj s avivazou a nesmie sa kombinovat s inym praskom a avivazou, ani tak, ze jedno pranie s inym a jedno s tymto... tak preto ma zakaz prat bez toho, aby som o tom vedela a resp. nadavkovala mu ho do pracky.. inak si kludne moze vyprat, ale ak by mal pocit, ze ho kontrolujem alebo nieco, tak si moze hore napojit vlastnu (resp nejaku zanovnu pracku), tak som to myslela
mirka - asi by mal, keby mal vlasy... resp. on ma dlhe vlasy, ale len zopar dookola hlavy 😀 ja viem, tazko predstavitelne... hore ma len mozno devat vlasov a vsetko si to dava do copu... akoze ja neviem... on smrdi len ked som uuuuplne blizko a skor to oblecenie. Papuce ma svoje a ma ich skoro stale, takze vtedy ani nohy necitim, ale je fakt, ze jeho izba nie je zrovna vonou nasiaknuta...

jaruska8
3. mar 2010

Bože, tak teda podnájomník za všetky drobné. 😉 😉

mirka285
3. mar 2010

maxi 😀

monline
3. mar 2010

maxi- rozumiem tomu prášku, praniu, aj tomu, prečo si nechcela, aby si pral vo vašej pračke..ibaže- vzhľadom na to, že nechcel prať v inej, asi by som spravila aspoň raz mesačne výnimku a oprala mu..pretože inak nedosiahneš to, aby mal čisté prádlo..pokiaľ ostane..ale keďže trocha vylepšuje váš rozpočet a iný problém s ním nie je, asi by som na tom opratí trvala..je to asi typ, ktorý musí žena formovať

maxara
3. mar 2010

monline ale ved on si moze oprat, ale on nechce... staci ked mi povie, ze chce prat, ja mu dam prasok do pracky a zbytok si nalozi vylozi... co len chce, ani neuvidim, co ide prat... on nechce... je to na zabitie...
jaruska ja som predtym, ked som nemohla otehotniet, citavala knihu pribehov na stranke anjeliky.sk, musis si ale vypytat heslo od admina... veru som si aj poplakala velakrat, ale mna osobne to zocelilo po psychickej stranke... ale myslim, ze to je o sposobe, akym dokazes abstrahovat do tvojej mysle tie veci... chce to rozhodne pozitivny pristup... pozri kolko porodov denne prebehne na Slovensku a kolko zien tam taku vec napise... navyse nevieme, ake veci su za tym, nejake choroby geneticke, alebo alergie a pod.. o tych pozitivnych zazitkoch sa menej dozvedame, "nie su take zaujimave" .. ale prikladom by nam mala byt na mamicka zo vcerajsich sprav, ani nezatlacila a sup, na namesti v aute porodila s muzom a telefonnou asistenciou. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre