Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ericica
14. jan 2010

ahojte to mi teda trvalo kym som sa vas docitala 😀
mojalili tak ja som od zaciatku prala v persil sensitive take babenko je na predku a avivaz som davala silan sensitive takisto s babenkom v predu ale ten som davala len minimum aby sa mi dobre zehlilo 😵 a mali sme krasne biele vecicky 😵
ja budem rodit v nz u svojho dr zase si ho zajednam,moj porod bol super len na novorodeneckom boli niektore sestry mrchy ale teraz uz budem mudrejsia a nenecham sa odradit 😉
ja idem do poradne buduci tyzden utorok na triplaky tak som zvedava...inac vcera sm bola v tescu kupila som drobcivi zopar bodyniek a dupaciek maly vypredaj...
vecra som si robila taky babsky recept na pohlavie a vyslo mi dievca 😒 no ale ja tomu neverim istejsi bude 4d ultrazvuk...
mojalili ja idem na svadbu vo februari malej vyberiem druzickovske saty a ja som si pozerala vcera na seba a nic som nenasla...tak som sa rozhodla ze si vyberiem z pozicovne maju tam vzdy najnovsie modely a tam ich na mna aj upravia,vsak aj tak by som dala na saty minimalne 40 eur+topanky a takto zaplatim takisto ale aj tak by som tie kupene nevyuzila .....

petrusk
14. jan 2010

nestiham citat dozadu, to sa nesmie bryndza, ked ju spominate?

ericica, ja tiez budem musiet vyriesit oblecko, v 9. mesiaci mam statnice a budem musiet ist nejaka slusnejsie oblecena, si to neviem predstavit, co na seba natiahnem 🙂 snad mi to prepacia.

nina88
14. jan 2010

Ahojte... Ja osobne si myslím,že jesť môžme všetko načo máme chuť, lebo si to telo žiada,nie? Samozrejme,že nie v nejakých gigantických množstvách... 😉
Ja sa tak teším, o 15:15 idem k doktorovi, konečne ultrazvuk cez bruško,takže už beriem aj dcérku... 😉

sunnygirl
14. jan 2010

ja som rada, že môžem konečne jesť. Často sa napchávam párkami, preto sa pýtam 😀 😖 ☹ . Je tu niekto, koho prešli tak skoro ranné nevolnosti?
Alebo to už nieje skoro, ale v pohode? 😉 🙂

Mne búšilo srdiečko, v ponedlok som bola u Dr. a ten predpísal megnezium, tak včera a dnes je to zatiaľ OKej (ťuk-ťuk) aby som nezakríkla. Ja sa dnes chystám do sekáča s detským oblečením, tak uvidím ako sa mi bude chcieť, nejaká som nabudená 😅 , len aby som to zbytočne nepreháňala 😅 😕 😒 😉 🙂 .

ericica:
dobre si to vyriešila stými šatami, aj tu vo Zvolene majú veľký výber spoločenských šiať vo svadobkách a keď ich aj tak potom budeš iba skladovať v skrini, tak načo.

sunnygirl
14. jan 2010

Tu na fóre mi píše že som už v 13 tt, ale podľa lekára som len 11tt+ 6 😒 😖 😅 😨

sunnygirl
14. jan 2010

to ako ráta??????????????????????????????? 😝

ericica
14. jan 2010

sunnygirl aj ja mam dnes presne 15 tyzden a tu my vyskocilo ze 16 tak nechapem ale v pase mam zadane presne udaje ...myslim den PM....a na mamaaja to ma na den presne tak v com to vezi????
jaj a super ze rovnkao zmyslame lebo aj na sestrinu svadbu som bola v 7 mesiaci a dala som si usit elegantne saty uz na vacsie brucho a odvtedy visia v skrini 😲 a teraz si ich uz neobleciem lebo su mi velke pri malej som mala objemne brucho 😒
tak ostava ta pozicovna 🙂 vsak potom hodim foto 😉

stanka33
14. jan 2010

Ahojte

tu je link na to cvicenie
http://www.snop.sk/?IDe=43225 v utorok od 17 tej do 18 tej a od 18 tej do 19 tej

http://www.snop.sk/?IDe=43685 bazen v pondelok a stredu od 16tej do 17 tej

a cena je 4,50 eura, permanentka na 10 vstupov 40.50 eura

stanka33
14. jan 2010

Dugyna ja som bola v porodnici a na novorodeneckom taka vystresovana ze som sa ani branit nevedela

a s odtecenou vodou ma tam nechali a este ta neprijemna sestra mi vynadala ze co si davam vyvolavacku ale podla mna do 36 hodin po odteceni vody to j musia dat ☹

mirka285
14. jan 2010

sunnygirl dobre ti poradili,tie bodynka na zapinanie medzi nozkami a pri hlavicke su najlepsie,vies ja tie zavinovacie kosielky nepreferujem,dietatku sa to stale vyhrna a tak 😉 a ked si chces zazmluvnit doktora,vsade sa plati 7 tisic,nie len v Bratislave..a co sa tyka jedla,suhlasim s Ninou,ved volakedy nase maminy jedli vsetko,a nic im nebolo a mi uz zrazu nemozeme?dolezite je zaradit do jedalneho listka ovocie a zeleninu..kocky tak dnes som bola rano na Kramaroch na tej prenatalnej diagnostike a doktorka mi povedala,ze tie zvysene hodnoty na ten Downou syndrom mozem mat aj preto,ze ako pozera moje papiere,moja doktorka mi zobrala o tyzden skor krv a to sa nesmie..tak mi teda opat zobrali krv a spravia mi tie testy znovu..tak a teraz budem zase cakat na nove vysledky a dufat ze mi vyjdu uz dobre 😉

stanka33
14. jan 2010

este ohladom toho oblecka, ja som davala okrem bodiniek aj tie klasicke pyzamka na cvoky vpredu, aj mezi nozkami
maju ich v tescu, tie sa mi zdali najpraktickejsie lebo ich nemusis davat cez hlavicku ked sa bojis

mirka teda ja by som vynadala tej doktorke, ze ta tak vystresovala

ericica
14. jan 2010

mirka tak ja som si zajednala svojho dr a neplatila som tolko 😕 to preto ze to bol moj dr?
my sme mu dali podla uvazenia 😉
a hej s jedlom suhlasim s vami ja som aj s malou jedla na co som mala chut a nic nam nebolo 🙂
inak ja beriem uz tyzden calibrum mami+kyselinu listovu 😉

mirka285
14. jan 2010

Ericica 7 tisic platis ked si oficialne zazmluvnis doktora,to znamena ze to normalne zaplatis v nemocke na pokladni a mas aj zmluvu..a ked zmluvu nemas to znamena ze ho ani oficialne zazmluvneneho nemas..ale vies ako to dnes chodi,s doktormi sa da dohodnut vselijako aj bez zmluvy 🙂 ale ako to je ked ta rodi tvoj dr. to neviem..kocky ja som sama zvedava ako tie vysledky dopadnu,ale by som bola rada keby to bol len plany poplach ☹

mirka285
14. jan 2010

jee a dnes idem spravit na veceru zemiakove placky,mne sa uz o nich aj sniva taku mam na ne chut 😝

ericica
14. jan 2010

aha uz chapem....
no ja si ho zajednam na tych poslednych poradnach a potom sa dohodneme co a ako lebo on je sukromnik a berie si sluzby v nemocke hlavne nocne 🙂 a v stredu ma operacne dni 😉
a ake placky ides robit???zo surovych zemiakov alebo tie z tych uvarenych???ja mam radsej z uvarenych zo surovych mi nechuti a poviem ti ze odkedy som tehu mastne moc nemusim 😒

rybaanka
14. jan 2010

Caute 😎

teda ste tu toho popisali 😨
apropo cvicenie, vcera som bola prvy krat cvicit s kamoskou a boli sme obidve sklamane, tak hladame nieco ine, totizto ja som chodievala cvicit aj pri prvom, ale to som chodila na Zochovu a tam to bolo super, lenze teraz mi to nevyhovuje casovo, tak som vyskusala nieco ine....
stanka, som rada, ze si sem pridala nejake cvicenie, tak sa ta rovno opytam co sa tam konkretne cvici, respektive ci sa tam aj trosku posiluje a tak, lebo vcera som celu hodinu cakala, kedy zacneme cvicit a zrazu bol konec hodiny 😲 tak to som si povedala, ze to fakt nestalo za to 😠 a ja hrozne uz potrebujem nejaky pohyb (totiz este pred prvym tehu som chodievala pravidelne cvicit roky rokuce, takze ja som na pohyb zvyknuta)

ja som si zazmluvnila dr. pri prvom tehu a stalo ma to 7000sk a tym padom, kedze som prisla do porodnice o polnoci, musel dr. prist a odrodit ma 😀
prave rozmyslam, ci si ho opat nezazmluvnim, ale to sa asi rozhodnem az ten posledny mesiac, kedy zacnem chodit na antolsku, ze ktory dr. mi "padne do oka".

co sa stravy tyka, doteraz som sa snazila vsetko len zdrave jest a tak, ale dnes som zlyhala na plnej ciare, a urobila som si vyprazany plesnivec s hranolkami, zabite ma, ale mala som hroznu chut, takze to bol moj prvy prehresok 😝
inak ani pecienka by sa tusim nemala, ze? Lebo mangel chce, aby som cez vikend spravila 😨

tusim sa na tej antolskej viacere stretneme 😉 inak co sa novorodeneckeho tyka, tak sestricky neviem posudit, lebo moj krpec bol hned na JISke a domov nas prepustili na 10 den rovno z JISky, ale tam boli super zlate sestricky, fakt klobuk dole 😉

sunnygirl
14. jan 2010

ericica:
teším sa na fot 🙂

Tak to som rada, že to tak píšete s tým jedlom, lebo ja som rada, že už mi chutí a môžem jesť. Aj ja chcééééééééééém plesnivec, moja polovička ho mala včera. Varila som špenát, tak si k tomu vypražil plesnivec.

A prečo sa vlastne nemôže jesť plesnivec?????? 😠

strasska
14. jan 2010

Ahoj, joooooj to kolko ste popisali 😲
ani neviem k comu som chcela reagovat 😝
tak aspon k porodu: ja som bola v Novej a chcem tam ist opat. Najprv som rozmyslala nad Starou, ale tam nemoze byt partner v prvej dobe otvaracej, az potom na sale. a to som nechcela, v Novej sme boli spolu stale a bolo to super. O zazamluvneni rozmyslam, minule som porodila Dr. v sluzbe, takze to bolo zadara a teraz neviem, viem, ze ma toho vela... no uvidime.
Inak vankus na kojenie...podla mna super, uz v tehotenstve som na nom spala, bez neho som nevedela 😵
ale ked nie su peniazky nazvys, aj bez toho sa zaobidete.

rybaanka
14. jan 2010

sunnygirl plesnive syry obsahuju bakterie, ktore su nebezpecne pre tehotne zeny, ale tych potravin je viac, ktore by sa nemali jest....nie len plesnive syry.... 😖

mirka285
14. jan 2010

ale coby sa nemohol,ved nezbuchnes naraz styri 🙂 placky idem robit tie klasicke,harula to niekto vola,a mastne nebudu,ked mas dobru teflonovu panvicu,ta vela oleja nepotrebuje ☹ kocky potom hodte do albumickov fotky z tych plesov,aj mi chceme vediet ako vam to seklo 😉

sunnygirl
14. jan 2010

rabaanka ?????????????????????????????????? ktoré 😅 😕 😨 ☹ 😒

sunnygirl
14. jan 2010

mirka285:
ano ano 😀 aké ste tam kočky 😎

sunnygirl
14. jan 2010

😅 oprava namieto ste sú 😉

strasska
14. jan 2010

rybaanka: ja som zrut na plesnive syry, nivu,bryndzu, viem, ze sa nesmu kvoli listerioze. ale ako to je, ked su tepelne upravene?

rybaanka
14. jan 2010

sunnygirl ber to samoska s rezervou, ale napr. toto by sa nemalo v tehotenstve, ale je to trosku prehnane podla mna, sak by sme nemali co jest :
vajíčka namäkko alebo surové vajcia, vrátane jedál, ktoré sa z nich vyrábajú (napr. domáce krémy, zmrzliny, majonézy, teda všetky potraviny, ktoré obsahujú surové vajcia)
nedovarené alebo surové mäso, ryby a kurence
surové mäso či ryby v jedlách ako je sushi, tatársky biftek alebo údený losos
tepelne neupravené mlieko, syry a jogurty, mäkké syry typu brie, camembert, niva (môžu byt zdrojom nebezpečnej baktérie listérie, ktorá môže spôsobiť listeriózu)
mäkké tvrdé syry a tvarohy sú v poriadku, ak sú vyrobené z pasterizovaného mlieka (skontrolujte si etiketu)
paštéty a pečeň ako takú – obsahujú veľké množstvo vitamínu A, ktorý môže Vášmu bábätku uškodiť
ryby ako mečúň, žralok a tuniak môžu obsahovať ortuť, ktorá je nebezpečná pre rozvíjajúci sa nervový systém – ak sa bez tuniaka nezaobídete, jedzte ho maximálne jedenkrát do týždňa – všeobecne ryby sú ale veľmi dôležitým zdrojom jódu, takže by ste na ne nemala zanevrieť úplne – len vyberajte správne.
arašidy – počas tehotenstva a dojčenia sa im vyhýbajte, najmä ak máte v rodinnej anamnéze akékoľvek alergie
alkohol – zvýšená konzumácia alkoholu spôsobuje plodu najrôznejšie problémy, dokonca aj občasná konzumácia môže negatívne ovplyvniť vývoj mozgu Vášho bábätka – úplne najbezpečnejšie teda je alkohol zo svojho jedálnička vyškrtnúť
Úplne nevhodné sú: údeniny, sladkosti, smažené pokrmy vrátane zemiakov (hranolky)
nejedzte jedlá viackrát ohrievané

sunnygirl
14. jan 2010

rybaanka:
uf uf, ja to beriem s rezervou 😉

ericica
14. jan 2010

tak toto som ja uplne nedodrziavala pri malej,,,nie preto ze som nechcela ale ze som o tom nevedela...
a pritom som chodila aj a predoporodnu pripravu a tam nam aj nieco hovorili ze by sme nemali ale ked som dosla po hodine domov a svokra akurat piekla pecienku z vyzretej húsky tak si nedaj 😀 ale len kuštok aby mi neprislo zle...
a pri malej som mala ku koncu tehu uz aj take ze bola vyspelejsia na svoj tyzden cize bola o tyzden zrelsia...
a ja si idem zajtra piect ten syr ani za boha ma nevie napadnut meno taky kruh a vnutro je ako keby tekute...aj to je plesnivec???

strasska
14. jan 2010

ericica ano to je plesnivec.
Mne zas ten zoznam nepripada strasny, akoze surove vajicka abo maso nejem nikdy a vlastne ani ostatne veci mi nerobia problem az na tie syry.
Ale podla mna, ak veci prejdu varom, typu mlieko, syr, tak tam by bakterie mali vyhynut, nie?

rybaanka
14. jan 2010

mna hlavne dostalo to ze "sladkosti", pri prvom tehu so zjedla tony sladkosti, no ale co uz 😝

zrzulka
14. jan 2010

stani vdaka za link na to plavanie. tak sa tam stretneme🙂))

Ryban tak to je fakt dost brutalny zoznam toho co nemozeme. ze ziadne udeniny, ziadne sladkosti... no tak u mna priam nemozne.... Ziadne klobasky, ziadne cokoladky a moje oblubene haribo cukriky? hmmmmmmmmm tak az tak obmedzit u mna je nemozne.. i ked sa snazim stravovat racio, obcas sa vyskytne nejaky ten prehresok v podobe domacej klobasky. muz sa zo mna minule smial lebo mu hovorim ze mam taku strasnu chut na tlacenku s octom a cibulou. Ale samozrejme tomu som oddolala... A v mrazaku mam odlozene jaternicky. Ale tie ma tiez nepokusaju....vsak nemozem :((((

inak ja to beriem s rezervou. Podla mna ak si zena da s mierou tak nic nehrozi. pri malej som to poctivo dodrziavala a takmer nic nejedla. teraz uz nie.... uz som si dala aj pecen, aj oravske korbaciky (tie neviem ci sa mozu, ci su z pasterizovaneho mlieka)aj colu som si dala.... no radsej uz ani nepokracujem, lebo s abudem hanbit za to ako som mlstna🙂)))
Ozaj a ktore syry sa este nemozu okrem plesnivych??? dnes som schvalne pozerala na bryndzu v obchode a nikde nebol udaj ci je to pasterizovane alebo nie... tak sa v tom vyznaj....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre