Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mojalili
14. sep 2010

@kafoditka VOlne ju kupis, stoji cca 10€ a davkuje sa 5 kvapiek za den... (myslela som na tu BIOGAIA)

kafoditka
14. sep 2010

@mojalili dakujem za odpoved 😉

mojalili
14. sep 2010

@kafoditka 🙂

Tak som konecne tu kočky, unavena ako pes, cele dne fachčím od rana do vecera, tak vam prajem pekny zbytok dna ci vecera. Zajtra ideme do Hodonina poobede kupit si nieco na seba, nakolko mi je vsetko male stale☹

kafoditka
14. sep 2010

@mojalili no Hani, dufam, ze dobre nakupis..

ozaj..ja zimny kabat zazrakom zapnem 😵 😵 ale musim mat pod to len tensie veci.. 😒

ericica
14. sep 2010

ahojte dnes az takto neskoro 😒
mala som dnes dlhy den,ktory zacal blbo mala sa nechcela obliekat do skolky a to ju budim uz o siedmej aby sme to stihli ale aj tak isla do skolky s revom lebo som ju nasilu obliekala 😖 😖 😖
dnes som tu nevidela maxi neviete co je s nou???uz je v nemocke???

sunnygirl
14. sep 2010

ahojte bábiky,
prosím o radu, posledné dni mám bolesť v podbrušku, maternica, taká tupá bolesť a mám aj výtok. Na kontrolu idem až 25. Čo to môže byť? doteraz som bola oki, ide mi to aj do krížov, no nieje to menštruačná bolesť.

maxara
15. sep 2010

Dobre ranko kvakulky,
@ericica Eri, si zlata, ze na mna myslis 🙂
do nemocky idem dnes, tak som sa prisla rozlucit s vami, neviem kedy sa tu znova objavim, ak vobec prezijem.. ☹ ale snad ano.. normalne mam vacsi stres ako pred porodom a pritom blby zlcnik operuju uz aj vratnici..
Nemala som cas sa tu zastavit posledne dva dni, bola som totiz s Ninkou na ocnom v pondelok a tam som s hrozou zistila, ze rano o 7:00 rozdavaju casenky a potom tam mozem kysnut dokedy ma nezavolaju. Navyse tie casenky su skor poradovnik, cize neviem, o kolkej by som sa mala vratit. Tak som zaklopala, nech ma objednaju (za 10e), tak mi kazala v utorok o 9:30, no a BABY, my mame uplne krasneho ociara.. mlady fesak, velmi mily.. 😵 akurat tam ma kurva system..takze k nemu rada chodit nebudem 😒
V pondelok pred odchodom z domu na stredisko som prezila najhorsi okamih mojho zivota. Ninka sa mi zacala dusit. Pila mliecko z flasky, potom ju vyplula, ze uz nechce, tak som vstala, ze ju odlozim na policu a vtom som zacula nejake vyliatie, obzrela som sa a vygracala sa prudom, aj cez nosik. A v tom som si vsimla, ze sa nemoze nadychnut, oci vypulene, tvar cervena a myka ruckami.. strasne som sa zlakla, kricala som na nu DYCHAJ a zdvihla som jej hore nohy a jednu ruku, akoby som jej chcela to mlieko z nej vyliat. Trosku som zatriasla a potom sa jej to uvolnilo.. ale tak strasne sa zlakla aj ona aj ja.. hned zacala plakatm zobrala som ju hopa a plakali sme spolu na posteli.. 😢 je to strasne.. ked si predstavim, ze sme v poschodovom dome a ja bezne od nej odchadzam.. 😢 ... snad to bolo naposledy. Poobede sme mali "navstevu", len co sme prisli od dr, trosku som cosi porobila, kym Ninka spala v kociku, navtirala sa k nam baba, ktoru som videla dvakrat v zivote, je trapna a ma asi 45 rokov.. neviem, ci si spominate na nasho podnajomnika, tak toho uhanala.. 😝 blee.. nou koment.. a teraz sa od neho dopocula a nasledne kukala na FB, ze mame bambu, tak sa nanominovala.. A este kym bola u nas, tak prisla aj mm sesternica, ze sa doma nudi.. tak som bola rada, ze prisla aj ona a bolo to jednym vrzom a nemusela som sa venovat tej.. ale samozrejme odisli vecer o 20tej, ked sme uz povedali, ze ideme kupat.. 😖
A vcera som bola teda u toho ocneho, mne po posledne vysledky a tak.. a potom som prisla domov, nakojila a isla som si zohriat obed, ked dosla kamoska. Ma novinku, je tehu a este to skoro nikto nevie, len jej druh a jeho znami v nemecku. Ale tu na SK som PRVAAAAA 😀 , no ale zdrzala sa dlho, do 17tej, potom som dovarala, kojila a prisiel mm.. a to je dalsia vec, co ma sere.. Zobral Ninku, ja osm zatial dole upratovala a ona mu cely cas revala, hoci bola nakojena a drzal v ruke flasku UM.. ☹ a ked som prisla, tak za pol minuty bol klud. Tak ja neviem.. navyse mm chodil cely vecer aj den predtym okolo mna s odutym ksichtom, jak keby som mu nieco spravila.. 😢 a to si hovorim, ze som prave potrebovala utisim moj stres nejakym laskyplnym objatim.. aj som mu vcera doobeda pisala cez gmail, ze to potrebujem a on mi napisal, ze on by aj, ale stale mam na rukach Ninku. 😠 TAK SORRY. Proste mi to pripada tak, ze keby som zajtra na tom stole exla, tak noa.. mam starsny stres a strach a neviem preco, je to jednoducha zalezitost.. som asi sibnuta..
Inak musim povedat, ze ste sem pacli krasne fotky, tie nase bambuliatka su uz fakt obrovske a krasne.. 😵 😵 😵
Tak sa majte, snad zatial a drzte mi palce zajtra..

@ericica Inak ta torticka, nemala som cas hladat, ale spolieham sa na teba, ze urobis tu extracokoladovu pre 30 ludi, a rozmyslala som nad obdlznikovou a navrchu 3 velke kvetiny (take ako margaretky), ale by boli take plasticke, odstavajuce, pripadne pretrcajuce.. a mali by ovela menej lupienkov ako margarety, snad takych 5-7 a jedna kvetinka by bola ruzove lupienky a zlty stred, druha modra a ruzovy stred a tretia zta a modry stred.. alebo take nieco.. a este by tie kvetinky nemuseli byt ani rovnomerne na tej torte postavene.. ale ked to tak nebude, neobesim sa, urob krasnu a mysli na to, ze je to pre Ninku 😉 ja budem urcite spokojna.. a hlavne mi posli do IP cenu prosim, nech viem, kolko mam zo sebou zobrat, nemam predstavu 😒

maxara
15. sep 2010

@sunnygirl Sunny nemoze to byt ovulacia? ja tiez este kojim a uz mam po prvych kramoch 😠 aj ked, tieto ma oproti vsetkym predoslym vobec neboleli, ani som nevedela, ze ich mam, ak si odmyslim tu intenzitu..

maxara
15. sep 2010

Fiiiha, ale som dobre zas napisala.. sorry za obsiahlost ☹ pa

lenkaaninka
15. sep 2010

@merikac ja som mu to skúšala a začal brutál plakať asi ho to štípalo tak som skúsila sudocream a pomohol ale díky za informáciu 😉

lenkaaninka
15. sep 2010

@maxara maxi neboj tolko dusivých momentov ešteee bude s chlebíkom s cukríkmi ale správne trebo obrátiť dolu hlavou a trošku potriasť. My sme to zažili najhoršie s bonparou cukríkom ale schytila som ju hore znak a buchala po chrbte. Netreba vtedy panikáriť.

kafoditka
15. sep 2010

caute koceny 🙂
Tak ja mam za sebou ranny beh, sprchu, pijem kavicku a maly spi. Prisla som vas kuknut, idem Petovi spravit nejake ranajky a trochu upratat.. Co mate dnes na plane?

@maxara drzime ti palce a nestresuj tolko, vsetko dobre dopadne, uvidis 😉

mojalili
15. sep 2010

@kafoditka JEjda KAfko, tak ten beh ti zaaavidim. JA som od 6tej hore, maly sa tiez dusil soplami, kote ma nalepene v nosohltane a nejdu mu dole poriadne. POtom o 7 hod sa obudila mala, tak som mala dvoch na starosti. MAnzel spal do 8mej hodiny....no co si zacat...ked osm si chcela pospat este 7.30,tak ma LILI stiahla, - maminka pod sa so mnou hrat.
MAnzel siel do Sastina a ja musim varit, maly mi to placka uz...

MAXI - DRZIM TI MOC PALCE, MOC MOC MOC 😉

Dnes si Danko zapol sam hrazdicku - hudbu - potiahnutim, super, krasne uz vsetko chyti 🙂

aalexis007
15. sep 2010

@maxara - to čo sa stalo tvojej malej - že sa nemohla nadýchnuť - to sa nám už stalo asi 5 x. Keď sa to stalo asi 1-krát tak som sa hrozne zľakla a od vtedy od neho neodídem ani na 1minútu. Vždy je niekto pri ňom. Veľmi sa bojím aby sa niečo zlé nestalo. Ja ho vtedy len rýchlo vezmem na ruky a trošku mu pobúcham po chrbátiku a to po chvíľke prejde. ☹ Dúfam, že sa to už viac nestane . 😖

patresko11
15. sep 2010

@mojalili jeeee ako ti malinky pekne vsetko chyta uz aj ja sa na to tesim ked chyti hrkalku a bude sa hrat....

kafoditka
15. sep 2010

Takuto krasnu hrazdicku dostal Filipko od nadejneho krstneho otca 😉

lulu1983
15. sep 2010

@maxara: silno drzim prst urcite to dobre dopadne 🙂

lulu1983
15. sep 2010

@kafoditka jeeej, hrazdicka je naozaj velmi pekna a aj vkusna, na to, ze je od muza, nech mi odpusti.. ziaden gyc 😉

kafoditka
15. sep 2010

@lulu1983 no ved aj mna tym pekne prekvapil 🙂

mirka285
15. sep 2010

caute babulky.,,
@maxara Peti neboj,vsetko dopadne dobre,nestresuj sa dopredu....
@kafoditka ty po rannom behu,ja po tucnych ranajkach 😀 ja uz mam popratane ,maso nalozene na obed,a mala mi stale pekne lezi v postielke a hra sa.....inak spala do desiatej,my uz vsetci hore a mala si drichmala 😀 Gabo sa ma pyta,ze a preco ten nas macik tolko dlho spi?on uz ju chcel budit,no chapete to?tak som ho sprdla,hovorim mu,ze vies co by dala baby z konika zato keby im tak deticky spali?trosku ma dnes boli hlava,zeby zmen pocka?
@kafoditka krasna hracia deka 😉

denisse
15. sep 2010

ahojte ...

@mojalili
ked ma danko tie sopliky, pozorujes aj hlieny v kakani? nasa mala ma tiez sople, stekaju jej dole hrdlom, pocujem, ako ich prehltne a ma ich aj v stolici .. tak si myslim, ze to je z toho ... alebo hlieny v stolici znamenaju daco ine?

@kafoditka
obdivujem ta, ze si bola behat .. to je pre mna ten najhorsi sport 😝 ja radsej aerobic, posilku, bazen ... ale behanie eeee ... si sikulka 😉
@maxara
aj mne sa tak dusila nela, pri kazdom kojeni kym bola mala ... som myslela, ze sa zblaznim od strachu ... raz sme dokonca boli po takom duseni aj v nemocke na pozorovani a nic nezistili, ze len musime vydrzat, kym z toho vyrastie ...
drzim palce na operaciu, neboj, raz dva budes mat po tom a das si rezen 😉

denisse
15. sep 2010

@mirka285
nechcete nam poslat trosku spanku? 😉

tinaki1275
15. sep 2010

@maxara to s tym dusenim sa stalo aj mne sice len raz ale tiez som skoro zosalela od strachu ..teraz malu po papani ak musim odbehnut do kuchyne alebo niekam vzdy nechavam s autosedacke ,aby bola v co najzvislejsej polohe,nikdy ju nenechavam lahnut az ked prejde tak 15 minut...
to s tym co pises ze ti malu mm nevie ukludnit, mame aj my ,a pritom este pred tyzdnom to bolo ok ,zda sa mi ze tie nase mrnata zacinaju preferovat maminky ..moja robi uz asi 3 dni to iste ,a mna to obcas stve lebo ked si chcem ja oddychnut a jemu zacne revat tak mi ju proste da ze jeho nechce... 😒
drz sa a neboj sa zlcnik je jednoducha operacia, v nasej rodine sice ostal len mne (zatial) ale aj mna to casom caka.Ja som mala plnu narkozu pri cisaraku a bolo to v pohode., pospala som si super,.,.🙂)takze ziadny strach...

kafoditka
15. sep 2010

@denisse No ja zasa neznasam fitko ako take.. do fitka som chodila na beziaci pas a steper u nas v robote - robim v hoteli a mame take malicke fitko, kde som bola vzdy len sama, tak to sa dalo. Mne praveze beh vyhovuje. Vycistim si hlavu a nieco pre seba spravim. A hlavne si zlepsim kondicku 😉

tinaki1275
15. sep 2010

@mojalili no ten je sikovny ,moja este len tak nahodou sibrinkuje rukami a obcas nieco zachyti ...☹((ale takto chytit do rucky ..to nie..sikovny chlapik..

merikac
15. sep 2010

@mojalili tak maly je sikovnicek,,u nas sa este uvedomele chytanie hraciek nekona,,i ked naznaky som si obcas uz namyslala,,tak neviem,,,,a ta foto s tymidudlami nema chybu,,,,,smakuje im obom 😀

merikac
15. sep 2010

@maxara kluuuud a ziadna panika,,,vsetko dobre dopadne, musis tomu verit, bo verime aj my 😉

merikac
15. sep 2010

@kafoditka
@mirka285 ste neskutocne sikovne zienky,,jedna ma za sebou beh, druha upratane a obed pripraveny na varenie,,,,wou,,,,,,,,,,,,sa hambim,,ja estelen mam po ranajkach ☹ ......je ospravedlnenim to, ze som vcera do polnoci zehlila?! 😀 Mirka, ty si ako dopadla s tym znamienkom- hotove?

merikac
15. sep 2010

@lenkaaninka nase Partizanske deti su uz asi z porodnice odolne 😀 hlavne, ze si nasla sposob ako sa toho zbavit,,,,verim,ze ked uz mal take zaparene, tak stipkalo drobatko malinke 😵

merikac
15. sep 2010

@tinaki1275 kolko ma vlasten Leia-2 mesiaciky??....sikovna na to, ze sibrinkuje a aspom sa snazi,,,inac citala som o tom mnoozstve svadobcanov a pritomnych na krstinach,,tak to je sila,,,ved to je dobre akurat tak na hlavubolenie,,istotne maju na to cloveka co to organizuje,,ze?!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre