Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katarina7777
10. apr 2011

dneska vecer tu skapal kon, tak idem spat lebo zajtra musim balit 🙂 bru noc

tinaki1275
10. apr 2011

no vidim ze ste toho dnes vela nepopisali ..my sme vcera mali hororovu noc..mala zaspala o pol druhej.. 😒 aj to len v hojdacej sieti ..a potom sa asi 3x zobudila akurat rano dobre pospala od siestej do desiatej ..poobede sme boli s mm od jednej do siedmej v meste ,bolo krasne az 27 stupnov a mala bola nadsena tak zabudla aj na zuby .. 😀 vecer som jej o deviatej supla viburcol ,a po hodine zaspala tak som aspon stihla daco pozehlit pri superstar ..dufam ze bude trochu spat a ze ten druhy zub vyjde rychlo ..tak prajem vsetkym pokojnu noc..

katarina7777
11. apr 2011

dobre ranko, my sme uz pok hodinu hore a pijeme mliecko 🙂

maxara
11. apr 2011

Dobre ranko traposky
ja sa priznam, ze na vas kaslem, hoci sem nakukam kazdy den. Ale co budem pisat, ked sa nikto k nicomu nevyjadruje. Tak vam tak cca zhrniem, aky sme mali krasny vikend. Aj napriek vetru som vo stvrtok bola kupit nejake dalsie rastlinky na zahradu, ktore sme v piatok zasadili a robia nam radost. Urcite nasa zahrada zhltne este aspon desat takych varok, mozno viac, ale pomaly postupne snad nieco dosadime. V sobotu sme odpocivali, prisli aj svokrovci aj mm sestra na chvilku nas kuknut a potom sme sa len poflakovali. Pranie nepocitam. Vcera nas zobrali na obed svokrovci, okrem toho, ze sme cakali na jedlo v dost drahej restike vyse hodiny, tak som nedostala ani polovicu toho presne co som chcela 😒 . Ale akoze bolo to dobre, len objednala som si trosku ine a vyprdli sa na mna. To by som v takej drahej restike necakala. Hlavne teda, ked sa tak prestizne tvaria 😠 😖 . A doma sme si samozrejme pokracovali v hliveni. Ninka robi pre mna uzasne pokroky. Ako sme si pisali, ze sa uz dlhsie nic nedeje, tak samozrejme, teraz to rozbehla naplno. Krasne sa plazi, rochlo a uz dokonca hocikam po dome, takze ked je dlhsie ticho, treba ju riesit 🙂 . Pekne sa zacala stavat na nozky tak, ze sa priplazi k leziacej mne alebo ockovi a po nas sa vystvera na nas akoze na kolienka a potom sa postavi 😵 . Je to sikulka. Vie aj stvornozkovat, ale nerobi to. Neviem preco.
Tento tyzden mam na plane dnes dosadit nejake trvalky, upratat, ozehlit co som vsetko cez vikend poprala. V utorok stvrtok mame plavanie a ja tanecky, lebo som nebola kvoli tomu ramenu minule. A v stredu idem zase na navstevu, tentokrat do roboty. Mm dedko nastupuje v utorok na pozorovanie do nemocky, takze v stredu by sme mohli ist zaroven potesit. No a v piatok bude uplne super den, objednala som sice slnecno, ale uvidime 😒

gabika41
11. apr 2011

dobre ranko sa praje....u nas klasicky pondelkovy praci den....prajem pekny den 🙂

vierkaha
11. apr 2011

Dobré ráno, my máme pracovný víkend a sebou. Konečne mám spodok domu komplet hotový 😀 Maťko sa tiež posunul ďalej vyštverá sa po mne alebo mm a kľakne si na kolienka a skúša sa postaviť ( zadarí sa mu zatiaľ len občas ešte má slabé nožičky ) a kamarát honaučil robiť ťap ťap, ako ja ho to učím už mesiace a on ešte aj pripitý bol hoto naučil za 10 min 😠 no holt chlapi. Papá stále rovnako mizerne 😒 na štyri sa síce dá, ale hneď nohy vystrie- mám pocit, ako keby sa bál
A včera mi celý deň nešiel kôň 😠

maxara
11. apr 2011

@vierkaha no tak to je Matko velky sikovnik, ved on je skoro o mesiac mladsi od Niny 😉

maxara
11. apr 2011

@vierkaha a inak, trosku ti zavidim, ze mas spodok domu uz dokonceny.. my mame uz sto rokov spodok nedokonceny a ani tak skoro asi nebude, lebo mm nie je ziaden majster teda a napriek tomu si mysli, ze to zvladne sam, ale tym, ze netusi ako a co tak sa do toho nehrnie 😒 ☹

tatianka.g
11. apr 2011

prajeme krasne ranko,
tak vase deticky su sikovnici, my sa uz aspon plazime a ide nam to perfektne
no momentalne nas trapia sopliky 😠 je to hruuuuuza

meruska
11. apr 2011

ahojte...mate neaky chutnucky recept pre malehio z cukety? 😉

denisse
11. apr 2011

@katarina7777
zatial sme vozili len nelu, aj to mm .. ja nie som az taky dobry cyklista, tak sa bojim ... a nela tam poslusne sedela ... barunku sme zatial neskusali, ale myslim, ze uz by sme aj mohli .. nela ma uz svoj bicykel ... ale zatial sa na nom len uci, takze to nevyzera tento rok na nejake velke cyklotury 😀

katty17
11. apr 2011

ahojte kocky.
@maxara - kupili sme autosedacku romerku ale museli sme kupit tohorocny model lebo predosle su velmi uzke pre sandru :( nemaju pekne farby pre tento rok ale ked sme ju tam posadili bolo rozhodnute.bola krasne vyskerene a vrieskala od radosti na cely obchod. golfac sme vybrali cybex callisto ale nemali vhodnu farbu. len chlapcensku a ta sa nam vobec nepacila. inac ho velmi schvalujem nakolko je velmi lahko ovladatelny a este ma aj spojenu rucku ktoru my potrebujeme kvoli Aronovi. ... musim niekde najst aj ine farby aby som si vybrala... ale chcela by som ich vidiet nazivo...
@vierkaha - si predstav ze mne sa dnes s tebou cosi snivalo 😀

vierkaha
11. apr 2011

@maxara Peti nemáš čo, mm síce šikovný je, ale to čo robili tento víkend mohlo byť urobené hneď, len on má na všetko čas 😠 A vy máte vrch už obývateľný a my ešte ani ťuk a do zahrady nebudem sadiť nič ešte minimálne rok, snáď sa mi podarí zasadiť aspoň trávu, aby mal malý kade behať 😒

katty17
11. apr 2011

@meruska - ze chutnucky recept pre maleho??? ja odpadnem. ved co je pre nich chutne ked sa to ani nesoli, nesladi, nekoreni 😀 . ja davam casto cukinu ale klasickym sposobom. s maskom a inou zeleninkou. 🙂

vierkaha
11. apr 2011

@katty17 a čo 😕 Mne sa nič nesnívalo odkedy sa malý narodil

vierkaha
11. apr 2011

@katty17 ale keď to napr naparíš na vode s fenyklom a rascou ako @maxara tak je to fakt voňavé a mne to aj chutí 😅

meruska
11. apr 2011

@vierkaha @katty17 cize varit vo vode, (nad parou) masko, cukinu a ? zemiak, cestovina alebo ryza?

katty17
11. apr 2011

@vierkaha - ano ano. zabudla som. fenykel davam malej aj ja. fenykel, ryza, masko. to jej tiez chutiiii. ale rascu som este nedavala. to tiez davate malym? akou formou? hodite to medzi zeleninu a uvarite s nou? ci?
snivalo sa mi ze si predavala v cestovke zajazdy a my sme si sli k tebe cosi zarezervovat... potom to naberalo nejaky dej ale sandra zacala plakat cize som sa prebudila... a ked som opat zaspala uz som sa nedokazala dostat do deju 😀

katty17
11. apr 2011

@meruska - presne ako pises. nad parou alebo vo vode. presne ako robievas inu zeleninku. a mozes so zemiacikom, mrkvickou a maskom. alebo cisto zeleninkovy obedik 🙂 mozes pridat aj kvapku olivoveho oleja a pridat tie bylinky. 🙂

maxara
11. apr 2011

@meruska ja by som dala normalne na paru cukynu, masko, zemiak a napr mrkvu aleb kukuricu, to je sladke. Do vody pod naparovac ( @katty17 ) hadzem zopar semienok feniklu a rasce. No a ked to uz je naparene, tak z tej vody pod naparovacom naberiem (bez semienok) naberackou trochu do misky s tou zeleninkou a tak zmixujem, aby to nebolo take huste. Vlastne tou vodou si potom upravim hustotu podla ninkinej chuti.
Inak fenikel s i je po slovensky a s y je po cesky. A ked mam zivy fenikel, tu bulvu, tak to vzdy davam s takou korenovou zeleninou, ako ide do slepacieho vyvaru.

vierkaha
11. apr 2011

@meruska
@katty17 ja to robím ako aj Peťa, že dám do parného hrnca vodu do nej nasypem fenykel a rascu a nad to dám sitko na to mäso a zeleninu ( podľa toho čo mám doma ) zavriem hrniec a rodím to asi 35-40 min potom to rozmixujem aj s trochou tej vody nad ktorou sa to parilo a ryžu a cestoviny robím zvlášť
@katty17 možno si trafila moje budúce zamestnanie 😀

maxara
11. apr 2011

@vierkaha takze ty varis ako ja? 😵 super. No a teraz si predstav, ze by tvoj m bol este k tomu lavy 😀 a my tu byvame uz stvrty rok 😔 takze.. a to hore prakticky len v nininej izbe je finalny nabytok.. stale sa citim ako v provizoriu, nemame tu ani koberec, furt tu mame nejako debilne dane fotele a sedacky, lebo je tu furt nejaky pocitac navyse.. a .. som z toho na nervy

maxara
11. apr 2011

@vierkaha rodis to asi 35-40 minut? fuuu 😀 😀

maxara
11. apr 2011

@katty17 tie cybexy maju teraz aj v aladinovi a bambini

meruska
11. apr 2011

@maxara vdaka, tvoj recept sa mi najviac pozdava, kukuricu som este ani neskusala..asi kolko jej tam dat?

vierkaha
11. apr 2011

@maxara no okrem toho, že som vtierka tak ešte aj opakujem 😀 😉
a keby som rodila 30-40 min by som bola vééééľmi spokojná

maxara
11. apr 2011

@meruska meru, daj tak za hrst, podla toho, kolko davas maska. Ja davam vsetko asi rovnakym dielom, okrem petrzlenu a cibule, to davam vzdy len zdibku. Tak kukurice a mrkvy davam viac. Ale teda ak das mrkvu, kukuricu, masko, zemiak a cukynu, tak daj asi vsetko rovnako, mozno masko a zemiak nech je spolu jeden diel a vsetko ostatne same po jednom diely. Snad ako matematicka chapes 😀 . A kludne prihod trosku cibule, tiez to tak zmeni trosku chut a je to super, ale len maaalinko. Ja davam bezne tak stvrtku malej cibule.

@vierkaha no ale keby si rodila 30-40 minut cukynu a mrkvu.. 😀 😝 som rada, ze niekto skusil moj recept a chuti 🙂

meruska
11. apr 2011

@maxara vdaka, chapem 😉

Tie co mate chlapcov, strihala ste uz niektora vlasy? My uz mame riadne dlhe haro, ako dievcatko 😀 a ma ofinu v ociach

oacka
11. apr 2011

ahojte, ja dusím mäsko na póre, a má to super chuť aj bez soli. pórik dodá jedlu dobrú chuť. šupnem ho vždy,kde sa dá. 🙂 inak, kamoška má takú starú dcéru ako Kristína a lekárka jej povedala,že môže jesť plnotučný tvaroh, tak ho teda je.... dávate deťom tvaroh? ja som tak vedela,že až po roku...

vierkaha
11. apr 2011

@maxara no veď to, že je to tu stále len také provizórium a ja mám z toho tiež riadne nervy. MM síce ľavý nie je, ale keď sme stavali chcel mať všetko hneď a keď sme sa nasťahovali tak ako keby uťal a nič sa u nechce 😠 Tak som sa musela tak zdravo naštvať a urobila som zoznam čo všetko treba urobiť. JA nechcem od neho zázraky a viem, že sú veci, na ktoré teraz nie sú peniaze, ale keď máme na niečo materiál a vlastne ani nemusíme nič kupovať tak chcem, aby to bolo urobené. A raz po takej opíjačke som do mm zarypla a on mi, že veď povedz čo chceš aj ja to urobím a jeho pripitý kamaráti sa samozrejme ponúkli, že mu pomôžu , len nečakali, že ja vytiahnem zoznam na 2 A4 😀 😀 tak teraz musia makať 😉 Keď sa sem môžu chodiť opíjať a zakaždým sa griluje len u nás ( a keď je sezóna tak pomaly sú tu každý druhý víkend) tak môžu chodiť aj pomáhať 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre