Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

sirinka
17. apr 2009

ked som bola po porode v nemocke, niektore baby mali po porode take brucho ako ja na konci tehu...takze to je dost individualne...mne sa brucho hned prepadlo a aj maternica sa velmi rychlo vratila do normalu a uplne bez bolesti...som zvedava, co bude teraz...

monkap
17. apr 2009

siri, vraj pri dalsich porodoch citit stahovanie maternice pri kojeni 😨 no to som zvedava, co nas zase caka 😀

sirinka
17. apr 2009

mon no ja som pocula, ze je to citit pri kazdom porode...aj pri prvom...ale je mi to jedno...teraz sa uz budem sustredit iba na porod...co bude po nom, necham sa prekvapit.

monkap
17. apr 2009

siri ja som to po prvom necitila .. teda mna pri kojeni boleli ine veci, ale maternica eee 😝

monkap
17. apr 2009

siri dnes som boola kupit patkovi sandale aj topanky na leto ... tak sa vytesuje, ze dalsia vec vybavena 😵

tanulik21
17. apr 2009

dakujem za info, tak som zvedava ako to moje brusko dopadne 😀

monkap
17. apr 2009

ja sa nad bruskom netrapim ...

adulak
17. apr 2009

ahojte. ako sa mate?
ja som nakoniec skoncila na 2 tyzdne v nemocke kvoli tomu zaostavaniu ☹ si ma tam riadne vykrmili. mimco nastastie zaostava len o tyzden, lebo si neviem predstavit co by som tam robila este dalsi tyzden...uz som jak gula 😖 ani hybat sa poriadne nevladzem ☹

monkap
17. apr 2009

ahoj adulak ... ja som v nemocke kvoli tomu zaostavaniu stravila 10 dni 😝 a potom isli sviatky tak ma pustili ..
a zistili ti nieco??

adulak
17. apr 2009

monka, aj ty si tam skoncila? 😲
pravdaze nic nezistili, len mi davali glukozove infuzky s oxiphilinom a magneziom. nakoniec urobili sono a zistili, ze mimco pribralo a boli spokojny. ale jeden mudry povedal, ze mam asi zas malu placentu a ze ked som prve babo mala take male, ze aj druhe take bude....no cisty odbornici ti doktori 😔
ty si tam ako pochodila?

adulak
17. apr 2009

musim bezat, lebo segra tu stepuje za mnou. pa pa

mystery7
17. apr 2009

kuk, je tu niekto?

monkap
17. apr 2009

adulak uz som ta nestihla ... vyzera, ze sme na tom rovnako 😝 akurat moj dr. sa v utorok tvaril, ze ma tam mozno este necha na sledovanie ... uvidime v utorok zase .. ale presne, aj prve som mala malinke a v takom tyzdni ako teraz toto druhe babo vazili rovnako ...

mystery7
17. apr 2009

zaklad je ze su obe deticky ok, na tych par cm a g snad az tak nezalezi 😉

ved su aj deticky co sa narodia a maju 600g a vypiplaju ich

monkap
17. apr 2009

mys: to ano, len aby bolo vsetko v poriadku ... bo pricina, ze su take malinke moze byt vazna ...

sirinka
17. apr 2009

no ja si prave hovorim, nech ma to nase okolo 3 kg, ked uz ma ist von zadockom...ze este tak tyzden, dva a moze ist.. 😝

mystery7
17. apr 2009

monka: mozno to nebude nic take vazne, mozno je to naozaj len geneticka preddispozicia a vsetko bude ok. Musis mysliet pozitivne 😉

siri: sa nejako ponahlas, ved si este len v 35tt 🙂

monkap
17. apr 2009

siri, moj bracho isiel zadockom a vraj pohoda ... a ja som isla normalne a mama sa nenormalne trapila ... takze hlavu hore a mysli pozitivne ....

moje babo bude mat isto do 3kg .. aj patko mal

sssimi
17. apr 2009

Babuľky plodová voda môže odtekať aj nejako postupne? Podľa mňa nie, ale radšej sa pýtam 😅

monkap
17. apr 2009

sssimi: ano moze aj postupne ...

monkap
17. apr 2009

mys: ved kvoli tomu nas nechali v nemocnici, aby zistili ci to nie je nieco vazne ... ale nastastie vsetky vysledky boli OK

sirinka
17. apr 2009

mys co narobim, ked uz sa otvaram a babo sa nechce otocit...

sssimi moze, to som mala u klarky, plodove obaly boli prasknute niekde hore a tak zo mna vyclupkavala voda asi 5 dni...najprv ma na pohotovosti presvedcili, ze to mi unika moc... 😠

sirinka
17. apr 2009

monka ved som si citala o prirodzenych porodoch KP a vraj je to este rychlejsie ako hlavickou a rizika udajne nie su vacsie...ale dolezite je, aby nebolo babo moc velke...takze sa zacinam psychicky pripravovat na tuto variantu.

mystery7
17. apr 2009

siri: fakt profesionali 😠 niekedy sa clovek az boji ist na pohotovost

monkap
17. apr 2009

co ja viem, tak plodova voda sa zistuje tak, ze donesies vlozku, oni tam cosi nakvapkaju a podla zafarbenia vedia, ci je to plodova voda alebo eee

sssimi
17. apr 2009

Lebo ja stále uvažujem nad tým včerajškom... Veď čo iné mohlo zo mňa tiecť... Siri a tie praskliny by boli videť aj na sone?

monkap
17. apr 2009

sssimi: dones vlozku do nemocnice a oni ti zistia, ci je to odtekajuca plod. voda alebo nie

sssimi
17. apr 2009

Monkap mala som to len včera, keď som vyliezla zo sprchy-utrela som sa celá a pri krémovaní mi vytekala voda po stehnách, zase som sa utrela a zase... Od vtedy nič...
A plodová voda je priesvitná ako voda?

monkap
17. apr 2009

ssimi: aha tak ... tak potom neviem ... mne plodovu vodu prepichli v nemocnici a to som uz mala dost silne kontrakcie, takze som neskumala akej je farby ani nic podobne ... v tomto ti neporadim 😝

monkap
17. apr 2009

tu je nieco o tom, kedy ist do porodnice ..... spominaju tu aj rozne zafarbenia plodovej vody ... http://www.alinka.sk/c/kedy-odist-do-porodnice-...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre