Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

kackabrcka
8. máj 2009

inuska - gratulujem
sssimi - ja som mala cez vikend depky ale uz som s tym nejako zmierena.. hlavne to chce klud 😵

mimi21
8. máj 2009

ahojte mamulky tehulky
tak ako kto to dnes zacne?
mame krasny dnik, na rodenie deticiek ako stvoreny 😉

my sme sa dnes boli s mm pozriet na take cyklisticke preteky (na svagra) a taky debil tam na mna utrusil poznamku, ze aha ta je uz tesne pred rozpadom
debil jeden, ja som tehotna, nie chora a doma ma sediet nebavi 😠 😠 😠

kackabrcka
8. máj 2009

mimi21 - to poznam blbe poznamky.. mesiac dozadu - aha ake ma velke brucho to uz ides rodit.. 😠

mimi21
8. máj 2009

a ide mi brutalne na nervy, ked ta vsetci ocumuju ako keby som bola z marsu
hned ako niekde vojdem tak vsetci cumia ...

kackabrcka
8. máj 2009

to iste aj mna ked som bola v sr som teda nevedela ci mam velke brucho alebo ci nevideli este tehotnu .. ale je pravda ze v nemecku to iste-pozerali po mne ako keby som fakt odniekal padla..

dupinka
8. máj 2009

Iinuska: GRATULUJEM k Adamkovi!! 😵 😵

Aj mna vsetci sprosto ocumuju, az mam niekedy chut im nieco povedat. 😠 😠 Az si pripadam blbo, ale to oni su blbi, ked tak cumia. Ved to je dar, mat brusko a cakat babatko....
A to nase dnes akosi mudruje. V dost nepravidelnych intervaloch ma krcovito pobolieva podbrusko a krize, ani neviem, ci to mam sledovat alebo nie. 😒

mimi21
8. máj 2009

kacka a tebe este dr. nehovoril nic o tom ze by ti porod vyvolali?
teda ak v najblizsich dnoch neporodis

kackabrcka
8. máj 2009

dupinka - podbrusko a krize bolia aj mna a tusiim aj brusko islo dole ale pokial nemam velike bolesti nesledujem to nejako extra..
mimi21 - ja som dnes zacala 41tt, poradna zase pondelok a doktor vravel naposledy ze ked neporodim do 14-15.5. tak pojdem na vyvolanie.. no neviem ci to vydzrim dovtedy 😠

sssimi
8. máj 2009

Kočky podľa mňa Kosska už rodí. Ona by sa tu už ukázala. A nespomínala, že by sa dnes niekam chystala. Tak jej to snáď vyšlo na výročie 😉-dúfam, že áno. Držím jej palce ak už ozaj rodí...

Ja práve chystám večeru. Pečené bravčové a k tomu zemiaky s kapustou... Ja si dám chlebík k tomu, lebo kapusta našej malej nechutí a vždy mi je po nej zle...

sssimi
8. máj 2009

Kačka, Mimi ja už prenášam 4 dni a nikto sa mi ani nezmienil o tom, že mi pôrod vyvolajú 😢... Ak do utorka nič, tak mám ísť normálne do poradne... To už budem mať aj po druhom termíne...

mimi21
8. máj 2009

no aj podla mna je uz divne ze sa tu kosska neukazala
joj dopriala by som jej nech uz sa to rozbehne a nech uz si moze Mariku pritulit 🙂

inac ja mam pocit ze mne brusko dole ani nejde, mozno naopak 😒
mam kamosku co jej museli kvoli tomu robit cisara, lebo brusko mala dobreze nie pod bradou 😉

sssimi
8. máj 2009

Mimi ani ja som nespozorovala, že by mi bruško spadlo, ale doky mi v stredu povedala, že malá je už celkom dole, takže to ani nemusí byť vedieť... Ono je to najviac vidieť na takých väčších bruškách. Koľko máš obvod pod pupkom? Ja 105cm

mimi21
8. máj 2009

sssimi no to je divne, lebo mne moj dr. spomenul aj prvy termin, co som mala podla poslednej menstruacie (3.5) - a ze ale este ma nejde posielat do nemocky, ale naznacil, ze keby som to uz velmi nemohla vydrzat, tak sa dohodneme ked bude mat sluzbu on a pridem do nemocky vtedy
uvidim do utorka, mam poradnu co povie a pripadne sa s nim dohodnem

sssimi
8. máj 2009

A ty máš termín až na 14teho. Bruško môže padnúť aj pár hodín pred pôrodom.

mimi21
8. máj 2009

no ja som mala minule 110, ale uz sa radsej ani nemeriam a ani nevazim ked nemusim 😀

mimi21
8. máj 2009

boooze ja uz mam asi tyzden chut na pizzu a dnes chceme ist, ale mm mi prave teraz zaspal 😔

kackabrcka
8. máj 2009

sssimi - no kosska mala ist dnes tusim zase na monitor ale ked sa neozyva tak asi predsa len rodi.. uvidime ci sa vecer ozve ked nie je to jasne.. ale zase kodade by napisala ...

sssimi - tak budem drzat palceky nech sa ti to do nedele rozbehne.. ja som mala len jeden termin.. aj ked mrcha nebola 28dni ale az 38dni by to vychadzalo az okolo 15.5. tak neviem. ja sa bojim len aby nemala dcerka 4kg.. Inak mozno ta prekvapia v poradni pripadne sa pytaj do kedy mas cakat.. lebo mne povedal ze do 15.5. ale inak ked citas prenasanie v tehu tak nechavaju bezne do 10dni po termine.. 😖 ja mam poradnu pondelok a tiez sa jedujem 😠 by som mu najradsej povedala ze to uz nezvladam..

sssimi
8. máj 2009

Tak tebe to tiež statočne posunuli.... Ja sa s mojou doky dohodnúť nemôžem, lebo nie je pôrodník... Môže ma poslať do nemocky na monitor, ale rozhodujúce slovo tam má primár... Nabudúce si donesiem aj papiere s 3D nech náhodou nejako dlho neprenášam, aby sa malej niečo nestalo.

kackabrcka
8. máj 2009

mimi21 veru ja si idem pizzu spravit sice z mrazaku ale robis mi chute.. 😵 ja uz nedufam a neverim na nic ze brusko pada par hodim pred porodom.. ja mam 110 cez pupok tam je ma najviac..

sssimi
8. máj 2009

Kačka mne stále niekto vyvoláva či už rodím a ja už som z toho psychicky na dne... Asi prestanem zdvíhať telefóny... Dnes mi aj suseda na celú papulu kričala, že či mi už malá neklopká na dvere!! 😠 😠 😠 Doriti veď ma vidí, že sedím pred domom a oddychujem... Asi by som sa v kontrakciach neopalovala 😠 😠 😠

sssimi
8. máj 2009

Ja si myslím, že pri 110cm to ani nie je vidieť... Proste sa bábo len zosunie nižšie a na bruchu sa to neodzrkadli...

Kočky ako dlho pečiete brav.mäsko v trúbe a na koľko stupňou?

kackabrcka
8. máj 2009

sssimi no ved aby sa nieco nestalo sa bojim aj ja. nosis to babo tak dlho v brusku a este mas cakat dalsich 10dni po termine.. vascinou to nechavaju pri nepravidelnej mrche no ja ani neviem ked tak citam - podla 12tt ci a ako bolo babo velke a ci sedi termin.. asi tak.. NO moj doktor je aj porodnik ale tu v nemecku ta rodi porodna baba.. keby poviem ze to nezvladam tak asi by to aj zabralo.. no uvidime este do utorka trpezlivosti mam - keby to tak vyslo na 10.5. - nedelne stastne dieta nenahnevala by som sa.. 🤐

mimi21
8. máj 2009

no mne terminy posuvali ako sa len dalo
podla PM 3.5
podla sona v 12 tt - 14.5 - to by malo byt asi najpresnejsie
a podla 3D v Hlohovci 10.5

aj ja sa bojim aby som nemala velke babo, lebo cim dlhsie tam je tak tym viac priberie, ale som sa teraz v poradni pytala, ked mi robil sono ze ako to vidi, tak mi povedal, ze na nejake velmi velke mimco to nevyzera, ale teraz su tam uz velke odchylky, hore dole 500 gramov a povedal mi ze mala ma teraz okolo 3300

len ak to bude tych 500 hore, tak sa blizime ku 4 kileckam 😒

sssimi
8. máj 2009

Kačka aj ja by som brala nedelu... Možno chcú byť tie detičky detmi šťasteny-dnes sa už rodia veľmi inteligentné deti 🙂

kackabrcka
8. máj 2009

sssimi ja v pekaci zakrytej alobalom tak na 200st. ..
inak ti verim ze ti to lezie na nervy.. no ku mne chodi kazdy den svokra a pyta sa co povedal lekar a co ako sa citim 😠 nech mi daju pokoj ved im poviem ked pojdem do nemocky 🙂 a kamoska tiez sms kazdy den ze ci nerodim-som povedala ked porodim hned sa ozvem.. este ze som v nemecku to vies mne nikto nezavola zo sr iba rodicia ..

kackabrcka
8. máj 2009

sssimi nedelu chcem aj ja, len ju teda musim nahovarat nech sa uz dofinti paradnica ze uz sa jej nevieme dockat.. my sme inak do 32tt nevedeli co cakame a svokor stale tvrdi ze to bude chlapec.. tak vies najprv nevies co to bude a potom sa este paradnica finti predtym ako pojde von a natahuje nas 😀

sssimi
8. máj 2009

Mimi mne už je aj to jedno... Nech má aj 4 kg, len nech je už vonku 🙂

Kačka a ako dlho ho pečieš?

sssimi
8. máj 2009

Kačka aj môj svokor tvrdil, že to bude na 100% chlapec, ale gulky nedorástli 😀

mimi21
8. máj 2009

sssimi no ked uz bude vonku, tak to bude jedno aj mne 😉
a aj mne vsetci hovorili, ze to bude chlapec, vraj mam brucho spicate, opeknela som a tak a zrazu bola baba 😀

sssimi
8. máj 2009

Mimi ja tak isto 🙂 , ale teraz posledný mesiac som začala mať problém s akné na brade-tak sa to asi odzrkadlilo až teraz 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre