Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

idris
8. sep 2009

Ahojte bambulky dufam ze sa tu najdeme 😉 A hend zacnem uvazuje niektora z vas nad latkovimy plienockami??

elenka.k
15. sep 2011

@tosomja aj môj mn. si predĺžil prac. dobu, musí viac makať a zarábať viac, berieme úver takže tak, ja zatial nemôžem ísť do práce. Marko sa ma drží ( za sukňu ) ešte aj pri varení. Nemohla by som ho dať do jaslí, okrem toho môj plat by zakrýval výdavky škôlky a jaslí, takže to mam jedno. A ak už neviem zabaviť deti, jednoducho idem dole a tam sa s nimi baví dedko s babkou 😎

@idris predstav si dr. Sučová, čo som s malou bola na kontrole...... z celého rozprávania nepovedala celú vetu ( ako dr. jej nedala možnosť ) a tiež mala trému a trošlu sa aj maznala, dr. sa jej pýtala také otázky, čo som si nemyslela, že by mala vedieť hneď odpoveď, no nepíšem, že som ju to neučila, ale nie na silu. Proste ma s ňom poslala k logopedičke, že šušle ( čo každý bol prekvapený..... ) takže zajtra s ňou idem. Toľko tam treba veci, ale neviem, či to mám nakúpiť, alebo to sa týka len detí, čo idú do školy hmmhmhmmm pre istotu vezmem. Potom dám vedieť ako sme dopadli!

mima21
15. sep 2011

@elenka.k @idris @tosomja ......baby nasla som tu kocik ktory sa mi veeeeeelmi paci a stoji iba 60eur a je s michaloviec......je to skoro, ale mne sa paaaaaaaci......co mam robit? ☹ ☹ ☹

elenka.k
15. sep 2011

@mima21 tak si ho kúp!!!

elenka.k
15. sep 2011

@mima21 nejako ho neviem nájsť, pošli odkaz, som zvedavá

mima21
15. sep 2011

@elenka.k uz dlho na neho pozeram, uz som jej aj pisala, ale este mi neodpisala, tak neviem ci je este aktualny ten inzerat

mima21
15. sep 2011

🙂

elenka.k
15. sep 2011

@mima21 pekný!! a dobre, lebo si môžeš dokúpiť sedačku - vajíčko

elenka.k
15. sep 2011

@mima21 počúvaj, ale ten už asi nebude aktuálny, mal 2 záujemcov a inzerát bol uložený v máji.

mima21
15. sep 2011

@elenka.k ten druhy zaujemca som ja.......uz len dufat, a ked nie tak hladat dalej 😉

elenka.k
15. sep 2011

@mima21 MUSíM BEžAť PA

elenka.k
15. sep 2011

@mima21 hele, ten mrkni. celkom zaujímavý. https://www.modrykonik.sk/bazar/golfky/r86g/koc...

mima21
16. sep 2011

@elenka.k pekny, len nekolisavy, a ked aj to tretie bude take dobre ako moji chlapci tak potrebujem kocik co sa kolise 😀 😀 😀

elenka.k
16. sep 2011

Tak bola som na logopedií - hrôza, už viem prečo je potrebné si so sebou vziať servítky. Mala sa mi tam skoro rozplakala dr. jej vyhodila didu do koša ( samo. s mojím súhlasom ) Ževraj žiadná dida, žiadné granko - ako v noci cez fľašu, žiadné cickanie bola z toho ☹ smutná, som zvedavá ako sa bude chovať pri zaspavaní. Už si ju dvakrát pýtala! 😒

idris
autor
17. sep 2011

@elenka.k a okrem toho že vám vám zakázala cumeľ a fľašku aj niečo povedala či len nahučala že prečo cickáte a podobne...

@mima21 mne sa páči ten link ktorý dala Elenka hnedí kočík , len tie kolieska by som poriešila aby boli nafukovacie a super je 😵 😵 😵

Inak ahojte nejako som sa zabudla a dlho som sem nič nenapísala.Dnes sa mi žení brat tak sa teším aj mi je smutno že nie som s nimi, ale čo keď sú na druhej strane zemegule nedá sa mať všetko. Inak dnes budeme grilovať tak sa teším že si aspoň pokecáme s partiou dúfam že šela zaspí bez protestov aby sa mohla mamka baviť 😀 😀

elenka.k
17. sep 2011

@idris veď práve ohľadne jej " šušlania " sa vôbec nezmienila, ba dokonca ju pochválila, že jej vyjadrovanie je slušné - tak to nazvala. A s jej liečením, keď bola malá ( myslím tú krvičku v mozočku, ktorá jej hneď zmizla - našťastie, tiež to cvičenie vojtovkou) je čulá, šikovná...... bez problémov. Tak neviem, čo tam hľadáme?? Pýtala sa moje celé detstvo, aj mn. o chorobách.... o všetkom, vzdelanie, ako žijeme, s kým a ako?... ako rozprávame, no tu sa hutori - ako vychodňari - nie? ja síce veľmi nie, ale to vieš na malú sa to chytí, že by sme nemali takto rozprávať...och, čo teraz mám každého poučať, šak ako vieš my sme tu veľa, tri domy vedľa seba. Od včera nemá cumeľ, ani si ho v noci nepýtala 🙂 čo som sa strašne bála, dokonca ani granko si nepýtala. A vstala s tým, že mami už nepôjdeme k dr. však?? No tak hneď ráno som ju nepotešila,lebo v piatok naspäť 😒 Ale čo tam boli iné deti a staršie, šak ani tak nevedeli rozprávať ako moja, šak moja vie také zložité slova, na ktorých sa aj mne pomotá jazyk. Ináč aj my opekáme, kým sa ešte dá 😵 Najnovšie svokor vymyslel zabijačkovú - je bombová!! Tak sa maj, už musím ísť......

tosomja
17. sep 2011

@idris aj ja chcem ísť na svadbu 🙂

@elenka.k niektorí doktori posielajú deti na rôzne vyšetrenia, len aby si získali "body"...a nie len deti, napr. môjho manžela pri preventívnej prehliadke poslala na také vyšetrenia, že si hľadal na internete, čo to znamená, mali ste vidieť ten pohľad, keď zistil, že má ísť na vyšetrenie, kde mu majú zistiť, či mu pracuje pravá komora srdca, lebo vraj tam niečo nie je v poriadku, na vyšetrenie žalúdka, obličiek, miechy...no proste mladý človek, ktorý sa cíti byť v poriadku, nemá žiadne problémy...všetko je v poriadku, ale dva mesiace chodil po vyšetreniach, lebo na jednom mu nič nezistili, tak vraj to bude mať z niečoho iného, potom ďalšie a ďalšie vyšetrenia - nakoniec mu nič nie je...no čo vám budem rozprávať/písať 😒

Vikinka mi už druhú noc pekne sama zaspáva v postieľke, len sa mi vkuse prehadzuje a sem tam aj zaplače...stále pozerám do plienky - s tými mrľami ma svokra strašne nastrašila a teraz si namýšľam ...
Manžel už týždeň nie je s nami doma, len pracuje a pracuje, buď v robote za peniaze 🙂 Alebo chodí pomáhať na stavby svojím kolegom, bratovi, kamarátom - zadarmo.
Hoci ma volal do Košíc, že čo budem robiť sama doma, ale čo budem robiť so svokrou? Veď by som prišla o rozum a o nervy.

Tak zatiaľ sa majte, ja idem trošku poupratovať, nech zase manžel nemá pripomienky, že tu máme ako po výbuchu 😕

mima21
17. sep 2011

@elenka.k ahojky.....chodis ku dr kosturovej?....ja som s chlapcami k nej chodila a tiez nam povedala ze ziadne kakauko s flase, ale aj ked som jej potom povedala ze nepiju s flase tak som klamala len aby dala s tym pokoj.
Este par krat sme tam boli ale uz nechodime lebo matejko nebude robit to co dostane rozkazom, a ani mi nechcela cvicit tak sme prestali chodit, len teraz dufam ze kym pojde do skoly tak uz bude rozpravat dobre. ☹ inak neviem co budem robit 😖

elenka.k
17. sep 2011

@tosomja veď práve, ako povedal môj brat, si posúvajú dr. k sebe ľudí pre vyšší plat 😠 a mi aby sme sa asi nenudili.
@mima21 vieš čo ani neviem ako sa volá, taká staršia, blondínka - nižšia, myslím, že v nemocnici je iba tá jedna. Aj mn. mi povedal, že ak si nabudúce ešte niečo iné vymysli, tak už tam nepôjdeme. Tak som zvedavá!

mima21
17. sep 2011

@elenka.k tak to je ta nasa.....potom si priprav aj peniazky, kup si bielu tapetu a aj farbicky, trosicku pockaj a dostanes ulohu aj ty. Neje to zla zena, pochadza tu od nas, ale moji chlapci nechceli cvicit, tak som sa tam nechcela chodit hambit. A ani som nepala kazde dva tyzdne povoz a s dvoma deckami na buse tak to fakt nie.

elenka.k
17. sep 2011

@mima21 tak to si ma nepotešila, ja tiež neviem, či tam budem chodiť, uvidím aké bude ďalšie sedenie. Tomu fakt s mn. nerozumieme 🤐 išli sme dnes z KE a Eli toľko mlela a krásne, zrozumiteľne a dávala toľko otázok, už sme jej nevedeli vysvetliť, tak aby chápala tak sme začali odborne a ona tie slová v pohode zopakovala a pri tom ich prvýkrát počula.

tosomja
18. sep 2011

@elenka.k deti nie sú hlúpe, rozumejú všetkému a keď im "nerozkazujeme" pekne s nami komunikujú...veď aj mne naša dr. povedala, nech ju učím, kde má noštek, uško a tak,...a rozprávať mama, tata,...ale ona to vie, len nie na rozkaz a nie pri cudzích, veď je na to ešte malá, aby "komunikovala" s každým...a potom do zdravotnej knihy napíšu, že slabo komunikuje a neprospieva - našťastie to nie je náš prípad, ale poznám to od kamošky. Oni tiež chodili na logopediu, tiež kvôli tomu, že malý sa jej hanbil rozprávať a tým pádom hovoril len tak pre seba potichúčky a nezrozumiteľne...ale doma veľmi pekne rozpráva, je veľmi múdry, vie pekne kresliť na 4 ročného chlapca, pozná čísla niektoré, písmenka...ale čo dr. zistí za 5 minút?

idris
autor
18. sep 2011

@tosomja
@elenka.k však to tu v Tv je to hrôza nevedia pomôcť a skôr zdeptaju dieťa a aj dospelého ... 😔 😔 😔 JA som chodila na logopédiu a aj tak mi to nepomohlo ak som v strese a veľmi sa sústredím tak sa zasušlem ... a konečna 🙄 🙄 🙄

elenka.k
18. sep 2011

Baby malá mi od 17:30 vracia a neviem prečo, ešte nikdy nebola taká chorenká ☹ Má niektorá dobré rady, tosomja!!! ? Radšej jej nemám nič dať? iba čajík, pije aj pepsi - rada od svokri. Pred nedávnom presne tak isto boli choré deti švagrinej, žeby sa nakazila od nich? ale taký čas, asi 3 dni.

elenka.k
18. sep 2011

Zajtra letím k dr.

tosomja
18. sep 2011

@elenka.k No keď je to tá "slávna" črevná viróza "trebišovská" tak počítaj s tým, že jej do zajtra prejde, moja nechcela nič papať, len pila, ale aj to na silu, lebo aj to z nej vyšlo a napínalo ju na zvracanie...Nech to nie je nič vážne. Nech pije hocičo, hoci aj bude zvracať.

elenka.k
18. sep 2011

@tosomja to fakt, zajtra to skončí? DÚFAM!!! Už aj Marka som hájkala dvakrát na rukách - iba chcel byť. Zatial on nevracial.

tosomja
18. sep 2011

@elenka.k tak nám to tak prešlo, Vikinka mi zvracala asi od 12 tej na obed do rána, ale potom mi ešte dva dni nechcela jesť, mala vsugerované, že jej bude zle...len pila a aj mi schudla, manžela to držalo len od večera asi do polnoci a ráno mu už nič nebolo, no mne bolo zle dlhšie...od večera a až nasledujúci deň večer mi to prešlo. Snáď to nebude také vážne, najhoršie je to v noci...no treba dávať pozor, aby nezvracala po ležiačky.

elenka.k
19. sep 2011

Tak baby dobré ránko, ak sa tomu dá povedať - napísať! Už som hore asi polhodinu 5:40, Marko ranné vtáča, myslela som si, že ak rána budú v tme si pospí dlhšie, ale kdeže!! 😖 . A v noci kolo 3:00 som ako tak zaspala. Elenka kolo 2:15 vracala. Trošku sa napila a už všetko išlo von!! Na koniec - už iba pľuvala tú kyselinu zo žalúdku......

elenka.k
19. sep 2011

Tak ževraj viróza!
@tosomja mala si pravdu, dnes ráno bolo ako každé druhé... vôbec na jej chovaní nebolo vidno, že celú noc vracala, a teraz už normálne papká ( nie také množstvo, ale aj to je dobré ) No ale čo sa mi dnes stalo ohľadne Marka, že konečne sa má zaočkovať (ako na rok) Ale, keďže už mal rok, poisťovňa dr. neprepláca za vakcínu, takže si ju musím hradiť sama za vlastné cc: 50 eu. Dnes mu ešte museli vziať krv - ako kontrola, čo vtedy mal málo železa. Tak zajtra idem naspäť.............. aj s peniazmi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre