• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

15. októbra 2016 
@tosomja No to je fakt divne, že škôlky už ani na paplony nemaju :( ja o tom prvykrat poujem veru... ale tak čo neurobime pre detičky nie :slight_smile:? Ty si inak kde pracovala ak sa smiem spytať pretože som čitala, že sa planuješ vratiť do prace :slight_smile:
3. sep 2012 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenulik15488 Pre deti vsetko :slight_smile:
Pracovala som v Asku, predavala som nabytok v Kosiciach. Uz mi to tam chyba, ale aj sa bojim, ze tam pojdem na otocku.
3. sep 2012 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@tosomja No tak dochadzať do Ke z TV nič moc asi čo :(? alebo sa da v pohodke? :slight_smile:
3. sep 2012 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lenulik15488 Kým som nemala Vikinku, tak mi to nerobilo problém, jedine v tom, že som chodila domov neskoro v noci, lebo iný spoj som nemala...
Teraz to bude horšie, lebo aj mm pracuje v Ke na zmeny, ešte tu mám mamu, ale tá zase často cestuje do UK za sestrou, neviem si to predstaviť
3. sep 2012 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@tosomja o to ti verím teda asi si budeš musieť hľadať prácu tuna v Tv lebo s malou to už je predsa len ine a ešte ked manžel pracuje na zmeny :(
3. sep 2012 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lenulik15488 Ale tu nezarobím nič...
3. sep 2012 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tosomja A mysliš , že v KE to je o dost viac? predsa ti treba aj precestovať nejake peniažeky a tiež si myslim, že su to nemale vydavky... Ale ktovie možno aj ja raz pôjdem pracovať do KE ak si tuna nič nenajdem ine... Len problem je v tom, že ja potrebujem prax chytit aj nejaku tu čo som mala na škole asi stačiť nebude :slight_smile:
3. sep 2012 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lenulik15488 no je o dosť väčší ten plat...máme režinky, takže cestujem zadarmo, jedine mesačník mi treba. A veru, asi budeš musieť mať nejakú prax, ale v dnešnej dobe - pokiaľ si pekná, tak nie je problém :sweat_smile: Bez urážky, ale viem podľa mojej sestry. Boli sme spolu na pohovor, nikto nevedel, že sme sestry, najprv som bola ja - otázky dobre že nie z elektriky :confused: a jej sa len spýtali, kedy môže nastúpiť. :slight_smile:
3. sep 2012 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@tosomja No ja som inak učiteľka tak snad si niečo najdem aj v mojom odbore... A zas ja neviem či to je o tej krase... Ale skôr by som povedala, že niekomu ani krása nepomôže ale to že ma nejaku znamost :D Ale pobavila si ma s tym pribehom so sestrou :D
3. sep 2012 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenulik15488 Bola by som rada, keby to bolo o skúsenostiach a šikovnosti...ale s mojou sestrou je to pravda....Ale zase ak mi dali šancu a ukázala som im, čo je vo mne, tak boli so mnou spokojnejší ako so sestrou...
Druhá sestra je už 8 rokov v Anglicku, ona sa učila od základnej na čisté, ani sa učiť nemusela, proste to mala v hlave :grinning: Je z nás najšikovnejšia, čo sa rozumu týka, zase nie je modelka, má kilá navyše, a aha, nestratila sa, lebo jej dali šancu a nepozerali na krásu...Ale tam je to iné...
3. sep 2012 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@tosomja Takže ste boli 3 sestry ano :slight_smile:? My sme dve sestry a sestra zatiaľ študuje na vyške momentalne ale ona sa nestraí ona ma jazyk taký že ona si miesto aj vyhovorí v práci :D Ale ešte troška počkaj užij si to ešte s malou kym je čas doma aj ked bude chodiť do škôlky lebo ak druhe neplanujete zabehneš kolotoč pracovny zasa velmi rychlo a bude ti to s malou chybat :slight_smile:
3. sep 2012 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tosomja awoj a môžem sa spýtať koľko sa platí za tú škôlku....lebo aj ja si chcem nájsť nejakú prácu alebo aspoň brigádku tu v Tv...nemôžem sedieť doma lebo takto sa žiť ďalej nedá... :unamused: a určite napíš ako sa malej páčilo v škôlke....a ako to dopadlo v zoo???
3. sep 2012 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
žienky máte niektorá skúsenosť s dr. Halapinom v Sečovciach????ďakujem za odpovede :slight_smile:
3. sep 2012 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenulik15488 Ak ti poviem, že mám tri sestry a piatich bratov (už len štyroch), uveríš? :grinning: Dve mladšie a jednu staršiu (o 13 rokov odo mňa), a najstarší brat mi môže byť otcom :sweat_smile:
Druhé neplánujem, zatiaľ...viem, rýchlo beží čas, nestihám si uvedomovať, že moja princezná tak rýchlo rastie..

@angelblue v ZOO bolo dobre, ale málo zvierat vonku - bolo veeeľmi horúco. Ale super bolo.
V škôlke sa malej páčilo, ale neviem, či tam niečo aj jedla, lebo prišla domov a skoro všetko z chladničky vyjedla :sweat_smile: čo obyčajne mala problém so všetkým :slight_smile: Nechcela ísť ani domov, stále sa po niečo vrátila a ukazovala mi, aké knižky tam majú, čo "varila" v kuchynke :slight_smile: zlatá bola...Zajtra už ideme na celý deň, tak uvidíme, ako to zvládne, bojím sa hlavne, ako bude s tým jedením. Keď sme prišli domov, tak vkuse pozerala, či som pri nej, ani na wc bez nej som nemohla ísť. Platí sa za stravu na deň nejakých 1.20? a 12 eur mestu...to je asi všetko. Určite je dobre dať dieťa do kolektívu, ale pre nás mami je to ťažké, vieš ako pomaly išiel čas, kým bola v škôlke? Čo budem robiť zajtra? :slight_smile:
3. sep 2012 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@tosomja ahoj...a ako je to s tými perinami a obliečkami? treba ich? chcela by som dať malú k nim už v stredu....tak, že čo mám ešte nachystať. Dúfam, že sa bude adaptovať tak ako tá tvoja...:slight_smile:
3. sep 2012 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@simba ahoj, pokiaľ ju dáš hneď na celý deň, tak ti treba aj paplon a vankuš, obliečky, napínaciu plachtu na malú posteľ, pokiaľ sa ešte sem tam popišká počas spánku, tak aj gumenú podložku. Vrecúško s hygien., hrebeň, uteráčik a neviem, čo ešte - tiež nám nič nepovedali.
Mojej sa veľmi páčilo, uvidíme, či to nebol len šok z nového prostredia. Ale hádam sa to nezmení a bude rada chodiť. Predsa, bola tam medzi najmladšími, tie staršie detičky boli smelšie :slight_smile:
3. sep 2012 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tosomja a kolko má tvoja malá? moja má 2 roky a tri mesiace.... stredu skúsime asi len doobeda a potom uvidíme..všetko záleží od nej... a kde majú triedu? ta škôlka mi na prvý dojem pripadá ako také bludisko:slight_smile:
3. sep 2012 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tosomja zlatá. :slight_smile: ....ďakujem...keď si niečo nájdem asi aj ja svoju budem musieť dať....uvidíme.... :slight_smile: super,že sa jej tak zapáčilo.... aspoň vieš,že je tam zatiaľ spokojná... :grinning: je to strašné keď sa doma pozrieš a zrazu nemáš doma dieťa...taký hrozný nezvyk však??mne stačilo minule keď ju sestra zobrala vonku a už som nevedela čo robiť bez nej...tak keď ju mám doma tak ustavične na ňu musím dozerať aby niečo nevyviedla....ale myslím,že aj moja hoci ešte len 17- teho bude mať 2 roky by hneď zapadla..lebo aj dnes sme boli na ihrisku a vedela sa pekne hrať :slight_smile: a myslím,že keby videla spať ostatné deti aj ona by tak zaspala.... :slight_smile: už ju sice učím len tak,že si k nej ľahnem,najprv jej prečítam rozprávku a potom jej spievam ale niekedy musí povystrájať aby zaspala...už kojím len večer...a postupne aj to odstavím :slight_smile: a neboj zvykne si aj na stravu..keď uvidí ako papajú deti bude aj ona....len učiteľky na nu nesmú byť zlé.... :wink:
3. sep 2012 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simba na poschodí, veď sa popýtaš, niekto ti tam snáď poradí :slight_smile: Moja mala 15. júla dva roky :slight_smile:
3. sep 2012 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@angelblue A vieš, že toho sa najviac bojím, či nebudú učiteľky prísne, či nebudú veľmi na ňu tlačiť, či ju budú podporovať a dostatočne sa jej venovať...viem, že sa nedá všetkým venovať naraz, ale tým menším sa treba venovať asi viac. Predsa, tie trojročné sa vedia aj sami trošku zahrať, moja je taká mamičkovská, kde ju postavíš, tam stojí, trvá jej aj hodinu, kým sa odhodlá zobrať si hračku, ale verím, že sa tam má dobre...ak nie, snáď to na nej spoznám.
Dnes mi Vikinka zaspala sama, ani som pri nej nebola, taká bola unavená, pindulka moja :slight_smile:
3. sep 2012 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tosomja Ci kokso tak toto ti fakt len ťažko uverím , že si z toľkých súrodencov Vaša rodina je veľlmi plodna :D
4. sep 2012 o 07:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lenulik15488 no veru, stále sa smejej, že mama to mala veľmi rada :grinning:
Ale smutné na tom je, že sa skoro vôbec nevídame.

No dnes je moja pišulka druhý deň v škôlke, keď som ju ráno budila, tak vyskočila z postele, rýchlo mňam mňam, na nohy topánky a už mi kývala :slight_smile:
Celú cestu utekala a keby som ju nechala, tak aj sama tam trafí :slight_smile: Po schodoch utekala taaak rýchlo, ako nikdy. Najviac ma dojala, keď mi dala len pusu a zabuchla predo mnou dvere v triede, že ajoj mami a buch :slight_smile: Len pani učiteľka vyšla vonku a smiala sa, zobrala paplónik, povedala som jej čo a ako...a mám si prísť pre ňu až poobede :slight_smile: No, mamu zrazu nepotrebuje :unamused: :slight_smile:
4. sep 2012 o 08:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tosomja Juuuuj tak to je super, že mala vôbec nemá problém so skôlkou :slight_smile: Len nech to tak aj ostane :slight_smile: maloktore detičky to tak preživaju ale možno aj preto, že nema surodenca sesterkin maly nechcel chodit lebo on ma doma bračeka a aj s nim sa može hrať :D A kde byva mamka, že sa vôbec nevidate? :( Moja byva na Spiši čiže to mame k nej dosť daleko tiež :(
4. sep 2012 o 08:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenulik15488 s mamou som každý deň, ale so súrodencami málo...Mamka býva tiež v TV. Mladšie sestry sú v Anglicku, starší súrodenci poroztrusovaní po Košiciach, ale nejak nejavia záujem sa stretávať. Jedine chodím sem tam k svokre, tak zájdem aj k sestre a bratovi, lebo je chorý. Ale keby bol zdravý, tak asi nás ani nepozná :cry:
.
Som rada, že sa jej páči, má rada deti. Možno príde také, že mi bude plakať, že tam nechce ísť, predsa, včera bola len na 4 hod., dnes išla na celý deň, tak to je zase iné :slight_smile:
4. sep 2012 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tosomja Všetko zavisi aj od toho ake k nej budu ostatne deti a ake su tam učitelky predsa len dieta vyciti ak je niečo zle to je jasne... tak aspon mas mamku nablizku to je fajn :slight_smile: mala musi byt velmi rozkošna taka dvojročna v školke už :D a svokru mas kde ? :slight_smile:
4. sep 2012 o 08:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenulik15488 Sú tam také malé detičky, je taká najmilšia tam, taká okaňa malá, učiteľky si ju hneď obľúbili, aspoň teraz mi hovorila zástupkyňa, lebo je taká prítulná, rada sa bozkáva, s každým :angry: :grinning:

Svokru mám v Ke, mohla by byť aj ďalej :sweat_smile:
4. sep 2012 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@tosomja Určite na nej spoznáš keď nebude niečo v poriadku, my maminy máme zvláštny radar a uvidíš,že zistíš ako zistiť či sa má dobre a je spokojná....poprípade sa aj spýtaj učiteľky či papala a či nemala nejaké problémy..ako vravíš je malá a preto by sa jej mali viac venovať... :slight_smile: ale neboj naučí sa všetko..aj hračky si sama vezme....bude dobre.... :slight_smile: lebo je šikovná a zlatučká ..
4. sep 2012 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@angelblue pýtala som sa učiteľky, či neplakala, vraj nie...či jedla, vraj všetko. Vieš, ani učiteľky ti nepovedia všetko, aby ťa nestresovali ako mamu...Teraz mi volala učiteľka, nech malej prinesiem fľašu s mliekom, lebo nevie zaspať, vraj stále pýta hoko hoko :slight_smile: Moja zlatá...a pýtala som sa jej, či jej môžem tam nechať fľašu, či jej dajú mlieko...tak že netreba, že skúsia bez toho...
4. sep 2012 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tosomja zlatučká :slight_smile: aj to je pravda samozrejme ,že ti všetko nepovedia ale podľa mňa určite vycítiš či je malej dobre podľa správania sa doma.... :grinning: keď bude plakať alebo niečo také a nebud e chcieť ísť do škôlky tak budeš vedieť,že má na to nejaký dôvod...ale pokiaľ chce tak to je dobre :slight_smile:
4. sep 2012 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@angelblue pýtala som sa jej, či chce ísť, tak vraj heeeej :slight_smile: a druhýkrát keď som sa pýtala, tak mi hovorí ...jooooj, mami, heeeej :grinning: (že už nemám otravovať :slight_smile:
4. sep 2012 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok