Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

idris
8. sep 2009

Ahojte bambulky dufam ze sa tu najdeme 😉 A hend zacnem uvazuje niektora z vas nad latkovimy plienockami??

chlpacik
26. sep 2012

@lenulik15488 no ale ja planujem rodit v KE, takze ja by som uz potom chodila tam do nemocnice. Veru ja nechapem, ze kazdy gyndos uz v 5tom mesiaci vie urcit pohlavie a ten nas nie a nie povedat 😀 ... My sme na ten morfol.-teda co si aj Ty bola u Balinta v MI platili 30eur. No a odporuca este jeden od 28-32tt,na zistenie stavu plodu, plodovej vody atd. ale to uz nepojdem. Vies pre nich je to biznis. Staci mi tych par zaberikov co nam dal 😉. Potom uz budem fotit babo 🙂)) A ty kedy das fotky zo svadbicky?

lenulik15488
26. sep 2012

@chlpacik No to ano ja by som chcela ešte raz ist predsa len lebo ako som počula aj on pourčoval pohlavia dobludu ten Balint už sa stalo :D tak neviem neviem teda :D No a to mas pravdu každy gynekolog nema problem povedat pohlavie už v tom 5tom mesiaci a nas je nejaky mimo z toho nechapem vobec :( Ved na tom predsa nieje žiadna veda podla mna ked su studovany a babo je dobre otočene 🙂 Včera nam akurat dosli dvd zo svadby a aj fotografie kurierom tak treba ich troška poupravovat na menšie lebo inak by som ich tuna davala cely den :D takže už čoskoro :D

angelblue
27. sep 2012

Awojte kočky ako sa tu máte??? 😀

lenulik15488
28. sep 2012

@angelblue Ahojik 🙂 No ja tak všelijako take mam divne pocity všelijake ked zachvilu prejdem k dvojcifernému číslo k porodu :D ale tak niekto odrodit predsa len musí no nie :D? pomaly asi sa začnem obzerat po kočiku a takych vecičkách praktických kedže oblečenia mame nazvlačaneho až až 🙂 Inak sa opytam mala si aj to vibračne hojacie kresieko pre malu či nie? a využila si to ak si mala? 🙂 A vy sa ako mate s malinkou 🙂? všetko v poriadku nezlosti 🙂?

angelblue
28. sep 2012

@lenulik15488 awoj...my sme kresielko nemali.....ale keď Laura mala 3. mesiace dostala hraciu dečku a tú mala strašne rada tak to sme hrozne využili....a keď tak som jej dávala hrkálku na kočík....takže to kresielko sme ani nepotrebovali....neboj všetko zvládneš v pohode...poznám ten pocit očakávania je to hrozne krásne....a zrazu príde deň keď sa ten pocit zmení v niečo oveľa krajšie....veď uvidíš onedlho... 😀 my sme kočiarik kúpili v Mi...kamoška zase bola v Poľsku...ale tam ju vyšiel drahšie ako nás tu 🙂 tak neviem....skús popozerať a určite sa pre niečo rozhodnete....my máme s malinkou trošku problémy...chodíme s ňou kade tade.....a už neviem kde s ňou ísť lebo je veľmi zlá....jeden ujko nám povedal,že doma máme ducha a vraj preto....lenže ja si myslím,že keby to tak tak by bola zlá stále a nie len mesiac alebo tak....boli sme s ňou už asi všade kde sa dalo..ale nič zatiaľ nezabralo tak neviem... ☹ hrozne ma trápi...lebo v noci sa mi budí a kričí..nieeeeeeeeeeee mami nieeeeeeeee 😔 a ja jej neviem pomôcť....

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angelblue
29. sep 2012

@tosomja Ahoj no hej ...strašne je zlá....už nevieme čo robiť..občas je ako med ale občas je hrozná....neviem to ani vysvetliť....čo sa s nimi porobilo??veď Laura taká nebola..nehovrím,viem,že je živá ako chalan ale nebola taká zlá..neplakala mi a nebudila sa mi celá vystrašená....a ešte do toho aj hnačkuje a mala nádchu...tak je to,že keď nič tak nič a keď tak všetko naraz.....ale snáď už bude dobre..to len nejaký vírus vraj.. 😔

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angelblue
30. sep 2012

@tosomja malá spí s nami v izbe...má svoju posteľ...ale niekedy sa k nám prikmotrí..aj dnes v noci..tak ja som si ľahla potom na jej.. 😀 neboj všetko bude dobré, Halpinová je dobrá odborníčka......my sme mali asi 2 dni nádchu a teraz kašleme....tak tiež neviem....a do toho ešte aj hnačkovala....tak tiež všetko na raz....super,že ste sa boli zabaviť a toľko nápadnikov si mala???fíha.... 😀 ....ja som mala včera meniny ale nejak sme neoslavolali...dnes v noci má prísť sestra domov z Kréty po 4. mesiacoch tak dúfam,že to oslávime 😀

lussy83
30. sep 2012

ahojte kocky.tiez som z okolia trebisova a som tu v podstate nova a teda poznam minimum ludi a teda aj tehuliek..velmi rada by som sa s vami zoznamila,stretla,pokecala...a tiez aj o porodnici v trebisove a porodnici v kosiciach na terase..rozhodujem sa medzi tymi dvoma.....dakujem za kazdu skusenost a radu baby..a drzte sa

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lussy83
1. okt 2012

@tosomja dakujem ti za nazor,lebo popravde na tv nemocnicu som doteraz nepocula nic dobre od nikoho.ako si vsak tak zistujem o porodniciach,velmi vela zien chvali prave tuto trebisovsku tak sa rozhodujem..akok vravim na tv porodnicu som sa vsak doteraz docitala len same chvaly v podstate takze relativne ak to pojde takto dalej rozhodnem sa tam,pretoze popravde velmi ma laka porod do vody.. 🙂

angelblue
1. okt 2012

@tosomja Ďakujem... jeeeeeeeeeeeej a vcera som ta videla...s malou so sestrou a maminou....ale to len tak z okna som vas zahliadla....super aj ja milujem ludovky..a moj ocino hra v skupine.... 🙂 ale man do nej nechce ze mám malé dieťa..ale vzdy som chcela niečo také robiť...lebo milujem folklór spev a také..neboj malá bude ok..my sme už skoro v poriadku už len kašleme....tak dúfam,že nás to prejde.inak budem nútená ísť k dr.. 😔

aprilka9
2. okt 2012

ahojte, potrebujem súrne jednu radu. Chceme ísť s manželom za primárom, "objenať" si ho k pôrodu... ale tu sa nevieme akosi zhodnúť. Manžel tvrdí, že peniažky sa určite dopredu nedávajú a ja som zasa počula, že peniažky sa dávajú už teraz... Neuznávam úplatok, ale tak toto je pre mňa dôležité. Ďakujem za každú radu

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elenka.k
3. okt 2012

@aprilka9 ja by som nedala dopredu - máš nejaké komplikácie? no ak sa bojíš ...... ja som dávala už potom iba fľašky. Ale ja som pri prvom fakt mala hororový pôrod.

aprilka9
3. okt 2012

@elenka.k zatiaľ nemám žiadne komplikácie.. ale ako prvorodička sa dosť bojím.. ešte som nepočula o dobrom priebehu pri prvom pôrode :(

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elenka.k
4. okt 2012

@aprilka9 no jasné, veď je to do živého ................. kým sa roztiahnú kosti.... bla a bla. Dám Ti radu nezaoberaj sa tým ..... komu ako bolo, každá má iné teh. iný pôrod - iný organizmus a jeho vplyv na to.... a tiež dostanú iných dr. s rôznými náladami( pretože dnešní ľudia si neuvedomujú, že súkromie by nemali miešať s robotou) ja som sa nebála, lebo som nevedela čo má čaká ..... mala som pri sebe všetkých dr. dokonca ostali pri mne aj tí, čo sa mali striedať. Boli pri mne všetci aj tak to bolo komlikované a ťažké .....dôvody radšej nie ...... ak tak po Tvojom pôrode. A pri druhom som sa strašne bála .... a ako začalo svitať .... ako keby sa vreće roztrhlo .... nemali kde ukladať rodičky, taký ruch kričím na dr. už je čas vyšla som na stoličku ani mi nestíhli nič dať a už ...... a to asistovala dr. sestrička s detského - nevedela čo má robiť ešte jej dr. musel vravieť ---- a všetko bolo ok, no na menšie ,......tiež Ti nenapíšem. Proste Tebe treba vedieť základné veci: pri tlačení oči zatvorené..... byť uvoľnená....(aj keď sa to nebude dať...) kedy potlačiť - toto som nevedela, ale to povedia...... čo so sebou vziať.....

Proste nikdy nevieš, čo bude: sestra mala všetko ok - bezproblémové teh. do poslednej chvíle ---- dokonca už bol aj jej mn. pri pôrode všetko sa chystalo.... malý sa vytočil do boku a už hneď v behom 5 min. musela ísť na sekciu. Nestihli jej spraviť ani testy potrebné na uspatie.

Neboj ako píše @tosomja treba myslieť pozitívne!!! a hlavne veriť.

lussy83
4. okt 2012

baby zaujimalo by ma ci tu nejaka z vas uz vyskusala porod do vody a hlavne tu v trebisove a aj ked nie aky mate na to nazor..dakujem za kazdy nazor.. 🙂

elenka.k
4. okt 2012

@aprilka9 ešte je to taká krásna bolesť!!!!!!!!!!!!!!!! rýhlo sa zabudne. Keď ja som chcela skoro hneď druhé bábo - každý sa čudoval, že to chcem.... vedela som čo má čaká, hoci soom sa strašne bála .................som si povedala, keď som to prežila vtedy..... My ženy sme silnéééé, keď ja som prežila ten môj - neboj zvládneš to aj Ty!

elenka.k
4. okt 2012

@lussy83 tu sa asi nerobí - neviem . Ja neviem, či by som do toho šla ........ ak tak niekde kde to už majú vyskúšané dlhšie.

lussy83
4. okt 2012

@elenka.k co mam informacie tak je to v trebisove urcite.. 🙂 popravde laka ma to velmi,vraj to ma velmi vela pozitiv oproti klasickemu porodu..tak neviem..budem prvorodicka v podstate,takze uvazujem nad kazdou moznostou... 😉

elenka.k
4. okt 2012

@lussy83 jasné za tie dva roky sa to zmenilo 🙂 samo. je to na Tebe, počkaj si na ďalšie odpovede - ktorá to tu už zažila - na jej skúsenosti. Akokoľvek sa rozhodneš - držím palce 😉

lussy83
4. okt 2012

dakujem ti moc.. 🙂 a ty si ako rodila ak sa smiem opytat?a rodila si v trebisove ci?

lenulik15488
4. okt 2012

@lussy83 Ja som bola pred par tyždnami v TV v nemocnici na exkuriu aj s kamoškou a jednou babou z konika 🙂 vrchna sestra nam všetko poukazovala a dost dlho sa nam aj venovala 🙂 A pôrod do vody je určite možné videla som tu vanu na vlastne oči 🙂

lussy83
4. okt 2012

@lenulik15488 a ako to kocka na teba posobilo?velmi ma to laka popravde a neviem sa rozhodnut,lebo najradsej by som rodila v ke na terase ale tam to nie je mozne... ☹

lenulik15488
4. okt 2012

@lussy83 Na mna osobne to pôspbilo velmi dobre celkovo popravde videla som omnoho horšie pôrodnice ked som sla niekam na navstevu... Ten porod do vody je uplne vynovena miestnosť aj nove porodnicke kreslo tam mas 🙂

lussy83
4. okt 2012

@lenulik15488 tak ti teda moc dakujem lenulik..moc si mi pomohla..este keby tak vidim foto odtial..skusim najist foto na nete..vravim len lutujem ze v ke sa neda tak rodit..popravde trebisovu moc neverim,teda myslim tak vseobecne..ale porodnicu tam velmi mamicky chvalia,tak uvidim ako sa napokon rozhodnem..a ty budes kde rodit ak sa smiem opytat? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre