• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

15. októbra 2016 
@idris Aj Vam vsetko dobre v novom roku.
6. jan 2013 o 17:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, mne je už tretí deň na nič - zvraciam, zo všetkého mi je zle, ako v tehotenstve :frowning2: Ale príčinou nie je bábo, žiaľ :confounded:
Tak som sa vynervovala, pred troma dňami, manželovi som zase balila kufre :grinning: Na druhý deň ma strašne bolela hlava, na roztrhanie.
Ale najhoršie prišlo, keď som išla po výsledky z EEG na neurologiu. Dr. mi hovorí nech si sadnem, že ako mi to má povedať. Ja už hotová, taký výraz tváre mala, akoby Vikinka mala na druhý deň zomrieť. Že jej nefunguje časť mozgu, že o pár rokov môže mať epil. záchvaty, že je to na veľmi silné lieky na dva roky. Že nechápe, ako také malé dieťa môže mať také problémy, že sa s tým ešte nestretla....
Skoro som tam skolabovala, dávala mi vodu, musela som si vyložiť nohy. Po chvílke sa jej pýtam, čo to má spoločné s tým, že slabo rozpráva...A ona na mňa ešte s horším výrazom,...prepáčte, ja som si pomýlila mená pacientov, že potom ju napadlo, že hovorí o staršom pacientovi a že také malé deti nemôžu brať lieky, ktoré mi spomínala :pensive: :cry: Viete ako som sa cítila?...Ospravedlňovala sa mi, bolo jej to ľúto....mne tiež, že ma takto naľakala, bola som aj rada, že Vikinka je v poriadku, našťastie...ale je mi ľúto tej mamičky, ktorej dieťa má takú diagnózu, už viem, ako sa cítia rodičia detí, ktoré sú choré.
Je mi hrozne, ešte stále sa z toho neviem spamätať. Nemôžem nič jesť, je mi zle.
Včera som darovala všetky vecičky, ktoré sú Vikinke malé mojej neterke, ktorá pred týždňom porodila, snáď jej od pol roka budú dobré, lebo je taká krpatá :grinning: ani by ste neverili. Veď som sa ju bála držať, či ju nepolámem. Ešte aj pre predčasne narodené detičky jej boli veľké :slight_smile: Zlatunká malá.
8. jan 2013 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@tosomja fuha tak nezavidim ti tento zazitok....ale chvalaBohu,že je malá zdravá a všetko je v poriadku....mne je zle....ja neviem prečo ale len večer....vraciam a nemôžem nič jesť....je to uplne ine ako pri Laure...tak som zvedavá..na bud. týžden idem k dr. tak som fakt zvedavá že čo mi povie...už som schudla 3 kg... :confounded:
8. jan 2013 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tosomja uffff UF! ale si aj mňa vyľakala, ešte, že tak!!! A vieš čo, ak vydím také malé bábätka, niekedy mám takú chuť - na bábo. :slight_smile:
@angelblue no hovorí sa, že každé teh. je iné a aj je!! Aj ja som druhé mala úplneže iné! Takže, veľa sily!!! a vydrž to :wink: .
9. jan 2013 o 20:20  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elenka.k no ... a to som len písala v skratke, čo mi ona hovorila...takže asi vieš ako som sa cítila. Už je dobre, ešte sa musíme objednať na psycholog. vyšetrenie - ale naša dr. hovorí, že netreba, tak neviem. A na očné. Z ušného máme - boli sme pred dvoma rokmi. No poviem vám, my sme si toho už prešli - našťastie bez nejakých ťažkostí (planý poplach)
Aj ja by som chcela také bábo, ale nie teraz a už asi by som bola hlúpa, keby som si myslela, že s dvoma deťmi to bude ľahšie - myslím pri manželovi.

@angelblue No veru, je to iné, užívaj si aj toto tehotenstvo, nevoľnosť prejde, prídu kopance a už sa budete tešiť :slight_smile: vlastne, aj teraz sa tešíte :sweat_smile:
9. jan 2013 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elenka.k jasnačka že vydržím...je to teraz síce trošku ťažšie ale stojí to za to.... :grinning:
@tosomja tešíme sa aj keď niekedy sa pri malej bojím....neraz ma už tak udrela,že jooooooooj.... :confounded:
10. jan 2013 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@angelblue Vieš čo, ja som bola neviem, či už nie v siedmom, možno v ôsmom mesiaci a zobrala som na ruky vtedy ročnú neterku - tak mi skočila na brucho, že som celý deň Vikinku necítila ani kopnúť. Bola som za dr. a on mi povedal, že dieťa je v bruchu chránené pred otrasmi, že to bol len taký šok. Dala som si čokoládu a začala "tancovať" :slight_smile:
Ale jasné, treba si dávať pozor - moja mama tak spadla z mosta keď bola v siedmom mesiaci s bratom. Našťastie, keď sa prepadla, tak pod ňou bol jemný štrk a tam sa zaborila. Takže sa jej nič nestalo - len zlomila nohu :wink: Dodnes na to spomína.
10. jan 2013 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, ako si užívate sneh?...My sme boli u nás na kopci, juj, koľko detí tam bolo. Pridala som sa k ním, šmýkala som sa na tej lopate, či ako sa to volá - aká sranda, trošku ma bolí zadok :grinning: Ale svalovka na stehnách ráno bude horšia - asi 100x hore dole kopcom, malá odsunula sánky, vytešovala sa, že sa mohla kotúľať dole kopcom. Taká bola vyšťavená, že do polhodinky zaspala.

Inač, keď Vikinka zaspala, išla som jej upratať izbu, bolo mi divné, že lego je porozhadzované po celej detskej...toto nezvykla robiť. Ako som tak zbierala, všimla som si, že na jej farebnom koberci (má tam farebné štvorčeky, v niektorom je kvietok, niekde motýlik) je na jednom štvorčeku jedna kocka z lega :slight_smile: ona si ukladala lego podľa farieb. Na modrý štvorček - modré lego, na ružový - ružové...Toto by ma ani nenapadlo...šikulka moja. Našla si zábavku.
12. jan 2013 o 00:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Baby, oznámila som škôlke, že chcemm zapísať deti, ale tlačiva ešte nemajú, že mi zavolajú............... dala som ich do Zelenej škôlky zapísať - blízko nás ( cez tri ulice ) Ešte sme si podrobnosti nepovedali, že ak prídu tl. mi vysvestli. Neviete náhodou koľko sa platí v škôlkách?

Ináč aj moje sa vytešujú zosnežíka :dizzy_face: až ich niekedy nedokážem dostať do domu.
12. jan 2013 o 06:54  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tosomja juj pecka...no zajtra idem ráno na poradňu tak dúfam,že je všetko v poriadku...my sme si super snežik užívali...len pokiaľ sme malú obliekli do otepľovákov tak zbehli 2 hodiny...lebo my sa neradi obliekame... :angry: zlatá šikuľka vidíš aký poklad máš doma....čo tie naše detičky nevymyslia....že???mne moja malá minule povedala ráno keď sa zobudila....heh mamiiii ty si taká chlupatá..... :grinning: pecka že???
14. jan 2013 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elenka.k no my tiež už chceme ísť do škôlky od septembra tak dúfam,že sa to podarí a že všetko zvládneme :grinning:
14. jan 2013 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@elenka.k neviem, či všetky škôlky majú rovnaké ceny. Pri zápise neplatíš nič, len potvrdenie od lekárky - možno tam budeš platiť, podľa toho, či ti dá pečiatku zadara, alebo si opýta povinný poplatok.
Potom ti povedia, koľko sa platí. Za obedy, školné, hygienické...
14. jan 2013 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tosomja aha, ďakujem Ti!
14. jan 2013 o 21:12  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, ako?
My sme konečne pobehali všetky lekárky kvôli neurologii. Na očnom a ušnom všetko ok...ale to psychologické ma trošku zarazilo. Stará doktorka, možno žije ešte v komunistickej republike. To prostredie - stresujúce, odpudzujúce...otrhané sedačky, stôl jak po mojej prababke, vitríny, staré učebnice, písací stroj :astonished:
Hračky ešte keď ja som bola malá, možno vtedy už boli modernejšie.
Prišli sme dnu, Vikinka si mala sadnúť, hneď vytiahla učebnicu, ktorá sa jej v ruke skoro rozpadla, obrázky tam už ani nebolo vidno. Bez farieb, len nakreslené. Hovorí jej, no vieš, ktorú zeleninku ješ, aby si malá zdravé očká?...Ona na ňu pozerá jak na nejaké čudo...Aj ja som skoro onemela. No nič, dala čiarku, akože neovláda to. Potom sa jej pýta, čo dáva ocko mamke, keď má sviatok? alebo sa jej chce ospravedlniť? :astonished: :grinning: Chcela počuť kvietok...no jasné, že zase len na ňu pozerala. Potom prešla na kocky - tie ovládala super, ešte jej ani neukázala, čo od nej chce a už to mala hotové :slight_smile: Potom zase vytiahla nejakú učebnicu, kde mala zvieratká, ukázala jej jedno, potom prevrátila stranu a mala hľadať medzi viacerými identické. Našla, ale po dlhšom prezeraní, po prvé, bola už unavená, po druhé, vôbec to nebolo rozoznateľné, skoro všetky obrázky rovnaké, vyšúchané, bez farieb...No povedzme si pravdu, čo je zaujímavejšie? Farba alebo čiernobiely obrázok pre dvojročné dieťa?....Toto podľa mňa mala skúšať s predškolákom, nie s takým malým deckom...ani neobsedela hodinu, nemohla sa ani postaviť, lebo už na ňu krivo zazerala, vôbec nemala snahu od nej dostať čo i len jedno slovo. Odišli sme s tým, že malá je utiahnutá, nekoncentruje pozornosť na jednu vec. Zaujímajú ju viac pesničky ako rozprávky. Ale čo to má spoločné s rečou...hm...

Ešte som sa jej pýtala, či mi vie niečo poradiť, ako malú donútiť spať vo svojej izbe, odkedy sme zo škôlky, tak sa bojí...a vraj ona mi nevie povedať, že to musím skúšať, čo na ňu platí...tak načo má "titul" psychologička, keď ona NEVIE...Máme sa ukázať o rok, či sme pokročili s rečou, ale žiadne odporúčania, nič...
16. jan 2013 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@tosomja to u ktorej psycholigicky ste boli? veď to je strašné.....taký posudok by malo každé dieťa pri takom prístupe doktorky.....podľa mňa na malú netlac...ona sa rozhovorí ked príde jej čas.....
16. jan 2013 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@tosomja až teraz čítam že sa trápite s rečou. Vierka nerieš do do 3 rokov je to normálne že deti nekomunikujú alebo len po svojom. Známej syn začal rozprávať až teraz po 3 rokoch . Ale pomohol mu aj nástup do škôlky. Len teraz netlač na malú nech si kecá po svojom hlavne že ti rozumie. No a možno aj škôlka pomôže po 3 narodeninách ale skús inú nie tu kde si ju teraz chcela dať. Neviem či sa s niekym stretávaš kto má deti v jej veku ale aj to by jej pomohlo aby bola s rovesníkmi. :wink:
19. jan 2013 o 00:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@idris Ahoj, no pomaly sa rozkecáva, ale len po slovách, vety jej nejdú. Dnes pekne povedala "idem kúpiť pivo" :slight_smile:
ale inač slabo...
Nemám nikoho, s kým by som sa stretávala, do Košíc je ďaleko, tu nepoznám skoro nikoho a ak áno, tak má iné záujmy.
Nenútim ju, veď aj podľa mňa je to zbytočné, príde jej čas, kedy sa rozhovorí a budem rada, že aspoň v noci bude ticho :sweat_smile: Ona sa aj nudí, neviem, čo s ňou vymýšľať, kde chodiť, s kým...Doma doobedu chodí len s cumlíkom a plienočkami, že chce spinkať, nič ju nebaví, nechce sa hrať, len sa motá a ľahne všade, kde sa dá...ale spať nebude.
Poobede, keď sa vyspí, tak je veľmi živá, vtedy by len tancovala, spievala, bláznila sa, ale tiež ju už hračky nebavia - možno by jej pomohlo, keby som s ňou raz za čas išla do detského centra, ale tu v TV nič nie je a do Ke, nooo, choďte v takom počasí....Ale musím ísť len tam, kde môžem s ňou byť aj ja...lebo je to katastrofa, čo ona vystrája, plače, až lape po dychu, keď nie som s ňou :rolling_eyes: Aj dnes doobedu bola ani nie pol hodinku s mojou sestrou, lebo Peťo išiel montovať mame luster a ja som potrebovala nakúpiť. Tak sestra mi volala, že nevie, čo má robiť s malou, že strašne plače, až nevie poriadne dýchať - tak že čo sa stalo a ona plakala za mnou. Keď som prišla, už ma nepotrebovala, len chcela, aby som bola pri nej. Už neviem, čo robiť....a ani psychologička mi s tým nevie poradiť...tak už neviem, kto.
19. jan 2013 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tosomja AWOJIK...tak tvoja malá je len naviazaná na teba....v tej škôlke sa jej fakt niečo muselo prihodiť keď sa tak bojí...najhoršie,že nikto ti nič nepovie....v takom počasí ani my nevieme čo mame robiť...je to hrozné...už je trošku nasnežené tak dúfam,že zajtra sa bude dať ísť trošku posánkovať lebo už aj malej je dlho doma....hrozne držím palčeky...a nerozmýšľala si nad nejakou inou psychologičkou??a nie tou starou čo by už mala ísť do dôchodku??
23. jan 2013 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tosomja neskutočné, aj ja na diaľku som sa tak preľakala... no neviem, ako sa ti musela tá doktorka ospravedlniť, aby to bolo adekvátne!!
24. jan 2013 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tosomja Zak definitívne, keď budeme v TV, asi budúci týždeň, tak musíte prísť k nám. Aj Janík je taký "sám", veľmi mu to prospeje... tak aj prekusnem to, čo som hovorila, že "musím", kým vás zavolám:slight_smile:) ok. Inak my sme už skoro celkom presťahovaní, ale snáď, keď si sadneme, tak by to šlo aj potom:slight_smile: Tak papi, teším sa, buďte ale zdravučkí:slight_smile:) j.
24. jan 2013 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tosomja ja by som šla do Košíc, keď treba.. sú aj špecializované psychologičky pre detičky takto malé - aj poznám. j.
24. jan 2013 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jankali ďakujem pekne, vieš čo, už som na to zabudla, tá lekárka sa mi fakt ospravedňovala, môže sa to stať každému, no nemalo by sa...

Psychologičku nám netreba, necítim potrebu vyhľadávať pomoc odborníkov, aj tak mi figu poradia, Vikinka je šikovná, rozumie mi, sem tam povystrája - ako každé dieťa, pomáha mi pri varení, zapájam ju do domácich prác. Vonku vie, že pri ceste má zastať, lebo idú autá, dá mi ruku. Už skladá vety :sweat_smile: Konečne som od nej počula vetuuuu....

No uvidíme, či budeme doma, lebo sa chystáme do Tatier so sestrou a jej priateľom - hoci už asi dva týždne, ale dúfam, že sa nám to už podarí :slight_smile: Keď nie, tak pôjdeme sami, lebo na niekoho sa spoliehať, tak to nestojí za to...

@angelblue No je na mňa naviazaná, to viem už dáááávno, neviem, ako sa jej "zbaviť" , dnes som chcela ísť do obchodu, kúpiť si niečo na seba, tak ona že mama ma nechce, mama ma nechce...chodila za manželom, až sa rozplakala, tak na mňa zdvihol hlas, že prečo som jej povedala, že ju nechcem...Tak mi to bolo ľúto, ale ja som len povedala, že nech bude doma s tatinom a že jej idem niečo kúpiť...Len sme sa nepochopili :slight_smile:
24. jan 2013 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
- ja musím Markovi hovoriť, že idem k dr. ak chcem ísť bez neho :wink:
@tosomja
27. jan 2013 o 11:43  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elenka.k Nezaberá :slight_smile: Moja sa dr. nebojí, takže nehrozí, ak chcem ísť bez nej...už ani na zumbu nechodím, lebo ju nemám kde nechať, potrebujem cvičiť - doma sa nedá, lebo mi zavadzia, pchá sa mi do "roboty" :slight_smile: Keď chcem na steperi, tak aj ona mi stojí na tom, ak robím brušáky, tak si na mňa sadne, ak chcem tancovať na nejakú hudbu, tak prepína, lebo chce Ide ide vláčik, alebo iné detské...Chcem ísť na jumping, vraj je tam detský kútik, ale neverím, že tam zostane, už teraz vidím, ako bude revať...no nemám ju kde nechať. Pomooooc :sweat_smile:
27. jan 2013 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tosomja to dobré poznám s tým cvičením a na mňa mi dvaja takto skáču, ale ak idem cvičiť už do predu ich upozorňujem - nech sa neopovážia ha ha ... ináč ja cvičím už 3tt. sama a "poctivo" takže sa vytešujem. A aj sa tak cítim ............ :dizzy_face:
27. jan 2013 o 13:46  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elenka.k Tak to je super, že ťa detičky poslúchajú, ak im pohrozíš :wink: Na moju to neplatí, s manželom nechce byť a nemáme voľnú izbu, kde by som sa mohla zatvoriť a v kľude cvičiť...joj, vieš ako potrebujem zhodiť? Už si musím kúpiť aj nejaké tabletky na podporu chudnutia, viem, že nemôžem brať len tabletky a samo to pôjde dole, ale tak, aby som mala väčšiu chuť do cvičenia. Mám aj ten kruh - hula hop...ale ani to mi Vikinka nedovolí, ani na švihadle skákať...všade musí byť. Pocvičím 10 min. a už mami, poď tu...ideme sa hrať....
27. jan 2013 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tosomja tak to máš ťažšie ..... ja ak zvriesknem tak utekajú kade ľahšie :grinning: - už od nervov, čo ich pred tým asi 5krát upzorňujem. Neber hneď lieky - začni s čajmy na chudnutie, respúektíve na nechuť do jedla, či ako sa volajú.... Neboj, čoskoro bude tepl, dáš si viac vychádzky a pôjde to samo :wink:
27. jan 2013 o 13:55  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elenka.k Marko ešte pije ráno a večer mlieko?
Moja je nejak závislá na mlieku. Ráno, len čo otvorí oči už pýta mlieko 300ml, potom nechce raňajkovať, na obed pýta mlieko, nedám jej, lebo by mi nezjedla obed, ale keď ide poobede spať - tak len s mliekom, inač reve aj hodinu. Kým nevypije, nezaspí. Večer tak isto. Včera dokonca TRI PLNE FĽAŠE mlieka vypila!!! A to celý deň jedla. Niekedy sa zobudí aj v noci, pýta, ale nedám jej, napije sa čajíku, alebo jej dám cumeľ.
Koľkokrát som ju chcela oblbnúť čajíkom, vypila ho síce, ale hneď na to chcela aj mlieko.
27. jan 2013 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elenka.k No asi máš pravdu, to je len asi vsugerácia - keby mi niekto povedal, že od lentiliek schudnem, tak asi budú mať pravdu, lebo by som si namýšľala, že nemám chuť na nič iné :slight_smile: Čaje som kedysi pila, ale ja to nevydržím dlho, aj napr. od priedušiek som jeden čas pila, no tá chuť...bleee...radšej som si dala tabletku, išlo to rýchlejšie dole krkom :slight_smile:

Tak to hej, na moju aj keď pokričím, tak príde ku mne a s tými očkami sa na mňa pozrie, že mama ma nechce :pensive: :frowning2: Vtedy mi je až do plaču, lebo na také malé deti by sa kričať nemalo...ale to ke´d som na ňu sama a nemôžem si sprepáčením ani prdnúť, tak to je už aj nad moje sily.
Teraz má také obdobie poznávania....mami, toto je čo, hm? a toto, hm?...čo je tam, hm? :slight_smile: To hm tam musí byť :slight_smile:
27. jan 2013 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tosomja tak môj pred spaním si pýta granko, ale keďže ich pred tým nakŕmim tak si vypije len tak symbolicky a v noci sem sa si vypýta, Eli chce aj ráno, ale už ho pripravujem na to, že žiadná fľaša - už iba z pohára ako Eli. Ináč aj švagrinej dcérka tak veľa pila ------ a predstav si teraz keď je staršia - má problémy s kosťamy ---- ale to od toho, že jej zabudla dávať ( tie kvapli z ryb. oleja, som zabudla názov, ale veď vieš)
Ozaj ja som si tiež kúpila nejaké lieky - tablety, ktoré sa majú brať každý deň v rovnakú hodinu a pred 12 hod. a že to má zaručený efekt, ale odradilo má to, že ak sa budú brať nesprávne, tak od nich naopak priberem. tak ich neberem.
Ináč ak pokričím na moje, tiež spustia plač - Marko ( to sú slzy ako vodopád, až sa zahyká ... ale rýchlo ho už zabavujem s niečím, aby na to zabudol a potom mu to vkľude vysvetlím) a potom keď pôjde dole tak sa pýtajú, že či som ich pobila.
Zlatučká je, že sa tak vypýtuje, vlastne aj môj a Eli to nerobila - neviem prečo. úplne je iná ako on a to doslova a dokonca aj výzorom :slight_smile:
27. jan 2013 o 14:17  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok