Trenčín II

dannynka
26. jún 2008

tak šup babulky pokracujeme 😉

erka12
16. jan 2009

idem sa obliect a bezim na bus,idem si po obciansky 😉 a potom sa stavim v meste a nieco si kupim 😉 musim to vyzit,ked su chalani s manzelom doma 😀

erka12
16. jan 2009

chcela som napisat,ze to musim vyuzit 😀 😀

adkag
16. jan 2009

ahojte,ja obedujem a kavickujem a potom rozmyslam zeby som isla zalahnut k drobcovi,nejaka som unavena.uz ma chytaju stresy z porodu a ako to vsetko zvladnem starostlivot o dve deti a tak,takze nemozem v noci spat co furt nad tym rozmyslam. no presne tieto pocity som mala aj ked som cakala kubka, ze nebudem zvladat sa staratb o babo a tak,tak snad aj teraz to nejak pride ze to zvladnem 😅 .
uz dva dni periem a zehlim pidi veci,tak mam dost a to ma este velka kopa caka 😝 .
kubko je zase stale len mama a musim sa mu vkuse venovat ked je hore, moc nepomaha ani ked je s nim tatinko,aj tak chce byt so mnou.neviem ci uz citi ze sa mu blizi konkurencia alebo co 🙂 .

dienka
16. jan 2009

Adka tak sa Ti to uz blizi. Neboj, urcite vsetko zvladnes. Asi bude toho zo zaciatku vela, ale ked podrastu, budu partaci, zahraju sa. Aj ked ja by som asi mala podobne obavy, my sme to nastastie vyriesili vacsim vekovym rozdielom 🙂
Erka uzi si to v meste a podaj spravu co si nakupila 😀

dannynka
autor
16. jan 2009

ahojte kavickarky 🙂

adkag-to ti verim radsej na porod nemysli..... 😅 ak to vobec ide 😒

kala12
16. jan 2009

ahojte baby,
prisla som si k vam oddychnut,uz od rana triedim male vecicky, zajtra sa chystam vsetko poprat a pochystat, zistila som, ze tie malilinke vecicky mam neutralne, takze nemusim nic kupovat. Ale mne to neda, aj tak uz mam nieco cisto chalanske nakupene. 😀 😀
Normalne mi pri tom bolo luto,zeuz je Teri taka velka, pri kazdom oblecku som si spomenula, aka bola v tom zlatunka. ☹ ☹ A teraz je uz s nej taka velka slecna.

Adka ja na porod nemyslim, ani ked som cakala Terku, som nejako nestresovala, proste som si vravela, ze budem mat rychly a dobry porod, tesila som sa, ze ju uz konecne uvidim a ozaj ta psychika je zazracna. o dvanastej v noci som zacala mat take divne bolesti, tak ma manzel radsej odrifloval do nemocnice, tam mi o 4 odtiekla plodova voda a 5.09 uz bola mala na svete. 🙂 🙂 🙂.

Dnes idem na poradnu tak som zvedava,co mi doki povie.

martinano
16. jan 2009

ahojte
kala ako na poradni?
baby ma kala pravdu, porod je o psychike
my sme prisli z vonku ako snehuliaci, snezi a snezi, hruzaaaaa, ja zimu nemusim
erka postavicku pozriem zajtra manzel je doma, tak pojde so mnou, alebo ich necham chlapov mojich doma a j pojdem sama.ale pozriem urcite 🙂

erka12
16. jan 2009

ahojte,
martina,ak budes mat cas pozri, si zlata 😉
ja som dnes bola sama v meste,no parada,musim to robit castejsie,chlapi si doma poradili 😉 a ja som veru skoro nic nekupila,ale dala som si dobru kavicku a marlenku 😀

adkag
16. jan 2009

Kala, ja som si to tiez hovorila pri prvom porode a nebala som sa,sak som netusila co to obnasa, ale ja som rodila 11 hodin, z toho riadne silne kontrakcie som mala 5 hodin,takze som si to "uzila". preto sa teraz bojim,ked uz viem do coho idem.
ja tiez triedim tie vecicky a mam vacsinou chlapcenske,ale najmensie tiez neutralne,tak tie nebudem dokupovat, az vacsie potom ked tak.
a ako si dopadla na poradni? ja som bola v stredu zrovna v tej najvacsej poladovici,tak to bol zazitok. babo sa uz otocilo hlavickou dole,tlaci na krcok,tak sa pomalicky zacina otvarat. to som mala aj pri kubkovi,od 32 tt som sa otvorila na 1,5 cm a tak to ostalo az do porodu a potom mi museli este pomahat aby som sa dobre zacala otvarat.

erka12
16. jan 2009

adkag,ja som bola takto pred rokom,ten cas leti 😉 a kubko ako?

dannynka
autor
16. jan 2009

ahojte 🙂
my sme sa pred chvilkou vratili od nasich,Gabiku som nechala s dedom a krsnym a ja s maminou sme isli po obchodoch,babina mi kupila krasnu supravicku do porodnice samozrejme v zelenej neutralnej kedze stale nevieme co budeme mat,ale poviem Vam dalo mi to zabrat aku velkost mam zobrat ci to bude babu ok,veru stratila som z odhad na take male vecicky 😅
adkag-a stale neviete co budete mat?

martinano
16. jan 2009

dannynka napisala som ti 😉

dannynka
autor
16. jan 2009

idem kuk 😉

kala12
16. jan 2009

ahojky,
tak na poradni vsetko o.k., maly je dole hlavkou, dufam, ze sa uz neotoci. 🙂 ma uz cca. 1800gr. ,rastie pekne, tak sa tesim.
Adka tak to si veru uzila, ale vraj druhy porod byva lepsi. No uvidime. 😔

Danny ja uz by som ani 56 velkost nekupovala. Kde ste kupovali supravicku? MM ide zajtra do DE, tak som mu nakazala, nech mi tam nieco kukne pre maleho,on vzdy dobre vyberie 😉 . Ja by som rada isla s nim, ale uz mi brusko vadi pri cestovani, maly sa stale sponuje. 😀 😀

martinano
16. jan 2009

no baby tak 56sme mali do styroch mesiacov,ale maly bol hrozny stupel, ked nas pustili 2300g a namerali ho skoro na tri kila 😉

erka12
16. jan 2009

martina,tak to fakt stuplik,moji chalani 3600g 😀

kala12
16. jan 2009

martinano my sme mali par dupaciek 56, niektore v pohode nosila dva tyzdne a niektore ani nezapla,lebo ona bola strasne dlhaa. A to pri narodeni merala len 51 cm, potom sa stasne vytiahla, vo mne asi nemala miesto,lebo ja som mala mini brusko.

martinano
16. jan 2009

no tak to si zas ja neviem prestavit, dakujem porod stacil aj na 2300aj, ked na svete bol ani neviem ako.a predpoklad na dalsie dieta je,ze tiez bude take mini 😉

dannynka
autor
16. jan 2009

kala-no ja ani moc 56-ee akurat dnes som kukala u maminy co mi davnejsie kupila body v akcii v lidli 56-ze to asi dlho mat nebudeme ked bude mimi ako Gabika ked sa narodila mala 53-cm 😀 😀 😀 😀 😀 .Tak sme kupili supravicku 68 a aj bodynko take a samozrejme aj male ponozky v takej istej farbe 😵 😵 😵 😵

dannynka
autor
16. jan 2009

a este som zabudla,aj to moje mimi sa sponuje ked sedim za pc asi ma menej miesta 😀 😀 😀

inak kala krasne miery ma malinky,a ozaj meno mate ake vymyslene ?

martinano
16. jan 2009

no to poznam, mini brusko, mna sa suseda opytala to mal matko asi dva mesiace, ze komu ot stale varujem a ja ze to je moje.a ona,ze kedy som bola tehotna? 😀
ale tehotenstvo bolo namahave, musela som drzat dietu v kuse kontroly, mamzdravotne problemy, takze to nebola sranda, radsej tusim 4000g a bezproblemove tehotenstvo

dannynka
autor
16. jan 2009

martinano-ja som tak mala,Gabika mala 3950 a ja celkom oki,az na ten porod......keby nebol trosku po znamosti no neviem neviem dokedy ma nechaju trapit sa 😒 😅 😝

kala12
16. jan 2009

danny este nemame, ale asi nakoniec bude po tatovi - Milik junior 😀 😀 😀

dannynka
autor
16. jan 2009

kala-ved uvidis,ak budes ako ja tak sa rozhodnes az na porodnom stole 😀 😀 😀 😀

martinano
16. jan 2009

baby a niekto to nevie este ani na sale, tak pohoda 😀 😉

kala12
16. jan 2009

mne dnes doktor vravel, ze vcera robil sekciu a babo malo 5200 gr. 😲 Sila, ze? Ved to je uz riadny macko. Vraj to bola tretorodicka, druhe mala tusim 4,5 kg a to rodila este spontanne. 😝

martinano
16. jan 2009

ja som zazila tusim 6200g, aj v novinach to bolo a to uz bolo davno 😉

adkag
16. jan 2009

danny,malo by to byt dievcatko,teraz bolo prvy krat dobre vidno,ked sa konecne otocilo.ale tak clovek nikdy nevie,mozno nas prekvapi na porodnej sale 😀 . pre dievcatko meno este nemame,tak som zvedava kedy premyslime,muzovi sa do toho akosi nechce,kedze co ja navrhujem sa mu moc mena nepacia.
kubko mal 49 cm a 56/tky trosku ponosil,ale asi dva tyzdne. potom dlhsie 62. on by ich bol obliekol aj dlhsie ale ked sme nasiroko balili tak mu to bolo hned male. ked sme prestali balit nasiroko, tak obliekol aj mensie cislo, napriklad v 4 mesiacoch tu 62.

erka veru ty si bola takto pred rokom,ako rychlo to uslo, ved filipko bude mat o par dni rocik.
kubko ok,akurat je furt mama, ja som tiez teraz na neho viac naviazana,asi si uvedomujem ze potom uz tolko casu na neho mat nebudem. ale muz ma utesuje ze ved babo bude vela spat tak aj na kubka sa cas najde a ze kubko mi bude pri starostlivosti pomahat. no tusim ma moc ruzove okuliare nasadene 😎

dannynka
autor
16. jan 2009

adkag-jeeej tak by ste mali parik 😵 😵 😵

adkag
16. jan 2009

co ste popisali tie vahy babatiek to je sila,to uz su riadne deticky.kubko mal 3-mesacny 6 kg 😲 . to by som veru asi nevytlacila ked som mala problem s 3300 gramovym kubkom. inak ked mi robila doki uzv v 30 tt tak podla udajov co namerala jej vychadzalo ze by babo malo mat 3450 g.tak som zvedava ako to vytlacim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre