Trenčín II

dannynka
26. jún 2008

tak šup babulky pokracujeme 😉

vlalu6it
13. sep 2009

siska br-my pochadzame,,teda ja som z namestova-orava a manzelik je od bardejova...a spoznali sme sa tu v taliansku a kedze ja by som nesla na vychod a on zas nie na sever tak sme vzali mapu a a nase mesta spojili ciarami a tak nam vysiel trencin,,,,a tu sme teda zakotvili 😉
siska---ale preco ti saminko nechce hajat,,,,??? 😕 hmmmm

minkak-dakuejeme,,inak natrvalo ano,,cely zivot ostaneme v tn,,ale este asi 5rockov pobudneme v taliansku,,vzdy sa vsak na dofcu vratime na sr,,aje ked len na mesiac,,,ale teraz chceme konecne po 7rokoch ostat celu zimu,,,,tak preto sa uz tak velmi tesim,,,
my mame psika civavku,,a vola sa felix,,a je to nase druhe babo 😀
apropo,,,boli sme nakrasnom feste,,kde ukazovali tirolsky zivot,,,ako vojnu,,zatvu obilia a baronov a hroznovy fest a jablkovy,,,a same predstavenia a nakoniec sme skoncili v tej cukrarni a dali sme si kolace a kavu,,mala tam tak santila kricala,,akoze sa s nami rozpravala 😀 a vsetko chytala a smiala sa,,taky zivan to je 😅

vlalu6it
13. sep 2009

mami sk-dakujeme,,,my sme taka prava talianska rodina so vsim vsudy 😀
ten nosic by sa nam fakt zisiel,,,my chodime stale po vyletoch,,ale to asi mozes az vtedy,,ked uz bude dieta same sedkat,,aby si neposkodilo chrbticku,,ked sa nad tym zamyslim,,,
a aku kasu davas na vecer???a otazocka,,terinka ti uz pekne papka normalne jedielko???este ju dojcis???
prajem ti aby si si oddychla,,a hlavne si pospinkaj,,,ja keby som nebola dobre vybuvana,,tak som teda riadny agresor 😅 a som potom na nevydrzanie 😅

vlalu6it
13. sep 2009

siska,,a odkail si povodne teda???inak uz dlho si si nenahodila nove fotos 😉
ten vianocny panacik je naozaj rozkosny,,nieco take vymyslim na mikulasa asi aj nasej krpani,,, 🙂

vlalu6it
13. sep 2009

a este otazocka,,pisete,ze ste sa vratili do povodnej temy,,,co ste mali trencin niekde inde???nejaku novu temu????

erka12
13. sep 2009

ahojte,
vlalu vitaj medzi nami 😉 teda dalsia oravacka,tesim sa 😉 ja som z oravskej jasenice,to je dedinka pri namestove 😉

misko ma anginu,v piatok sme boli na pohotovosti a chudatko stale ma horucky ☹

mami.sk
13. sep 2009

vlalu - este je jedna tema vo volnej diskusii -
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ten nosic je veru pre deticky co uz sedia, nasa Terezka si sadla sama dost skoro a uz aj chodi vo velkom, zatial okolo nabytku ,ale postavi sa, posadi, prelezie, stvornozkuje tak som sa ju nebala tam dat 😉 inac dlhso sme ju tam nemali, max. 2 hod, potom sme ju vzdy nechali pobezkat aby je to nejako neublizilo 😉

kasu davam nemliecnu lebo stale dojcim, robim ju do materskeho mliecka, najradsej ma Sunarku ovocnu a kedze sa mi zda dost sladka tak jej ju miesam napolovicu s Alnaturou 4-zrnou. je to zdrave a aj chutne, terezka je spokojna tak aj ja 😀

co sa jedla tyka , tak s tym tiez nemame nejake velke problemy, Terka papa na desiatu ovocnu vyzivu / ovocie jej nejde, max. polovicu banana zje ale to je tak vsetko, dnes som skusila postruhat jablko ale bez uspechu 😝/, na obed ma zeleninu - zemiaky, karfiol, brokolicu, cuketu, mrkvu, petrzlen, karelab a pod. s masom - kuracie, morcacie a na veceru tu kasu. vcera som jej uvarila kukuricnu kasu so zemiakom a taaaak sa oblizovala 😀
a zvysok je dojcenie 😉

inac my sme s muzom tiez taki pristahovalci, obaja z vychodu a usadili sme sa v TN a nelutujem 😉 zije sa nam tu dobre tak verim ze aj vam sa bude pacit 😀

newyorkgirl
13. sep 2009

siska to coculline som davala malej a veru nezberalo no... vidis ten zazvor som uz pocula ale nedala by som si ho ked tak tabletky veru sa skusim spytat na to... dnes som si v kaufe v lekarni kupila akysi sirup vo vrecku tak uvidim... babule mne vobec pri nike nebyvalo tak zle ale teraz mi je aj cely den hruuuza tak dufam ze to prezijem v utorok a potom uz mi je fuk no 🙂

lucaska
13. sep 2009

ahojte, noo tak asi budeme stale v tych dvoch temach, sak ani neviem kde mam pisat.......... 😅 😅 😅 😅 😅

vlalu6it, tak to bolo dobre riesenie sa tu smejem, ale hlavne ze ste sa dohodli.....malinka je zlatulinka.... inak co sa tyka toho nosica my mame tiez taky co ho mas na chrbte a lucas je v nom cely stastny a to som neverila ze on taky sinter tam obsedi............................a co robite v taliansku????

erka, miskovi prajeme skore uzdravenie.................. 😉 😉 😉 😉

siska_br
13. sep 2009

erka - tak sa ti to poriadne kopi, odkedy si nastupila spat do prace ☹ raz ty bez hlasu, potom chalani chori... skore uzdravenie zelame!!!

new - a preco by si si ten zazvor nedala? mne to dala farmaceutka, ked som bola tehulka, ze tie mozem 😉

mami - to ako keby si nas jedalnicek rozpisala 😉 najma tie kase, tiez davam nemliecne, akurat ze zarabam povacsine s vodou a primiesam moje mliecko, ale tiez sunarku a miesam pol na pol bud s babylove 3-zrnna a posledne som kupila psenovu - kvoli zelezu a tu miesam so sunarkou. samko jedava kasu asi hodinu , hodinu a pol pred spanim, potom kupacka a mliecko a tak ide spinkat. mami, ja neverim, ze sa tak skoro vyspim, samik sa urcite nebudi hladom, skor chce pomojkat, on sa len pricucne, podudka a spinka dalej - ale za to kazdu hodinu ☹ som unavenaaaaaa 😝

siska_br
13. sep 2009

vlalu - to mas fajn, ze ste sa takto dohodli, u nas kompromis nepresiel, manzel je trencan a miluje svoje rodne mesto, ked som ho chcela, tak jedine s trencinom 🙂 tak privykam...ale od kedy chodime na trencanske stretka a sem do temy, je nam tu veselsie 😵 😵 a ja pochadzam z brezna - zo stredu

mami.sk
13. sep 2009

joj siska - tak skus mu nedaj pocuckat a ked to nie je od hladu tak zase zaspi a postupne sa to ustali 😉 terezka sa budila max. 2-3 cez noc , len minuly tyzden aj 5-6 krat ale to som uz bola K.O. neviem si predstavit zeby som vstavala kazdu hodinu 😝 to musi byt unavne 😝

som rada ze mame rovnaky jedalnicek, uz som sa bala ze ma Terezka velmi jednotvarnu stravu 😒 dnes som jej uvarila vyvar, dala som tam zemiak a mrkvu, potom som to pomixovala a pridala to masko a ako bastila 😉 niekedy jej pridam aj uvarene cestoviny a tiez jej to chuti 😉
som rada ze jej chuti zeleninka a maso, len to ovocie nejako nechce. davam jej sice vyzivky, ale radsej by som bola keby chcela surove ovocie, predsa len cerstve vitaminy 😉

new - ja som zvracala cele tehu, nonstop 😝 😝 😝 a nepomohlo mi absolute nic 😝 dufam ze ta to obide 😔

erka12
13. sep 2009

baby ako sa to dobre cita,co varite vasim deturencom,ked si spomeniem,ako som ja varila filipkovi a on nic nechcel ☹ a teraz by zjedol aj ....

minkak
13. sep 2009

Caute kocky,ale ste sa tu rozbehli,normalne musim dobiehat kolko ste popisali-parada 🙂
mami no super,ze tak spinkate-tesim sa s Tebou 🙂
sa tu trosku smejem ako si nam tu dnes 2x pod sebou zapriala peknu nedelu 😀
ale dakujeme 😅 🙂 tak dufam,ze si si pekne oddychla 🙂

vlalu fiiiiiiha no normalne neverim,ze ste sa takto podla mapy rozhodli 😕 to vazne?
aaaha tak to idete len na dovcu-tak este 5 rockov planujete 😉

erka drzkam palceky nech je Misko skoro zdravucky!!!! 😉

kala12
14. sep 2009

Ahojte bby,

tak spat v nasej temicke 😀 😀 .
Vlalu vitaj medzi nami, dalsia buduca juzanka.... 😉

Ja som dnes single mama, Terka je od vcera u babky, tak trosku robim poriadky, Terezke som upratala izbicku, potriedila hracky, este sa chystam na veci, prehodit do skrin uz teplejsie oblecko, male pobalit atd.
Uz sme zacali naplno prikrmovat,na obed zeleninku, mrkva Minovi chuti, ale viacej ta kupovana,skusala som tu biomrkvu lnatura,lebo v sobotu sme bolin chalupe a tam nebola moznost dat cerstvu. Len ja nechcem davat tie hotove prikrmy, mne chuti tak umelo a niesom moc zastanca tych jedal uzavretych vo flaske.Radsej cerstvu, mam mrkvy,tekvice, spenatu plny mrazak. Len este uvidime,ci Minovi bude chutit.Ale on si casom zvykne,teda dufam. Aj dnes ma na obed cukinu a zemiak, uvidime, kolko spapa...

Erka, ako v praci? Nezvyk po take dlhej,,dovolenke,, vsak? Ja uz sa teraz desim navratu do pracovneho kolobehu,zatial mi je doma dobre. 🙂

Mami kolko erezka spapkala, ked si ju zacala prikrmovat?Lebo ,,mudre knizky,, pisu,ze stacia dve-tri lyzicky, no ja by som tym Mina len nasr..la, on stale otvara pusinku, dokoca este aj lyzicku mi chmatne a sam si ju pcha do ust.

A od piatku mame prvy zuuuubok, taky je podareny,ked sa zaskeri a uz mu tam ten kusocek belie. 😀

Minkak dnes budem mat viac casu, spisem ti ten zoznam, O.k??

miroslava72
14. sep 2009

ahojte kocky

no ale ste toho popisali...vitam novu clenku...a super,ze sme spat tu 😉

kala,ani ja som sa nedrzala tabuliek pri zaciatku prikrmovania...kolko si mala pytala,tolko som jej dala spapat...a 2 ani 3 lyzicky to veru neboli....a co sa tyka mrkvy,tak ta jej moc nesla na chut...ale zemiak ci cukina a ostatna zeleninka veru hej 🙂
Len nech Minovi chuti...drzte sa 😵

kala12
14. sep 2009

mirka ja uzsi to normalne ani nepamatam, ako to bolko s prikrmami pri Terezke a to neni az tak davno...
Hrozne,normalne mam niekedy pocit, ze mi krpatie mozog. Uz sa zacinam aj tesit do skoly, zase bude nejaka zmena. Tak by som si rada len tak polenosila a precitala nejaku dobru knizku,ale zatial si musime vystacit s ,,deduskom Vecernickom,, mackom Brumkom a inymi detskymi idolmi... 😀 😀 😀 😀

mami.sk
14. sep 2009

ahojte 😉

kala - Terezka nebola zo zaciatku taky jedak ako ine deti 😒 ona zjedla prvykrat tak max. 5-6 lyziciek. ako pise mirka nikdy som sa nedrzala tabuliek, ak chcela tak som jej dala spapat viac / u nas to bolo skor naopak, jedla menej ako podla tabuliek tak som ju nikdy nenutila 😉 / a teraz je celkom dobre. nic extra ale tych cca 200 g na obed zje v pohode 😉
kamosky mi vraveli ako im detom na prvy prikrm nestacila ani velka mrkva a moja mala zjedla par lyziciek, ale aj tak dobre 😉

a super ze mate prvy ZUBOK 😅 😅 😅 velka gratulacia 😉 my mame stale len ten jeden, svieti v pusinke 😀

a dufam ze ste mali peknu nedelu ked som vam tak dvojnasobne popriala 😀 😀 😀

mami.sk
14. sep 2009

a zabudla som , samozrejme nech Milankovi chutiiiiiiii 😉 je to poriadny chlapisko tak musi aj viac jest ako to moje vrabciatko 😀 😀 😀

drobec.zz
14. sep 2009

ahojte, tak uz sme zase v trenčíne? ja neviem kde pisat, ale som rada ak stihnem jednu a nie oba a to este FB... my sme sami, konecne a zatial to je super, dneska sme boli s nozickami a vsetko je OK aj malí drobci ma posluchaju, asi sa navzajom respektuju, aj Tomasko lepsie spinka a Romanko velmi pomaha...

ivaz, romanko neziarli zatial, ale uvidime ako to bude ked mu zacne tomasko brat hracky 😀 😀 😀

kala, tak gratulujem k prvemu zubku, uz sa tesim kedy vas uvidim a ukaze nam ho sam 😵 no je super, ze mu chuti 😉

vlalu6it, vitaj v nasej temicke 😉

inac, uz to vyzera, ze leto uz asi uplne nadobro skoncilo, vsak ☹ ☹ 😢

mami.sk
14. sep 2009

halo, halo, kde ste vsetky??

leto uz skoncilo, veru ☹ a ja som z toho poriadne smutna ☹ aj ked je este teraz celkom teplo , tak sa da, ale ked zacne byt kosa 😝 😝 😝

siska_br
14. sep 2009

mami - veru mam tiez niekedy hlavu v smutku, co samkovi zase uvarit...posledny tyzden mu chutila cervena sosovica s mrkvou, zemiakom a zltkom, predvcerom kur. masko, mrkva, cukina a ovsene vlocky...mam detske recepty ak by si chcela, sem-tam odkukavam inspiraciu. je to tam pekne podelene podla veku deticiek, co uz mozu...

kala - tak to mas uplne super, ze milikovi tak chuti, u nas je to sem-tam este aj dnes boj, dostat do chlapceka cosi...ja tiez nie som moc velky fanda sklenickovych obedov, ale vzdy mam par doma v zasobe - keby cosi...a mali sme obdobie, ked samkovi moje varene vobec neslapalo, tu trosku, co zjedol, bol ochotny zjest len poharikove...tak som si pravidelne navarila a sama zjedla....na nervyyyyy.....na stastie sa to uz trosku upravilo a zacalo mu chutit aj doma varene, hadam nebudem az taka biedna kucharka 😀 jaaaaj, a gratulujeme k prvemu zubiku, samozrejme 😉

drobcek - to je super, ze mate nozicky v poriadku 😵 😵 😵 zacinate doma gazdovat sami styria...tak nech ti chlapi vela pomahaju!

mami.sk
14. sep 2009

veru siska, ani ja nie som velky zastanca kupovanych prikrmov ale uz som ich par krat ocenila ked sme boli cely den prec 😉
ked som to otvorila tak mi to dost smrdelo ale mala to jedla ako o dusu 😀 jej to velmi chuti... ked som ale doma vzdy radsej uvarim 😉
ak mozes, posli nejake recepty 😉 budem rada 😉

a kde kupujes tu cervenu sosovicu? strukoviny uz moze aj Terezka? a co jogurty? odkedy ste ich davali? mne dr. povedal ze od 9. mesiaca ...

vlalu6it
15. sep 2009

ahjte,,
erka 12--kedysi som tam chodila casto na zabavy a mala od tial aj priatela laska velka,,, 😀

mami sk--dakujem velm i pekne,,,dufam,,ze sa nam tu bude zit fajn a zvikneme si rychlo,,moj muz s tym problemy nema,,,len ja akosi,,, 😅
vau,,tak vy uz krasne papkate,,my vlastne len zaciname,,alke ovocie nam chuti viac..

lucaska---no co tu robime??juj,,pracujeme a sporime grose,,aby sme mohli zit v tn 😀 aby sme mali postel a periny,, 😀 tu sme sa spoznali,,zamilovali,,splodili dieta a zobrali,,,ale uz mam toho dost,,veru,,ceeem domuuu,,,uz len 2mesiace a deee seee 🙂 jupppiii

siska--joj moje,,my mama vela odlisnych nazorov a musime vsetko riesit kompromisom,inak by sme nemohli byt spolu,,,niekedy sa neda,,ale snazime sa 😉 a ako som pisala,,sme taky pravy tal,parik

minka--tak tak,,este 5rockov,,uf,,ale nikdy nehovor nic na 100pro,,mozno sa nam nieco pritrafi v tn a ostaneme tu,,,ale este potrebujeme trochu posporit,,,

kala --napisala som ti ip,,,tesim sa,,ze sme sa tu nasli

vlalu6it
15. sep 2009

kala--krasne deturence---ty sa mas,,dievcatko a chlapcek,,aj moj-nas sen,,,neviem ci nsa uz nevrhneme na plodbu dalsieho potomka 😀

miroslava-dik za privitanie

kala--inak ides do skoly??nechapem,,,, 😕 hmmm

drobec .zz--tomaskovi vela zdravicka,,ake drobatko 1mesacne,,jehoooo,,,,a aj tu v tally asi uz leticko skoncilo,,vcera nam prsalo a aj dnes to tak vypada,,

babule este pred vcerom 28-29stupnikov a vcera bolo 13 je to normalne???uffff mau som na vychadzku takk naobliekala,,mali sme navsetvu spali u nas,,a v dazdi sme sli po meste,,,parada,,ale aspon som si kupila do bytu pekne pletene kosiky,,,na jablka 😒 alebo slivky???

vlalu6it
15. sep 2009

idem kuk do tej druhej temy co ste mi dali typa 😉

vlalu6it
15. sep 2009

kukla so,,,skoda,,ze si vsetky trencianky nepisete len do jednej temy,,, 😢 ale ja to nekritizujem,,len moj nazor,,,bolo by jednoduchsie citat vsetko len v jednej teme,,,,ju no uz somn ticho

siska_br
15. sep 2009

mami - posli mi do IP mailovu adresku, je to vacsi wordovy subor, poslem 😉 cervena sosovica sa moze tusim od ukonceneho 8. mesiaca a biely jogurt tusim detto alebo od 9. nie som si ista. dobra stranka je napr. www.kojeni.net, sikovny prehlad. ja som samkovi jogurt zaradila len asi pred tyzdnom alebo tak, bola som uz uplne bezradna bez fantazie, cim by som mu mohla nahradit trebars olovratn. bielu activiu mi nechceeeel, ani ked som ju zmiesala s ovockom, tak som mu skusila kupit bielu sladenu activiu a tu, opica mala, stlaci celu. co mi nie je sice celkom po chuti, ale ked sa na to pozriem triezvym okom - ten poondeny cukor je este aj v tych detskych kasickach, neda sa mu celkom vyhnut. tak som sa s tym ako-tak zmierila 😀 a som rada, ze sa len do bezvedomia nekojime...cervenu sosovicu maju takmer vsade, napr. v tescu medzi bio potravinami, v dm-ku, vo vsetkych zdravych vyzivach...je lahsie stravitelna ako ostatne strukoviny, preto sa moze detickam davat skor ako tie ostatne...kratucko sa aj vari napriklad.

vlalu - a kde presne v taliansku ste? my sme pracovali dost dlho v nemecku - tiez sme sa tam s muzikom zoznamili, ale samika sme usulali uz doma...ja som uz velmi chcela dom a teraz niekedy banujem, ze som este mohla chvilu vydrzat, peniazky chybaju ☹

siska_br
15. sep 2009

oprava - tym ja som uz velmi chcela dom som myslela domov na slovensko, nie domcek 😀 niezeby som domcek nechcela, ale kdeeee by sme nan vzali 😒

minkak
15. sep 2009

ahojte zienky 🙂

kala no super ,ze Minkovi chuti ,veru ani my sme napapali 2-3 lyzicky-skor 2-3 misky 😀 😀 😀
nasej Veronike ohromne chutilo 😵
Gratulko k prvemu zubku!!!!!!!!!juuuuuj 😵 musi byt chutnucky 😵

Siska posli aj mne-si odlozim,lebo tiez uz mam v tom chaoz 😀 sa toho normalne obavam 😀

Mami bola dobre nedela-bola 😉 😅
drobec no supeeeer,ze nozicky mate OK 😵 tak uz ste aj bez postoliek? 😕

vlalu ta tema je nova-nejake dva mesiace-doteraz sme pisali len do tejto 😉 len kocky co si pisali v teme porodnica TN-nejako nechceli ist sem alebo co....a neboli vsetky trencanky a tam uz si pisat nemohli ked uz mali babatka-tak si sparvili novu temu 😉
vsak snad sa postupne vratime vsetky naspat 😉 aby to bolo prehladnejsie 😉

mami.sk
15. sep 2009

ahojte 😉

my sme dnes boli prvykrat cvicit na fitloptach s Terezkou 😉 a so Siskou a Samkom 😉 malej sa velmi pacilo tak som rada 😉
cvicenie je na juhu v Juzanke, tak som si tam rano zasla pesi, naspat tiez tak som aj dost unavena 😅

a drobec konecne som vyzehlila taky heroicky vykon 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre