Trenčín II

dannynka
26. jún 2008

tak šup babulky pokracujeme 😉

kala12
13. jan 2009

no baby ja, kludne mi drobcov vodit k nam domov. 😀 😀 To by bola ina divocina. 😀

zuzanamv
13. jan 2009

Kala, tak my s Veronikou sa hlásime, keby niečo. 😉

erka12
13. jan 2009

aj my sa hlasime 😀 aby boli v zastupeni aj chlapci 😀

lucaska.
13. jan 2009

ahojte, tak ako citam sa tu riesia skolky,ja si zatial este z toho nejaku hlavu nerobim, dufam ze ked podam prihlasku lucaskovi nabuduci rok v januari ze mi ho zoberu a ak nie no tak uvidime.................
zuzanamv.,veroniku mozes doniest aj k nam keby nieco, je to len o poschodie....... 😝 😝

akosi ma dnes hlava boli................ 😠

kala12
13. jan 2009

keby sme mal dom so zahradou, neni problem. Detvaky vypustim von, piesok, bazen, to by bola parada. 😉

dannynka
autor
13. jan 2009

jeeeej tu to zije 😀

lucaska
13. jan 2009

danny po dlhom case trochu aaano......... 😀 😀 😀 😀 😀

zuzanamv
13. jan 2009

Lucaska, občas by sa dalo, lenže ja chcem na stálo. Teda každý deň, cca od 8 do 15. To by sa ti asi nechcelo.

lucaska
13. jan 2009

zuzanamv,keby nepracujem, tak by som si veroniku v pohodicke k nam brala, ale obcas aj ja musim dat lucasa k nasim alebo svokre ked chcem popracovat......................... 😉 😉 😉

dannynka
autor
13. jan 2009

lucaska ved tak treba troska cez obedik pokavickovat 😀

kala12
13. jan 2009

Lucaska teraz je novy vyhlaska o podavani prihlasok do skolky. Takze ak by si chcela dat Lucaska od aprila buduceho roku do skolky, treba dat prihlasku teraz od 15.februara do 15.marca.

lucaska
13. jan 2009

kala asi by som ho dala az od septembra 2O10................no ved sama este neviem...........

dannynka
autor
13. jan 2009

aj ja zvazujem ci dat Gabiku do skolky,alebo ci si ju necham doma kedze este budem doma na materskej 😅

zuzanamv
13. jan 2009

Lucaska, veď to, viem, že tiež pracuješ.

Danny, ja odporúčam škôlku!

ivaz
13. jan 2009

Zuzanamv, teraz som doštudovala ten článok k rodičovským. Teda čítala som to niekoľko krát. Čiže ak pôjde do práce tento rok rodič ktorému bol priznaný rodičovský pred 1.1.2009 a dá dieťa k babke, tak má nárok len na príspevok o starostlivosť. Pochopila som správne? Lebo v relácii ktorú som videla v TV to bolo inak a som s toho baran. Dík.

dannynka
autor
13. jan 2009

zuzka a ako si Mato zvykol na skolku?

zuzanamv
13. jan 2009

Danny, pozerám, že to máš podobné ako ja, Maťko mal tiež 3 roky v októbri.
Len Veronika sa narodila vo feb., a ty máš termín v apr.
Na tvojom mieste by som si určite dala aspoň prihlášku, a keď budeš mať v lete pocit, že pohoda, zvládaš ich doma obidvoch, tak Gabika jednoducho nenastúpi.

dannynka
autor
13. jan 2009

zuzka-prihlaska je podana od leta...... 😉

dannynka
autor
13. jan 2009

a dakujem za nazor,naozaj este neviem ako....pride mi zvlastne dat Gabiku do skolky ked ja budem doma s jej sestrickou alebo bratcekom 😅

zuzanamv
13. jan 2009

Ivi, aj ja som to pochopila tak, ako ty.
Som zvedavá, ako to bude u mňa, lebo živnosť mám už dávno, čiže by som mala teoreticky nárok na rodičovský, ale ak sa aj zamestnám, tak mi ho asi zoberú. Hrúúza!

Danny, on si zvykol hneď, nikdy tam neplakal, chodí tam rád, akurát, že dlhšie trvalo, kým sa začal zapájať a hrať s deťmi. Ešte stále je tam taký tichší, ale učiteľky sú super, pomaly ho "odklínajú".
Doma je ukecaný až moc, takže on len potrebuje viac času, aby sa niekde udomácnil.
Predpokladám, že keby šli niekam s deťmi a učiteľkami na týždeň, vrátil by sa ako šéf triedy. 😉

dannynka
autor
13. jan 2009

zuzka tak to je super ze sa matkovi v skolke paci 😉

kala12
13. jan 2009

Danny ja aj ked budem doma s malym,chcem dat Terku do kolektivu. Aj mne to troska pomoze, aj jej prospeje.
Teda dufam, ze to vyjde.

baby ja uz som od buduceho tyzdna na materskej, tak to rychlo uslo. 🙂

ivaz
13. jan 2009

Zuzka, dík.

lucaska
13. jan 2009

danny aj ja mam trosku mindraky z toho, ze ja viac menej budem pracovat doma a lucasa mam dat do skolky ale zasa si myslim ze v kolektive mu bude lepsie.............

kala boze fakt to neskutocne leti..............

dannynka
autor
13. jan 2009

kala ved uvidime,ako to Gabika zvladne... 😅

lucaska napodobne,hlavne kvoli tomu kolektivu by som chcela,len si neviem predstavit dat ju od seba ked sme teraz stale spolu boze to budem revat........ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

dannynka
autor
13. jan 2009

kala potom mi podas info kde a ake papiere sa vybavuju ohladne nastupenia na matersku 😉 mna to caka asi za 7-tyzdnov 😅

zuzanamv
13. jan 2009

Danny, zober si to tak, že keď bola Gabika bábo, bola si iba s ňou, tak teraz keď bude Gabika v škôlke, budeš sa môcť zase naplno venovať bábätku.
A aj Gabike bude s deťmi dobre, aj tebe bude jednoduchšie.
Podľa mňa je škôlka dobré riešenie pre všetky strany. 😉
Ale uvidíš, možno to budeš mať fakt v pohodičke doma a v auguste sa rozhodneš, že ostáva doma.

kala12
13. jan 2009

Danny netreba to brat tak tragicky. Ja si myslim, ze deti sa rychlo prisposobia, teda aspon ta moja urcite. 😀 Niekedy mam pocit,ze sa doma so mno nudi. Tak teraz bola celu sobotu u babky na sankovacke a v nedelu zase s muzom, svagrom a synovcom na sankovacko-lyzovacke. 😀

dannynka
autor
13. jan 2009

babulky bodaj by ste mali pravdu,necham tomu volny priebeh a uvidime 😅 😒 😅

akurat ma to moje sidlo riadne hneva,som ju ulozila do postielky okolo 13-15 a uz je pomaly 14-00 a ona nespi 😠 😠 😠 😠 uz som bola spravit rošambo tak snad skoro zaspi 😒

kala12
13. jan 2009

Danny, pokial si zamestnana este v starej robote, tak treba ist s papierom, co ti doktor vypise tam. Oni by sa mali o vsetko postarat. Alebo si tam nechaj potvrdit vymeriav. zaklad,z coho ti bude vyratana materska a zanes si to na socku sama. 🙂
A nezabudni sa odhlasit na urade prace,soc.veci a rodiny z poberania rodicovskeho prispevku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre